Skocz do zawartości
giker

Seria Z: Toshiba REGZA 42" LCD-TV 42Z3030D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na [url="http://www.komplett.ie"]http://www.komplett.ie[/url] znalazłem ten telewizor w tej cenie. Właśnie do nich dzwoniłem i jak teraz zamówię to mam pewna tą cenę - niestety będę musiał poczekać parę tygodni, bo jeszcze go nie mają :/

Czy ta cena, jak i ten telewizor to dobry wybór ?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W [url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2288"]digitalo[/url] ten TV jest ok. 1000 PLN droższy, ale to cena początkowa, więc pewnie niedługo spadnie. Poza tym koszt transportu z Irlandii to bedzie ładnych kilkaset złotych, a w digitalo przy płatności przelewem transport jest gratis. Więc różnica cenowa w tym przypadku nie jest wcale duża.
Sam TV ze specyfikacji wydaje się być świetnym produktem, ale jak będzie w rzeczywisości, zobaczymy.
Moja sugestia, to poczekać ok. 2 miesięcy, aż pojawią się pierwsze opinie na temat tego telewizora a i cena może byc nieco niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i trzeba pamiętać, że konkurencja nie śpi - w tym samym przedziale cenowym znajduje się Samsung F86, którego jakość obrazu ponoć powala na kolana. Na razie jednak, żadnego z tych tv nie ma na rynku, trzeba więc poczekać z oceną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka to nie problem bo mieszkam w Irlandii :D A przesyłka i tak idzie z Holandii :) - około 100 euro.

Macie może więcej info na temat tego Samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z cyklu: znalezione w sieci.
[url="http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/toshiba_42z3030d.htm"]Mini recenzja Toshiby 42z3030D[/url]. (English)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
recenzja bardzo pozytywna,
a na digitalo.pl jest taniej: zaledwie 6590 zł:
zobaczcie sami
[url="http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_73/products_id/2318"]Toshiba 42Z3030[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='58997' date='06.09.2007, 13:17 ']no i trzeba pamiętać, że konkurencja nie śpi - w tym samym przedziale cenowym znajduje się Samsung F86, którego jakość obrazu ponoć powala na kolana. Na razie jednak, żadnego z tych tv nie ma na rynku, trzeba więc poczekać z oceną...[/quote]

Myśle , ze w 100Hz Fullach Toshiba serii Z pokazuje klasę (z grubsza niestety jeszcze przetestowany model 42Z3030DG ) [b]Czerń bije dotychczasowe ich modele, brak overscan'u[/b]. No i co najważniejsze choć nie zauważane przy 100hz : [b]10-bitowa matryca[/b]. Lepsze skalowanie i przechodzenie barw , co bedzie mialo jeszcze lepsze znaczenie przy DeepColor , bo oczywiście 3xHDMI ver 1.3. Kolejny + dla Toshki. No i oczywiście CENA!

A jeśli mowa o F86 Szajsunga , to
primo: cenowo nie pobije Toshiby Z
secundo: Toshiba jest i chyba jeszcze długo będzie lepsza pod względem elektroniki i softu!
Jeśli ktoś myśli o F86 to poczekajmy , za tydzień/dwa dizajnerska seria Toshiby XF (supercienka ramka , wyglad powala!) , i tu na matrycach Samsunga właśnie z tej serii. Ale soft oczywiście bogatszy. Jak zwykle w każdym modelu możliwość pełnej kalibracji i ingerencji w wyświetlanie sygnału , bez ryzyka schrzanienia czegoś w serwisowym i fajnie rozbudowany REGZA-Link jak w Z30xx. Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U niemcow jest za 1549e ( to jakies 5800 zl )

[url="http://www.redcoon.de/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B133408/cid/15008/refId/idealo/"]http://www.redcoon.de/index.php/cmd/shop/a...8/refId/idealo/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='62889' date='10.10.2007, 20:24 ']Czerń bije dotychczasowe ich modele[/b].[/quote]

Zerwi,
Skąd to stwierdzenie? W teście napisano o niezachwycającej czerni, takiej jaką można spotkać w większości LCD TV.
Widziałeś ten TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='62925' date='11.10.2007, 09:23 ']Zerwi,
Skąd to stwierdzenie? W teście napisano o niezachwycającej czerni, takiej jaką można spotkać w większości LCD TV.
Widziałeś ten TV?[/quote]

Oczywiscie, ze widzialem, bawilem sie, testowalem. . A co do czerni to tak jak napisalem , jest lepsza niz w ich dotychczasowych modelach. Jeśli jest dla kogos jest niezadowalająca to akurat w bespośrednim starciu w 52XD1, to napewno dla mnie nie bylo wątpliwości co do głębi jak i kontrastu czerni. 2:0 dla Toshiby Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mam :-)

A ze stwierdzeniami super czern to ostroznie. Wszystkie super i naj to pojecia wzgledne i indywidualne kazdego ogladajacego. Licza sie pomiary.

Poza tym jak to mowia, zalezy na co trafisz. Na plus na pewno nalezy zaliczyc mozliwosc indywidualnej regulacji parametrow bez koniecznosci wchodzenia w menu serwisowe.
Ale jesli popatrzysz na to od strony uzytkownika typu Kowalski, to jak taki czlowiek zobaczy wypasione menu to boi sie cokolwiek robic. Kupuje taki telewizor i jest zawiedziony bo nie widzi tego super efektu.
W kazdej instrukcji powinno byc napisane.
"Jesli chcesz uzyskac super obraz to wyreguluj sobie sam wg wlasnych gustow odbiornik"

Wiekszosc ludzi nie wie czym sie rozni scart od component i hdmi, a co dopiero mowic o parametrach geometrii itp itd

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='irenaus' post='62944' date='11.10.2007, 11:33 ']ma super czern , mam ten telewizor w domu[/quote]
Ireanus,
Skoro masz ten TV, to wszyscy będą Ci bardzo wdzięczni za napisanie recenzji wraz z fotkami. Na co czekasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='62957' date='11.10.2007, 13:06 ']A ja nie mam :-)

A ze stwierdzeniami super czern to ostroznie. Wszystkie super i naj to pojecia wzgledne i indywidualne kazdego ogladajacego. Licza sie pomiary.

Poza tym jak to mowia, zalezy na co trafisz. Na plus na pewno nalezy zaliczyc mozliwosc indywidualnej regulacji parametrow bez koniecznosci wchodzenia w menu serwisowe.
Ale jesli popatrzysz na to od strony uzytkownika typu Kowalski, to jak taki czlowiek zobaczy wypasione menu to boi sie cokolwiek robic. Kupuje taki telewizor i jest zawiedziony bo nie widzi tego super efektu.
W kazdej instrukcji powinno byc napisane.
"Jesli chcesz uzyskac super obraz to wyreguluj sobie sam wg wlasnych gustow odbiornik"

Wiekszosc ludzi nie wie czym sie rozni scart od component i hdmi, a co dopiero mowic o parametrach geometrii itp itd

Pozdrawiam

braavoo[/quote]


Czerń jak czerń, wyżej 1200:1 kontrastu rzeczywistego nie wyskoczy przy LCD, no może 1300:1, ale to już mistrzostwo świata. A już szczególnie w LCD 42 calowym gdzie podświetlenie stanowi większy problem techniczny, jak przy mniejszych przekątnych.

Trochę można powalczyć w modulacji świecenia świetlówek, trochę w aktywnej regulacji podświetlenia, trochę dodając warstwę przyciemniająca popularnie zwaną szklaną, trochę też w skuteczności przysłaniania samych świetlówek przez ciekłe kryształy i to zasadniczo wszystko..... LCD to LCD, a trzeba sobie zdawać sprawę że im większe tym trudniej to wszystko zrealizować. Matryce IPS mają lepszą skuteczność przysłaniania światła świetlówek, ale do lepszego odwzorowania kolorów potrzebują mocniejszego światła, żeby obraz ogólnie nie był za ciemny i koło się zamyka.

Na pewno trzeba być powściągliwym w określaniu czerni w LCD jako świetnej, super, idealnej, urzekającej itd. Wystarczy jako odnośnik wziąć plazmę czy nawet poczciwego CRT i już jest po balu. No i jak wtedy określić czerń w tych odbiornikach, chyba jako niebiańską bo się skala kończy, jeśli w LCD była już idealna :huh::P:) .

Cała sztuka w LCD polega na tym aby być świadomym ograniczeń tej technologii i odpowiednimi zabiegami niwelować negatywne jej skutki. A to na przykład poprzez zastosowanie odpowiedniego źródła światła zewnętrznego w pomieszczeniu, w którym oglądamy telewizję. Co z kolei pogłębia subiektywne odczuwanie poziomu czerni z telewizora.

A jeśli ktoś chce się pokusić o zdefiniowanie idealnego poziomu czerni, to akurat to jest niezwykłe proste. Idealna czerń na ekranie, to taka kiedy telewizor jest wyłączony z prądu :). Wszystko powyżej tego poziomu, nie będzie już ani idealne ani świetne.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='62968' date='11.10.2007, 13:49 ']Na pewno trzeba być powściągliwym w określaniu czerni w LCD jako świetnej, super, idealnej, urzekającej itd.[/quote]

Toteż bardzo powściągliwie i oczywiście subiektywnie opisałem czerń serii Z jako najgłębszą spośród dotychczasowch modeli Toshiby. To na razie tyle. Szerzej planuje się pobawić modelami 47Z i 52Z , bo te mają mieć nieco lepsze matryce niż modele o mniejszych rozmiarach. ale to dopiero w przyszłym tygodniu (choć może uda się parę modeli dostać już na weekend :> )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='62972' date='11.10.2007, 15:15 ']Toteż bardzo powściągliwie i oczywiście subiektywnie opisałem czerń serii Z jako najgłębszą spośród dotychczasowch modeli Toshiby. To na razie tyle. Szerzej planuje się pobawić modelami 47Z i 52Z , bo te mają mieć nieco lepsze matryce niż modele o mniejszych rozmiarach. ale to dopiero w przyszłym tygodniu (choć może uda się parę modeli dostać już na weekend :> )[/quote]


To też nie traktuj absolutnie mojej wypowiedz jako zastrzeżenia do Twojej oceny. Napisałem co napisałem, bo zaczęła się wywiązywać dyskusja na temat wzorców i interpretacji określeń opisujących pewne zjawiska :P.

Oczywiście poziom czerni w odniesieniu do modeli poprzednich tej firmy, jest lepszy, bo poziom odniesienia, był delikatnie mówiąc, średni :huh: . I żeby nie było, że nie cenię telewizorów tej firmy. Niektóre poprzednie modele posiadały wiele cech wybitnych. Wzorcowy skaler i deinterlacer, świetny układ 100Hz w wyższych modelach i wyśmienite i przemyślane menu, pozwalające użytkownikowi na bardzo zaawansowane regulacje i dopasowanie obrazu do własnych upodobań. A sądzę, że na tym polu nic się nie zmieniło w nowych modelach, no chyba że tylko na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='62972' date='11.10.2007, 15:15 ']Toteż bardzo powściągliwie i oczywiście subiektywnie opisałem czerń serii Z jako najgłębszą spośród dotychczasowch modeli Toshiby. To na razie tyle. Szerzej planuje się pobawić modelami 47Z i 52Z , bo te mają mieć nieco lepsze matryce niż modele o mniejszych rozmiarach. ale to dopiero w przyszłym tygodniu (choć może uda się parę modeli dostać już na weekend :> )[/quote]
Zerwi,
A czy możemy liczyć na recenzję tego TV z Twojej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='62977' date='11.10.2007, 14:56 ']Zerwi,
A czy możemy liczyć na recenzję tego TV z Twojej strony?[/quote]

Postaram sie, ale jak napisalem raczej w weekend/po weekendzie jak tylko dojadą 47Z lub 52Z , no i może o 40-46 XF. Na razie trzeba poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='62976' date='11.10.2007, 15:43 ']To też nie traktuj absolutnie mojej wypowiedz jako zastrzeżenia do Twojej oceny. Napisałem co napisałem, bo zaczęła się wywiązywać dyskusja na temat wzorców i interpretacji określeń opisujących pewne zjawiska ;) .

Oczywiście poziom czerni w odniesieniu do modeli poprzednich tej firmy, jest lepszy, bo poziom odniesienia, był delikatnie mówiąc, średni :( . I żeby nie było, że nie cenię telewizorów tej firmy. Niektóre poprzednie modele posiadały wiele cech wybitnych. Wzorcowy skaler i deinterlacer, świetny układ 100Hz w wyższych modelach i wyśmienite i przemyślane menu, pozwalające użytkownikowi na bardzo zaawansowane regulacje i dopasowanie obrazu do własnych upodobań. A sądzę, że na tym polu nic się nie zmieniło w nowych modelach, no chyba że tylko na lepsze.[/quote]

dokładnie, tak jak pisze SlawekR, do wybitnych cech Toshiby, takich jak:
1) głośniki Onkyo na pokładzie i moc muzyczna 2 x 30 WATT, a nie jakieś pierdziwaki,
2) DCDi Faroudja dinterlacer + topowy skaler, najlepsze w branży,
doszły jeszcze takie:
3) najnowszy matryce, nareszcie z bardzo dobrym kontrastem i czernią, czarne, a nie fioletowe,
4) 3 x HDMI 1.3 z akceptacją trybu 24p,
5) najlepszy na rynku judder canceller,
6) najlepszy tryb płynnego obrazu 100/120 Hz Active Vision M100 HD
7) tryb bez overscanu,
8) przystępne ceny,
9) pełen serwis i gwarancja, bo made in Poland,
10) ładny, modny design, a w serii XF - zajefajny,

I pierwsze bardzo dobre, cytowane wyżej recenzje.
+ od dzisiaj promocja w MM za 999 zł na odtwarzacz HD DVD z trzema płytami HD DVD !!!!!!!!!!!
Mamy kolejnego lidera ?

Edytowane przez AreckiW
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='63058' date='12.10.2007, 10:31 ']dokładnie, tak jak pisze SlawekR, do wybitnych cech Toshiby, takich jak:
1) głośniki Onkyo na pokładzie i moc 2 x 30 WATT, a nie jakieś pierdziwaki po 2 x 7,5,
2) DCDi Faroudja dinterlacer + topowy skaler, najlepsze w branży,
doszły jeszcze takie:
3) najnowszy matryce, nareszcie z bardzo dobrym kontrastem i czernią, czarne, a nie fioletowe,
4) 3 x HDMI 1.3 z akceptacją trybu 24p,
5) najlepszy na rynku judder canceller,
6) najlepszy tryb płynnego obrazu 100/120 Hz Active Vision M100 HD
7) tryb bez overscanu,
8) przystępne ceny,
9) pełen serwis i gwarancja, bo made in Poland,
10) ładny, modny design, a w serii XF - zajefajny,

I pierwsze bardzo dobre, cytowane wyżej recenzje.
+ od dzisiaj promocja w MM za 999 zł na odtwarzacz HD DVD z trzema płytami HD DVD !!!!!!!!!!!
Mamy kolejnego lidera ?[/quote]

glosniki 2 x 30 WATT ??

Nie wiem skad masz takie info, ale ja mam z ich strony i ten tv ma 2 x 10 WATT (razem 20 RMS)
[url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma-regzaz-42z3030d?opendocument"]http://www.home-entertainment.toshiba.co.u...0d?opendocument[/url] Edytowane przez jtd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zobaczyłem "wyspę" Tosha w Saturnia Arkadia.
Same nowości z serią Z na czele.
Super stylowe obudowy.
Ciekawy rozdzielacz HDMI i wszystkie modele po raz pierwszy w tym sklepie są pod sygnałem HDMI !

Co do audio:
Sprzedawca puścił z PS3 głośno jakiś music i stwierdził, że jest to (47") pierwszy TV który nie trzeszczy pod tym właśnie dziełem muzycznym.
Podłączali też HD DVD. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm

A czy jest jakis model Toshiby ( FUllHD ) 37-42 cali ktory łczy w sobie wszystkie te funkcje, tzn:

1) DCDi Faroudja dinterlacer
2) najnowszy matryce, nareszcie z bardzo dobrym kontrastem i czernią, czarne, a nie fioletowe,
3) 3 x HDMI 1.3 z akceptacją trybu 24p,
4) najlepszy na rynku judder canceller,
5) najlepszy tryb płynnego obrazu 100/120 Hz Active Vision M100 HD

Bo jak patrze to zawsze któremuś czegos brakuje....

Ewentualnie z czego mozna zrezygnowac na rzecz czego... ? Edytowane przez HDTV_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='63058' date='12.10.2007, 11:31 ']dokładnie, tak jak pisze SlawekR, do wybitnych cech Toshiby, takich jak:
1) głośniki Onkyo na pokładzie i moc 2 x 30 WATT, a nie jakieś pierdziwaki po 2 x 7,5,
2) DCDi Faroudja dinterlacer + topowy skaler, najlepsze w branży,
doszły jeszcze takie:
3) najnowszy matryce, nareszcie z bardzo dobrym kontrastem i czernią, czarne, a nie fioletowe,
4) 3 x HDMI 1.3 z akceptacją trybu 24p,
5) najlepszy na rynku judder canceller,
6) najlepszy tryb płynnego obrazu 100/120 Hz Active Vision M100 HD
7) tryb bez overscanu,
8) przystępne ceny,
9) pełen serwis i gwarancja, bo made in Poland,
10) ładny, modny design, a w serii XF - zajefajny,

I pierwsze bardzo dobre, cytowane wyżej recenzje.
+ od dzisiaj promocja w MM za 999 zł na odtwarzacz HD DVD z trzema płytami HD DVD !!!!!!!!!!!
Mamy kolejnego lidera ?[/quote]

Seria Z3030 kontrast:
37" - 6500:1
42" - 10000:1
47" - 15000:1
52" - 14000:1
57" - 7000:1
audio - 2x10W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marian_wierzbicki' post='63136' date='12.10.2007, 22:52 ']Seria Z3030 kontrast:
37" - 6500:1
42" - 10000:1
47" - 15000:1
52" - 14000:1
57" - 7000:1
audio - 2x10W[/quote]

to wyżej, to rzecz jasna kontrast dynamiczny,
dziwne, mam oficjalny katalog Toshiby i wszędzie jest 2 x 30 WATT mocy muzycznej, a słyszałem też jak grają i nie ma porównania do jakichkolwiek innych płaskich, oczywiście in plus....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...