Skocz do zawartości
giker

Seria Z: Toshiba REGZA 42" LCD-TV 42Z3030D

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy OFFTOPA :)
Żadnych pauz ! Czas 1/100 reszta automat i statyw ! Zero innych oświetleń ! :):):):):)

Tutaj znajdziesz fajne testy - [url="http://www.pbase.com/jackcnd/display_tests"]http://www.pbase.com/jackcnd/display_tests[/url]

3MP powino złapać obraz [b]na wprost[/b] z małą ramką obudowy .

Gdyby udało się to makro , to kolega już chyba by zamawiał :) Martwią mnie granice między pikselami , są wyraźne czarne
pionowe krechy na białej planszy , to pewnie wina foto , ale może skreślisz pare słów i wszystko się wyjaśni .
Kreski z planszy MUSZĄ mieć 1pix ! :) Bez żadnych zabarwień i mrugających poświat .... czy tak jest ?

Dzięki i pozdrawiam.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodex

Tak, nie maja zadnych zabarwien, te niedoskonalosci to wina makro i fot i kiepskiego oswietlenia zewnetrznego

Jest tylko jedna czrna kreska bez zadnych poswiat itp Edytowane przez HDTV_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='64080' date='19.10.2007, 14:34 ']No i mamy OFFTOPA :)
Żadnych pauz ! Czas 1/100 reszta automat i statyw ! Zero innych oświetleń ! :):):):):)

Tutaj znajdziesz fajne testy - [url="http://www.pbase.com/jackcnd/display_tests"]http://www.pbase.com/jackcnd/display_tests[/url]

3MP powino złapać obraz [b]na wprost[/b] z małą ramką obudowy .

Gdyby udało się to makro , to kolega już chyba by zamawiał :) Martwią mnie granice między pikselami , są wyraźne czarne
pionowe krechy na białej planszy , to pewnie wina foto , ale może skreślisz pare słów i wszystko się wyjaśni .
Kreski z planszy MUSZĄ mieć 1pix ! :) Bez żadnych zabarwień i mrugających poświat .... czy tak jest ?

Dzięki i pozdrawiam.

BoDeX ®[/quote]

Pisząc o pauzie miałem na myśli obraz statyczny po prostu. Inaczej trudno automatyce złapać prawidłowe parametry, jeśli już zdajemy się na automat.
Zdjęcie oczywiście robi się na wprost, oświetlenie dodatkowe za to nie powinno być na wprost, żeby się nie odbijało. A do 1/100s to statyw zasadniczo nie jest taki niezbędny.

Kurcze szkoda że nie mam tej Toshiby, zrobiłbym zdjęcia o które wam chodzi :). A może ktoś z Krakowa ma takową i chiałby małą sesyjkę zdjęciową? Jestem do dyspozycji. Zobaczymy wtedy co wyjdzie z moich wypocin :).

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna inicjatywa - może ktoś chętny się znajdzie !

HDTV_Fan - oprócz ogólnego zachwytu , czy widzisz jakieś wady tego TV , jeśli tak to napisz proszę !

- buczenie
- rozmycia , słaba ostrość
- nienaturalne kolory (red+green)
- słaby deinterlacing i wygładzanie ( szatkowanie krawędzi )
- poziom czerni ( to może najważniejsze . Czy paski na filmach są szare , czy takie jak ... obudowa? :) )

I ostatnia prośba - czy mógłbyś opisać wrażenia ? Zaciemniony pokój , zero oświetlenia - na TV czarna BMP plansza !!!
Równomierność podświetlenia i bezwględna jakość czerni ( zasłonić środek ekranu w pionie czymkolwiek ) :)

Sorry , ale ten znajomy wydzwania co 2 godziny i "piskliwym głosem" prosi o informacje .... :)
Może GMERU dzisiaj nam wyzdrowieje i dorzuci pare groszy do tematu .


PS. jak chcesz to podaj na priv. mail , to Ci podeślę pare BMP z testami .

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to matrycs S-IPS

Mimo swoich zalet ma tez i wady

Czarny kolor pewnie lepszy miałem w Samsungu z szybą a Samsung miał inne wady :)

Za to matryca rownomierniej podswietlona niz w Samsungu

Zero zakłocen na obrazie niezaleznie od trybu

100 Hz lepiej dziala niz to w Samsungu ( serii F )

Nawet poprawa płynnosci jest mniej "teatralana" niz ma to Samsung - Da sie na tak ogladac :)

Co do buczenia, niestety ponizej 80 % podswietlenia juz występuje - słychac go choc moze Sharpy robią to głosniej :)

Ale ustawione mam na 80 i jest ok

Nie jestem jakimś specjalistą ale obraz mi sie bardziej podoba na nim niz na Samsungu

Kolory ładniejsze, bardziej wyraziste, moze to zasługa S-IPS nad PVA

Czarny na obrazie jest ok

Jesl występują paski są ciut jasniejsze niz te w obrazie ale nie jest zle, napewno nie swiecą w ciemnosciach :)

No coz, moze to nie taki sam czarny na tych pasach jak obudowa ale moim zdaniem jest ok

Obraz jest naprawde ostry, z HDMI lepszej jakosci ( nawet ten SD ) niz poprzez tuner Dreambox - component

Moze to wina Dreamboxa a moze Kathrein ma lepszy scaler :)

Ps


Jest jeszcze jedna wada ciut uciązliwa

Jak uzywam komputera w trybei 1080/24p to po przełaczeniu pozniej na inne zrodla sygnału
to występują jakies dziwne jaja z obrazem

Jakby "przeskakuje" podczas ruchu, tak jakby pozostaja na chwilkę wczesniejsze sygnały, ( np dwie głowy :) )

Ten problem nie wystepuje jesli uzyję komputera juz od 25 Hz wzwyz lub po prostu po (zabawie z komputerem ) wyłacze i włacze TV ponownie

Edytowane przez HDTV_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):):)

A tego to już całkowicie nie rozumiem - wybacz !:)

W jakim celu wymuszasz z kompa tryb 24p ? Ustaw 60 Hz i wszystko musi chulać poprawnie !

Powtórze prośbę :

"- czy mógłbyś opisać wrażenia (ew.foto) ? Zaciemniony pokój , zero oświetlenia - na TV czarna BMP plansza !!!
(podałem link - kalibracja jasności taka, aby było widać gradację szarości (paski) a nie czarną plamę na końcu .
Równomierność podświetlenia i bezwględna jakość czerni ( zasłonić środek ekranu w pionie czymkolwiek )

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardzo waznym celu wymuszam :)

Aby miec 100 % płynnosc w filmach z iloscią klatek 23,978 :)

Pozniej zrobie test czarnego koloru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

To mój pierwszy ost na tym forum. Jutro wjedzie do mnie 47Z3030. Powiem jedno dzisiaj przez godzinę testowałem ten model ale przy oświetleniu w markecie więc wrażenia takie sobie. Postawili mi ją koło sony 46x2000 i bez kalibracji Tosia biła Soniego o klasę. Szukałem i czekalem długo bo około 4 mies. Najpierw był Sharp XL1 potem doszedł Samsung F86 ale i tak liczyłem na 47Z3030. Jak stał koło soniaka to miałem porównanie na Discovery HD z n-ki i naprawdę było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he - 23,978 to nie jest 100% z 24 , niestety ! :):):):)

No dobra , a poleci z kompa 72Hz albo 120Hz ?
Jak już TV wykryje kompa po HDMI , to na jakie tryby karta i TV pozwala ?

Aaa - no i najważniejsze . Trochę już widzialeś - generalne pytanie - POLECASZ ? , bo mnie zamęczą a ja Ciebie !:)

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem juz w sumie 3 TV FullHD

1. Xoro 37
2. Xoro 42
3. Samsung M87BD

I jak narazie Toshiba jest najlepsza :)

Tak wiem ze to nie idealne 24 klatki ale uwierz, prawie idealne :)

Testowałem 25 Hz, 50 Hz, 60 Hz i 24p wygrywa ze wszystkim

Sa co prawda "filtry" które robią z 23,978 25 klatek co jednak niedorowna płynnoscią oryginalnemu 23,978 na 24p

Niestety wikeszego odswierzania niz 60 Hz komputer nie puszcza ( puszcza tylko te z formatu HD

Moze przez DSub byłoby inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ucichło w tym temacie. Czy Toshiba jest tak dobra, że nie można sie od niej oderwać czy też tak słaba,
że szkoda o niej pisać? :)
Szczególnie interesuje mnie porównanie do Samsunga 40F86 (czerń, współpraca z PC, jakość obrazu SD i HD, układ 100Hz), bo w ciągu 2 tygodni muszę coś kupić a ciągle się waham.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czern jak na matryce S-IPS ok.

Nie jest to plazma :) ale jest ok

Kontrast wysoki wiec jesli mamy faktycznie obraz kontrastowy to czarny jest naprawde czarny :)

Tak jak pisałem, miałem juz kilka TV LCD FullHD i jak narazie Toshiba jest najlepsza ;)

A Samsung jest zdecydowanie przereklamowany.. i jesli F86 ma podobne wady jak M87 to ja dziękuje tej firmie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie troche [OT]
Orientuje sie ktos, czy Toshiba pozwala na wydluzenie gwarancji jak Sony do 5 lat ? Bo 2 lata to troche malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='64006' date='18.10.2007, 22:33 ']Dzisiaj wprost z magazynu Toshiba Polska (dziękuję Toshiba Polska za dostarczenie TVika do testów) dotarł do mnie upragniony model Toshiba REGZA 42" LCD-TV Z3030 do wymolestowania na wszelkie sposoby : - ) Niestety ale jestem dosyć mocno chory : / więc trochę się testy obsuną ale mimo wszystko spróbuję się sprężyć żeby wymęczyć ten telewizor z czym się da: nka, Cyfra, Bluray, HD DVD, komp Xbox 360 itd itd itd więc szykuje się kolejny MEGA TEST a nie teścik ; )

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Piękny wygląd, Oficerowie na HD DVD robią ostro, tryb 120Hz bardzo mi się tutaj spodobał - jest bardzo płynnie, czerń niezła na pierwszy rzut oka ale nie powala - dokładne testy wszystko wykażą, dużo złącz - widać, że to nie ta sama Toshiba co kiedyś.

Ostatnio widziałem w Saturnie Złote Tarasy Wawa wielką ścianę Toshiba Regza z pięknie wyeksponowanym HD DVD - Moim zdaniem nawet ściana Samsunga się chowa : ) Widać, że szykuje się ostry atak tej firmy a mają czym atakować!

Ci coś już mają niech piszą - będziemy robić porównania opinii : >[/quote]

Kiedy możemy spodziewać się testu Gmeru? Puściłeś zajawkę, smaku narobiłeś i ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='B737 Captain' post='64814' date='24.10.2007, 16:35 ']Kiedy możemy spodziewać się testu Gmeru? Puściłeś zajawkę, smaku narobiłeś i ....[/quote]

Sorry ale nie da się tego zrobić w parę dni... mam nadzieję, że po weekendzie będzie pełny i gotowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra ! Zaraz zejdę na zawał.

Nie zwróciłem uwagi na matrycę i przymierzyłem się do 52Z3030, ale jak Gmeru napisze ten test, to mam nadzieję, że potwierdzi mój wybór, czyli 47Z3030.

Tylko gdzie go można zobaczyć w Krakowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Krzycho115' post='64109' date='19.10.2007, 20:45 ']Witam

... Szukałem i czekalem długo bo około 4 mies. ...[/quote]


Hehe..
Ja czekam na TV od czerwca 2006.. ciagle cos nowego i nowe nadzieje i wciaz wychodzi jakis babol...

Dalem sobie czas do konca roku.


Pozdrawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BONZAI' post='65565' date='29.10.2007, 23:48 ']Hehe..
Ja czekam na TV od czerwca 2006.. ciagle cos nowego i nowe nadzieje i wciaz wychodzi jakis babol...

Dalem sobie czas do konca roku.
Pozdrawki.[/quote]
to co z ostatnich nowosci nazywasz babolem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, właśnie przeczytałem Twój test.
Szacunek.
Toś mnie przekonał do tego modelu. Szkoda tylko, że seria XF (której design jest lepszy) nie ma 120Hz :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='66026' date='02.11.2007, 22:16 ']Gmeru, właśnie przeczytałem Twój test.
Szacunek.
Toś mnie przekonał do tego modelu. Szkoda tylko, że seria XF (której design jest lepszy) nie ma 120Hz :angry:[/quote]

Ponoć Toshiba ma ubrać w ten design serie Z. Może plota, może prawda. Dla mnie 120Hz to rzecz konieczna. Dzisiaj byłem u rodziny i jak odpaliłem F 46" Samsunga to widziałem straszny Jaddering. Jaja jak berety. Przed Toshibą w życiu nie zwracałem na to uwagi.... niektórych rzeczy lepiej nie widzieć.... :angry:

W teście trochę sporo zdjęć ale jakoś tak mi wyszło ; ) Ważne, że telewizor bez ściemy jest naprawdę cool i ja go kupuje jak nic w grudniu no chyba, że mi coś innego z kosmosu zleci ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
półtora roku czytam różne fora i wkońcu moge się zdecydować na odpowiedni sprzęt, po tym teście niema żadnych wątpliwości jaki to będzie model, wielkie dzięki Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='66027' date='02.11.2007, 22:27 ']Ponoć Toshiba ma ubrać w ten design serie Z. Może plota, może prawda. Dla mnie 120Hz to rzecz konieczna. Dzisiaj byłem u rodziny i jak odpaliłem F 46" Samsunga to widziałem straszny Jaddering. Jaja jak berety. Przed Toshibą w życiu nie zwracałem na to uwagi.... niektórych rzeczy lepiej nie widzieć.... :angry:

W teście trochę sporo zdjęć ale jakoś tak mi wyszło ; ) Ważne, że telewizor bez ściemy jest naprawdę cool i ja go kupuje jak nic w grudniu no chyba, że mi coś innego z kosmosu zleci ; )[/quote]

Mnie również zainteresowała ta Toshiba, ale wersja 52''. Mam co raz większy problem z wyborem TV. Do tej pory wahałem się między Sharpem 52XL2E a Philipsem 52 PFL 9632D.

Gmeru pomóż w podjęciu decyzji. Telewizor będzie podłączony do ''n'' i kablówki UPC a w najbliższym czasie także do HD DVD.

Zależy mi na dobrym odbiorze sygnału SD, bo obraz HD wiem, że będzie super na większości LCD FULL HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanko czy Toshiba seria Z3030 zapamietuje własne ustawienia obrazu dla kazdego wejscia oddzielnie ? .
Czy dalej jest TAK samo - co w pozostałych seriach np: WL68 czyli dla wszystkich wejsc to samo ustawienieobrazu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten TV ma wbudowany tuner DVB-T i czy ten tuner (jeśli jest) obsługuje MPEG-4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki Gmeru za Mega Test. Mam tylko pytanie. Czy w tym TV można ustawiać indywidualne ustawienia dla każdego wejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...