Skocz do zawartości
Boger

Jaki OLED 77"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam obecnie Philipsa 65PUS8102 na FALD z którego pod względem jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, jednak kusi mnie żeby wrzucić do salonu coś większego i z jeszcze lepszym kontrastem. Mega robotę robi dla mnie ambilight więc naturalnie patrzę na 77oled807. Ciężko byłoby mi z tego zrezygnować ale jeżeli ktoś poda rozsądne argumenty to może się skuszę.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2 ale część z tv to jakieś 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? jedno okno na wprost tv ale około 9-10m więc odległość i roleta zewnętrzna załatwia sprawę + duże okno balkonowe na bocznej ścianie (poza częścią tv pokoju) - roleta zewnętrzna
7. Jaki masz obecnie telewizor? 65PUS8102
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? świetny kontrast i jakość obrazu (dżwięk  bez znaczenia - osobny zestaw audio)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? 4k i 1080p
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? nvidia shield tv (jako player do streamingów) + xbox series x + ps4 pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 1-3 godziny dziennie dzieciaki - youtube/konsola + wieczorem w weekendy ja 2-3 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?  filmy uhd
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola - 1-3 godziny
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? od 77" w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? banding + clouding
19. Preferencje co do marki? ambilight = philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 17-18k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? tak

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne 77 '' bo będziesz żałował już po tygodniu , za 17 kupisz LG C2 83 calowy !!! i od razu go kalibruj pod wszystkie tryby wiadomo przez kogo :)  P.S ja bym dołożył do tych 21 tyś i brał G2 83 cale , na ścianie wygląda za[beeep]..... dzięki jednolitej budowie i obrazowo wiele lepszy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szybkie research po Twoim wpisie i blisko 77oled807 jest już oled83c21 - 1k różnicy więc tyle mógłbym dołożyć jeżeli byłoby warto. Alternatywnie, jeżeli pozostałbym przy 77"  to spojrzeć na oled77g2 za 14,5k co daje 1,5k poniżej philipsa - pytanie jak z jakością - na stronie nie znalazłem testów ani C2, ani G2 żeby móc je bezpośrednio porównać do 807. Na rtings nie ma z kolei Philipsów.

Dokładanie do 83g2 to vs 77" dodatkowe 50% więc trudno nazwać to delikatną różnicą :)

Co robić? Jak żyć? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ROMAN38 napisał:

obrazowo wiele lepszy.

Na czym polega ta "lepsiejszość"? Dawno się nie edukowałem w wariantach od LG, a całkiem niedawno różniły się w sumie drobiazgami.

Podobno teraz dużo mocniej świecą, ale znowu tylko do 65".

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

Na czym polega ta "lepsiejszość"? Dawno się nie edukowałem w wariantach od LG, a całkiem niedawno różniły się w sumie drobiazgami.

Podobno teraz dużo mocniej świecą, ale znowu tylko do 65".

G2 ma radiator co powoduje że panel jest dużo jaśniejszy w HDR no i G2 wygląda super na ścianie co nie powie o C2

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panasonic dziś pokazał nowe tv na ten rok Maja tam tv 77 MZ 2000 kosztował będzie około 20 tys Na zagranicznych forach już o nowych modelach piszą a na naszym forum cisza 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiemy/gdzieś są dostępne pomiary w HDR i SDR dla 83 i/lub 77 cali serii C i G LG?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, pomiary tam widziałem, tylko nie wiem na jakim calarzu oni to mierzyli 🤔

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Xisiek napisał:

A wiemy/gdzieś są dostępne pomiary w HDR i SDR dla 83 i/lub 77 cali serii C i G LG?

G2 ma 820 Nitów na 83 calach i 920 na 77''. C mają sporo niższe

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej? To pomiary tablicy testowej, jakichś scen?

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek Na rtings masz dokładny opis i jasność obu modeli przy konkretnych parametrach testowych - https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c2-oled-vs-lg-g2-oled/31229/31238?usage=1&threshold=0.10

Generalnie widzę, że na tych oled już przy 25% bieli jest bardzo duży spadek jasności - np. dla g2:

10% bieli - 950 cd/m2

25% bieli - 387 cd/m2

50% bieli - 269 cd/m2

nie powoduje to dyskomfortu podczas oglądania? W moim PUS8102 takiego spadku nie zauważam...


Mocno poprawili to w g3, gdzie tv dłużej utrzymuje wysokie wartości i wygląda to dużo lepiej:

10% bieli - 1454 cd/m2

25% bieli - 705 cd/m2

50% bieli - 461 cd/m2

Niestety cena za 77g3 to 22k czyli 50% więcej niż poprzednik i tyle, ile 83" g2. 

 

1 godzinę temu, franus122 napisał:

Witam Panasonic dziś pokazał nowe tv na ten rok Maja tam tv 77 MZ 2000 kosztował będzie około 20 tys Na zagranicznych forach już o nowych modelach piszą a na naszym forum cisza 

No tak, ale to znowu 20k za 77" gdzie ten sam rozmiar w g2 kosztuje 14,5k. W tym momencie znowu pytanie czy nowy/lepszy 77" czy roczny/gorszy 83", a może dołożyć z 10k i nowsze 83" :D I tak bez końca ;)

Edytowane przez Boger
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś oblatany w tych testach video zrobi małą tabelkę, co się dzieje w różnych seriach i wielkościach?

W sumie mam już jakiś czas 65/77/83 i powoli czas na zmiany... Myślałem, że może 97" jakoś stanieją, ale na razie klapa :(

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

97'' G2 ma taki banding podobno że SZOK :(((((

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria G i taka nie dopracowana?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ROMAN38 napisał:

Wszystkie nawet obecne 83-ki od nich mają dużo widoczny banding , mój tak samo

Wszystkie? Mój c1 ma ledwo widoczny - taki ślad po bandingu na szarych tablicach poniżej 10%.

Nigdy go nie widziałem w normalnym oglądaniu i tak jak sięgnę pamięcią, problem bandingu zniknął w serii 7 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz 83c1? Jak oceniasz? Kupiłbyś ponownie czy szukałbyś wyższego/lepszego modelu 77" lub dołożyłbyś do lepszego/droższego modelu 83"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny, jak to oled ;) Oglądam na nim w sumie tylko telewizję, rodzina więcej - głównie netflix. Do filmów mam proja.

Ten 83 mam akurat skalibrowany i oglądam tylko na tym trybie.

Wymieniłem go z 77c i jedno wrażenie było dominujące - gdybym nie wiedział, że ma 6 cali więcej, to chyba bym nie zauważył zmiany ;) Ale to może dlatego, że spore pomieszczenie.

Przewiduję wymienić, gdy się zepsuje lub bardzo stanieje 97".

Nie mniej, bardzo polecam - dla mnie idealny.... no może mógłby być większy.

 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie, to tak zawężając - pozostawiłbym 3 modele w grze:

Philips 77OLED807/12 - około 16k

LG OLED77G23LA - około 14,5k 

LG OLED83C21LA - około 17k

 

Przypomnę, że przesiadka z 65" fald więc 77" to 12" w górę - 30 cm po przekątnej. 83" to 45 cm po przekątnej. Rozmiar/cena oba LG na tym samym poziomie, Philips wyraźnie droższy, ale ma Ambilight. Pytanie jak z pozostałymi parametrami obrazu.


Co myślicie?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ambilight to weź Philips. Jak Ci na tym nie zależy to LG będzie ok.

Ja miałem Philips z Ambilight od samego początku. Znudził mi się po nastu latach. Z resztą z moim podejściem do kina dodatkowe światełka mnie irytowały. A jak android zacznie się wieszać to końca nie widać. Teraz wolę zamknięte systemy. Z serwisem Philipsa też różnie jak coś się zaczyna dziać (jeśli chodzi o tv). Jestem już chyba piąty rok z oledem LG i wszedł bym w następny bez dwóch zdań. Ale to moje subiektywne zdanie.

Aha. I mam 65". Teraz tylko 83 plus

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV z założenie robi tylko za wyświetlacz. 

Za źródło obrazu robią:

- xbox series x (bluray)

- nvidia shield tv (streamingi, itp.)

Są one wpięte w amplituner Marantz SR6010, który w kolejnym etapie również będę wymieniał na coś nowszego + być może do obecnego 7.1 dołożę 4x atmos


Kuszą mnie te 83" ale boję się niskiej jasności w hdr a nie mogę znaleźć bezpośredniego porównania 807 vs c21. Z kolei dopłata do 83" g23 to kolejne 5k więc raczej odpada bo nie chcę tyle wydać na tv z którego korzystam raz na 1-2 tyg ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips owiany jest złą legendą bardzo słabego serwisu i obsługi posprzedażnej. Może to jednak już się zmieniło?

Ambilight można zrealizować na wiele sposobów. Zobacz np ten: https://www.youtube.com/watch?v=DbVd6spE7Sw

Przy okazji dostajesz bardzo przydatne urządzenie hdmi.

Z jasnością nie doradzę - nie jestem fanem tego parametru. Może warto obejrzeć tv w Warszawie w Klifie (salon LG)?

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam decyzje zakupowe? Sfinalizowane?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2023 o 00:34, Barnaba napisał:

Wszystkie? Mój c1 ma ledwo widoczny - taki ślad po bandingu na szarych tablicach poniżej 10%.

Nigdy go nie widziałem w normalnym oglądaniu i tak jak sięgnę pamięcią, problem bandingu zniknął w serii 7 

Tiaa 😆 Ślepy jesteś po prostu 😸

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...