Skocz do zawartości
fasola123

Sharp 46x20E

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
[quote name='Tomek Koko' post='89122' date='03.03.2008, 14:31 ']jak jest program w studio i jest zblizenie twarzy i ten ktos mruga oczami to tv traci ostrość[/quote]

Zaraz włączę np. TVN (chyba na 13. kanale enki, bo będzie bez dodatkowych zniekształceń) i jeszcze raz dokładnie poobserwuję na swoim 42X20. Teraz to mnie zaintrygowało.
. . . . .
. . . . .

I nic nie widzę. Nie potrafię pomóc, nie mam mozliwości zaobserwwania tego zjawiska. Edytowane przez empas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanownych Grupowiczów,

zakupiłem wczoraj właśnie taki tv w rozmiarze 52.
Mam problem pojawiający się po włączeniu funkcji "action" - mianowicie pojawia się rząd pikseli w pionie świecących w innym odcieniu niż wyświetlany obraz, ale tylko na ciemnych scenach.
Na całym białym tle jest ok.
Pojawia się to na wszystkich wyjściach, szczególnie na przejściu kolorów z ciemnego na jaśnieszy (film, zdjęcia, stopklatka).
po wyłączeniu tej funkcji jest ok.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym zjawiskiem?
Wygląda na sprawę oprogramowania-softu, bo nie jest to stały błąd matrycy.
Występuje na każdym wejściu - piksele świecą-mrugają tylko w jednym rzędzie w pionie.
Z racji że mam tydzień na przetestowanie, a ta funkcja "action" nie jest dla mnie niezbędna proszę o opinie co o tym sądzicie - użytkować czy wymieniać (problem z transportem)?
Może ktoś z Was zauważył coś podobnego lub podpowie czego to może być przyczyną.
Pzdr
Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam,

[i][i]Było: Czy ktoś wgrał już najnowszy firmware E0804021 - M000109?
Czy są jakieś istotne zmiany, oprócz textu na DVB-T i sortowania stacji (nie działa i tak bo nie ten dekoder;))?
Czy są może jakieś wieści na temat współpracy z transkoderami MPEG-4 -> MPEG-2?[/i][/i]

Wgrałem ten nowy FW i nie widzę zmian. Czyli faktycznie jedynie dotyczą DVB-T mpeg-2, szkoda.

Dodatkowe pytanie dla użytkowników takiego modelu Sharpa i nboxa: czy telewizor odbierze i odkoduje dźwięk po HDMI jeśli w ustawieniach nboxa będzie dźwięk DD (oczywiście dotyczy to kanałów, które DD nadają) - bo u mnie na wejściach HDMI ext5 i ext6 jest cisza, a na wejściu ext4 "cyfrowe zgrzyty". Nie wiem, czy to wina egzemplarza telewizora, kabla HDMi (2 sprawdzone), czy tak ma być i już.

Pozdrawiam,
Mariusz Edytowane przez empas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yogimis' post='89121' date='03.03.2008, 14:27 ']Witam. Czy ktoś mi może powiedzieć czy w tym sharpie można wyłączyć overscan??[/quote]
Na pilocie pod strzałką w dół jest przycisk ze znaczkiem ekranu i strzałek wewnątrz [<-| |->]. To tym się włącza / wyłącza overscan, ale to napisali dokładnie w instrukcji.
Mnie narazie martwi banding X20E (jasno szare tła szczególnie uwypuklają ten efekt), i chyba mam chmurę po prawej stronie ekranu, ale nie przy brzegu tylko +/- 15 cm od brzegu. Może się czepiam i za bardzo szukam dziury w całym, ale przy 52" ten efekt naprawdę widać.
A odnośnie tematu aktualizacja modeli X20E znalazłem jeszcze taki link [url="http://esupport.sharp.at/html/software/DataOutputDetail.php?TemplateLang=en&ID=198""]AKTUALIZACJA PL[/url] tylko nie wiem jak się do tego odnosić i jaka tam jest wersja softu. Samo 1.52 chyba nie mówi o co cho? Edytowane przez rybar_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...