Skocz do zawartości
lucius

Nowy dekoder Philips PVR HD Cyfry+!

Rekomendowane odpowiedzi

No faaktycznie niezle rozwiazanie, ale ogranicza cie tylko do dwoch tunerow albo jednego z dwoma glowicami.
Cena tez zaporowa ale uniwersalne zastossowanie do wiekszosci tunerow.
W przypadku wiecej niz 2 tunery pozostaje na chwile obecna jedynie UNICABLE.
Mam nadzieje, ze producenci nie zapomna o tej opcji :-)
Moze jakas wspolna petycje walniemy do naszych platform o uklon w strone uzytkownika :-) ?


Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale "dolina"... :angry:
Pytałem u mnie w mieście (wczoraj), o dekodery oweż, ale jeszcze nie było... Będą jutro, albo na początku przyszłego tygodnia... Więc ja jeszcze poczekam, trochę i pozostanie mi poczytać TU recenzje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy moglibyście napisać jakich tunerów używacie (poza dostarczanymi badziewiami z cyfry oczywiście) oraz jakie są ich + & -

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jasiuq1' post='69102' date='22.11.2007, 02:18 ']....ale dziadostwo ten tuner, dzwiek dobry tylko ze sciezki w oryginale, a po nagraniu kazda sciezka sie tnie i obraz tez. A ze dolaczylem dopiero do grona uzytkownikow tunerow hd to musze powiedziec , ze jestem rozczarowany bardzo kiepska jakoscia obrazu hd, chyba nie nadaja w 1080 nic bo to niemozliwe zeby tak daremny byl obraz, wyrazne ziarno , bitrate chyba fatalny bo na ciemnych scenach te cienie ismugi (...) i zauwazylem jeszcze szeroki poziomy pas na srodku obrazu - tez tak macie?[/quote]
Ja zauważyłem co następuje. Poprzedni Phil HD na hdmi dawał jakieś smugi w czerni, czysto było po komponencie tylko, PVR ciemne sceny po hdmi gra czyściutko i jakby ostrzej (LE-37R71), żadnych pasów nie zauważyłem. Dźwięk mpeg na kanałach HD coś nieczysto gra, DD czysto, SD problemów z dźwiękiem nie zauważyłem.
Na plus: W odróżnieniu od innych PVR z którymi się zetknąłem z wolnego rynku ten nareszcie nagrywa i odkodowuje obydwie wersje językowe i napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaletach Gmeru napisał dysk 250 GB. Tak tylko 150 jest zablokowane na przyszły VOD (w nboxie mamy podobnie - tylko 80 GB na filmy. U mnie juz brak miejsca :) Warto moim zdaniem takze napisac pare slow o pilocie, moim zdaniem fatalnym. Co do jakości obrazu, w duzej mierze zalezy oczywiscie od materialu źródłowego, lecz porównując Philipsa do dekoderów choćby Humaxa czy Fergusona to w jakosci obrazu jest przepaść (głównie ostrość, głębia czerni i kolory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='68747' date='19.11.2007, 23:21 ']Oczywiście śmiga Astra i kanały HD. Fajnie, że jest wszystko FTA HD bo na nbox np. nie ma Astra HD+. Ciekawe czemu : / Fajnie na to popatrzeć :) Piękna jakość.[/quote]

hmmm...
to ja nie wiem czemu :) dlaczego chyba, nie masz ASTRA PROMO HD na N-ce...

Ja mam bez najmniejszego problemu....

te 4 kanały które chodzą z ASTRY
sat1 hd
pro7hd
anixe HD
astra promo HD

a czy jakość piękana??
hmmm kłociłbym się [beeep]...e z Tobą...

na astra promo jest strasznie mały bitrate, i przy szybkich scenach widać pixeloze !!!
zwłąszcza porównując dema z DISCOVERY HD, u nich pixeloza,
ktorej nigdy ine stwierdziłem na polskim DISCOVERY HD z pakietu N-ki...

to tyle mojej dygresji...

Ale dzięki temu testowi wiem, ze mamuśka jak przujedzie na święta z niemców,
to nie wymienia dekodera na PVR HD cyfry tylko zrbimy wymianę na N-BOX RECORDER :))

to tyle, senkju wsiem maniakom HD

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='xxxyoyo' post='69222' date='22.11.2007, 20:14 ']ktorej nigdy ine stwierdziłem na polskim DISCOVERY HD z pakietu N-ki...[/quote]
Nie stwierdziłes pixelozy na Discovery HD z pakietu N-ki?? To bardzo wybiórczo patrzyłeś chyba, bo ja stwierdzam za każdym razem bardzo widoczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam problem.

Zacznę od tego, że nie dostałem instrukcji obsługi do mojego dekodera :) Jutro z samego rana sie do nich po nią wybiorę.
Ale przejdę od razu do mojego problemu. Wymieniłem dzisiaj mój stary dekoder HD na ten nowy z dyskiem i mam
problem z nagrywaniem. Gdy naciskam przycisk nagrywania to wyświetla sie na ekranie telewizora komunikat, że
nagrywanie zostało rozpoczęte, ale dioda sie nie zapala (znaczy się czasami się zapala a czasami nie zapala ale jak już się zapali
to po ok minucie sama gaśnie). Po odczekaniu tych kilku minut dekoder zupełnie nie reaguje na przycisk "stop" a w bibliotece
nagrań nie ma żadnego nagrania.
No i tu mam takie pytanie, dekoder jest podłączony z anteną tylko przez jeden kabel i to do wejścia
drugiego (bo przez pierwsze nie odbiera sygnału). Czy jest to tym spowodowane ? Czy musi być podłączony dwoma kablami
antenowymi żeby nagrywać ?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc. :) Pozdrawiam.

UPDATE:
Podłączyłem antenę tylko pod wejście nr 1 bo chciałem spróbować nagrać "w ciemno" bez obrazu, no ale cóż nie udało się.
No to podłączyłem z powrotem pod wejście nr 2, no i spróbowałem jeszcze raz coś nagrać, no i sie udało. Nagrałem 3 minuty
TVP3 ale obraz to same piksele, nic nie było widać, a dźwięk to jak nie nasz, nic nie mogłem zrozumieć. No to uradowany
postanowiłem nagrać C+, wcisnąłem record, dioda sie zapaliła, poszedłem do ubikacji, wracam, a dioda się nie pali i nic sie nie nagrało.
Powrócił problem wyżej przez mnie opisywany.

Edytowane przez myhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='xxxyoyo' post='69222' date='22.11.2007, 20:14 ']hmmm...
to ja nie wiem czemu :) dlaczego chyba, nie masz ASTRA PROMO HD na N-ce...

Ja mam bez najmniejszego problemu....

te 4 kanały które chodzą z ASTRY
sat1 hd
pro7hd
anixe HD
astra promo HD

a czy jakość piękana??
hmmm kłociłbym się [beeep]...e z Tobą...

na astra promo jest strasznie mały bitrate, i przy szybkich scenach widać pixeloze !!!
zwłąszcza porównując dema z DISCOVERY HD, u nich pixeloza,
ktorej nigdy ine stwierdziłem na polskim DISCOVERY HD z pakietu N-ki...

to tyle mojej dygresji...

Ale dzięki temu testowi wiem, ze mamuśka jak przujedzie na święta z niemców,
to nie wymienia dekodera na PVR HD cyfry tylko zrbimy wymianę na N-BOX RECORDER :))

to tyle, senkju wsiem maniakom HD

Pozdro[/quote]

Kolego ale ja mówię o Astra HD+... wyraźnie napisałem. Nie Astra HD Promo gdzie jest jak sam zauważyłeś dość niski bitrate.... to są dwa różne kanały i tego pierwszego nie ma wśród FTA na nboxach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='myhas' post='69226' date='22.11.2007, 21:47 ']Witam wszystkich, mam problem.

Zacznę od tego, że nie dostałem instrukcji obsługi do mojego dekodera :) Jutro z samego rana sie do nich po nią wybiorę.
Ale przejdę od razu do mojego problemu. Wymieniłem dzisiaj mój stary dekoder HD na ten nowy z dyskiem i mam
problem z nagrywaniem. Gdy naciskam przycisk nagrywania to wyświetla sie na ekranie telewizora komunikat, że
nagrywanie zostało rozpoczęte, ale dioda sie nie zapala (znaczy się czasami się zapala a czasami nie zapala ale jak już się zapali
to po ok minucie sama gaśnie). Po odczekaniu tych kilku minut dekoder zupełnie nie reaguje na przycisk "stop" a w bibliotece
nagrań nie ma żadnego nagrania.
No i tu mam takie pytanie, dekoder jest podłączony z anteną tylko przez jeden kabel i to do wejścia
drugiego (bo przez pierwsze nie odbiera sygnału). Czy jest to tym spowodowane ? Czy musi być podłączony dwoma kablami
antenowymi żeby nagrywać ?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc. :) Pozdrawiam.

UPDATE:
Podłączyłem antenę tylko pod wejście nr 1 bo chciałem spróbować nagrać "w ciemno" bez obrazu, no ale cóż nie udało się.
No to podłączyłem z powrotem pod wejście nr 2, no i spróbowałem jeszcze raz coś nagrać, no i sie udało. Nagrałem 3 minuty
TVP3 ale obraz to same piksele, nic nie było widać, a dźwięk to jak nie nasz, nic nie mogłem zrozumieć. No to uradowany
postanowiłem nagrać C+, wcisnąłem record, dioda sie zapaliła, poszedłem do ubikacji, wracam, a dioda się nie pali i nic sie nie nagrało.
Powrócił problem wyżej przez mnie opisywany.[/quote]

Kolego a jaki masz konwerter i antenę? sprawdź poziom sygnału... jeśli mieści się w przedziale 3-4 powinien Ci nagrywać z powodzeniem SD, między 4-5 nagrywa płynne HD... Własnie chciałem przy okazji Wam dopowiedzieć że dzisiaj podłączyłem drugą antenę do tunera i teraz nagrane audycje HD się nie tną, nie ma pixelozy ani innych wynalazków... Ale to nie dlatego że podłączyłem drugi konwerter... bo to wiadomo uaktywniło mi wyłącznie funkcję jednoczesnego oglądania i nagrywania dwóch różnych programów... zmierzam mianowicie do tego,iż podłączyłem teraz tuner wyłącznie pod antenę 80 cm z konwerterem quad (tłumienie 0,1db - najtanszy z allegro) i jest OK (wczesniej miałem 60cm od cyfry). Czyli jednak musi być dobra jakość sygnału...
Problem z dźwiękiem na Canal+ Film HD i Sport HD oraz TVN24 dalej nieustępuje na orginalnych ścieżkach stereo. U mnie jak narazie bez restartów i przycięć (3 dzień używania... :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Problem z dźwiękiem na Canal+ Film HD i Sport HD oraz TVN24 dalej nieustępuje na orginalnych ścieżkach stereo. U mnie jak narazie bez restartów i przycięć (3 dzień używania... smile.gif)."

Cóż, problem w tym, że to tuner HD i nagrywanie materiału HD powinno działać jak ta lala :) Do nagrywania SD to sobie można zwykłego Radixa kupić z dyskiem i po temacie. Do momentu jak nie zmienią softu w tym Filku to mam wrażenie że ten tuner będzie powodem narzekań i lamentów na wielu forach :)
Ciekawe tylko kiedy zmienią .....:) Może szczęśliwcy posiadający te pudełka powinni dzwonić na ich infolinię lub pisać maile z reklamacjami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego myhas, ja mam takie same obiawy w moim tunku.
Chciałem wymienić, ale nie mają , będą pod koniec miesiaca.
Skandal!! rozprowadzać tak niedopracowane dekodery!!!!,dzwońmy więc na info!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='achim61' post='69253' date='22.11.2007, 23:02 ']Kolego myhas, ja mam takie same obiawy w moim tunku.
Chciałem wymienić, ale nie mają , będą pod koniec miesiaca.
Skandal!! rozprowadzać tak niedopracowane dekodery!!!!,dzwońmy więc na info!!!!!!!!!![/quote]
Dzisiaj 30 min wisiałem na słuchawce, próbując połączyć się z kimkolwiek z C+ ale niestety nie udało mi się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='69225' date='22.11.2007, 20:42 ']Nie stwierdziłes pixelozy na Discovery HD z pakietu N-ki?? To bardzo wybiórczo patrzyłeś chyba, bo ja stwierdzam za każdym razem bardzo widoczną.[/quote]
hmmm no ja nie bardzo ją widzę, byc moze coś tam czasami jest, ale porównując to do astra HD promo to jej naprawdę w ogólnie nie ma.
moze cośleeko słaby sygnał masz na pograniczu dobry - wystarczająco dobry.
nie wiem...

ja nie narzekam, a jestem lekko grafikem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='69227' date='22.11.2007, 20:51 ']Kolego ale ja mówię o Astra HD+... wyraźnie napisałem. Nie Astra HD Promo gdzie jest jak sam zauważyłeś dość niski bitrate.... to są dwa różne kanały i tego pierwszego nie ma wśród FTA na nboxach.[/quote]
a to faktycznie strzeliłem gafę, bo nie wieidzieąłem ze taki kanał jest w ogole.
jak się przyjrzełem screenowi to faktycznie sa dwa kanały tam.

siorry...

ale fakt, ze dalczego go jednak nie ma :) skoro jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też już mam nowy PVR i ... jestem lekko rozczarowany...

Wiem że to nie najważniejsze ale już sam wygląd jest nieciekawy. Ten pomysł z dwoma okrągłymi "guzikami" moim zdaniem nietrafiony. A wyświetlać przypomina mi wyświetlacze z urządzeń z lat 80-tych. Myślałem że zrobią coś lepszego. Cała grafika MENU też z epoki samolotów łupanych... Pilot porażka.
Jeżeli chodzi o samo nagrywanie to tu akurat wszystko jest OK, podoba mi się ... gdyby tylko nie to co opisujecie wyżej czyli tnący się głos na nagraniach FILM HD i SPORT HD. U mnie nie da się tego słuchać. Czy Oni tego nie testują?! Spróbuję dodzwonić się do Cyfry i zapytam dlaczego tak jest. Chociaż ostatnio mam wrażenie że szybciej można dodzwonić się bezpośrednio do Papież niż do Cyfry.

Nie mam na razie Twina ale fajne jest to że i tak mogą na pojedyńczym konwerterze nagrywać programy, oczywiście z tego samego transpordera. Dobrze że TVN i SPORT HD są na jednym (żona - taniec z gwiazdami a ja mecz hehe)

Na koniec sprawa dla mnie najważniejsza i mam nadzieje że starzy wyjadacze znajdą radę

Kiedy skusiłem się parę miesięcy temu na nowy Philips HD okazało się że jest problem. Co parę sekund a niekiedy tylko raz w godzinie, na chwilkę (dosłownie pół sekundy) zanika mi obraz i dźwięk. Tak jakby przez chwilkę przez kabel HDMI nie szedł sygnał.
Wymieniłem wtedy dekoder - to samo..
Wymieniłem kabel - to samo...
LCD nie kupię nowego... (mam SONY KDL 32 U 2000)

Podobno może się zdażyć niekiedy między dwoma różnymi urządzeniami połączonymi kablem HDMI taka rzecz. ALE CO Z TYM ZROBIĆ ???

HELP...

Zapomniałem dodać że problem niestety dalej istnieje przy dekoderze PVR... Edytowane przez TomLi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='myhas' post='69226' date='22.11.2007, 22:47 ']Podłączyłem antenę tylko pod wejście nr 1 bo chciałem spróbować nagrać "w ciemno" bez obrazu, no ale cóż nie udało się.
No to podłączyłem z powrotem pod wejście nr 2, no i spróbowałem jeszcze raz coś nagrać, no i sie udało. Nagrałem 3 minuty
TVP3 ale obraz to same piksele, nic nie było widać, a dźwięk to jak nie nasz, nic nie mogłem zrozumieć. No to uradowany
postanowiłem nagrać C+, wcisnąłem record, dioda sie zapaliła, poszedłem do ubikacji, wracam, a dioda się nie pali i nic sie nie nagrało.
Powrócił problem wyżej przez mnie opisywany.[/quote]
Miałem ten sam problem,ale okazało się że to moja wina.Podłączyłem niby dwa kable lecz pierwszy z nich był uszkodzony(nie miał dobrze zarobionej końcówki na którą nakręciłem F-kę).Więc musisz sprawdzić czy pierwsze wejście antenowe masz podłączone i jest na nim sygnał.Wejdź w MENU i w ustawieniach technicznych zrób jeden konwerter dzięki temu będziesz pewny że masz sygnał.Dioda gaśnie po minucie ponieważ tuner nie ma sygnału .Pozdrawiam Edytowane przez maxiuca
Uczymy się oszczędnie cytować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='xxxyoyo' post='69263' date='22.11.2007, 23:56 ']moze cośleeko słaby sygnał masz na pograniczu dobry - wystarczająco dobry.[/quote]
Ja nie porównuje do Astra promo, bo takiego badziewia nie chce mi sie oglądać, tylko do Discovery HD na SkyUK czy CanalDigital skandynawskim. I pixeloze jest okrutna, niestety. Zresztą podobnie na NGC HD w C+. No ale jak się daje 8 mbit (czy nawet 10) na kanał HD to takie są wyniki.
A akurat jakość sygnału w przypadku sygnały cyfrowego nie ma tutaj nic do rzeczy a na pewno nie wpływa na ilośc makrobloków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='69328' date='23.11.2007, 16:08 ']Ja nie porównuje do Astra promo, bo takiego badziewia nie chce mi sie oglądać, tylko do Discovery HD na SkyUK czy CanalDigital skandynawskim. I pixeloze jest okrutna, niestety. Zresztą podobnie na NGC HD w C+. No ale jak się daje 8 mbit (czy nawet 10) na kanał HD to takie są wyniki.
A akurat jakość sygnału w przypadku sygnały cyfrowego nie ma tutaj nic do rzeczy a na pewno nie wpływa na ilośc makrobloków.[/quote]


Odpal sobie NGC HD C+ - zresztą nie tylko ten kanal- na jakimś CRT HD a pikselozy nawet z lupą się nie dopatrzysz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem i oglądam teraz DiscoveryHD i pikselozy nie stwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pixeloza byla (ok 2 m-ce temu) na D HD (n) ale sie poprawilo - jezeli teraz material jest na poziomie to jest obraz ok.
Astra promo - takie promo, to srednio promuje HD, a raczej nawet chwilami jest anty HD ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze raz pytanie o diseq dzwoniłem do cyfry i tam niby technik powiedzial ze te tunery nie obsługują tego sygnału. Czy ktoś na 100% korzysta z tego bo ja juz od dwóch dni próbuję ustawic antenę i mam taki problem ze do jedngo wyjscia moge podłączyc kabel bez przełącznika ale do drugiego juz nie bo za krótki kabel i musze poziłkować sie przełącznikiem diseq. Ale i nawet na tym wejsciu co nie mam przełacznika nie moge złapać sygnału choc juz robie to z miernikiem sat finder ale nic mi nie wychodzi. Ustawiałem juz kilka anten ale z ta mam najwiecej klopotu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="#FF0000"][b]Dziś "technik" w Cyfrze rozmawiając ze mną przez telefon przyznał oficjalnie że przycinanie głosu na nagraniach HD to wada oprogramowania i "za około miesięc" powinni poprawić soft.[/b][/color]

Nie wiem czy się cieszyć czy płakać...

Błagam! Pomóżcie mi co do problemu który opisałem stronę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TomLi' post='69398' date='23.11.2007, 20:59 '][color="#FF0000"][b]Dziś "technik" w Cyfrze rozmawiając ze mną przez telefon przyznał oficjalnie że przycinanie głosu na nagraniach HD to wada oprogramowania i "za około miesięc" powinni poprawić soft.[/b][/color]

Nie wiem czy się cieszyć czy płakać...

Błagam! Pomóżcie mi co do problemu który opisałem stronę wcześniej.[/quote]

Wystarczyło przecież podłączyć dekoder kablem component.... ale teraz przy PVR jest problem bo nie wiadomo czemu (pewnie koszty) magicy z Philipsa usuneli (!!) to złącze.... a tak masz problem. Widocznie z tym modelem Sony są problemy po HDMI jak to często bywa z tym standardem.

A co do stanowiska odnośnie HD na infolinii to nie mam pytań. Wydali nagrywarkę SD. Szok. milion modeli do wyboru na półkach sklepowych : / Za miesiąc... skoro mówią, że za miesiąc to czuję, że nim to nagra HD poprawnie to trochę wody w Wiśle upłynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...