Skocz do zawartości
lucius

Nowy dekoder Philips PVR HD Cyfry+!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Gmeru' post='68889' date='20.11.2007, 23:43 ']Nie, po wyłączeniu wyłącza się także dysk gdyż nie jest do niczego potrzebny (w nrecorderze ściąga się VOD stąd częsta praca). Zajrzałem do środka i mamy tam moim zdaniem lepiej umieszczony dysk dzięki czemu mało go słychać. Może wrzucę potem jakieś foto. Ciekawa konstrukcja.[/quote]

Czyli w stanby nie nagra zaplanowanej audycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marian_wierzbicki' post='68909' date='20.11.2007, 23:06 ']Czyli w stanby nie nagra zaplanowanej audycji?[/quote]

Muszę sprawdzić czy da się w ogóle planować a jeżeli tak to też muszę sprawdzić czy się nagra ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='68918' date='21.11.2007, 00:27 ']Muszę sprawdzić czy da się w ogóle planować a jeżeli tak to też muszę sprawdzić czy się nagra ; )[/quote]

Nie no planowanie działa bardzo dobrze, można z poziomu EPG zaprogramować pozycję do nagrania jak również z poziomu MENU zaplanować nagrywanie danej audycji w określonym czasie. Wczoraj to testowałem i dzialało OK, na razie mam podłączone do jednego konwertera... gdy oglądalem jeden program a w tym czasie zaplanowane bylo nagrywanie innej stacji z innego transpondera tuner wyświetlił komunikat "Trwa nagrywanie, nie można wyświetlić tego programu" i nagrywał inną stację, w dodatku w tym samym czasie mogłem korzystać swobodnie z funkcji Biblioteki i oglądać nagrane wcześniej audycje. Dziś prawdopodobnie podłącze drugi konwerter i bedę testował dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi powie-czy w momencie nagrywania, pali się czerwona dioda na panelu.
Bo mi nagrywa bez tej sygnalizacji!!, chyba mam wadliwy tunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='achim61' post='68998' date='21.11.2007, 16:59 ']Czy ktoś mi powie-czy w momencie nagrywania, pali się czerwona dioda na panelu.
Bo mi nagrywa bez tej sygnalizacji!!, chyba mam wadliwy tunek.[/quote]


Tak ikonka czerwona się pali, tylko ja mam taki problem.

Jak włączam czerwony przycisk to rozpoczyna sie nagrywanie, jak kończe to naciskam stop i chce wejsc w biblioteke i nic nie ma. Czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odczekałeś minutę ? Powyżej koledzy opisywali , ze on zaczyna nagrywać dopiero po minucie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='69019' date='21.11.2007, 19:20 ']A odczekałeś minutę ? Powyżej koledzy opisywali , ze on zaczyna nagrywać dopiero po minucie :lol:[/quote]


Tak juz wszystko jasne, nie doczytałem instrukcji.

On nie zaczyna nagrywać po minucie, tylko po minucie jest zapisywane nagranie w bibliotece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne i masz po problemie :) Jak się spisuje twój egzemplarz ? Też taka kicha przy nagrywaniu HD jak u kolegów powyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder spisuje się całkiem nie źle, nawet działa troszkę szybciej od poprzednika. Ale jednak są problemy po odtworzeniu nagranej audycji z programów HD. Dźwięk przerywa. Myślę że to powinni poprawić w następnym oprogramowaniu.

A może ktoś z was dzwonił do cyfry z zapytaniem, czy da się to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arek odpowiedz mi jeszcze na pytanko ( pomęczę Cię bo widzę ze masz do niego dostęp ) czy tak samo zachowuje się tuner przy odtwarzaniu nagranego materiału SD > Chodzi mi o to czy to jest problem z w ogóle odtwarzaniem czy tylko z HD ? Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daniel te problemy są tylko przy nagrywaniu kanałów HD, bo np. na zwykłym canal+, HBO, HBO2 i comedy, oraz tvn, 1,2, nie miałem problemów. Dźięk nie przerywa, obraz również bardzo ładny. Tak więc problem głównie na sport HD i film HD. A u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arek1982' post='69043' date='21.11.2007, 21:26 ']daniel te problemy są tylko przy nagrywaniu kanałów HD, bo np. na zwykłym canal+, HBO, HBO2 i comedy, oraz tvn, 1,2, nie miałem problemów. Dźięk nie przerywa, obraz również bardzo ładny. Tak więc problem głównie na sport HD i film HD. A u was?[/quote]

Dokładnie tak samo jest wszędzie, nagrania HD nie są odtwarzane stabilnie a z SD jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś wie czy ten tuner odbiera sygnał Diseq i czy podłączając konwerter twin ale tylko jednym kablem złapiemy satleitę hot bird? Prosze o szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cyfrek' post='69061' date='21.11.2007, 21:27 ']Czy może ktoś wie czy ten tuner odbiera sygnał Diseq i czy podłączając konwerter twin ale tylko jednym kablem złapiemy satleitę hot bird? Prosze o szybką odpowiedz.[/quote]

Diseq działa. Mam 2x Twin i jest okej. Na jednym kablu chodzą wszystkie kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie!
Chodziło mi o to czy podłączając kabel do konwertera typu twin ale tylko do jednego wyjscia i do dekodera uda nam sie złapac sygnał z HB poniewaz narazie nie moge podlaczyc drugiego kabla. Czy konwerter twin bedzie dzialal. I jak mam ustawic w menu terminala twin czy pojedynczy. Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja narazie mam tak podłączone. Czyli mam jeden kabel podłaczony z twinu do cyfry, a drugi do "n". I wszystko działa bardzo fajnie. Musze zmienić konwenter na quad, żeby móc nagrywać i oglądać inny program na cyfrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pab2002' post='68775' date='20.11.2007, 01:39 ']Tak naprawdę nie wiemy czy dekodery Polsatu i cyfry mają aktywne HDCP bo nie oferują VOD, a do zwykłych kanałów nie jest to wymagane.[/quote]
Filmy w C+ to też kodowana treść premium którą obowiązują z punktu widzenia wytwórni filmowych podobne zasady, a nie zwykły kanał. I dla treści premium wytwórnie wymagają aby component mógł działać w HD tylko w okresie przejściowym wprowadzania hdcp na rynek. Czego widomym znakiem jest jego brak w nowym STB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....ale dziadostwo ten tuner, dzwiek dobry tylko ze sciezki w oryginale, a po nagraniu kazda sciezka sie tnie i obraz tez. A ze dolaczylem dopiero do grona uzytkownikow tunerow hd to musze powiedziec , ze jestem rozczarowany bardzo kiepska jakoscia obrazu hd, chyba nie nadaja w 1080 nic bo to niemozliwe zeby tak daremny byl obraz, wyrazne ziarno , bitrate chyba fatalny bo na ciemnych scenach te cienie ismugi zupelnie jak na np kanalach HBO bo cyfra sd juz sie poprawila jakis czas temu. hmmmm czyli jak chcemy miec ladny obraz to tylko hddvd/bd albo z pc'ta.
Pozdrawiam wszystkich i zycze nam cierpliwosci


i zauwazylem jeszcze szeroki poziomy pas na srodku obrazu - tez tak macie? Edytowane przez jasiuq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='StuG III' post='69084' date='22.11.2007, 00:25 ']Filmy w C+ to też kodowana treść premium którą obowiązują z punktu widzenia wytwórni filmowych podobne zasady, a nie zwykły kanał. I dla treści premium wytwórnie wymagają aby component mógł działać w HD tylko w okresie przejściowym wprowadzania hdcp na rynek. Czego widomym znakiem jest jego brak w nowym STB.[/quote]
Ja bym poroponował test poprzez podłączenie do monitora LCD przez przejściówkę HDMI=>DVI, do niedawna prawie wszystkie produkowane modele z DVI nie miały HDCP. To co powyżej napisałeś nadal nie wyjaśnia czy HDCP jest aktywne w tym sprzecie czy nie, chociaż wydaje mi się że dla HDMI powinno być aktywne cały czas z uwagi na jakieś licencje na to złącze. Może kłopoty nBoxa biorą się właśnie z posiadania componentu i tym że musi jednocześnie dwie ścieżki obrabiać. Nie jestem biegły w elektornice i specyfikacji HDCP i w/w złącz więc gdybam. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cyfrek' post='69061' date='21.11.2007, 21:27 ']Czy może ktoś wie czy ten tuner odbiera sygnał Diseq i czy podłączając konwerter twin ale tylko jednym kablem złapiemy satleitę hot bird? Prosze o szybką odpowiedz.[/quote]

Niestety nie odbiera sygnału Diseq. Ale nie musisz się martwić, za to taki sygnał wysyła :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie ten problem pojawił się już w kilku miejscach, ale jako laik chciałbym jeszcze raz zapytać się - czy dla uzyskania pełnej funkcjonalności nowego dekodera (tzn. oglądam program A i jednocześnie nagrywam program H) potrzebne jest przeprowadzenie od anteny (tj. od konwertera Twin) do dekodera przy telewizorze 2 niezależnych kabli antenowych ?
Gdzieś tu takie głosy pobrzmiewają a jednocześnie słychać i głosy mówiące, że na 1 kablu wszystko działa. Sprawa dla mnie nie bez znaczenia -instalacja antenowa składa się z jednego kabla, który zaczyna się na dachu, wchodzi w jakieś kanały wentylacyjne i ścianę i kończy w gniazdku antenowym w pokoju. Przeprowadzenie drugiego kabla w ten sam sposób byłoby więcej niż kłopotliwe.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TomW' post='69155' date='22.11.2007, 14:34 ']Wprawdzie ten problem pojawił się już w kilku miejscach, ale jako laik chciałbym jeszcze raz zapytać się - czy dla uzyskania pełnej funkcjonalności nowego dekodera (tzn. oglądam program A i jednocześnie nagrywam program H) potrzebne jest przeprowadzenie od anteny (tj. od konwertera Twin) do dekodera przy telewizorze 2 niezależnych kabli antenowych ?
Gdzieś tu takie głosy pobrzmiewają a jednocześnie słychać i głosy mówiące, że na 1 kablu wszystko działa. Sprawa dla mnie nie bez znaczenia -instalacja antenowa składa się z jednego kabla, który zaczyna się na dachu, wchodzi w jakieś kanały wentylacyjne i ścianę i kończy w gniazdku antenowym w pokoju. Przeprowadzenie drugiego kabla w ten sam sposób byłoby więcej niż kłopotliwe.
Będę wdzięczny za odpowiedź.[/quote]

Na jednym kablu wszystkie funkcje działają prócz funkcji jednoczesnego nagrywania i oglądania innego programu... czyli najprościej mówiąc rozwiązanie z jednym kablem daje nam możliwość nagrywania np. Canal+ i równoczesnego oglądanie tego programu lub innego z tego samego transpondera...
dwa kable - możliwość nagrywania np. Canal+ a oglądania National Geographic HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Panie,

Jeszcze raz napisze, ze do tego aby jednym kablem pociagnac wiecej niz jeden tuner potrzebne jest cos takiego co u nas sie nazywa UNICABLE.
Nie wszystkie tunery satelitarne posiadaja te opcje a poza tym sprzet do tego (specjalny konwerter+akcesoria) to drozsza zabawa. Jednak przy starszych instalacjach zdaje egzamin.
Nie sadze, zeby ten tuner mial taka opcje (nie sprawdzalem) podobnie jak nie ma tego tuner N-ki i Polsatu.
Taka funkcje ma w sobie nowy Kathrein ufs 910. Sprawdze jeszcze nowego Fergusona 8900HD.

Jesli chodzi o nagrywanie i odtwarzanie jednoczesne kanalow z roznych polaryzacji to jedynie obecnosc dwoch glowic w tunerze daje takie mozliwosci. Jedna glowica to jedna polaryzacja w tym samym czasie.
Podobnie jak jest z tymi super przelotkami F w tunerach. Nie wiem po co to stosuja. Mogliby w miejsce tego zbednego czegos dodac cos innego bardziej przyszlosciowego.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='69167' date='22.11.2007, 14:33 ']Jeszcze raz napisze, ze do tego aby jednym kablem pociagnac wiecej niz jeden tuner potrzebne jest cos takiego co u nas sie nazywa UNICABLE.[/quote]
Nie tylko, jest jeszcze Multi Band Converter:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7427&hl="]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7427&hl=[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...