Skocz do zawartości
lucius

Nowy dekoder Philips PVR HD Cyfry+!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Gmeru' post='68751' date='20.11.2007, 00:56 ']Robię cały czas upgrade mojego posta dla ciekawskich: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=6731&view=findpost&p=68747"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...ost&p=68747[/url]

Co do twoich uwag zgadzam się z nimi w 100%. U mnie jest identyko więc nie ma mowy o instalacji bo mam wielką czaszę.[/quote]

Zauważasz u siebie taką zależność że Canal+ Sport HD czy Film HD da się oglądać wyłącznie na opcji dźwięku ORYGINALNY, a nagrany plik z tych programów zawiera w sobie rwiący obraz i dźwięk na wszystkich możliwych ścieżkach..., podobnie jest z National Geographic HD...?

Bo nie wiem wkońcu czy to u mnie splitter nie wyrabia czy tuner... :P coraz bardziej jednak się przekonuje że to wszystko wina tunka...
a ta banda kretynów z CTA juz mi radziła udać się do dystrybutora w sprawie rwiącego dźwięku sugerując że trafiłem na wadliwy egzemplarz... mam nadzieje że to nie tylko u mnie wystepuja wyzej opisane problemy :P opisz co i jak z góry tnx.

/sory za dwa posty jeden pod drugim ale to z nerwów... :P/

Edytowane przez oskarosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

skąd ty tyle tego złomu wytrzasnąłeś ??? :D .
Mam nadzieję, że na skupie dadzą ci dobrą cenę, może tam chociaż trochę miedzi jest :D .

Nooooo, 5 dekoderów to już letka przesada :P:P:P .
Do piwnicy z nimi !!! :P

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='68753' date='20.11.2007, 01:07 ']Nie dosyć , że się zacina , źle nagrywa , itp to nie ma jeszcze wyjścia component ? SZOK ! :P A może z poziomu scarta ? Wygląda na to , że to jakaś niedoróbka i pełno bugów w sofcie... ale jaja :P Ciekawe kiedy pierwszy upgrade softu :P ? Jutro ? Hahahaha :D
Chyba jednak poczekam na soft do mojego Topfielda umożliwiający podłączenie dysku zewnętrznego bo to pudło od C+ to chyba jakieś nieporozumienie.
Ciekaw jestem co zrobią Ci , którym ten tunek po HDMI nie będzie działał z ich LCD lub plazmą :D Jak podłączą ? Przez Scart ? No bo Componentu brak :) Ale jaja :) hihi

P.S.
Jest opcja HDMI-DVI w tym pudle ?
P.S. 2
Strasznie brzydki nie :) ?[/quote]

Kolejny super hiper wypasiony tunerek cyferki rodem z ery kamienia łópanego. Ja nawet nie wymieniam swojego PHilipsa HD na ten ich technologiczy szit tylko zaopatrze się w swój sprzęt. Mam na myśli ABIPBOXA 9000 Co wejdzie w grudniu do polski. Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='oskarosi' post='68757' date='20.11.2007, 00:26 ']Zauważasz u siebie taką zależność że Canal+ Sport HD czy Film HD da się oglądać wyłącznie na opcji dźwięku ORYGINALNY, a nagrany plik z tych programów zawiera w sobie rwiący obraz i dźwięk na wszystkich możliwych ścieżkach..., podobnie jest z National Geographic HD...?

Bo nie wiem wkońcu czy to u mnie splitter nie wyrabia czy tuner... :) coraz bardziej jednak się przekonuje że to wszystko wina tunka...
a ta banda kretynów z CTA juz mi radziła udać się do dystrybutora w sprawie rwiącego dźwięku sugerując że trafiłem na wadliwy egzemplarz... mam nadzieje że to nie tylko u mnie wystepuja wyzej opisane problemy :) opisz co i jak z góry tnx.

/sory za dwa posty jeden pod drugim ale to z nerwów... :D/[/quote]

Mam tak samo. Czekamy na kogoś kto jeszcze to nabył : >

[quote name='pmcomp' post='68758' date='20.11.2007, 00:28 ']Gmeru,

skąd ty tyle tego złomu wytrzasnąłeś ??? :) .
Mam nadzieję, że na skupie dadzą ci dobrą cenę, może tam chociaż trochę miedzi jest :) .

Nooooo, 5 dekoderów to już letka przesada :P:P:D .
Do piwnicy z nimi !!! :P

Pozdro[/quote]

Hahaha ; ) zrobiłem to celowo ;p uderz w stół a nożyce się odezwą :):) No cóż tak wygląda sytuacja klienta w Polsce, gdy chce obejrzeć wszystko P_p masakra. Oczywiście jutro idę na złom no oprócz czarnego ADB i Samsunga. Są jak trza : >

A tak na poważnie. Zobaczcie na to w ten sposób: rok temu było nie do pomyślenia, że w Polsce dzisiaj będzie dostępne tyle sprzętu HD! To daje do myślenia! Konkurencja zrobiła coś niesamowitego!


[quote name='kozik1981' post='68759' date='20.11.2007, 00:29 ']Kolejny super hiper wypasiony tunerek cyferki rodem z ery kamienia łópanego. Ja nawet nie wymieniam swojego PHilipsa HD na ten ich technologiczy szit tylko zaopatrze się w swój sprzęt. Mam na myśli ABIPBOXA 9000 Co wejdzie w grudniu do polski. Pozdrawiam :P[/quote]

Dokładnie. Robię ten opis dla fanu bo prawdziwy fan sat kupi sobie porządny dekoder pod Cyferke. Ale opisać warto. Mimo wszystko to spore wydarzenie na rynku w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='68758' date='20.11.2007, 00:28 ']Nooooo, 5 dekoderów to już letka przesada :P:P:P .[/quote]
Taka polityka naszych platform. Chcesz oglądać 7 kanałów HD (w tym jeden testowy) to musisz mieć 3 dekodery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale brzydal :lol:

brak componentu to według mnie ostre przegięcie

swoją drogą cyfra+ ma chyba jakąś obsesje na punkcie słowa cyfrowy. "Dekoder cyfrowy Philips PVR HD...", "cyfrowy system dźwięku przestrzennego", a żółta pieczątka na instrukcji "w 100% cyfrowy" po prostu mnie rozbroiła. No i oczywiście jeszcze słynna "cyfrowa jakość obrazu", najgłupsze określenie jakości jakie w życiu słyszałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nbox recorder doszedł do w miarę pełnej funkcjonalności po ok. roku od premiery!
Należy zauważyć, że jest to sprzęt "poprzedniej" generacji - rok starszy :lol:
Ciekawe jak to będzie z tym "najnowszym" od cyfry ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pab2002' post='68764' date='20.11.2007, 00:52 ']No i oczywiście jeszcze słynna "cyfrowa jakość obrazu", najgłupsze określenie jakości jakie w życiu słyszałem :lol:[/quote]
Zwłaszcza w świetle tego, że programy po analogu naziemnym łącznie z TVP wyglądają o niebo lepiej niż przytłaczająca większość programów w "cyfrowej jakości" na C+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cobico, ha ha usmialem sie! nbox recorder "poprzedniej" generacji.

Mysle ze nie ma sie co zastanawiac nad "najnowszym" pudlem od cyfry - to juz wiadomo, ze sprzet jest kiepski i zmiany softu niewiele tu pomoga. Ci ktorzy chca miec dobrej klasy dekodery to tak jak napisal Gmeru kupia inny sprzet.

a i na tym dekoderze ma byc VoD! Czy to jest mozliwe? :lol:;):lol:

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cobico' post='68765' date='20.11.2007, 00:53 ']Nbox recorder doszedł do w miarę pełnej funkcjonalności po ok. roku od premiery![/quote]
W ogóle cała n-ka doszła do w miarę pełnej fukcjonalności dopiero po roku od startu. Tylko ten fakt wszyscy im wypominali, że przecież nie startowali w próźni, że konkurencja, więc Cyfrze tym bardziej ma prawo się dostać, bo nie dość że droga i ma kiepską jakość to jeszcze za niedopracowany szajs każe sobie płacić 20 zł/miesiąc. Jeszcze troche funt spadnie a Cyfra zdrożeje, to będzie pełna opcja Cyfry kosztować tyle co pełna opcja SkyUK, z tą różnicą, że Cyfra zajmuje 4 transpondery a SkyUK dwie satelity Astra...
Już właściwie różnica jest niewielka: Cyfra pełna opcja z wynajęciem dekodera HD (za 20 zł) to koszt 206 zł a Sky 302,5 zł. Nie trzeba chyba wspominać, że zarobki mają w UK troszkę wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinni zdjąć tych mikołajów z reklamy bo normalnie mnie rozbili po teście tego klocka. Ale cisne dalej : ) bo plusy są ale bez tła czyli nboxa recordera (Samsunga Polsatu nie porównuje bo on jednak nie ma PVR a stawiamy tylko PVR chociaż Samsung jest mega cool - szybki, zwinny i piękny) bo to co powinno być już normą na Philu po prostu nie śmiga poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru podobno w umowie cyfra zapisala, ze moze kasowac "prywatna" zawartosc dysku bez ostrzezenia - czy to prawda?

N tez kiedys sie przydarzylo skasowac dysk, ale informowali o tym przy zmianie oprogramowania, niestety nie pamietam czy tez n w umowie zapisalo mozliwosc kasowania dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cobico' post='68765' date='20.11.2007, 02:53 ']Nbox recorder doszedł do w miarę pełnej funkcjonalności po ok. roku od premiery![/quote]

Bez przesady. Nagrywanie i time shift w rekorderze od początku działały dobrze. Problemy były z HDMI, ale trzeba pamiętać że n od razu wprowadziła VOD, co wymagało HDCP, które może być przyczyną problemów. Tak naprawdę nie wiemy czy dekodery Polsatu i cyfry mają aktywne HDCP bo nie oferują VOD, a do zwykłych kanałów nie jest to wymagane. Podsumowując n rekorder rok temu działał lepiej niż philips od cyfry działa dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pab2002' post='68775' date='20.11.2007, 01:39 ']Bez przesady. Nagrywanie i time shift w rekorderze od początku działały dobrze. Problemy były z HDMI, ale trzeba pamiętać że n od razu wprowadziła VOD, co wymagało HDCP, które może być przyczyną problemów. Tak naprawdę nie wiemy czy dekodery Polsatu i cyfry mają aktywne HDCP bo nie oferują VOD, a do zwykłych kanałów nie jest to wymagane. Podsumowując n rekorder rok temu działał lepiej niż philips od cyfry działa dzisiaj.[/quote]
No i mamy rację obaj :lol:
Z tego, co czytałem, działało dużo więcej - porównując starty.
Ale i ile było zgryzot po drodze, że nie wspomnę o tej ostatniej, sprzed ok 3 miesięcy.
Wszyscy rzucali gromy na Ptaka, a on miał ... wizję, że będzie lepiej. Zainwestowali w sprzęt, w złość klientów, ale moim zdaniem wygrali.
Ja "kupiłem" recordera niedawno, mimo posiadanego białego (od początku) i jestem bardzo zadowolony:
- pełny vod w tydzień
- cichutki jak ps3
- działa na 1. kabelku ;):lol::rolleyes:

Miałem już odłożone pieniążki na pvr cyfry (piłka HD), ale ......

Jaki jest bezwarunkowy związek między HDCP i VOD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cobico' post='68777' date='20.11.2007, 02:58 ']Jaki jest bezwarunkowy związek między HDCP i VOD ?[/quote]

tak w skrócie to bez zgodnego aktywnego HDCP nie pójdzie sygnał HD z VOD. Tzw. zabezpieczenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to porażka. Z rodzinki jeszcze teść ma cyfrę, ale już chyba niedługo bo takim sprzętem każdego można wkurzyć. Osobiście liczyłem na coś naprawdę leprzego od nrecordera, w końcu cyfra jest już trochę na rynku, mogłaby się porządnie przygotować.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ten wyglad menu w tym tunku PVR to jak pioneerow z przed 10lat(do dzisiaj tez) ;), to juz by troche sie powstydzili i jakiego innego skina wrzucili ladniejszego a nie pionkowego r0tfl :P)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='68747' date='19.11.2007, 23:21 '][b]Plusy:[/b]

- możliwość nagrywania jednego kanału oglądając drugi
- możliwość nagrywania kanałów SD i HD![/quote]


He, he, he, Gmeru, rozwaliłeś mnie.

To tak jakby napisać że zaletą Audi R8 jest to, że ma kierownicę i koła.

Do diabła, każdy dwutunerowy STB musi mieć funkcję niezależnego nagrywania i oglądania kanałów !!!
Tak samo jak STB PVR HD musi umieć nagrywać w HD.

Chyba, że Panom od Philipsa wydawało się to specjalnym fiuczersem i do tego jeszcze ten drugi jak czytam totalnie skopali.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje porównanie dekoderów (co gdzie działa a co nie) bo tak jednego opis to trochę mało ale miało być na gorąco ; ) . Żeby było jasne gadamy o samym dekoderze PVR a nie o ofercie. Dzisiaj na spokojnie przeprowadzę dalsze testy i obserwacje.

[b]pmcomp[/b] wiemy, że to standard od roku ale przecież nie napiszę samych minusów bo jednak to są plusy bo jak ktoś nie ma nki albo nie stać go na dekoder z najwyższej półki do C+ to ten w sumie to może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Plusy:

- możliwość nagrywania jednego kanału oglądając drugi
- dysk 250GB = spora ilość na nagrania
- odbiór Astry i kanałów HD tam zawartych[/quote]

Mam pytanko, otoz cyfra odbierana jest jak pamietam z hot birda, podlaczajac quada pod ten tuner mamy 2x hot birda, jak wiec odbieracie Astre ? Podlaczyliscie sobie po prostu pod jedno gniazdo Astre ? Dzieki za odp. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten PVR Cyfry także po przełączeniu w standby także kręci dyskiem i wiatrakami, jak robi to n recorder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwość nagrywania kanałów HD to ma dreambox 7000 (tylko z transponderów DVB-S).
więc zadziwiające jest to że taki nowy tuner może mieć z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='chesky' post='68879' date='20.11.2007, 22:14 ']Mam pytanko, otoz cyfra odbierana jest jak pamietam z hot birda, podlaczajac quada pod ten tuner mamy 2x hot birda, jak wiec odbieracie Astre ? Podlaczyliscie sobie po prostu pod jedno gniazdo Astre ? Dzieki za odp. pozdr.[/quote]
Konwerter Monoblock Twin, na każdym z kabli jest wtedy sygnal z Astry i Hotbirda, dzięki DiseqC o ile oczywiście dekoder współpracuje z Diseq. Można też zamiast monoblocka użyć dwóch kowerterów w układzie zeza i przełączników Diseq. Także jak widzisz sygnał z obu satelit doprowadzamy do każdego gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='steku' post='68883' date='20.11.2007, 21:21 ']Czy ten PVR Cyfry także po przełączeniu w standby także kręci dyskiem i wiatrakami, jak robi to n recorder?[/quote]

Nie, po wyłączeniu wyłącza się także dysk gdyż nie jest do niczego potrzebny (w nrecorderze ściąga się VOD stąd częsta praca). Zajrzałem do środka i mamy tam moim zdaniem lepiej umieszczony dysk dzięki czemu mało go słychać. Może wrzucę potem jakieś foto. Ciekawa konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru
Tak na szybko to szkoda czasu na ten tuner HD od Cyferki.
Jak kots chce sie pobawic nagrywaniem HD to szczerze polecam nowego Fergusona 8900, ktory dopiero co sie pojawil w sprzedazy. Po wetknieciu karty Cyferki odpalaja wszystkie kanaly HD i co najwazniejsze mozna je nagrywac albo na Pendriva albo na HDD bez zadnych przyciec. Material nagrany w HD odtwarzany jest bez jakichkolwiek zajakniec i zwiech. Testuje dalej ten tunerek.
Nadal czekan z niecierpliwoscia na nowy soft pod Kathreina 910 dajacego mozliwosc podlaczenia pod USB HDD.

Aha i to co najlepsze dostalem odpowiedz od ABCom w sprawie ich nowego dziecka, ktore niebawem sie pojawi. Bedzie to chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych tunerow HD porownywalny z niedoszlym DM 8000.
nazwa tunera IPBox 9000HD.
Na pokladzie Linux, LAN, 2xczytnik CI i uniwersalny czytnik UCI taki jak w Ferdku, mini zlacza dajace mozliwosc dokupienia glowic DVB-S2 lub T lub C :-) i wiele wiele innych :-)
Ich szf na Europe napisal, ze jesli tylko bedzie to wysle do Polski do testow :-)


Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...