Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Sam pewnie nigdy bo samsung nie uważa tego za wadę. A dopóki ludzie nie dadzą im bana jak trump na Huawei to nic się nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Pytanie do osób grających na konsolach ps5 i Xbox series x.. 

Posiadam 77 S95c podpięty do obu konsol. 
Ten model z tego co widzę obsługuje Dolby Atmos . 
Jak prawidłowo ustawić wyjście dźwięku w konsolach 

w Xbox jest stereo 

Dolby digital ( to ustawiłem ) 

dolby atmos ( przy tym ustawieniu mam wrażenie że dźwięk lekko ma opóźnienie ) 

w ps 5 również wybrałem dolby digital 

jeszcze jest pcm stereo i dolby atmos . 
Czy dolby digital w obu konsolach to prawidłowy wybór ? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, musisz ustawić i na ps i Xbox atmos. 
Nie miałem nigdy opóźnienia na tv, acz używałem tylko krótko do przetestowania, bo używam KD

Edytowane przez qazar
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, qazar napisał:

Nie, musisz ustawić i na ps i Xbox atmos. 
Nie miałem nigdy opóźnienia na tv, acz używałem tylko krótko do przetestowania, bo używam KD

Na ps5 jest Dolby atmos ale na Xbox series x trzeba kupić aplikację chyba by obsługiwało dźwięk prawidłowo ? 
Dzięki za wszelkie rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic kupować, testowałem u siebie. Jeśli nie masz Atmosa w kinie to wtedy kupujesz, który emituje Atmosa

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sk_uter napisał:

Nie trzeba nic kupować, testowałem u siebie. Jeśli nie masz Atmosa w kinie to wtedy kupujesz, który emituje Atmosa

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Podpinam pod S 995c on ma obsługę Dolby atmos. Bez aplikacji pokazuje na czerwono w konsoli ustawienia szczegóły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cureman napisał:

Podpinam pod S 995c on ma obsługę Dolby atmos. Bez aplikacji pokazuje na czerwono w konsoli ustawienia szczegóły 

Wchodziłeś w xklocku w opcje Głośność i wyjście audio ->dźwięk hdmi zmienić z dolby digital na dolby atmos. Choć nie wiem czy to dobra opcja ten atmos bo sporo ludzi narzeka na małego laga dźwięku do obrazu na xbox. Microsoft o tym błędzie wie ale ma to gdzieś i nie naprawili tego od kilku lat.

Witam. Mam pytanie do posiadaczy samsunga s95b. Jakie prędkości internetu osiąga wasz telewizor na wifi i na kablu? U mnie jest jakaś porażka. Stary laptop na kablu łapie 400mb/s na wifi 150. Xbox na kablu 590mb/s a na wifi pod 300. Pc na kablu prawie 600. A tv? Na kablu różnie raz 40 a raz 90. Ma jednak straszne dropy prędkości. Na wifi to samo. Raz 30mb/s innym razem złapie nawet 100. Ogólnie mam wrażenie jakby net na tv był zamulony. Czy ten typ tak ma czy coś jest nie halo z nim? NIe chce mi się przywozić starego samsunga 55nu8002. Wywiozłem go do matki jak zmieniłem na oleda ale mam wrażenie jakby net na starym tv był płynniejszy.

Edytowane przez rezjjel
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rezjjel napisał:

Wchodziłeś w xklocku w opcje Głośność i wyjście audio ->dźwięk hdmi zmienić z dolby digital na dolby atmos. Choć nie wiem czy to dobra opcja ten atmos bo sporo ludzi narzeka na małego laga dźwięku do obrazu na xbox. Microsoft o tym błędzie wie ale ma to gdzieś i nie naprawili tego od kilku lat.

Witam. Mam pytanie do posiadaczy samsunga s95b. Jakie prędkości internetu osiąga wasz telewizor na wifi i na kablu? U mnie jest jakaś porażka. Stary laptop na kablu łapie 400mb/s na wifi 150. Xbox na kablu 590mb/s a na wifi pod 300. Pc na kablu prawie 600. A tv? Na kablu różnie raz 40 a raz 90. Ma jednak straszne dropy prędkości. Na wifi to samo. Raz 30mb/s innym razem złapie nawet 100. Ogólnie mam wrażenie jakby net na tv był zamulony. Czy ten typ tak ma czy coś jest nie halo z nim? NIe chce mi się przywozić starego samsunga 55nu8002. Wywiozłem go do matki jak zmieniłem na oleda ale mam wrażenie jakby net na starym tv był płynniejszy.

Właśnie ja tego delikatnego laga widzę przy Dolby atmos. 😕 zobaczymy czy coś ogarnę. 
Dzięki za info 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Atmos to dźwięk przestrzenny. Żeby miał sens, głośniki muszą być usytuowane w przestrzeni: z przodu, z tyłu i na górze.

Odtwarzanie atmos na Tv jest bez sensu, bo fizycznie nie jest możliwy dźwięk przestrzenny z głośników z Tv, choćby ich było 100.

A żeby mieć Atmos w głośnikach z amplitunera, to wszystkie urządzenia w torze muszą go dekodować. Nie wystarczy konsola + tv, który przekaże dalej sygnał do Ampli, bo jeśli Ampli nie dekoduje, to na jego wejściu Atmos się skończy.

I na Xbox płatna apka jest potrzebna tylko do atmosa ze słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DrVanSteiner napisał:

Dolby Atmos (…) Żeby miał sens, głośniki muszą być usytuowane w przestrzeni: z przodu, z tyłu i na górze.
 

I tak, i nie 👍 Atmos to gesty format, który nawet puszczony przez zwykle głośniki tv brzmi słyszalne inaczej/lepiej niż zwykła ścieżka. Sprawdzone na oledach LG.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2023 o 19:04, Xisiek napisał:

I tak, i nie 👍 Atmos to gesty format, który nawet puszczony przez zwykle głośniki tv brzmi słyszalne inaczej/lepiej niż zwykła ścieżka. Sprawdzone na oledach LG.

Ale czy będziesz słyszał efekty, którym atmos ma służyć jest już wątpliwe.

sam gram tylko z Atmosem i lagi nie mam ale są osoby, które się na to skarżą. 
Sam kupiłem aplikacje i wydaje mi się, że jest ona obowiązkowa aby cieszyć się Atmosem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, qazar napisał:

Ale czy będziesz słyszał efekty, którym atmos ma służyć jest już wątpliwe.

Pomimo, ze te „zwykle” głośniki które były zamontowane w ich oledzie, są zestrojone naprawdę znakomicie, wręcz wybornie jak na tv. Ale do prawdziwego Atmosa, daaaleka droga ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Xisiek napisał:

Pomimo, ze te „zwykle” głośniki które były zamontowane w ich oledzie, są zestrojone naprawdę znakomicie, wręcz wybornie jak na tv. Ale do prawdziwego Atmosa, daaaleka droga ☺️

Jaki to model? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleda kupuje się dla obrazu. Do dźwięku kupuje się zestaw głośników. Żadne głośniki tv nie dostarcza nam takich samych wrażeń jak porządny zestaw audio. Ergo w tv atmos to jedynie chwyt marketingowy. Kiedyś miałem okazję podziwiać mavericka na porządnym zestawie. Koszt ok 25 tyś złotych. Tam atmos brzmiał. Na moim hwk950 od Samsunga nawet w 30% nie zbliża się do tej jakości. A co dopiero na głośnikach wbudowanych w tv. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gregory-86 napisał:

Oleda kupuje się dla obrazu. Do dźwięku kupuje się zestaw głośników. Żadne głośniki tv nie dostarcza nam takich samych wrażeń jak porządny zestaw audio.

Proszę czytać dokładnie co napisano👌 Napisałem wyraźnie, że wybornie grało jak na tv, a nie w skali bezwzględnej. To dość istotna różnica. A co do tematów audio i okolic, to jakieś podstawy już mam/będzie już ponad 25 lat od kiedy złapałem bakcyla i miałem okazje min. słuchać zestawu stereo na kablach w bardzo nieatrakcyjnej cenie … x 2.

11 godzin temu, qazar napisał:

 

Jaki to model? 

CX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat audio to temat rzeka. Każdy ma inny słuch. Ostatnio kumpel kupił soundbara samsunga q600b i zachwycony. Puścił mi to i mi się nie podobało. Gusta i guściki. Ważne aby być zadowolonym z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to najważniejsze że klient jest zadowolony. Żyjemy w pięknych czasach. Jeden może mieć Sony, drugi Samsunga trzeci Lg itd. Za komuny był jeden typ telewizora i jeszcze stano dniami i nocami w kolejach aby kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos to dźwięk obiektowy, a nie przestrzenny. Oznacza to że mix nie rozdziela dźwięków na indywidualne głośniki tylko w czasie rzeczywistym rozdziela indywidualne źródła dźwięków pomiędzy dostępne głośniki tak, żeby zachować poprawny kierunek rozchodzenia się dźwięków w zależności od tego gdzie w mixie są położone w trójwymiarowej przestrzeni. Dlatego nawet na dwóch głośnikach Atmos potrafi dać lepszy dźwięk jeśli jest poprawnie skalibrowany przez producenta. 

A co do Xboxa, płatne jest tylko Atmos for Headphones czyli wirtualizacja Atmosa na słuchawki. Jeśli masz telewizor albo dekoder który wspiera Atmos możesz go włączyć na konsoli bez płacenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silverrobert napisał:

(…)mix nie rozdziela dźwięków na indywidualne głośniki tylko w czasie rzeczywistym rozdziela indywidualne źródła dźwięków pomiędzy dostępne głośniki tak, żeby zachować poprawny kierunek rozchodzenia się dźwięków w zależności od tego gdzie w mixie są położone w trójwymiarowej przestrzeni. 

Czy Dolby coś mniej skomplikowanie to tłumaczy, bo się po próbie zrozumienia powyższego zgubiłem 🙃 A już szczególnie rozbroiło mnie to „w czasie rzeczywistym”, wszak to zapis na sztywno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę na przykładzie bo faktycznie po przeczytaniu posta stwierdziłem że nie wiem co podmiot liryczny ma na myśli. 

Wyobraź sobie że masz ścieżkę dźwiękową 5.1 i pasujący do tego zestaw głośników. Na ścieżce powiedzmy że masz solo na saksofonie gdzie saksofon jest pod kątem 45 stopni względem osi słuchacz - telewizor. W klasycznym mixie będziesz miał dźwięki rozdzielone na sztywno - 50% dźwięku saksofonu będzie zakodowane na lewy głośnik i 50% zakodowane na przedni głośnik. Jeśli masz odpowiedni układ głośników to faktycznie ten saksofon będzie brzmiał jakby był pod kątem 45 stopni od ciebie. 

Atmos nie koduje tego na sztywno. Na ścieżce dźwiękowej Atmosa masz zakodowany dźwięk saksofonu i jego pozycję: 45 stopni. W trakcie odtwarzania dźwięk jest dynamicznie rozdzielany między dostępne głośniki tak żeby brzmiało to tak jak powinno. Jeśli masz głośniki 5.1 ustawione tak jak wyżej to może nawet mix wyjść tak samo jak tradycyjny mix. Ale nie jesteś ograniczony do jednego mixu i z jednej ścieżki Atmosa możesz wygenerować poprawny dźwięk na dowolną konfigurację głośników. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, silverrobert napisał:

 

Atmos nie koduje tego na sztywno. (…) W trakcie odtwarzania dźwięk jest dynamicznie rozdzielany między dostępne głośniki tak żeby brzmiało to tak jak powinno.

Tego „ dynamicznie rozdzielany” właśnie nie rozumiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Xisiek said:

Tego „ dynamicznie rozdzielany” właśnie nie rozumiem 

Dokładny algorytm to własność intelektualna Dolby i pewnie nigdy nie dowiemy sie jak dokładnie to działa. Ważne jest że masz czarną skrzynkę która na wejściu dostaje obiektowy opis skąd dochodzą które dźwięki a na wyjściu daje mix przygotowany pod twój układ głośników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze procesor w amplitunerze czy belce, przed „wypluciem” dźwięku do głośników za każdym razem, nieustannie, na bieżąco  przelicza sobie co ma zadane i w zależności od dokładnego ułożenie każdego jednego głośnika sufitowego inaczej „wyśle” dźwięk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Xisiek said:

To znaczy, ze procesor w amplitunerze czy belce, przed „wypluciem” dźwięku do głośników za każdym razem, nieustannie, na bieżąco  przelicza sobie co ma zadane i w zależności od dokładnego ułożenie każdego jednego głośnika sufitowego inaczej „wyśle” dźwięk? 

Dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe czy trinnov dolby atmos object viewer uwzględnia i wizualizuje ten downmix.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...