Skocz do zawartości
Patryk26

Kalibracja Panasonic lz 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Myślałem ze wątek już zakończony.

Napisałem  że  jest wybór. Jeśli ktoś lubi nienaturalny teatralny obraz to  ma włączony upłynniacz. Napisz  też  do  Tom Cruisa i nazwij go trollem bo też proponuje wyłączenie upłynniacza.

Ja  też oczywiście proponuje wyłączenie upłynniacza  czyli IFC.

Nie każdemu  "efekt opery mydlanej" się podoba.Jeszcze jeden przykład.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3615108.html

dobry przykład, cytat z forum elektoda.

Panowie - to samo, ale w Philipsie? Kupiłem matce TV 60", sam wziąłem Philipsa 42 (tak ok. 5-letni) i dostaję szału... Nie pamiętam teraz typu, w domu będę wieczorem, ale podejrzewam, że algorytm i nazwa funkcji jest podobna dla większości.

Jeszcze jeden przykład

Witam,

Być może ktoś będzie potrafił mi pomóc.
Szukam sposobu w jaki mógłbym wyłączyć "efekt opery mydlanej" w tv Sharp LC-UG7252E. Po instalacji nowego dekodera UPC Horizon niestety pojawił się wspomniany efekt. Wcześniej na starym modelu dekodera UPC mediabox nie było go.
Szukałem opcji w ustawieniach telewizora, która mogłaby to zmienić lecz niestety niczego nie udało mi się znaleźć.

Czy ktoś może pomóc i podpowiedzieć mi rozwiązanie jak wyłączyć efekt opery mydlanej w tym modelu telewizora?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc

Jeszcze jeden przykład.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3081910.html#14959321

 
 
Witam możliwe ze temat nie raz poruszany ale może podpowiecie jak ustawić h6400 żeby nie było efektu teatru telewizji bo zamierzam kupić ten model.

 

Odpowiedz na pytanie....Wchodzisz w menu -obraz-opcje obrazu-Motion Plus i ustawiasz wyłączony.

Podobny  przykład z forum

https://hdtvpolska.com/forum/topic/23370-efekt-opery-mydlanej-w-technologii-led/

Witam, szukam sposobu na zlikwidowanie efektu "opery mydlanej" w telewizorach LED. Czy ktoś wie jak sobie z tym problemem poradzić ?

Planuję zakup jakiegoś Samsunga LED ok. 40" tj. UE40C6000, ale po spędzeniu 2 godzin w sklepie Euro wyszedłem zdegustowany.

Wszystkie filmy od Terminatora do Wall Street wyglądały jakby były kręcone na amatorskiej kamerze wideo.

Ostre jak żyleta ale kompletnie nie filmowe. Masakra. Mam nadzieję, że można coś zmienić w ustawieniach, bo chyba telewizory LED nie są stworzone tylko do oglądania sportu i gier ? Generalnie nie upieram się przy Samsungu, może być inna marka, ale raczej już LED. Pozdrawiam serdeczne forumowiczów.

To jest najlepszy  przykład. osoba  z powodu efektu teatru chciała oddać telewizor do sklepu.

cytat....DZIEKI ! Wystarczylo wylaczyc ta opcje Movie Plus i obraz jest juz normalny :mrgreen: super ! teraz mozna ogladac ! a juz chcialam oddawac tv do sklepu image.gif.cef454e163e1fe65a6f65bd0130647f8.gif

Jeszcze jeden przykład z  internetu...

bo mnie ten teatr tv już pierwszego dnia tak zdenerwował że chciałem oddać TV do sklepu. Telewizora używam tylko do oglądania filmów, mam podłączony do niego czytnik blu-ray i dvd. taka jakość teatru nie jest dla mnie i zupełnie nie o to mi chodziło przy wyborze nowego odbiornika. Dzięki Wam poszukałem odpowiedniej opcji w menu telewizora i teraz wszystko działa jak należy image.gif.23cd649ff2ea72c54f4d509264edee30.gif

W moim LG, ta opcja nazywa się TrueMotion (jak podaje producent jest to "System udoskonalenia płynności obrazu") i rzeczywiście, wszystkie ruchy są bardziej płynne. W pierwszej chwili jak tę opcję wyłączam to zauważam dużą różnicę, aktorowi się trochę ręce trzęsą, ma mniej płynne ruchy.. a po paru sekundach widzę że to jest to. Po wyłączeniu tej opcji mam obraz w super jakości, a filmy wyglądają jak w kinie.
Jeszcze raz dzięki za wskazówki.

Dziwi mnie tylko fakt że opcja "TrueMotion" w ustawieniach fabrycznych jest włączona przy każdej opcji oglądania, bez znaczenia czy przełączę na "film", "sport"..czy jeszcze na inne

22 godziny temu, Patryk26 napisał:

Prawie 6.500 55 cali. Po jakim czasie ci się wypalił?

Znalazłem odpowiedz na pytanie.Z postu wynika z telewizor kupiony  z wystawy. Miał już  wypalenia.Mam podobny model czyli GZ950.Nie ma wypaleń.Telewizor kupiony  w 2020 roku.Kanałów informacyjnych oczywiście nie oglądam.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/64902-test-przełomowego-samsung-oled-s95b-najlepszy-telewizor-oled-na-rynku/page/30/?tab=comments#comment-572349

 

Mój  telewizor ma przepracowane 7932 godziny.

Czas pracy  po ID modelu 4

f9de33b973efe.jpg

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Patryk26 napisał:

Prawie 6.500 55 cali. Po jakim czasie ci się wypalił?

Kupiłem go powystawowego, z przebiegiem 7tys godzin, z lekkimi wypaleniami. Teraz ma 9tys i wypalenia trochę się powiększyły.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o kalibracji i najlepszych ustawieniach obrazu, nie o SOE. 
Przykre, ze udajesz tak ograniczonego jakobyś nie rozumiał. To niestety kolejny wątek, w którym udowadniasz, ze jesteś manipulatorem. Przykre grunding, naprawdę. 😑

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyłączenie  funkcji  IFC to zlikwidowanie efektu opery mydlanej , teatru telewizji , itp. Wątek ma   pomóc w   zlikwidowaniu tego problemu. Funkcja opery  mydlanej ma wpływ na  jakość obrazu.Twoje  zdanie jest bez znaczenia  bo lubisz nienaturalny obraz.Nie każdy lubi efekt opery mydlanej , przykłady  kilka postów wyżej.

Ktoś w przyszłości  będzie szukał  jak rozwiązać ten problem to być może trafi  tutaj.

Dowiedziałem się ze lubisz nienaturalny  obraz. Ja nie lubię  efektu  teatru telewizji.

Napisałeś że jestem ograniczony,  tobie  wszystko trzeba tłumaczyć jak małemu dziecku  .

Jeśli ja jestem ograniczony, to  ty jesteś jeszcze bardziej.

chciałem wysłać do ciebie informacje ale szkoda klawiatury i tak nic nie zrozumiesz.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Waldo94 napisał:

Kupiłem go powystawowego, z przebiegiem 7tys godzin, z lekkimi wypaleniami. Teraz ma 9tys i wypalenia trochę się powiększyły.

 

3 godziny temu, Waldo94 napisał:

Kupiłem go powystawowego, z przebiegiem 7tys godzin, z lekkimi wypaleniami. Teraz ma 9tys i wypalenia trochę się powiększyły.

A jak sprawdziłeś czas pracy swojego telewizora? 

Edytowane przez Patryk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollowanie – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych i mediów społecznościowych, polegające na zamieszczaniu kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych treści w celu zwrócenia na siebie uwagi albo sprowokowania, ośmieszenia lub obrażenia innych użytkowników. Osobę odpowiedzialną za publikowanie takich przekazów określa się jako „troll".

 Wikipedia (PL)

Wszystko w temacie. 

oraz precyzyjniej 
 

Trollowanie czasem bywa stosowane przez lamera – osobę, która podkreślając swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie (która w praktyce jest bardzo niewielka, zobacz: Efekt Krugera-Dunninga), próbuje wypowiedzieć się na temat wad czegoś/kogoś, próbuje na siłępomóc komuś w problemie itp. Kiedy dochodzi do polemiki z osobami bardziej doświadczonymi w temacie, lamer może zareagować śmiesznymi i bezsensownymi argumentami. Kończy się to w wielu przypadkach interwencją ze strony administratora lub moderatorów serwisu. Czasami jednak trollowanie jest stosowane wobec lamerów, aby zniechęcić ich do dalszego udziału w dyskusji.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwiłem się o twoje zdrowie bo nie  było cie  dwa dni na forum, pomyślałem   że zachorowałeś. Proponuje posłuchać mis tybetańskich.

Wewnętrzny  spokój i głęboki relaks.

 

 

Jeśli w twoim pokoju  są złe wibracje to proponuje  włączyć muzykę z linku niżej

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...