Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gregory-86 napisał:

 Nic nie warty ten panel. 

Raczej twoje komentarze są nic nie warte. 

Nie bez powodu ten telewizor został wybrany jednym z najlepszych tv zeszłego roku. 

  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda czasu. Najlepiej odstąpić i oddać. Nic nie warty ten panel. 

Ile można bić pianę. Ten tv nie jest zły. Ma bolączki ale niektórzy potrafią z nimi żyć i się cieszyć fajnym obrazem.

Także[mention=6681]Gregory[/mention]-86 szanuj też zdanie innych osób i nie narzucaj nam swojej narracji w co drugim poście.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie jak z Fiatem 126p.

Dopóki nie przesiadles sie na Fiata Pande czy VW Polo na ten przyklad.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pionier123 napisał:

Ile można bić pianę. Ten tv nie jest zły. Ma bolączki ale niektórzy potrafią z nimi żyć i się cieszyć fajnym obrazem.

Także[mention=6681]Gregory[/mention]-86 szanuj też zdanie innych osób i nie narzucaj nam swojej narracji w co drugim poście.

 

Dokładnie.

Ja również wiem że ten model nie jest bez wad np. wkurzający pilot który się przywiesza, ślady na matrycy, których nie można doczyścić, choć tu przyznam, że miałem w jednym miejscu jakiś niewielki ślad i udało się go doczyścić suchą mikrofibrą praktycznie nie zostawiając śladu, oczywiście wszystko z wyczuciem i delikatnie, to już może nie wina tego modelu, ale szkoda, że pilot po którejś aktualizacji przestał obsługiwać Canal plus box 4k, ale mimo tych wad i tak uważam go za udany zakup, raz że cena fajna, obraz serwisów stremingowych również stoi na wysokim poziomie, bo to przecież głównie tym kierujemy się podczas zakupu, bynajmniej ja.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie telewizor którego nie można doczyścić, bez powstania zafarbu nie spełnia swojej roli. Dlatego uważam że nic nie warty i tyle. O innych bolączkach nawet nie wspomnę. Bo już pierwsza eliminuje dla mnie go z rynku.  Tak samo jak uważam, że nic nie byłoby warte sportowe auto z najlepszym silnikiem na rynku, w którym po pierwszej myjni schodziła by farba. Takie jest moje zdanie i tyle. Każdy ma prawo do swojego zdania. I nie jest to żadne bicie piany. A to, że ludzie twierdzą, że to najlepszy panel na rynku nie ma żadnego znaczenia. Nie sposób go wyczyścić i dlatego uważam że najgorszy. Bo dla mnie ważny jest zarówno efekt wizualny matrycy włączanej jak i wyłączonej. A wyłączonej jest straszny. Zwłaszcza kiedy ktoś kupił do nasłonecznionego pomieszczenia i wszystko widać. 

Na szczęście polskie prawo chroni konsumenta i daje mu uprawnienie do odstąpienia od umowy i kupno czegoś innego. I oczywiście nie dotyczy to tylko s95b w wszystkich mordeli Samsunga, ktore nie spełniają tej podstawowej roli. 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gregory-86 napisał:

Nie sposób go wyczyścić i dlatego uważam że najgorszy. 

Ty miałeś problem z wyczyszczeniem, ja tego problemu nie mam i bez problemu czyszczę. panel już od ponad roku.

Ja wiem że trafiały się egzemplarze gdzie był problem z czyszczeniem i tego nie neguję natomiast ty przez pryzmat swojego doświadczenia z tym tv, sądzisz że każdy panel ma z tym problem co jest nieprawdą.

Widzisz różnicę stanowisk? 

Edytowane przez tkacz.rafal@wp.pl
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to kwestia światła. Gry świateł. Po prostu prawdopodobnie masz tak ustawiony telewizor, że nie pada nań bezpośrednio światło słoneczne i tego nie widzisz. Co nie znaczy, że problem nie istnieje. Ja miałem 2 matryce. Na każdej występował ten sam problem. Przypadek. Nie sadzę. Czyściłem w ten sam sposób. 2 mikrofibry. Jedna zwilżona w wodzie demineralizowanej. Druga na sucho. Pojawiał się zafarb. Oczywiście nie był widoczny. Zawsze. Jedynie pod kątem. W zależności od kąta padania światła. Z czasem z kolejnym czyszczeniem problem pogłębiał się. Nawet czyszczenie przy użyciu pary wodnej z czajnika elektrycznego powodowało powstanie plamy. Normalna parodia. W żadnym innym sprzęcie tego nie miałem. Zarówno w telewizorach LG, Sony, Philips, Panasonic, które widziałem u znajomych i posiadałem w swojej kolekcji. A uwierz mi czyszczone były nie na zasadzie chuchaj i dmuchaj. Tylko normalnie. Przy użyciu zwykłej wody. Żadnej tam demineralizowanej. Jedynie przy samsungu miałem problemy. I problem występuje nie tylko na modelu s95b. Jest to problem szerszy. Występuje na kilku modelach od Samsunga. Wystarczy przejrzeć internet. Coś po prostu z tą matrycą jest nie tak. Pewnie brakuje jakiegoś wykończenia. Ostatniej warstwy. Nie wnikam.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Gregory-86 napisał:

Wydaje mi się że to kwestia światła. Gry świateł. Po prostu prawdopodobnie masz tak ustawiony telewizor, że nie pada nań bezpośrednio światło słoneczne i tego nie widzisz. 

Po raz 3 napiszę - mój egzemplarz nie ma problemu z czyszczeniem panelu! Ile razy mam to powtarzać? 

44 minuty temu, Gregory-86 napisał:

 Coś po prostu z tą matrycą jest nie tak.

Pomyślałeś o tym że ten problem mógł zostać wyeliminowany i już nie istnieje? Może początkowa seria miała problem i zostało to naprawione w kolejnych partiach. 

W Polsce sprzedało się kilkanaście tysięcy tych telewizorów a tu na największym forum odnośnie telewizorów przewija się parę osób z tym problemem. Gdzie zatem jest reszta? Pewnie tak samo jak ja nie mają z tym problemów.

44 minuty temu, Gregory-86 napisał:

Nawet czyszczenie przy użyciu pary wodnej z czajnika elektrycznego powodowało powstanie plamy. 

W tym panelach KATEGORYCZNIE zabrania się używania wody! Jedynie środki na bazie alkoholu i delikatne przetarcie nawilżona mikrofibrą! 

To clean the screen, use a dry microfiber cloth. If that is not enough to get it clean, recommend using a screen cleaner spray that has some isopropyl alcohol in it.

WARNING: If the screen is exposed to water (distilled or not), it can temporarily change reflections in the Anti-Glare Coating from a dark maroon to a streaky, brighter blue that is quite distracting. It may even look like the Anti-Glare Coating has been rubbed off.

If this has happened, you can restore the Anti-Glare reflection tint back to normal by adding a small amount of isopropyl alcohol (70% or 91% concentrations seem to work just fine) to a microfiber cloth and gently wiping down the screen. Add a little more alcohol as needed due to evaporation to get the whole AG coating back to the original color.

Edytowane przez tkacz.rafal@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do kompania mogę używać wody czy samsung też zabrania w instrukcji z tego co kojarzę stało że nie wolno używać alkoholu zresztą nie mój problem ja jak Grzegory nic od Samsunga nie chce jak ktoś kiedyś pisał nawet baterii nie bo pewnie w instrukcji napiszą że nie nadają się do używania w pilotach latarkach zegarkach można używać jedynie w zabawkach dla dzieci. 😂😂😂😂

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ty ciekawie piszesz ośmieszając się że do czyszczenia nie nadaje się woda czyli powszechnie uznawany na ziemi środek przeznaczony między innymi do czyszczenia zwlaszcza ze używanie wody zaleca sam samsung https://www.samsung.com/pl/support/tv-audio-video/wskazowki-dotyczace-czyszczenia-ekranu-telewizora/

😂😂😂

zaleca a schodzi powłoka potem wysyła klientów na drzewo mówiąc że to ich wina bo używali niezgodnie z instrukcją czy to mądre jest

Odpowiedz sobie sam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowej sieci mam podłączony serwer, którego treści oglądam na TV (dlna). Niestety funkcjonalność przeglądarki jest na niskim poziomie, głównie jeżeli chodzi o przesuwanie filmów. Jeżeli chcę przesunąć suwakiem na 30 minutę nie mogę tego zrobić tak jak np. w YT bo każdy przeskok to ok 20 sek.,  strzałki dostępne w przeglądarce pomimo trzech prędkości też działają bardzo wolno. Moje pytanie czy na naszym TV jest jakaś aplikacja która ułatwi mi oglądanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody nie wytrzymał ciśnienia i zakupił to cudo. A już ceny Oleda LG G3 czy Samsunga S95C do poziomu soniacza zaczęły spadać. Udało się wypakować i dochodzi do temperatury pokojowej. Jutro zawiśnie na ścianie. Zobaczymy czy jest taki dobry jak dwóch antysamsungowych kolegów tutaj chwali.b11ffd2066ea454edd2a8b1be90a39db.jpg

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony jest nudnym telewizorem. Działa. Chyba czas wrócić do Samsunga. 😂😂😂 a tak na poważnie. Każdy kolejny będzie produkcji Sony. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U rodziców cały czas gra sony 52z4500. To już 15 lat. To forum raczkowało jak był tutaj test tego telewizora. W drugim pokoju również mój kilka lat młodszy sony 40w4000. Nie chcą się cholery zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym jest problem. Mój Sony full hd do tej pory gra u dziadków na wsi. A to telewizor z 2006 r. Normalny mercedes w123

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregory miałeś rację. Po problemach z Samsungiem podchodziłem sceptycznie do czyszczenia Sony. Ale miałeś rację. Jednak matryca Lg. To jest to. Zero problemów. Można czyszcic nawet szmatą od podłogi. Nic nie schodzi. Pomimo tego że mnie stac. Nawet nie podchodzę do a95l bo to matryca od Samsunga więc na 100% będą problemy. 

Problem pojawił się dlatego że miałem remont i musiałem przenieść do drugiego pokoju. I wiadomo tam dotknę tam dotknę i odciski zostaną. 
zero problemów mikrofibrą i h20. Zwilżenie gdzie paluch i przetarcie na sucho. Ideał jak ze sklepu. Jednak matryca od lg. Żadnych Samsungów 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś mi powie jaki wieszak do S95c 77 wiem że jest tam 400x400 tylko jaka jest waga tego tv ? 
poleca  ktoś jakiś dobry wieszak na ścianę ? 
dziekuje 

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, cureman napisał:

Mam pytanie czy ktoś mi powie jaki wieszak do S95c 77 wiem że jest tam 400x400 tylko jaka jest waga tego tv ? 
poleca  ktoś jakiś dobry wieszak na ścianę ? 
dziekuje 

ISY IWB-3500 na nim ma go powieszonego obecnie a wcześniej na VOGELS TVM 360. Oba mega spoko 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że użytkownicy nowych modeli mają ten sam problem z czyszczeniem https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/jak-czyścić-telewizor-aby-nie-dopuścić-do-uszkodzenia-to-proste/td-p/1180780/page/4 czy samsung zastosuje w tym stuleciu jakoś inną powłokę czy dla nich to zbyt trudne do ogarnięcia oczywiście gadka ta sama uszkodzenie mechaniczne niepodlegające gwarancji koleś użył wody i uszkodził matryce gdyby nie to że szkoda mi tych ludzi bo wyłożyli grube pieniądze parsknął bym śmiechem niestety to nie wina tych ludzi bo gdyby wiedzieli nie kupili by tego szkoda gadać jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem proponuję wziąć to pod uwagę że panelu można nie doczyścić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...