Skocz do zawartości
giker

Seria Z: Toshiba REGZA 42" LCD-TV 42Z3030D

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na vga w rozdzialce 13XXxXXX wyglada gorzej niz na 32" ale wierze ze jest to zbyt niska rozdzielczosc dla tak duzego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie wlaczyc przy vga. obraz sie miesci jest ok tylko nei az tak ostry jak to bylo na 32" tam byla zyleta tutaj niestety nie, ale wydaje mi sie ze jak bedzie 1080 to bedzie bomba :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bomba właśnie wrzuciłem demo crisis-a w 1080 :)

a to nie wiedziałem ze się nie da ja se VGA odpuściłem już 2 lata temu only dvi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy VGA to max WXGA 1280x768/60Hz

SXGA 1280x1024/75Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Przeczytałem już chyba wszystkie wypowiedzi i komentarze związane z tym modelem Toshiba 42z3030d.
I zastanawiam się bardzo poważnie nad zakupem tego telewizorka,interesuje mnie z jaką szybkością przełączają się kanały (1sek.)?I jeszcze jedno pytanie czy któryś model Sony lub Samsunga (40-42")może sie z nim równać?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełącza się jak w normalnym tv a porównać można go do serii f samsunga (ale na korzyść toshiby ) co do sony to się nie wypowiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się:( Mam kabel MRS Hdmi 10m, obraz... mmmmmm miazga! Teraz jest ostro, kolorowo i ogolnie jest niezly odlot:) Co prawda czcionki sa troche rozmazane ale pod vista ustawilem wieksze DPi czcionek i jest o wiele lepiej. Ogolnie to nie chce mis ie juz pisac w kolko ze jest wspanialem itd, powiem konkretnie ! Ten TV jest wypasem, ma swoje wady ale jakosc obrazu to wynagradza az nadto! Nawet na samym DVD potrafi mi szczena opasc do podlogi.

Swoja droga , slicznie wyglada podwieszona na scianie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='67953' date='14.11.2007, 21:04 ']Przy VGA to max WXGA 1280x768/60Hz

SXGA 1280x1024/75Hz[/quote]

W reklamach (na 4funTV) jest mowa o przeglądarce internetowej w serii GETZ. Dlaczego nie ma tu żadnej wzmianki o funkcji netu? Czy to tylko "chwyt marketingowy" że zacytuję pewien słynny kabaret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam pytanie odnośnie toshiba z3030d jak długa jest trwałość tz.lamp (60000godz.?)i czy występuje w tym modelu słyszalne buczenie(wentylatory?).I czy jest to prawdą,że jest gorsza czerń?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wentylatorów to ja osobiście nie słyszę , nie słychać tez efektu zmniejszenia jasności (podświetlenia) co niekiedy występuje jak się zmniejszy poziom np. do 50% w innych LCD (buczenie)

co do czerni no cóż samsung to to nie jest ale na wprost patrząc nie narzekam (porównując do LCD oczywiście)to dość indywidualna sprawa każdego oglądającego

co do lamp to nie pamiętam możesz sprawdzić w specyfikacji na stronie toshiby ale tak naprawdę to na ile lat się kupuje taki telewizor ?

tak naprawdę trzeba zobaczyć na własne oczy pobawić się ustawieniami zobaczyć różne sygnały i wtedy można ocenić.

ja osobiście jestem zadowolony a wybierałem miedzy samsungiem sharpem a toshiba właśnie


co do netu w serii z niema wejścia na net aczkolwiek należy pamiętać ze na różne rynki dają różne telewizory

pozdrawiam offroad Edytowane przez offroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Offroad
A co powiesz o tych LCD:Samsung 40F86 i Sony KDL-40V3000 czym one ustępują według Ciebie Toshibie 42Z3030D.
I jeszcze jedno pytanie,jaka jest różnica między Toshibą 40XF350PG a Toshibią 42Z3030D oprucz cali oczywiście.
Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toska xf jest ładniejsza ma cieniutka ramkę ale niestety niema tego co ma seria z . Z połączenia serii z i f jest seria zf łącząca wygląd xf i właściwości z

co do tych telewizorków no cóż to już może czysty subiektywizm ale najbardziej podobała mi się toska w samsungu ta szyba u mnie akurat była dyskwalifikująca (okno)

poza tym po przeczytaniu tonu postów na różnych forach toska okazywała się bezproblemowa z podłączaniem do niej czegokolwiek i zdecydowanie miała najlepszy system płynności (w samsungu to już nie działa tak rewelacyjnie) sony nie lubię bo się psuja przeważnie zaraz po gwarancji :lol: i słabo sobie radzą z sygnałem sd a na taki jestem aktualnie skazany no i awaryjność toski jest jedną z najmniejszych wśród LCD

pomijając kąty jest to jeden z najlepszych LCD bez dwóch zdań

o ile dobrze pamiętam w serii zf jest inny panel ale nie widziałem jej na własne oczy wiec nie powiem jak sprawa kątów na niej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Offroad
Chyba przekonałeś mnie do tej tośki 42z3030d.
Jak możesz to napisz gdzie ją kupiłeś i za ile?
Jeszcze jedna rzecz mnie frustruje ,czemu w niektórych sklepach internetowych piszą kontrast 5.000-1,jak powinno być 10000-1.Wspomne jeszcze,że aktualnie odbieram sygnał z C+ i kablówki.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w digitalo link na górze :P

ale doradzam najpierw zobaczyć na własne oczy co by później nie żałować wiele rzeczy jest subiektywnych.

jeżeli masz niedaleko do Piaseczna można do nich zadzwonić i umówić się na prezentację

jeśli chodzi o sygnał z kablówki (c+ nie mam) to po dobrych ustawieniach( a możliwości są bardzo duże) naprawdę można spokojnie oglądać (skaler jest naprawdę wyśmienity) to samo tyczy się DVD a nawet eeee nieco "ściśniętych" DVD :P

no o hd to nawet nie będę wspominał ;)

co do danych w sklepach no cóż jak to w sklepach ale co się dziwić jak niekiedy na stronach producentów są byki...

a zapłaciłem tyle ile aktualnie kosztuje w digitalo.

pozdrawiam offroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawił się w sklepach model 473030[color="#000000"][b]PG[/b][/color]. Ktos wie co za licho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile chodzi ci o 47z3030 pg to różnica tkwi w tunerze który w pg jest analogowy o ile się nie mylę oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='offroad' post='69337' date='23.11.2007, 17:25 ']o ile chodzi ci o 47z3030 pg to różnica tkwi w tunerze który w pg jest analogowy o ile się nie mylę oczywiście :)[/quote]

47 Z 3030
DG: D-tuner DVBT, G-Gray, kolor stopy
PG: P - tuner analog, G-Gray kolor stopy
ogólnie wyjasniam, że Tv noszą typologię 3030D, druga litera oznacza kolor stopy, odcień szarości, zatem na kazdym tv będzie na tabliczce 3030D, to odnośnie zakupu przez niektórych z końcówką DG, to ten sam model ! G to stopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam wszystkich.
Toshiba 42z3030 powinna dotrzec do mnie w granicach tygodnia. Przyznaje ze decyzje podjalem takze po lekturze tego forum a zwlaszcza recenzji Gmeru. Za recke wielkie dzieki i uznanie. Ogladalem ten model w paru sklepach, obraz byl naprawde OK. TV bedzie chodzil na aster cyfrowy,dvd i ps3 (juz czeka).

1.Czy mozna prosic o podanie ,,optymalnych ,, ustawien tv zwlaszcza pod sygnal SD ,ktory jakos tez trzeba ogladac. To prosba do szczesliwych posiadaczy ,ktorzy zdazyli juz troche poeksperymentowac a nowym oszczedzi problemow i bledow.

2.Ktore systemy wlaczyc a ktore wylaczyc ?

3.drugie pytanie - rozumiem ze np dvd ze skalerem zmienia sygnal i podaje na tv. to czy mozna wcale nie upskalowac z odtwarzacz a zostawic to skalerowi w tv ? czy nie ma takiej opcji. moze to glupie pytanie ale ekspertem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mi na moje pytanie o symbol Toshiby Z473030DG Digitalo odpowiedziało
D- tuner dvb-t cyfrowy
G-kolor frontu tv , Gray w typologi producenta ; czarny ;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diana' post='69608' date='24.11.2007, 23:36 ']Witam
Mi na moje pytanie o symbol Toshiby Z473030DG Digitalo odpowiedziało
D- tuner dvb-t cyfrowy
G-kolor frontu tv , Gray w typologi producenta ; czarny ;.[/quote]

no to Cie wprowadzili lekko w błąd

D - jest cały czarny
DG - jest czarny z srebrna noga i ze srebrnym wyprowadzeniem dzwieku na dolnej krawedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='margin' post='69602' date='24.11.2007, 21:11 ']Witam i pozdrawiam wszystkich.
Toshiba 42z3030 powinna dotrzec do mnie w granicach tygodnia. Przyznaje ze decyzje podjalem takze po lekturze tego forum a zwlaszcza recenzji Gmeru. Za recke wielkie dzieki i uznanie. Ogladalem ten model w paru sklepach, obraz byl naprawde OK. TV bedzie chodzil na aster cyfrowy,dvd i ps3 (juz czeka).

1.Czy mozna prosic o podanie ,,optymalnych ,, ustawien tv zwlaszcza pod sygnal SD ,ktory jakos tez trzeba ogladac. To prosba do szczesliwych posiadaczy ,ktorzy zdazyli juz troche poeksperymentowac a nowym oszczedzi problemow i bledow.

2.Ktore systemy wlaczyc a ktore wylaczyc ?

3.drugie pytanie - rozumiem ze np dvd ze skalerem zmienia sygnal i podaje na tv. to czy mozna wcale nie upskalowac z odtwarzacz a zostawic to skalerowi w tv ? czy nie ma takiej opcji. moze to glupie pytanie ale ekspertem nie jestem.[/quote]

Najlepiej samemu poeksperymentować w lokalnych warunkach. Nawet na ustawieniach fabrycznych jest bardzo dobrze.
Sygnał z C+ podaję po SCART i wygląda lepiej niż dobrze - włączyłem sobie tzw. Super Live 1 - czyli rozciągnięcie "inteligentne" na całą szerokość i w większości sytuacji z tego trybu jestem najbardziej zadowolony. Opcja 14x9 obcina mi trochę górę i dół (nie wiem dlaczego - w innych tv tego nie obserwowałem).
Włączyłem na ON większość opcji, podciągnąłem trochę kontrast, obniżyłem jasność, włączyłem DNR, podniosłem ostrość - i teraz jest na prawdę super - przeskalowanie w tv działa na prawdę świetnie i zastanawiam się nawet czy warto kupować telewizyjne kanały HD, skoro te same oglądane z SD wyglądają b.dobrze na Toshibie.
Ale to są tylko moje indywidualne odczucia. Co do kątów widzenia to praktycznie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń - a o tym niektórzy pisali bardzo krytycznie - może to jednak kwestia zbyt intensywnego oświetlenia w pomieszczeniach, a nie samego tv. DVD ze skalerem (mam Pioneera DV-600AV) też działa bardzo dobrze, poza wyświetlaniem plików (jpg, wmv) co wg. serwisu związane jest z odtwarzaniem takich obrazków w PAL, a nie tak jak z komputera w pełnej rozdzielczości. Przy plikach następuje wyświetlanie w trybie 16x9 ale z marginesami zarówno w pionie jak i w poziomie. Edytowane przez ww-07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic ta Toshibe tylko nie wiem ktora wybrac czy 42" czy 47" :) i wlasnie nie wiem czy maja te same matryce czy sa inne? Moze ktos doradzi ktory model lepiej kupic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...