Skocz do zawartości
Patryk26

Kalibracja Panasonic lz 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy nacisniesz przycisk i na pilocie w czasie korzystania z  NETFLIX.Na ekranie pojawi sie informacja jak na zdjęciu niżej.11.04 Mb/s  to bitrate  2160 to oczywiscie rozdzielczość

7623df7533863.jpg&key=ce18aa51404c503557

Więcej informacji w linku niżej

 

https://hdtvpolska.com/czy-netflix-na-pewno-dziala-w-4k-na-twoim-telewizorze-wielu-uzytkownikow-ma-z-tym-problemy-radzimy-jak-ustawic/

O jakości i bitrate można przeczytać w linku niżej.

https://antyweb.pl/netflix-jakosc-obrazu-nowe-kodeki-niski-bitrate

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, grundig napisał:

Gdy nacisniesz przycisk i na pilocie w czasie korzystania z  NETFLIX.Na ekranie pojawi sie informacja jak na zdjęciu niżej.11.04 Mb/s  to bitrate  2160 to oczywiscie rozdzielczość

7623df7533863.jpg&key=ce18aa51404c503557

Więcej informacji w linku niżej

 

https://hdtvpolska.com/czy-netflix-na-pewno-dziala-w-4k-na-twoim-telewizorze-wielu-uzytkownikow-ma-z-tym-problemy-radzimy-jak-ustawic/

Dziękuję za informację. Link właśnie otworzyłem i mam go w zakładce 😊. Wracam do Netflixa za parę dni. Z tego co pamiętam też używasz Panasonica a czy przy Netflix też poprawiłeś proporcje obrazu. Bo w moim tv nie odczuwałem takiej potrzeby ale może omija mnie coś naprawdę ekscytującego i przy jakiejś korekcie mógł bym wycisnąć jeszcze lepszy obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Link właśnie otworzyłem i mam go w zakładce 😊. Wracam do Netflixa za parę dni. Z tego co pamiętam też używasz Panasonica a czy przy Netflix też poprawiłeś proporcje obrazu. Bo w moim tv nie odczuwałem takiej potrzeby ale może omija mnie coś naprawdę ekscytującego i przy jakiejś korekcie mógł bym wycisnąć jeszcze lepszy obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, grundig napisał:

Dużo postów w  tym wątku i  niestety przeoczyłem że już napisałeś ze korzystasz  z CDA i Netflix.Też korzystam  z NETFLIXA

Na CDA  bitrate nie jest wysokie. Wysoki bitrate  to lepsza jakość obrazu.Na NETFLIX bitrate  jest znacznie wyższy niz na CDA .Dlatego  jakość  jest zdecydowanie lepsza. Druga sprawa ,na NETFLIX coraz wiecej  filmow  jest w   4k.Nacisnij na pilocie  przycisk I  .Bedzie pomiar  bitrate,  najlepiej  chwile  zaczekać bo po pewnym czasie bitrate w czasie filmów może być wyższe.

Jak  wygląda to w praktyce  czyli wysoki i niski bitrate.

Niemiecki kanał ARD nadaje z wysokim bitrate ale tylko  w 720p.Zrzuty z ekranu sam wykonałem.

43afac4d760b5.jpg&key=aaaaed512975704e20

 

TVP1 HD, nadaje   w 1080 i ale z niskim bitrate  , jakość obrazu lepsza  na  kanale ARD

374a26176d532.jpg&key=190404be81b913b020

Dziękuję za informację. Link właśnie otworzyłem i mam go w zakładce 😊. Wracam do Netflixa za parę dni. Z tego co pamiętam też używasz Panasonica a czy przy Netflix też poprawiłeś proporcje obrazu. Bo w moim tv nie odczuwałem takiej potrzeby ale może omija mnie coś naprawdę ekscytującego i przy jakiejś korekcie mógł bym wycisnąć jeszcze lepszy obraz?

Dziękuję za informację. Link właśnie otworzyłem i mam go w zakładce 😊. Wracam do Netflixa za parę dni. Z tego co pamiętam też używasz Panasonica a czy przy Netflix też poprawiłeś proporcje obrazu. Bo w moim tv nie odczuwałem takiej potrzeby ale może omija mnie coś naprawdę ekscytującego i przy jakiejś korekcie mógł bym wycisnąć jeszcze lepszy obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Panasonicu  jest tryb kalibracji NETFLIX gdy oglądam  filmy korzystam z tego trybu obrazu ale mam obniżony poziom luminancji i kontrastu.Nie lubię zbyt jaskrawego obrazu.Innych parametrów obrazu nie zmieniłem.FUNKCJA IFC  czyli intelligent frame creation oczywiście wyłączona.Poziom luminancji, jasności i kontrastu ustaw tak aby wrażenia wizualne były najlepsze.Dużo zależy w tym przypadku od miejsca w którym znajduje się telewizor  czyli oczywiście od oświetlenia.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego 720p bo stacje telewizyjne nadal używają technologii REC.709 czy coś się w tym zmieniło.

Czy kanały iptv różnią się od kablówki?

Czy zwykła tvp1 i tvpHD - to lepsza jakość i rozdzielczość?

Wiemy już, że dopiero 700 ppi to wartość bliska teoretycznej granicy możliwości ludzkiego oka.

Ludzkie oko nie widzi 4K.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP  HD  jest nadawany w przekazie  satelitarnym .Jeśli nadawca zapłaci więcej  to  bitrate będzie wyższy i jakość obrazu będzie lepsza.

W przypadku  DVB-T czyli np.  TVP1 HD jest inaczej.Informacje na ten temat w linkach niżej

https://www.sat-charts.eu/artykul,5155,Analiza-jakosci-multipleksow-polskiej-DVB-T-listopad-2019.html

https://satkurier.pl/news/47406/mr-orbita-ilosc-nie-zawsze-musi-rownac-sie-jakosci.html

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał do czynienia z kolorymetrem. Jaka jest różnica kalibracji obrazu przy pomocy kolorymetru a na oko?

Czy są widoczne duże różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bourne napisał:

Ktoś miał do czynienia z kolorymetrem. Jaka jest różnica kalibracji obrazu przy pomocy kolorymetru a na oko?

Czy są widoczne duże różnice?

Na poważnie to piszesz? 🤔

W dniu 23.01.2024 o 14:39, Bourne napisał:

 

Ludzkie oko nie widzi 4K.

To tez na poważnie? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Xisiek napisał:

Na poważnie to piszesz? 🤔

To tez na poważnie? 

Tak. Nie zadawałbym pytania jakby nie były drogie te kolorymetry. Chyba że jakiś polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bourne napisał:

Tak. Nie zadawałbym pytania jakby nie były drogie te kolorymetry. Chyba że jakiś polecacie.

Xisiek możesz mi pomóc z tymi funkcjami z których zrezygnować a które włączyć aby o

Polepszyć jakość obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są dwie możliwości.Możesz  ustawić sam parametry obrazu lub skorzystać z płatnej kalibracji.

https://skalibrujtv.pl/cennik-kalibracji/

W Panasonicu do wyboru    jest  12  trybów obrazu. Trzeba testować, zmieniać ustawienie parametrów luminancji,  kontrastu, jasności i ostrości.Domyślne  ustawienia parametrów obrazu nie są najlepsze.Proponuje  wyłączyć redukcje szumów, wtedy obraz jest bardziej ostry i wyrazny. Najlepszy  tryb obrazy to normalny lub tryb ustawienia własne takie jest moje zdanie. Obniżyć poziom luminancji ,kontrastu i jasności.Zwiększyć  parametr ostrości.

W linku niżej na zdjęciu    też wybrany jest tryb normalny.

Test Panasonica LZ1000

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-55lz1000e-recenzja-test-opinia.html

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, grundig napisał:

Są dwie możliwości.Możesz  ustawić sam parametry obrazu lub skorzystać z płatnej kalibracji.

https://skalibrujtv.pl/cennik-kalibracji/

W Panasonicu do wyboru    jest  12  trybów obrazu. Trzeba testować, zmieniać ustawienie parametrów luminancji,  kontrastu, jasności i ostrości.Domyślne  ustawienia parametrów obrazu nie są najlepsze.Proponuje  wyłączyć redukcje szumów, wtedy obraz jest bardziej ostry i wyrazny. Najlepszy  tryb obrazy to normalny lub tryb ustawienia własne takie jest moje zdanie. Obniżyć poziom luminancji ,kontrastu i jasności.Zwiększyć  parametr ostrości.

Przyznam ci racje że po włączeniu trybu ustawienia własne obraz zrobił się o wiele lepszy zwłaszcza jak się ogląda filmy typu Transformers, Hobbit i wielorakie z tego gatunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sprawdzić ustawienia parametrów obrazu  z filmu z youtube
 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Patryk26 napisał:

Xisiek możesz mi pomóc z tymi funkcjami z których zrezygnować a które włączyć aby o

Polepszyć jakość obrazu?

Przede wszystkim pytanie co jest źródłem/ami obrazu i dwa czego obecnie brakuje ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Xisiek napisał:

Przede wszystkim pytanie co jest źródłem/ami obrazu i dwa czego obecnie brakuje ?

CDA 1080p w ciemnych scenach widać jakby czarne małe kropeczki na całym ekranie i na czarnym tle nie kiedy szare odcienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, grundig napisał:

Możesz też sprawdzić ustawienia parametrów obrazu  z filmu z youtube
 

 

Sprawdze jutro dzięki za filmik. Mówili mi że filmmaker nie podlega kalibracji bo jest ustawiony pod reżyserke Hollywood ale czym więcej czytam tym bardziej się przekonuje że tak nie jest i tak naprawdę każdy tryb podlega kalibracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bourne napisał:

Tak. Nie zadawałbym pytania jakby nie były drogie te kolorymetry. Chyba że jakiś polecacie.

To szok przyznam, ze tak napisales. 
Weź na logikę nawet, skoro ktoś wydaje pierdylion monet na sprzęt to jeśli mógłby „mierzyć” okiem to po co miałby wydawać? 
Skoro wg Ciebie 4K nie widać to po co produkować takie tv/monitory/projektory?

34 minuty temu, Patryk26 napisał:

CDA 1080p w ciemnych scenach widać jakby czarne małe kropeczki na całym ekranie i na czarnym tle nie kiedy szare odcienie 

Kompresja materiału, oled nie radzi sobie z tym zbyt dobrze. Tylko tyle?

6 godzin temu, Bourne napisał:

 Jaka jest różnica kalibracji obrazu przy pomocy kolorymetru a na oko?

To co zrobisz „na oko” nie ma prawa nazywać się kalibracją, a przede wszystkim jest to nierealne.

W dniu 22.01.2024 o 23:59, Patryk26 napisał:

Głównie wszystko oglądam na trybie filmmaker ale w ciemnych scenach brak szczegołow do tego widać poświatę w niektórych ujęciach nocą,tak jakby szary sie nakładał na czerń. Oglądam teraz filmy na CDA 1080p. Powiem szczerze, że muszę wrócić do Netflixa bo obraz wydawał mi się bardziej ostry szczególowy a DolbyVision poprostu wymiatał bez żadnych korekcji. Kupiłem Panasonica bo bardzo lubię tą firmę i jestem lojalny tej marce. Gdy zobaczyłem ten model na wystawie sklepowej szczęka mi opadła obraz mnie zaczarował kupiłem go odrazu. Ale wiadomo fabryczne ustawienia a te które są na sklepowych wystawach bardzo się różnią i chciałem chociaż trochę się przybliżyć do tych ustawień. A szczerze nie czaje tej technologi. 

Kluczem do wysokiej jakości obrazu na oledzie jest sygnał, im lepszy podasz (np. Netflix w 4K, UHD, DV) tym lepszy efekt na ekranie uzyskasz. Im gorszy sygnał tym gorszy obraz, co sam zauważyłeś na CDA - tam jakość jest zdecydowanie niższa. 
Generalnie tryb obrazu - Kino lub Prawdziwe Kino, Temp. barwowa - Ciepły 1 lub Ciepły 2. Wszelkie ulepszacze obrazu na OFF. IFC włączony - masz taki Min/Średni/Max?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Xisiek napisał:

Skoro wg Ciebie 4K nie widać to po co produkować takie tv/monitory/projektory?

Według mnie fizyki i optyki się nie oszuka.

Często marketing biznesowy polega na tym żeby zarobić bez wiedzy danego użytkownika i sprzedać "nowy pomysł"

Nie będę się sprzeczał czy to jest dobre czy złe. Mi na oko wystarczy i jestem z tego zadowolony.

https://www.displaymate.com/

Tutaj można sprawdzić czy Twój produkt został przetestowany.

Co do tego Panasonica to ważne jaka matryca została użyta i jakie ma pokrycie.

Z tego co pamiętam strony nadal są tworzone w rozdzielczości 1024x768

Filmy jak oglądam z różnych cda,netflix, u mnie na projektorze wygląda w skali 16:9 jakby były kręcone w rozdzielczości 720p rec.709

Mam na przykład 2 projektory w dwóch różnych technologiach DLP i 3LCD - DLP wygrywa lecz kiedy odpalam youtube w wysokiej rozdzielczości materiał nagrany i czerń pozostają na tym samym poziomie. Odwzorowania kolorów na DLP i 3LCD są wręcz identyczne. Kupiłem 2 typy modelów bo czytałem że jest o to walka. Jednak nie żałuję ani pierwszego ani drugiego.

Projektory to ciężko porównać w sklepie bo ich nie ma tak jak w salonach z tv.

To nie ma znaczenia jaki masz telewizor. Ważne jest jak został nagrany materiał źródłowy tak jak to opisał @Patryk26

Weź sobie płytę blue-ray z filmem 4k i odpal jakiś dobry film z kolorystyką. Na przykład Avatar i na przykładzie tego ustaw sobie kolorki. Chodzi o to że ustawisz prawidłowe kolory i zobaczysz jakie ma pokrycie Twoja matryca kolorów. Napisałbym do producenta albo wszedł na ich stronę żeby poczytać dlaczego tak się dzieję.

Co do obrazów że Panasonic ma tam 12 trybów obrazu - zapewne ma znaczenie w pokryciu obrazu.

Powinno być ustawienie usera.

 

 

 

To może Ci trochę pomóc, chyba że to jest za stare???

bvc.png

W zasadzie musisz użyć miernika, aby uzyskać szerszą gamę kolorów w HDR i przestać wyglądać na głupio przesycony. Ta skala kolorów ma znacząco różną równowagę Chroma (koloru) i gamma (jasności), aby stworzyć kolory pośrednie.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doggoapps.luxlight&hl=en_US&pli=1

Możesz użyć też tej apki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Xisiek napisał:

To szok przyznam, ze tak napisales. 
Weź na logikę nawet, skoro ktoś wydaje pierdylion monet na sprzęt to jeśli mógłby „mierzyć” okiem to po co miałby wydawać? 
Skoro wg Ciebie 4K nie widać to po co produkować takie tv/monitory/projektory?

Kompresja materiału, oled nie radzi sobie z tym zbyt dobrze. Tylko tyle?

To co zrobisz „na oko” nie ma prawa nazywać się kalibracją, a przede wszystkim jest to nierealne.

Kluczem do wysokiej jakości obrazu na oledzie jest sygnał, im lepszy podasz (np. Netflix w 4K, UHD, DV) tym lepszy efekt na ekranie uzyskasz. Im gorszy sygnał tym gorszy obraz, co sam zauważyłeś na CDA - tam jakość jest zdecydowanie niższa. 
Generalnie tryb obrazu - Kino lub Prawdziwe Kino, Temp. barwowa - Ciepły 1 lub Ciepły 2. Wszelkie ulepszacze obrazu na OFF. IFC włączony - masz taki Min/Średni/Max?

Tak mam minimum, pośrednie, maksimum i użytkownika. Ja ma włączone użytkownik i redukcja smużenia na 10 płynność filmu na 5. A co jeżeli chodzi o redukcję szumów bo Grundig mi polecił żebym włączył i włączyłem na maksimum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam minimum, pośrednie, maksimum i użytkownika. Ja ma włączone użytkownik i redukcja smużenia na 10 płynność filmu na 5. A co jeżeli chodzi o redukcję szumów bo Grundig mi polecił żebym włączył i włączyłem na maksimum. Ale powiem ci że tryb ustawienia własne robi wrażenie przy dynamicznych filmach typu Transformers , Hobbit czy nawet Avatar. Ale tak jak w sumie wszyscy piszemy Netflix jest stworzony do Oledów i wyciskania z telewizora całego potencjału lub odtwarzacz blu-ray. Ale moim zdaniem Netflix ma tak bogata biliotekę, że dla większości nas jest wystarczający. Odłożę kasę i zainwestuje w profesjonalna kalibrację ciekawy jestem efektu😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W linku niżej są ustawienia parametrów obrazu po kalibracji telewizora OLED Panasonic LZ 2000 .To inny model ale   ustawienia możesz wykorzystać jak bazę do testów.Wybrano tryb obrazu professional.Trzeba kliknąć na  PANASONIC  lub LZ 2000 .wtedy będą widoczne  wszystkie parametry obrazu.W kilku starszych modelach Panasonica wybrano ten tryb obrazu czyli professional

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1439471411

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, grundig napisał:

W linku niżej są ustawienia parametrów obrazu po kalibracji telewizora OLED Panasonic LZ 2000 .To inny model ale   ustawienia możesz wykorzystać jak bazę do testów.Wybrano tryb obrazu profesjonal.Trzeba kliknąć na LZ 2000 .wtedy będą widoczne  wszystkie parametry obrazu.

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1439471411

 

Dobrze dzięki już sprawdzam tylko lz 2000 ma matryce master oled Pro ja mam master oled ale może być to fajna baza na poprawę parametrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem nie ma szału obraz mi zaczął delikatnie drżeć. Ustawienia są częściowe nie ma pokazanych ustawień w zarządzaniu kolorami i przy funkcji gamma. Zostaję przy trybie użytkownik i filmmaker. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Patryk26 napisał:

Przyznam ci racje że po włączeniu trybu ustawienia własne obraz zrobił się o wiele lepszy zwłaszcza jak się ogląda filmy typu Transformers, Hobbit i wielorakie z tego gatunku

Mam teraz ustawiony   tryb obrazu ustawienia własne i testuje.Jakość obrazu  w tym trybie  jest najlepsza.Obraz jeszcze bardziej ostry i wyrazny.Tryb profesjonalny też jest dobry ale trzeba obniżyć parametry, poziom luminancji  ,kontrastu i jasności.Parametr ostrości wyżej.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...