Skocz do zawartości
grundig

NIEBEZPIECZNE LOGO TVN 24.częsc druga.

Rekomendowane odpowiedzi

Niebezpieczne logo  tvn  24.Prosze o niezasmiecanie  tego  tematu.
Na hdtvpolska najwięcej  przykladów wypaleń  logo i paskow graficznych dotyczy kanalu  tvn 24 hd.Są tez przykłady wypaleń z kanalów tvp info  i telewizji sniadaniowej czyli dzien dobry tvn ,tvp- pytanie na śniadanie .

TVN oczywiscie wie o tym problemie ale do tej pory nie ma  zmian oprawy graficznej.
Listy w tej sprawie byly wysyłane do KRRiT.Dotyczyly  ograniczeń wiekowych i  logo tvn  24.Pólprzezroczyste ograniczenia  wiekowe  sa  juz  na wiekoszosci kanalow telewizyjnych .Wyjątek to nieprzezroczyste ograniczenia wiekowe na kanale  tvn 24 i  oczwiscie bardzo jaskrawe logo i paski graficzne na  tym kanale.

Odpowiedz od KRRiT

     W związku z Pańskim wystąpieniem  uprzejmie informuję, że obowiązek oznakowania audycji kategorią wiekową w programach telewizyjnych wynika z przepisów ustawy z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805) oraz - wydanego na podstawie ww. ustawy - rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 23 czerwca 2005 r. w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi  (Dz.U. z 2014 r. poz. 311).

Przepisy prawa nakładają na nadawców telewizyjnych obowiązek zamieszczania symboli graficznych kategorii wiekowych przez cały czas trwania audycji i przekazów telewizyjnych. Wyjątek stanowią programy informacyjne, sportowe, reklamy, telesprzedaż i przekazy tekstowe, które są ustawowo wyłączone z klasyfikacji wiekowej.

Zgodnie z wiedzą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmiany w przepisach prawa odnoszące się do poruszonych przez Pana kwestii nie są w najbliższym czasie planowane.

Ponadto informuję, że kwestie intensywności natężenia koloru logo stacji, kategorii wiekowej, jak i innych elementów oprawy graficznej programu, nie podlegają kompetencjom KRRiT. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji nadawca kształtuje program samodzielnie (…) i odpowiada za jego treść. Natomiast art. 14 ust. 1 ustawy stanowi, iż nałożenie na nadawcę obowiązku lub zakazu rozpowszechniania określonej audycji lub przekazu może nastąpić wyłącznie na podstawie ustawy. KRRiT nie może zatem ingerować w treść programu tworzonego przez nadawców, jeśli nie ma do tego podstawy prawnej. Wszelkie uwagi oraz propozycje dotyczące poruszonych zagadnień może Pan skierować bezpośrednio do konkretnych nadawców.

Natomiast w związku z ignorowaniem - jak Pan twierdzi - ze strony spółki TVN SA korespondencji od widzów, informuję, że również w tej sprawie KRRiT nie może podjąć interwencji. Przepisy ustawy o radiofonii i telewizji nie dają KRRiT upoważnienia do podejmowania działań w sprawie organizowania kontaktów pomiędzy nadawcami a widzami i słuchaczami. Sprawy te należą do wyłącznej kompetencji poszczególnych spółek.

Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.

 Warto     przypomnieć że   TVP 1, TVP2,TVP SPORT    zmieniło  logo na transparentne  14.09.2011.Zmiana logo nie byla przypadkowa.

Przyklady

https://hdtv.com.pl/threads/logo-stacji-tvp.33946/page-9
https://hdtvpolska.com/forum/topic/32079-uwazajcie-na-logo-tvp-sport-hd/?ct=1678640737

 Cytat z  instrukcji  telewizora OLED Sony  i  internetowej strony Sony.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:

Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.

Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

Przyklady wypalen logo w telewizorach OLED

Wypalone  logo    z kanalu tvn  24 hd w telewizorze OLED.Duze zblizenie.

1-wypalon_qqxwshw.jpg&key=c4d7fe59840fde

Inne przyklady.Zdjecia uszkodzonych ekranow.Powodem  jest jaskrawe logo , ograniczenia wiekowe, paski graficzne na kanale  tvn 24

LG OLED55E7N wypalone paski tvn24.jpg

IMG_4197.JPG

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

d70ff33d1ea0f943801b17e331516cb7cbcc752c

IMG20211201183649.jpg

20221102_114740.jpg

Wypalona grafika ekranowa z kanalu dzien dobry tvn i paski graficzne z kanalu tvn 24

Wypalona grafika ekranowa z kanalu  tvn 24 OLED powidoki.png

Wypalona grafika ekranowa z kanalu  tvn 24

44cee8cf8a34c.jpg&key=862abddec16beafe2e

Wypalona grafika  ekranowa z kanalu tvn - dzien  dobry tvn.Na zdjeciu widoczne inne elemeny grafiki czyli np   paski  graficzne , logo tvn 24, komunikat na zywo.Ograniczenia wiekowe   z kanalu   tvn 24 ktore nie sa transparentne . Na  wiekszosci kanalow   telewizyjnych ograniczenia wiekowe sa transparentne.Widoczne  wypalone logo z kanalu Nickelodeon.Logo tego kanalu nie jest transparentne.

d118d41f86bac.jpg&key=4bb1d3bcf38e45403b

Wypalona  grafika  ekranowa z kanalu  tvn 24

7715337100_1610708263.jpg&key=062c5d9cf2

Wypalona oprawa graficzna z kanalu  tvn  dzien dobry tvn, i  paski graficzne z kanalu tvn  24 widoczne na kanale  eurosport.

IVGN9LHk80.jpg&key=d0d1b3578a156e928eb6a

Wypalone logo  tvp  info i paski graficzne

OLED .jpg

wypalone logo tvp info

IMG_20171025_180123_1505417.jpg&key=c741

 

Przygotowalem tresc listu  ktory mozna wyslac  do dowolnej stacji telewizyjnej ktora ma jaskrawe  logo.  W miejscu  kropek   napisac  tylko nazwe stacji. Czyli np NOWA.TV, ZOOM TV,  PULS2,TVN 24, TVP INFO, TVP ALFA, TVP ABC,ANTENA.TV, itp

Adresy  e-mial do  stacji telewizyjnych sa  w internecie.W przypadku kanalow tvp  trzeba wejsc na strone w linku nizej

https://www.tvp.pl/kontakt

Witam.
Czy  logo kanału ..........może  być  mniej widoczne w czasie nadawania programu  tzn   czy logo może być transparentne   jak np logo na kanale POLSAT, tv6, tv4 ,  Posiadam telewizor OLED.
Zadałem takie pytanie ponieważ  nieprzezroczyste    logo  może pozostawić trwałe wypalenie na ekranie telewizora OLED.Oglądam   tylko kanały z półprzezroczystym logo.

Cytat z  instrukcji  telewizora OLED Sony  i  internetowej strony Sony.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:
Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.
Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.
Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

link  do forum , przykłady wypaleń logo  w telewizorach OLED.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/70801-niebezpieczne-logo-tvn-24częsc-druga/

 

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, grundig napisał:

Na hdtvpolska najwięcej  przykladów wypaleń  logo i paskow graficznych....

Jest od Ciebie....

Najwięcej tego generujesz 

Czuję że będzie to kilka lub kilkanaście części tej wymyślonej opowieści

No ale widocznie tym chcesz nabić cyferki :)

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty  z  forum

 

Wypalił się LG65B7V. Na dole bardzo dużo śladów od paska informacyjnego TVN24. Wierz mi obchodziłem się z nim jak z jajkiem, pilnowałem aby nie zostawiać statycznego obrazu, przeszkoliłem i musztrowałem rodzinę. Nie pomogło. Matryca do wymiany - koszt 5900 netto (z robocizną, marża - koszt finalny serwisu).
Praktycznie wypaliło się to od poczatku pandemii bo wówczas oglądaliśmy więcej wiadomości. Do stycznia było czysto. Jestem właśnie na etapie odsprzedaży tego za co się da i wybieram porządnego LCD
Na pewno dokupuj maksymalną gwarancję - potraktuj to jak prawdziwy koszt TV - tak jakbyś nie mógł kupić bez gwarancji. Pamiętaj, że wszystkie OLEDy mają matrycę LG więc to nie kwestia producenta.
Poniżej zrzut ekranu.

=================================

Posiadam telewizor Philips 55pos9002/12. Dwa tygodnie temu skończyła się dwuletnia gwarancja a dziś pojawiły się wypalone paski na środku u dołu ekranu. Oczywiście na gwarancję nie mam szans, ale mimo tego jutro będę dzwonił do serwisu. Ogólnie tak się zdenerwowałem, że opiszę sprawę szerzej po odpowiedzi serwisu.

Dodam tylko, że matryca wypaliła mi się identycznie jak u kolegi powyżej.

-------------------------------------------------------------------------------

Witajcie chcę składać reklamacje z tytułu rękojmi do sprzedawcy na wypalenia ekranu, czy do tego potrzebny jest mi oryginalni karton ?

Zakupiony w maju 2019 ale sprzedawca nie honoruje oświadczenia z serwisu i chce sam rozpatrywać reklamowany TV .

 Ktoś ma już doświadczenia jak to sprawnie przeprowadzić ? Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam ten sam problem z Sony A1 .

Na tym forum jest pełna korespondencja w temacie.

Walczę od dłuższego czasu z Sony i przede wszystkim z MM .

Sprawa jest już ponownie u Rzecznika który wysyła kolejne pisma do MM.

Ja nie odpuszczam choć reklamuje z rękojmi.

Proszę o wymianę doświadczeń.

Bogdan.

Pismo od rzecznika  1str.20200806_082410.jpg

==================================================================

Dzięki "Danek" za sensowną odpowiedź. Czekam na zwrot tv z serwisu bo okazało się że to nie takie proste. Już mnie poinformowali że nie wróci w oryginalnym kartonie chociaż  w takim go zabrali  Podobno brak opakowania dziś to już nie problem przy reklamacjach , ale mój "sprzedawca w każdym email podkreśla że muszę przysłać dowód zakupu i kartę gwarancyjną. Więc też czeka mnie przeprawa bo oczywiście przy sprzedaży nic nie dostałem nawet paragonu ! Mam potwierdzenie transakcji z allegro i banku więc musi to honorować. Z tytułu rękojmi nie muszę przedstawiać żadnej gwarancji ?! Dam znać jak sprawa się toczy. 

===========================================================================

Taka sytuacja u mnie. Temat wyskoczył w ciągu trzech miesięcy koronawirusa. Tak, to TVN24. Przeprowadzałem procedury czyszczenia, gdy były minimalne ślady. Ze dwa razy sam telewizor zażądał czyszczenia matrycy i zrobiliśmy to. Zero efektów, problem narastał. O ile się nie mylę on w trybie stand by też potrafi sam z siebie zrobić czyszczonko? W każdym razie procedura nie działa zupełnie.

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

index.php?action=dlattach;topic=2540.0;a

dwa kanaly informacyjne w jednym czyli kanal wydarzenia 24 i  wypalone  logo i  paski z kanalu tvn 24

7d4a091ac8cff.jpg&key=a87cc2c59299fc08ba

Wypalona grafika ekranowa z kanalu  tvn , dzien dobry tvn.Paski  graficzne  z kanalu  tvn 24.

a1e0e71250097.jpg&key=5a3b631a6d74a7e349

Ciekawy  przyklad z  amerykanskiego forum avsforums.Watek ma kilka tysiecy postow.

https://www.avsforum.com/threads/master-oled-image-retention-burn-in-thread-with-photos.2804065/

Uzytkownik  forum napisal..nie wiem  z jakich monitorow  korzysta CNN ( na pewno mial na mysli  monitory  LCD,PDP lub OLED) ale na pewno monitor wymaga wymiany.

Wypalenie na gornym pasku nad Safelite jest okropne. Mozna by pomyslec, ze daloby im to wskazowke aby zmienic swoje logo na polprzezroczyste.

&key=33fe6aa6256785305b5618114944c429811

https://www.avsforum.com/threads/master-oled-image-retention-burn-in-thread-with-photos.2804065/page-249

Edytowane przez grundig
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje  posty przyczynily sie  do tego ze zalozylem kolejny  watek.Jak bedzie trzeba zaloze  kolejny watek.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem  fanem PIS ale  ten watek dotyczy logo.

Wypalone paski graficzne z kanalu tvn 24.

wypalone paski informacyjne z kanalu tvn24

LG OLED55E7N wypalone paski tvn24.jpg

slady po grafice  ekranowej dzien dobry tvn

oled_2,5r.jpg&key=b2923170dc4f05fb292685

Wypalone paski  graficzne z kanalu tvn 24

ee86ab102e1b3.jpg&key=fb5c7a360259d5d8d5

Wypalona grafika ekranowa z kanalu  tvn, dzien dobry tvn.

OLED powidoki.png

Wypalona grafika ekranowa z kanalu  tvn 24
 

44cee8cf8a34c.jpg&key=862abddec16beafe2e

1%26srcw=880%26srch=4000%26dstw=880%26ds

Edytowane przez grundig
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na kanale BBC EARTH pojawilo sie bardzo biale logo.Na innych kanalach BBC czyli  np  BBC BRIT,BBC FIRST logo jest polprzezroczyste.Wyslalem e-mial  do BBC  w tej sprawie  tzn czy  logo na kanale BBC EARTH  bedzie polprzezroczyste   jak na innych kanalach BBC.Na razie dostalem tylko odpowiedz od automatu  .  Trzeba czekac na odpowiedz  do 10 dni. CYTAT

Bardzo cenimy Twój komentarz i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by odpowiedzieć na niego w ciągu 10 dni roboczych.

W przeszlosci doszlo do podobnej  sytuacji  czyli  w 2008 roku.Na kanale BBC pojawilo sie   biale logo.Wtedy nie bylo    oczywiscie  telewizorow OLED ale byly telewizory plazmowe.Telewidzowie  wyslali skarge w tej sprawie  do szefowej BBC. Odpowiedz byla pozytywna, logo zmieniono na polprzezroczyste/Ciekawe jak  teraz bedzie. Napisze  jesli dostane odpowiedz.

https://www.bbc.co.uk/blogs/bbcinternet/2008/08/bbc_hdtv_dog_level.html

kontakt do BBC w linku nizej.

https://www.bbcpolska.com/kontakt

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oledy wypalają wszystkie stałe grafiki, szczególnie TVP INFO u emerytów, bo oni często maja problem ze zmiana kanałów i męczą jeden kanał przez długie godziny. Tak wiec warto ostrzec osoby starsze (dziadka, babcie, wujka, ciocie, etc.) aby uniknęły uszkodzenia telewizora. Drodzy seniorzy,  zmieniajcie kanał aby ustrzec się przed uszkodzeniem panelu tv 👍

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  otrzymalem  jeszcze odpowiedzi na moje pytanie od kanalu BBC.

Warto  przypomniec    jak zareagowała Danielle Nagler na  zmiane  logo z  polprzezroczystego  na  biale   czyli takie   jak  jest obecne logo na kanale BBC EARTH .Danielle Nagler to  byla pani  dyrektor kanalu BBC. Danielle Nagler przeprasza za bardzo jaskrawe logo BBC HD  .W  sobote wprowadzono nowe  nieprzezroczyste logo.Nie powinno to sie zdarzyc.Poziom  jasnosci logo  zostal obnizony.Zgadzam się z widzami, którzy skontaktowali się ze mna.Nowe logo bylo wyjątkowo irytujące i natretne,  moge obiecac, ze  nie pojawi sie ponownie w tej formie .

BBC HD  bedzie słuzyc swoim widzom.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2023 o 18:58, Xisiek napisał:

Oledy wypalają wszystkie stałe grafiki, szczególnie TVP INFO

Nie mniej,nie więcej od TVN.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gangi007 napisał:

Nie mniej,nie więcej od TVN.

W tym darmowym paśmie/cyfrowej naziemnej nie ma tvn24.
Seniorzy oglądają najczęściej cyfrowa naziemna, wiec siła rzeczy konsekwencja tego będzie niszczenie ich oled tv przez TVP Info. Należy o tym wyraźnie ich ostrzegać. 👍

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie   kazde jaskrawe  logo  niszczy  telewizory OLED.Warto tez ostrzegac ze w czasie trwania  telewizji sniadaniowej czyli pytanie na sniadanie na tvp 2 lub    dzien dobry tvn  wyswietlana jest bardzo jaskrawa  grafika ktora  jest zbyteczna .Stacja moze wyswietlac   pod logo  transparentny maly napis, pytanie na sniadanie, lub dzien dobry tvn.Zegar   zbyteczny.

Przyklad, wypalona grafika ekranowa  pytanie na sniadanie, logo tvp info i logo z kanalu  informacyjnego polsat i paski informacyjne.

OLED LG  .jpg

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem e-mail od kanalu BBC. Na razie  brak decyzji w tej sprawie

Drogi Widzu,

 

Dziękujemy za skontaktowanie się z BBC Studios w Polsce.

 

Dziękujemy za to pytanie. Przekażemy je naszemu zespołowi technicznemu.

 

Z najlepszymi życzeniami,

 

BBC Studios

=========================================

Warto  przypomniec   jak zareagowala inna stacja na podobny problem w tej sprawie.

 

 

Szanowny Widzu,

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Fox International Channels Polska

Fox International Channels - spółka medialna należąca do koncernu News Corporation. Jest producentem międzynarodowych kanałów tematycznych,Nat Geo People,National Geographic Wild,FOX, National Geographic HD dostępne w polskiej wersji językowej.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najdziwniejsze   jest to ze np na kanale  tvn ograniczenia wiekowe  sa  polprzezroczyste ale inne elementy grafiki sa bardzo jaskrawe . W czasie   trwania  programu  tvn  dzien dobry tvn wyswietlana  jest  przez wiele godzin bardzo  jaskrawa  grafika ekranowa  tzn  paski, logo i zegar . Osoba odpowiedzialna za  grafike na ekranie powinna pomyslec.Dlaczego  logo kanalu i ograniczenia wiekowe sa  polprzezroczyste? .Wyjasniam    tej  osobie , aby nie bylo powidokow  i wypalen na ekranach  telewizorow OLED.

To osoba odpowiedzialna za  grafike  ekranowa  na kanale  tvn    zniszczyla telewizor  OLED.Nawet bardzo duza  jasnosc  ekranu nie   naprawi tego uszkodzenia.Przyklad na zdjeciu. Grafika ekranowa z kanalu   tvn  widoczna  na ekranie w czasie meczu.Charakterystyczny  niepotrzebny zegar z kanalu  TVN.Tvn od czasu  do czasu zmienia troche grafike na ekranie ale  zupelnie  bez glowy.

c8628881b236c.jpg

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trawa to jest tu tak naturalna, że zamierzam poszukać takiej na żywo i jechać tam by zaznać błogiego spokoju leżąc na niej ....

Kuźwa ..... kto tak ogląda? Przecież tu jest wszystko na maxa i jeszcze wyżej ustawione

Niech się wypala Tym co tak oglądają :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge odpowiedziec.Osoba  ktora ma ten telewizor pomyslala ze   ogladajac    teraz  programy  z  wysokimi  paremetrami jasnosci i kontrastu zlikwiduje  wypalenie  lub    powidok.Niestety tego nie uda sie juz zlikwidowac.

grafika  ekranowa   na kanale  tvn , dzien dobry tvn i  tvn  24  jest bardzo jaskrawa. po  pewnym czasie  zniszczy kazdy telewizor oled.Nawe gdy bedziemy ogladac na niskich ustawieniach paremetrow obrazu.Inny przyklad. grafika z kanalu tvn 24

97dfbfb340531.jpg

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, grundig napisał:

....po  pewnym czasie  zniszczy kazdy telewizor oled.Nawe gdy bedziemy ogladac na niskich ustawieniach paremetrow obrazu....

Kolejny raz nie zgodzę się z tym co napisałeś - z chęcią bym się nawet założył o dobre pieniążki :)

Mam 2 oledy C9 już kilka ładnych lat i zero - powtarzam zero śladów jakiegokolwiek wypalenia czy powidoku - nic.

Ale może to wina tego, że na karku mam głowę a nie łeb :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ogladasz programy informacyjne  bardzo krotko   lub masz telewizor lcd  .Dlatego nie ma powidokow.Przyklady na tym forum tzn posty i zdjecia nie sa wymyslone.

Na amerykanskim forum i innych  forach dyskusyjnych sa  podobne zdjecia i przyklady.Ten watek ma przyczynic sie do tego aby  na  wiekszkosci kanalow  telewizyjnych logo bylo  polprzezroczyste  jak np  na kanale  TVP 1 HD, STOPLATKA, POLSAT ,itp

Przyklad z zagranicznego forum.Jaskrawa oprawa graficzna niszczy telewizory OLED.

viiden_jalkeen-jpg.3345466

&key=e5c810ad701dbc113db9165ecd08945c380

&key=d0c752f0b1ce9eab5f5976ae7ae9143be29

&key=bd0142ece4440636a27f2e91c27ed92a5b2

 

large?v=v2&px=999

large?v=v2&px=999

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ..

Wiem co mam ...a mam Oled-y

I mam na nich zero wypaleń czy powidoków, o których tutaj tak się rozpisujesz wyszukując w google obrazki :)

Są także tacy co twierdzą, że ziemia jest płaska i pewnie to Oni mają te wypalające się Oled-y

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa przeciwnicy  zmian  logo.Na  hdforum w przeszlosci zalozylem  podobny watek.Sa obroncy  tvn i  tvp. Nie zmieniac logo.Niech  logo niszczy telewizory.Tak jak wczesniej napisalem , cel jest jeden na wszystkich kanalach  polprzezroczyste  logo  jak na TVP 1HD, STOPKLATKA.itp

Takie watki jak ten  i innych zagranicznych forach internetowych przyczynily sie do tego ze  logo na kanalach telewizyjnych jest polprzezroczyste.Najlepiej gdyby  logo nie bylo wcale bo korzystamy   ze  sprzetu w ktorym jest  identyfikacja  kanalu.Dotyczy to   telewizorow , tunerow satelitarnych i  tunerow dvb-t.

Na  forum SKY jest podobny watek ktory dotyczy   kanalu informacyjnego sky news.

 

 

Watek na hdforum zalozylem w 2008 roku.Wtedy logo TVP1 i  TVP2  bylo 100% biale.Po pewnym czasie   pojawilo sie   transparentne  logo.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eleonor napisał:

Mam 2 oledy C9 już kilka ładnych lat i zero - powtarzam zero śladów jakiegokolwiek wypalenia czy powidoku - nic.

Ale może to wina tego, że na karku mam głowę a nie łeb :)

Potwierdzam, tylko co z tego - na twardogłowych, podobnie jak na pi_ździelców czy konfederadczyków argumenty intelektualne nie działają :(

Podziwiam, że chce ci się grzebać w tym mule...

1.thumb.jpg.a0d279f41d7998d7e8d8dfb7853b3500.jpg

Edytowane przez Barnaba
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  wiem  co to za dziwny post sie  tutaj  pojawil.Barnaba pewnie zalicza sie  do obroncow tvn.Elenor to jego kolega. Obroncy tvn.

Część   trzecia NIEBEZPIECZNE LOGO  TVN 24 W PRZYGOTOWANIU.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Barnaba napisał:

Podziwiam, że chce ci się grzebać w tym mule...

Zdaje sobie sprawę jak to wygląda gdy dają do ignorowanych ...

Ale lubię się pośmiać a jest tu z czego ... nie trzeba szukać nigdzie kawałów.

Gostek tworzy tu swoją historię życia :)

 

                           .

UWAGA: Nadciąga część Trzecia 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza ci ten watek? dlatego ze nie  jest wygodny  dla tvn?  Bede w   kolejnych czesciach wklejal  wiecej  przykladow.Na  amerykanskim  avsforum  i brytyjskim   forum         sa  podobne    bardzo rozbudowane  watki.Na niemieckim forum o podobnej tematyce  czyli  RTV tez  jest   taki watek.Napisalem  aby niezasmiecac tego watku. .Mozesz zalozyc swoj watek.Nie bede sie wtracal.Pisz  sobie co chcesz,  obronco TVN   24.

https://www.avforums.com/threads/oled-screen-burn-permanent-image-retention.2056624/

https://www.avsforum.com/threads/master-oled-image-retention-burn-in-thread-with-photos.2804065/page-236

Na  forum SKY   uzytkownicy tez na narzekaja  na   niepotrzebne jaskrawe paski informacyjne i logo.W stacjach telewizyjnych pracuja amatorzy ktorzy przygotowuja oprawe graficzna  to  zdanie   z niemieckiego  forum.Dlatego  trzeba zwracac im uwage.W  przypadku  logo   jest inaczej. Logo  przygotowuje zewnetrzna  firma.Jesli  to firma  ktora ma  duze  doswiadczenie i dziala od dawna  to logo  jest polprzezroczyste.Jesli     to amatorzy to logo jest bardzo jaskrawe.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...