Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.11.2023 o 17:34, qazar napisał:

Zdecydowanie kupuj w takim układzie S95C lub S90C. 
DV na Sony jest na dziś dzień upośledzone i ogólnie oprogramowanie tego tv jest upośledzone.

Problemy wieku dziecięcego. Pewnie za parę miesięcy wszystko będzie ok.  Czemu jednak samsung? 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja trochę poprawiła DV a ponoć w połowie grudnia ma być wypuszczona poprawka trybu DV

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, morlinek92 napisał:

Problemy wieku dziecięcego. Pewnie za parę miesięcy wszystko będzie ok.  Czemu jednak samsung? 

 

Bo biorąc pod uwagę jakość/cena, Samsung miażdży Sony.

Jest multum filmów i scen gdzie Samsung generuje lepszy, bardziej naturalny obraz w porównaniu do Sony. Nie ma koszmarnych błędów, system działa stabilnie i szybciej. 

Sony nie pracuje zbyt dobrze z innym AVR niż Onkyo/Integra/Pioneer i Sony.

 

Co do chorób wieku dzieciecego, kupujesz najdroższy TV na rynku, aby być beta testerem? 😕 To mój pierwszy tv, który zawiesił się na amen przy kalibracji 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 12:45, Darulok napisał:

 

Yutubowy krasomówca i hejter marki Sony ... Koleś nie ma pojęcia o czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was pilot czasami też przestaje działać? Pomaga tylko wyjecie i włożenie baterii

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Info z Sony nt plam powstałych po czyszczeniu nawilżoną mikrofibrą …


Uprzejmie informuję, że dział techniczny sprawdził dokładnie sposób czyszczenia ekranów telewizorów Sony i przekazuje, że czyszczenie należy przeprowadzić suchą ściereczką z mikrofibry, z kolei powstała plamka widoczna jest tylko w określonych warunkach oświetleniowych i nie jest traktowana jako wada.


Z wyrazami szacunku,

SONY SUPPORT TEAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jaczar napisał:

Info z Sony nt plam powstałych po czyszczeniu nawilżoną mikrofibrą …


Uprzejmie informuję, że dział techniczny sprawdził dokładnie sposób czyszczenia ekranów telewizorów Sony i przekazuje, że czyszczenie należy przeprowadzić suchą ściereczką z mikrofibry, z kolei powstała plamka widoczna jest tylko w określonych warunkach oświetleniowych i nie jest traktowana jako wada.


Z wyrazami szacunku,

SONY SUPPORT TEAM

No to grubo 🤣 Ale ja już pisałem w wątku o s95b, że te matryce można czyścić tylko na sucho. To zleciał się tłum specjalistów, co to zwykła woda czyścili i byli zdziwieni, że są nieusuwalne plamy 🫠 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiecie może czy w A95L możliwe są takie scenariusze:
1) na jednym tunerze oglądam program z kablówki, do oglądania którego konieczna jest karta w module CI, z drugiego nagrywam program na USB i tutaj także jest potrzebna karta. Czy telewizor to obsłuży?
2) nagrywam na USB dwa programy wymagające w tym czasie karty w module CI a równolegle oglądam coś ze źródła HDMI?

Obecnie mam plazmę Panasonica, w którym to wszystko działa bez zająknięcia i trudno byłoby mi pozbyć się przyzwyczajeń...


Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu telewizora  tzn w  Sony są  dwa  tunery satelitarne  i  dvb-t2. Jest   oczywiście  slot na moduł.Nie  powinno  być  problemu z nagrywaniem .W  tym telewizorze panel  Samsunga.Czytałeś  o problemach  z  czyszczeniem  panelu ?Czy  nie lepiej kupić  Panasonica?, tańszy i nie będzie  problemu z czyszczeniem panelu.Mam  OLED Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dvbt można oglądać 1 kanał, a oglądać drugi, oczywiście inne hdmi czy streamingi można też oglądać

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dgorczyn napisał:

Cześć, wiecie może czy w A95L możliwe są takie scenariusze:
1) na jednym tunerze oglądam program z kablówki, do oglądania którego konieczna jest karta w module CI, z drugiego nagrywam program na USB i tutaj także jest potrzebna karta. Czy telewizor to obsłuży?
2) nagrywam na USB dwa programy wymagające w tym czasie karty w module CI a równolegle oglądam coś ze źródła HDMI?

Obecnie mam plazmę Panasonica, w którym to wszystko działa bez zająknięcia i trudno byłoby mi pozbyć się przyzwyczajeń...


Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
 

Sony ma dwa tunery ale tylko jeden slot na moduł CI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że  dwa, musiałem sprawdzić, tylko  jeden slot na moduł  to słabo w takim drogim telewizorze  .W Panasonicu są dwa złącza CI,

Złącze CI (Common Interface)

2 (CI Plus, wersja 1.4, ECP)

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/oled-4k-tv/tx-55lz1000e.html#specs

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Tez byłem zdziwiony, że jest tylko jeden moduĺ CI, ale pomyślałem, że może Sony wymyśliło jak dwa tunery mogą korzystać z jednej karty.
W moim 11 letnim Panasonicu dość często korzystam z dwóch zakodowanych kanałów, skoro to może nie działać w Sony zaczynam się zastanawiać poważnie nad MZ2000

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję "Zaznacz checkbox: Chcę wziąć udział w akcji „BRAVIA XR 2023 4K I Zwrot na konto” 

 

Pytanie -  gdzie znajdę checkbox do zaznaczenia.

Zobacz więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Avg dE w trybie pro poniżej 2 

Czy ustawienia fabryczne stają się tak dobre, że nie trzeba robić kalibracji ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgłosiłem z tytułu rękojmi i gwarancji plamę po przetarciu ekranu zwilżona mikrofibrą, a odpowiedź jest taka 

 

rękojmia RTV euro AGD 

Reklamacja nr 7310883527. Uprzejmie informujemy, ze reklamacja nie moze byc uwzgledniona. Weryfikacja reklamowanego towaru wykazala, 
 ze zgloszona wada nie wynika z niezgodnosci towaru z umowa i nie istniala w chwili jego wydania. Uszkodzenie ma charakter zewnetrzny 
 i spowodowane jest niewlasciwym uzytkowaniem, za ktore sprzedawca nie ponosi odpowiedzialnosci.

 

Gwarancja Sony serwis MIK Radom który wysłał serwis APS Wrocław na sprawdzenie tv

Model sprzętu:Sony XR-77A95L

Status zlecenia:W realizacji

Aktywność:Ekspertyza [W przygotowaniu]

Opis naprawy:Otarcia na ekranie ,ślady naruszenia warstwy zewnętrznej ekranu. Odmowa naprawy gwarancyjnej .Ekspertyza

 

Ekran był wycierany mikrofibrą więc albo jest do niczego, albo serwis kłamie / nie ma pojęcia o technologii zastosowane przy produkcji qd-oled. Nie wydaje mi się, żeby powłoka antyrefleksyjna była naruszona. Po porostu przy kontakcie z cieczą tak reaguje zmieniając kolor. Tak czy inaczej zastanowię się nad sądem. Zobaczymy jeszcze co powiatowy rzecznik konsumentów na to powie.


Niewiarygodne jak próbują zrobic z klienta debila. Takie zachowanie producenta powoduje, że nic od nich więcej nie kupię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam W Sony A95L QD-OLED jest panel Samsunga.Na brytyjskim forum który dotyczy tego panelu są podobne problem  z plamami po czyszczeniu.Lepiej kupić  sprawdzony produkt z panelem   LG.Sony  produkuje  telewizory z panelem OLED LG.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam A które tv Sony są na matrycach od LG Chciałem go sobie za niedługo kupić ale jak takie bajki wyskakują za taką kasę to chyba coś innego kupić Tylko co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ja to wszystko wiem 😏 AG9 dałem bratu, nadal wolę A95L

panele LG mają problem z zachowaniem nasycenia koloru przy wysokiej jasności 

cos za coś 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, franus122 napisał:

Witam A które tv Sony są na matrycach od LG Chciałem go sobie za niedługo kupić ale jak takie bajki wyskakują za taką kasę to chyba coś innego kupić Tylko co

Witam.

Trzeba zajrzeć  na stronę w linku niżej , jest tam informacja  jaki panel  jest  w telewizorze.

tu  przykładowo w telewizorze  Sony  jest panel Samsunga.

https://www.displayspecifications.com/en/model/573d31ad

 W tym modelu telewizora OLED  Sony jest  panel LG.

https://www.displayspecifications.com/en/model/182335b8

Najlepiej kupić  telewizor Sony lub Panasonic np flagowy MZ1500. Lubie oglądać  filmy  na Youtube   4k, gdy osoba idzie przez miasto z kamerą  Ostatnio oglądałem   film z MONTE CARLO.Widziałem  w czasie    filmu który trwa  dwie godziny, dwa kartony telewizorów OLED Panasonic. Trzeba  kupować to co dobre i sprawdzone, taki jest wniosek.

Zdjęcie z filmu

bbfe54159b449.jpg

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2024 o 17:49, jaczar napisał:

Zgłosiłem z tytułu rękojmi i gwarancji plamę po przetarciu ekranu zwilżona mikrofibrą, a odpowiedź jest taka 

 

rękojmia RTV euro AGD 

Reklamacja nr 7310883527. Uprzejmie informujemy, ze reklamacja nie moze byc uwzgledniona. Weryfikacja reklamowanego towaru wykazala, 
 ze zgloszona wada nie wynika z niezgodnosci towaru z umowa i nie istniala w chwili jego wydania. Uszkodzenie ma charakter zewnetrzny 
 i spowodowane jest niewlasciwym uzytkowaniem, za ktore sprzedawca nie ponosi odpowiedzialnosci.

 

Gwarancja Sony serwis MIK Radom który wysłał serwis APS Wrocław na sprawdzenie tv

Model sprzętu:Sony XR-77A95L

Status zlecenia:W realizacji

Aktywność:Ekspertyza [W przygotowaniu]

Opis naprawy:Otarcia na ekranie ,ślady naruszenia warstwy zewnętrznej ekranu. Odmowa naprawy gwarancyjnej .Ekspertyza

 

Ekran był wycierany mikrofibrą więc albo jest do niczego, albo serwis kłamie / nie ma pojęcia o technologii zastosowane przy produkcji qd-oled. Nie wydaje mi się, żeby powłoka antyrefleksyjna była naruszona. Po porostu przy kontakcie z cieczą tak reaguje zmieniając kolor. Tak czy inaczej zastanowię się nad sądem. Zobaczymy jeszcze co powiatowy rzecznik konsumentów na to powie.


Niewiarygodne jak próbują zrobic z klienta debila. Takie zachowanie producenta powoduje, że nic od nich więcej nie kupię. 

Zwilżyłeś ją wodą kranową? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...