Skocz do zawartości
fasola123

Sharp 46x20E

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='MMP' post='75492' date='22.12.2007, 22:50 ']Ech coś mi ta aktualizacja nie idzie, niby robie wszystko tak jak w instrukcji, po 6 mrugnięciach diody puszczam Power i czekam co dalej, tv się włącza, ja czekam dalej i nic... Może to wina pena ( 2 GB OCZ Rally2 ) ?[/quote]
No możliwe bo u mnie też na 1 szym pendraivi nie chciało wejść a kilka razy próbowałem, póżniej kupiłem 1 gb Kingston datatrawel i poszło bez problemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komuś udało się wejść do menu serwisowego modelu x20e ?
Jeśli tak to bym prosił o podanie procedury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chcialem sie cos dowiedziec zauwazylem ze matryca nie jest rownomiernie podswietlona chyba chodzi o Banding najbardziej widac na jednolitym kolorze np szarym jak sie wpatrzec np w ogladaniu meczu widac jak by poswiate ciemniejszy waski pas przechodzacy w poprzektez widac dobrze jak sie przelaczy na jakis program hdmi gdzie niema sygnalu wtedy na jednolitym tle jak sie pod kontem stanie nie ma jednolitosci tylko przechodzi waski pasek ciemniejszy w poprzek troche to denerwuje czy te lcd tak maja czy mozna to reklamowac? prosze o pomoc pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='76272' date='29.12.2007, 12:00 ']Czy komuś udało się wejść do menu serwisowego modelu x20e ?
Jeśli tak to bym prosił o podanie procedury.[/quote]
Spróbuj tak (znalazłem ten sposób na innym forum) :

" telewizor włączony, wyciągamy wtyczkę z kontaktu, naciskamy i trzymamy na obudowie tv volume (-) i trzeci przycisk od lewej (input), wkładamy wtyczkę, czekamy az pojawi się obraz i male K w lewym gornym rogu, puszczamy przyciski, i naciskasz jeszcze raz volume(-) oraz przycisk od zmiany programów (-), wyświetli się menu serwisowe "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='areckiii' post='80737' date='21.01.2008, 10:26 ']witam chcialem sie cos dowiedziec zauwazylem ze matryca nie jest rownomiernie podswietlona chyba chodzi o Banding najbardziej widac na jednolitym kolorze np szarym jak sie wpatrzec np w ogladaniu meczu widac jak by poswiate ciemniejszy waski pas przechodzacy w poprzektez widac dobrze jak sie przelaczy na jakis program hdmi gdzie niema sygnalu wtedy na jednolitym tle jak sie pod kontem stanie nie ma jednolitosci tylko przechodzi waski pasek ciemniejszy w poprzek troche to denerwuje czy te lcd tak maja czy mozna to reklamowac? prosze o pomoc pozd.[/quote]
Z opisu twojego wynikka że est to banding tak jak mówisz.
No właśnie dobre pytanie można banding reklamować ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaC24' post='81331' date='24.01.2008, 11:23 ']Spróbuj tak (znalazłem ten sposób na innym forum) :

" telewizor włączony, wyciągamy wtyczkę z kontaktu, naciskamy i trzymamy na obudowie tv volume (-) i trzeci przycisk od lewej (input), wkładamy wtyczkę, czekamy az pojawi się obraz i male K w lewym gornym rogu, puszczamy przyciski, i naciskasz jeszcze raz volume(-) oraz przycisk od zmiany programów (-), wyświetli się menu serwisowe "[/quote]

To jest do serii xd1, nie u mnie nie działa w x20e :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krexon' post='81498' date='25.01.2008, 09:08 ']To jest do serii xd1, nie u mnie nie działa w x20e :unsure:[/quote]

Kombinacja podana przez MaC24 na pewno działa w modelach z serii x20 - sprawdzałem u siebie i bez problemu dostałem się do SM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='areckiii' post='81523' date='25.01.2008, 11:56 ']Wlasnie a czy tam w tym menu serwisowym mozna gdzies przestawic co by troche zmiejszyc banding ?[/quote]


Banding to wada matrycy a nie FW, mają ją nie tylko TV Sharpa, choć tu jak już jest, to jest bardziej widoczny. Jest to wada w strukturze matrycy, która powstaje na etapie produkcji całego dużego wafla LCD, który jest następnie cięty na konkretne wielkości paneli. Niestety grzebanie w menu serwisowym nic tu nie pomoże, a można tylko trwale uwalić TV. Menu serwisowego nie programuje serwis, robi to fabryka, dlatego zalecam rozwagę zanim ktoś uwali sobie panel. Nie sądzę, żeby grzebanie w SM miało większy sens no może poza odczytem backlight acutime, by się dowiedzieć ile godzin ma wyświecony nasz panel. Zmianę innych nastwów stanowczo odradzam :lol: . Zmiana trybów w menu serwisowym nie podlega warunkom gwarancji, a jest przez serwis możliwa do zdiagnozowania, ponieważ pamięć TV zachowuje dane o zachodzącej zmianie, jak data i czas zmiany !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='81540' date='25.01.2008, 12:53 ']Banding to wada matrycy a nie FW, mają ją nie tylko TV Sharpa, choć tu jak już jest, to jest bardziej widoczny. Jest to wada w strukturze matrycy, która powstaje na etapie produkcji całego dużego wafla LCD, który jest następnie cięty na konkretne wielkości paneli. Niestety grzebanie w menu serwisowym nic tu nie pomoże, a można tylko trwale uwalić TV. Menu serwisowego nie programuje serwis, robi to fabryka, dlatego zalecam rozwagę zanim ktoś uwali sobie panel. Nie sądzę, żeby grzebanie w SM miało większy sens no może poza odczytem backlight acutime, by się dowiedzieć ile godzin ma wyświecony nasz panel. Zmianę innych nastwów stanowczo odradzam :rolleyes: . Zmiana trybów w menu serwisowym nie podlega warunkom gwarancji, a jest przez serwis możliwa do zdiagnozowania, ponieważ pamięć TV zachowuje dane o zachodzącej zmianie, jak data i czas zmiany ![/quote]
czyli jak jest to wada matrycy to mozna to reklamowac w serwisie? denerwuje mnie cienki przechodzacy ciemniejszy pasek jak sie wpatrzyc szczegolnie widac przy mgle na meczach nie wspominajac o obrazach testowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wchodziliście już do tego menu serwisowego?? jak tak to jak z niego póżniej wyjść, jest jakaś zakładka wyjście czy jak?? pytam bo bym sobie sprawdził ile ma przechodzone godz. tv:) aha i jak wejde i nic nie zmienie i wyjde to serwis nie wykryje że wchodziłem w menu co nie , bo podobno nie można tam wchodzić ;] Edytowane przez MaC24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaC24' post='81587' date='25.01.2008, 16:28 ']wchodziliście już do tego menu serwisowego?? jak tak to jak z niego póżniej wyjść, jest jakaś zakładka wyjście czy jak?? pytam bo bym sobie sprawdził ile ma przechodzone godz. tv:) aha i jak wejde i nic nie zmienie i wyjde to serwis nie wykryje że wchodziłem w menu co nie , bo podobno nie można tam wchodzić ;][/quote]
a jest gdzies napisane w gwarancji ze nie wolno sobie zobaczyc w menu serwisowym np czy wszystkie lampy sa ok ? ja wylaczylem spowrotem z gniaztka nie chcialem tam nic grzebac zeby cos nie przestawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='areckiii' post='81616' date='25.01.2008, 20:37 ']a jest gdzies napisane w gwarancji ze nie wolno sobie zobaczyc w menu serwisowym np czy wszystkie lampy sa ok ? ja wylaczylem spowrotem z gniaztka nie chcialem tam nic grzebac zeby cos nie przestawic[/quote]
oki thx;] Ten czas ile tv już chodził to jest na 2 zakładce w linijce BacklightAcutime??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 42x20E od jakiegoś czasu i generalnie to jestem zadowolony chociaż jedna rzecz mnie rozczarowała.
Kąty patrzenia.
Nie tylko ja to zauważam, żona (będąca raczej dosć daleko od wszelkich technologii) podchodząc do tv z boku pyta dlaczego obraz jest szary (wyprane kolory)?
Zdawałem sobie sprawę, że marketingowe hasła o kątach widzenia 176 stopni to "ściema", na innych LCD widziałem jeszcze gorsze rezultaty ale jednak spodziewałem się lepszego - rzeczywistego - wyniku w tej kategorii.
Patrząc na wprost (+/- 30-40 stopni) jest okej. Kolory są bardzo soczyste (czerń może nie smolista ale też na "dobrym poziomie").
Czy w wersji 46" też występuje podobne zjawisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam takie pytanie czy to normalne że w niektórych filmach na canal+film hd podczas ciemnych scen pojawia się taka jakby czerwona poświata np. w Sillent hill i Początki Życia.Ten problem znika jak zmniejsze kontrast(ustawiony mam na +28) ale nie wiem czy z telewizorem jest coś nie tak czy złe ustawienia.Nie miałem czym zrobić zdięcia więc znalazłem z podobnym efektem [url="http://twojepc.pl/html/benq_dc_c50/045.jpg"]http://twojepc.pl/html/benq_dc_c50/045.jpg[/url] ps.model tv to 37x20e Edytowane przez bear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...użytkuje 46x20 od miesiąca i nie mam się czego czepić , mam pospiętą N-kę i PS3 :gry i blue ray chodzi świetnie ...

Wczoraj próbowałem podłączyć n box do telewizora Sharp 42X20E kablem HDMI i nic z tego nie wyszło - odbiornik cały czas twierdzi, że podawany jest niekompatybilny sygnał. Czasem są chwilowe przebłyski (ale nie wiadomo czego), co chwila na ułamek sekundy pojawia się dźwięk.
Po podłączeniu kablem component sam ustawił się na 1080i i na SD obraz jest niezły, na HD bardzo ładny.
Zależy mi, żeby działało po HDMI - zawsze to o cztery kable mniej wiszące na ścianie.
Co może być źle ustawione?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj zmienić kierunek kabla - włóż odwrotnie. Kiedyś tak miałem - i mimo, że zdaje się hdmi nie jest kierunkowe - i pomogło. Zakładam, że masz aktywne poszczególne wejścia (tzn nie są zablokowane)? (zakładka "pomiń wejście") - mam XL2 i nie jestem pewein czy w X20 jest to samo - tak na wszelki wypadek...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='85238' date='12.02.2008, 12:50 ']Spróbuj zmienić kierunek kabla - włóż odwrotnie. Kiedyś tak miałem - i mimo, że zdaje się hdmi nie jest kierunkowe - i pomogło. Zakładam, że masz aktywne poszczególne wejścia (tzn nie są zablokowane)? (zakładka "pomiń wejście") - mam XL2 i nie jestem pewein czy w X20 jest to samo - tak na wszelki wypadek...

pzdr[/quote]

Dziękuję za podpowiedź - sprawdzę "kierunkowość" kabla. Wszystkie EXT na razie są aktywne - później wyeliminuję niepotrzebne.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='empas' post='85246' date='12.02.2008, 13:17 ']Dziękuję za podpowiedź - sprawdzę "kierunkowość" kabla. Wszystkie EXT na razie są aktywne - później wyeliminuję niepotrzebne.
Pozdrawiam.[/quote]Bardzo proszę o pomoc!!! Znajomi poprosili mnie o pomoc w wyborze lcd bo dla nich to czarna magia i po głebszej analizie poleciłem im 46x20 Niestety jest problem. Przy każdym ruchu tv traci ostrość. Nawet jak ktos mruga oczami to na ułamek sekundy tv traci ostrosc. Jest to meczące i niestety nie wiem co im doradzic. zcy wy tez tak macie w swoich sharpach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tomek Koko' post='87492' date='22.02.2008, 15:26 ']Bardzo proszę o pomoc!!! Znajomi poprosili mnie o pomoc w wyborze lcd bo dla nich to czarna magia i po głebszej analizie poleciłem im 46x20 Niestety jest problem. Przy każdym ruchu tv traci ostrość. Nawet jak ktos mruga oczami to na ułamek sekundy tv traci ostrosc. Jest to meczące i niestety nie wiem co im doradzic. zcy wy tez tak macie w swoich sharpach?[/quote]

Nie bardzo rozumiem na czym polega problem: na chwilowym braku ostrości widzenia (to raczej sprawa dla okulisty), czy na zanikach ostrości wyświetlacza? Na szczęście nie zauważam żadnego z tych symptomów u siebie - oczy i LCD 42X20e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomek Koko' post='89113' date='03.03.2008, 13:24 ']No skoro to wątek o sharpie a nie medyczny to chodzi o brak ostrości wyświetlacza. :)[/quote]

OK, ale kto w takim razie mruga oczami - widz, czy aktor w np. filmie?
Jeśli widz, to zakładam, że jest możliwa sytuacja iż przed telewizorem będzie minimum dwóch widzów. Czy w takm wypadku, jeśli jeden mrugnie to pozostali zauważają w tym czasie rozmycie obrazu?
A jeśli aktor to ..... no nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomek Koko' post='89113' date='03.03.2008, 13:24 ']No skoro to wątek o sharpie a nie medyczny to chodzi o brak ostrości wyświetlacza. :)[/quote]

A na poważnie - mam co prawda mniejszy ekran tego modelu, ale nie zauważyłem takich przypadłości ani na sygnale SD z enki, ani na skalowanym SD z DVD, ani na tzw. enkowym HD, ani na 720p z PC. Pozostali domownicy też nie zauważyli takiego efektu.
Może to jakie złudzenie optyczne związane z oświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś mi może powiedzieć czy w tym sharpie można wyłączyć overscan??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...