Skocz do zawartości
lucius

Nowy dekoder Philips PVR HD Cyfry+!

Rekomendowane odpowiedzi

A.D. Mój problem opisywany wcześniej, no to problemu już nie ma. :)
Z samego rana wybrałem sie do "CENTRUM CYFRY+" na małą pogadankę.
A wiec problem jednak tkwił w tym ze miałem dekoder podłączony tylko pod jedno
wejście antenowe (wej. nr. 2) i dla tego byly problemy z nagrywaniem. Właśnie skończyło
mi nagrywać "Troję" z TVNu, sprawdziłem - jakość bardzo dobra zarówno
obrazu jak i dźwięku. A więc problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam. :)

Edytowane przez myhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myhas problem to będzie rozwiązany jak Ci tak pięknie będzie nagrywało obraz i dźwięk na Canal+Film HD lub Canal+Sport HD lub NGHD. To będzie po problemie. To , że zwykłe SD nagrywa dobrze to już wiemy ....a co z HD ? Przecież jest to tuner HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='69402' date='23.11.2007, 21:05 ']Wystarczyło przecież podłączyć dekoder kablem component.... ale teraz przy PVR jest problem bo nie wiadomo czemu (pewnie koszty) magicy z Philipsa usuneli (!!) to złącze.... a tak masz problem. Widocznie z tym modelem Sony są problemy po HDMI jak to często bywa z tym standardem.

A co do stanowiska odnośnie HD na infolinii to nie mam pytań. Wydali nagrywarkę SD. Szok. milion modeli do wyboru na półkach sklepowych : / Za miesiąc... skoro mówią, że za miesiąc to czuję, że nim to nagra HD poprawnie to trochę wody w Wiśle upłynie...[/quote]


Pamietam, jak prezes C+ opowiadal (rok temu), ze juz od dawna pracuja nad HD itd...
I widac jak pracowali i jak nadal pracuja! Oni zrobili dekoder do PVR HD bez sprawdzenia jak to dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='69424' date='23.11.2007, 23:44 ']myhas problem to będzie rozwiązany jak Ci tak pięknie będzie nagrywało obraz i dźwięk na Canal+Film HD lub Canal+Sport HD lub NGHD. To będzie po problemie. To , że zwykłe SD nagrywa dobrze to już wiemy ....a co z HD ? Przecież jest to tuner HD :)[/quote]
Właśnie nagrywam z C+ Film HD "American Pie" jak sie nagra to napisze co i jak. Obym nie miał tych problemów
co wy :). Pozdrawiam.

UPDATE:
No to nagrałem 10 min "American Pie" z C+ Film HD no i...obraz bardzo dobry, dźwięk zarówno polski
i oryginalny poza rzadkimi, drobnymi drgnięciami to bez większych zarzutów. :)

Edytowane przez myhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz nagrać po 15 minut z C+FILM HD , C+SPORT HD i NGHD ( jesli masz wykupioną ta opcję ) i pozmieniać na C+ języki , napisy itp a potem tutaj przedstawić małe sprawozdanie to byłbym CI wdzięczny. Poważnie zastanawiam się nad tym pudłem ale jak źle nagrywa HD to dla mnie dyskwalifikacja ...przynajmniej do najbliższej zmiany softu. Jak na razie wszyscy narzekają , ze dźwięk i obraz po nagraniu materiału HD zacina się lub rozjeźdza. Byłbyś pierwszym , który ma farta :) Czekam na twoją relację i z góry dzięki.
P.S.
Stoję przed wyborem ....C+ na Topfieldzie i czekanie na soft dający możliwość nagrania na zewnętrzny dysk , C+ na tym ich Filku z dyskiem a do tego może CP w opcji HD ( ale tutaj poczekam chyba na szerszą ofertę HD w CP i możliwość odbioru na module) N-ka odpada ze względu na brak modułu. Także konfiguracji jest możliwych kilka i we łbie się kręci :) ale PVR HD musi działać poprawnie ...inaczej to d...pa zbita :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='69452' date='24.11.2007, 02:14 ']Jeśli możesz nagrać po 15 minut z C+FILM HD , C+SPORT HD i NGHD ( jesli masz wykupioną ta opcję ) i pozmieniać na C+ języki , napisy itp a potem tutaj przedstawić małe sprawozdanie to byłbym CI wdzięczny.[/quote]
Mam wykupione te opcje, jutro postaram się zrobić te nagrania i je obejrzeć. Po fakcie napisze
co i jak. :) Pozdrawiam.

UPDATE:
Tak więc zrobiłem to o co mnie prosiłeś, nagrałem C+ Film HD i C+ Sport HD. National Geographic HD nie nagrałem bo śpi :) Zrobię to jutro.
Nagrałem każdy z tych programów po ok 15 min. Wnioski :

[u][b]CANAL+ Film HD :[/b][/u]Obraz idealny, żadnych pikseli, drgań, nic, piękny obraz. Dźwięk zarówno polski lektor jak i oryginalny bez żadnych
zakłóceń, wszystko ok. Napisy się trochę spóźniały ale podejrzewam, że nie wina nagrania. A więc jeżeli choci o C+ Film HD to wszystko super.

[u][b]CANAL+ Sport HD :[/b][/u]Jeżeli chodzi o obraz to sytuacja identyczna jak C+ Film HD, wszystko ok. Natomiast dźwięk...przerywał. Rwał się non stop.
Dało się zrozumieć co komentatorzy mówią, ale gdyby leciał tu film a nie NBA, to nici z oglądania. Niestety.

Jutro nagram NG HD.

[u]Moje parametry : [/u] Talerz 90, konwerter TWIN (ten od zestawu cyfry), jakość sygnału ponad 4,5.
Pozdrawiam.

Edytowane przez myhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tak samo na C+ film HD wszystko idealnie się nagrywa, dźwięk nie przerywa, a obraz super. Wcześniej nagrywałem tylko na C+ sport hd i dźwięk jedynie przerywał.
Jeśli chodzi o NG HD to również nie zauważyłem żadnych problemów. Wszystko się nagrywa idealnie, tak samo jak reszta kanałów.

Tak więc problemy są tylko z kanałem C+ Sport HD. Edytowane przez arek1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za takie info . To dla mnie i sądzę dla wielu ludzi ważne ( PANOWIE TECHNICY Z C+ DLA WAS TEŻ - NAWET DLA WAS NAJWAŻNIEJSZE !!!! )
To w takim razie ja sobie jeszcze poczekam z tym tunerem bo będę chciał coś nagrać z C+SPORT HD i mnie biała gorączka złapie ..... :):) a szanuję swoje zdrowie :):) hehe. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest za to (już to ktoś wcześniej napisał) z kanałem Cartoon Network, po przełączeniu się z tego kanału na inny, niestety dekoder się wiesza i pozostaje nam tylko wyciągnięcie wtyczki z sieci. Ten problem jest zawsze jak tylko włącze ten program CN.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów ! mam takie same kłopoty c+ film obraz idealny dzwięk czasami przeskoczy ale żadko c+sport rwie dzwiek obraz ok to samo z national jestem ciekawy dlaczego zalecają antene 80
? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe pytanko, warto nagrywać filmy w HD ? Np jak coś leci na C+ Film to jeżeli chodzi o jakość i zajmowana powierzchnia na dysku to czy nie lepiej
po prostu nagrać film normalnie ? Nie wiem jaka jest różnica w wielkościach tych nagrań dlatego nie wiem czy nagrywać w HD czy też nie.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marus1010' post='69481' date='24.11.2007, 11:19 ']witam kolegów ! mam takie same kłopoty c+ film obraz idealny dzwięk czasami przeskoczy ale żadko c+sport rwie dzwiek obraz ok to samo z national jestem ciekawy dlaczego zalecają antene 80
? pozdrawiam[/quote]

Dlatego, żeby nie było problemów z odbiorem kanałów MPEG4 i nagrywaniem. Mniejsza talerze mogą stanowić problem. Znamy to z przed roku gdy n wchodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='69429' date='24.11.2007, 00:01 ']Pamietam, jak prezes C+ opowiadal (rok temu), ze juz od dawna pracuja nad HD itd...
I widac jak pracowali i jak nadal pracuja! Oni zrobili dekoder do PVR HD bez sprawdzenia jak to dziala?[/quote]

No dziala... prawie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD HDD [quote name='daniel76' post='69452' date='24.11.2007, 03:14 ']Jeśli możesz nagrać po 15 minut z C+FILM HD , C+SPORT HD i NGHD ( jesli masz wykupioną ta opcję ) i pozmieniać na C+ języki , napisy itp a potem tutaj przedstawić małe sprawozdanie to byłbym CI wdzięczny. Poważnie zastanawiam się nad tym pudłem ale jak źle nagrywa HD to dla mnie dyskwalifikacja ...przynajmniej do najbliższej zmiany softu. Jak na razie wszyscy narzekają , ze dźwięk i obraz po nagraniu materiału HD zacina się lub rozjeźdza. Byłbyś pierwszym , który ma farta :) Czekam na twoją relację i z góry dzięki.
P.S.
Stoję przed wyborem ....C+ na Topfieldzie i czekanie na soft dający możliwość nagrania na zewnętrzny dysk , C+ na tym ich Filku z dyskiem a do tego może CP w opcji HD ( ale tutaj poczekam chyba na szerszą ofertę HD w CP i możliwość odbioru na module) N-ka odpada ze względu na brak modułu. Także konfiguracji jest możliwych kilka i we łbie się kręci :) ale PVR HD musi działać poprawnie ...inaczej to d...pa zbita :):):)[/quote]
Weź i kup sobie lepiej nowy tunerek firmy ABCOM IPBOX HD HDD 9000 który ma być do kupienia w grudniu w Polsce. Ten tunerek ma dwa czytniki kart(po przeprogramowaniu UCI) i dwa gniazda na modóły CI. Możesz mieć na tym tunerku Cyferke i Cyfrowy Polsat. No i na pewno Ci się nie będzie rwał obraz i dźwięk tak jak na tym nowym pudle Cyferki. Wymagana jest znajomość Linuxa bo ten tunerek jest opoarty na Linuxie. A To że nad tym tunerkiem kontrole ma Linux to ma on bardzo duże możliwości. Można instalować różnego rodzaju pluginy. Więc można mieć odtwarzacz mptrzy z pozycji dekodera. Ten tunerek ma też karte sieciową więc nic nie szkodzi na przeszkodzie że byś miał neta. I nie zaprzątaj sobie głowy tym ich super wyposarzonym tunerkiem tak jak o nim mówią technicy z Cyferki tylko spraw sobie właśnie ten tunerek. Na pewno nie pożałójesz. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kozik 1981 ale w tym temacie mówimy o dekoderze, od cyfry + a nie reklamujemy alternatywne dekodery za które trzeba dać kupe sosu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arek1982' post='69540' date='24.11.2007, 16:28 ']kozik 1981 ale w tym temacie mówimy o dekoderze, od cyfry + a nie reklamujemy alternatywne dekodery za które trzeba dać kupe sosu. Pozdrawiam.[/quote]


Ok Sorka. Ale bez urazy ale uważam że ten ich dekoder to szmelc. No a to że tnie się obraz na kanałach HD to tylko potwierdza mnie w tym utwierdza. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kozik chodzi o to , że ja mam już Topfielda i nie wiem szczerze mówiąc ile trzeba będzie czekać na nowy soft do niego , który pozwala na obsługę dysku zewnętrznego. Już jest zapowiadany od roku :) Nie mam ochoty ponownie wywalać na nowy tuner kupę szmalu ( + Aston ewentualnie moduł CP ) i teraz to właściwie pozostaje mi czekanie na ten soft albo ewentualnie dzierżawa "ichniego" pudła :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj przestał nagrywać. Naciskam czerwony klawisz na pilocie pojawia się napis, nagranie rozpoczęte i .. nic. Nie zapala się wskaźnik nagrywania. Ustawiłem taimer i też nie zaczą nagrywać. Wczoraj HBO nagrał bez problemu. Nie wiem jaka może być przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='69495' date='24.11.2007, 12:22 ']Dlatego, żeby nie było problemów z odbiorem kanałów MPEG4 i nagrywaniem. Mniejsza talerze mogą stanowić problem. Znamy to z przed roku gdy n wchodziła.[/quote]
Na razie C+ nadaje HD DVB, większa antena ma znaczenie przy tej samej pozycji przy bardziej wydajnym nadawaniu w DVB S2, pewnie niedługo będzie zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arek1982' post='69043' date='21.11.2007, 20:26 ']daniel te problemy są tylko przy nagrywaniu kanałów HD, bo np. na zwykłym canal+, HBO, HBO2 i comedy, oraz tvn, 1,2, nie miałem problemów. Dźięk nie przerywa, obraz również bardzo ładny. Tak więc problem głównie na sport HD i film HD. A u was?[/quote]
Mam pytanie - czy na tym rekorderze można oglądać jakiś inny kanał HD mając do dyspozycji tylko Hotbird'a? Niby na kanałach od 845 do 849 jest jakieś HD ale to chyba z Astry... I jeszcze sugestia - czy ktoś próbował nagrywać tamte kanały i czy problemy są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SzM' post='69579' date='24.11.2007, 19:12 ']Mam pytanie - czy na tym rekorderze można oglądać jakiś inny kanał HD mając do dyspozycji tylko Hotbird'a? Niby na kanałach od 845 do 849 jest jakieś HD ale to chyba z Astry... I jeszcze sugestia - czy ktoś próbował nagrywać tamte kanały i czy problemy są takie same?[/quote]

Innych kanałów FTA na HB nie ma więc tylko kanały z pakietu. "Tamte" kanały są z Astry i nagrywają się bez problemu. Przynajmniej na kilka prób nie przerywa mi nic. Ale robiłem tylko dwie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='69582' date='24.11.2007, 19:40 ']Innych kanałów FTA na HB nie ma więc tylko kanały z pakietu. "Tamte" kanały są z Astry i nagrywają się bez problemu. Przynajmniej na kilka prób nie przerywa mi nic. Ale robiłem tylko dwie ; )[/quote]

Dzięki... A teraz w drugą stronę - czy ktoś nagrywał kanały HD z Hotbird'a na innym sprzęcie? I jakie efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj ustawiłem nagrywanie na C+ Film (nie HD) no i pod koniec chcąc przełączyć na owy program w celu zobaczenia czy film już
się skończył i wyłączyć nagrywanie zawiesił mi się tuner. Wyciągnąłem wtyczkę i na moje szczęście film sie skończył i zapisał bezbłędnie
na dysku. Mam nadzieje, że to tylko wina softu i wraz z nowym updatem problem zniknie. Edytowane przez myhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z nagrywaniem wystąpił z powodu wypięcia sie jednego z kabli antenowych. Po ponownym podłączeniu kabla nagrywa bez problemów. Nagrałem Omena 4, ale film odtwarzał się tylko do ok 1 godziny później obraz sie zatrzymał. Po wcisnięciu stop nic sie nie działo oprócz tego, że pojawiały się napisy z programu, na którym ustawiony był tuner podczas oglądania nagarnego filmu (czyli zatrzymany obraz z nagrania i napisy z aktualnego programu). Musiałem wyłączyć dekoder pilotem. Filmu niestety nie obejrzałem do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy można jakoś podłączyć ten dysk do kompa żeby przenieść to co się nagrało ?? Dysk jest wyciągalny ?? Jak to jest ?? pzdr Edytowane przez dym23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...