Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dla nich prostą radę nie oglądać. Ja nie oglądam telewizji od kilku lat i nie mam żadnych z tym problemów. Programy info można zastąpić krótką prasówką z internetu. Niestety na czarne pasy nie ma obecnie rozwiązania. Bo barany tworzą modele 16:9 gdyby tworzyli w formacie kinowym nie byłoby problemu. Ale jakoś nie potrafią się do niego przekonać. Najpierw były 4:3 potem 16:9. Najlepsza jest tutaj instrukcja sony. Należy unikać z pasami a sami w bravia core mają z pasami. Zumować ale jak skoro tv to nie iPhone i tutaj tego zrobić nie da. Zresztą nawet, gdyby się dało to ja nie wyobrażam sobie zumowania czy rozciągania jak kiedyś z 4:3 do 16:9 robili niektórzy, kiedy tv nadawała w takim formacie. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grundig

Ja nie podważam Twoich kompetencji natomiast duża ilość uszkodzonych paneli OLED nie wynika z większej podatności na wypalenia względem plazm ale z samego sposobu ich użytkowania.  Wytyczne podawane przez niektórych producentów są "głupotą" bo jak zauważył @Gregory-86

gdybyś miał się do nich stosować w 100% to wogole nie mógł byś korzystać z telewizor tymbardziej że producenci z jednej strony polecają swój telewizor do gamingu a z drugiej strony nie zalecają obrazu statycznego dłuższego niż 10min. Jedno drugie wyklucza ;)

Na podstawie 15lat doświadczenia z panelami ogranicznymi mogę śmiało stwierdzić że bezpieczną wartością przy oglądaniu statycznych obrazów są 2-3h dziennie pod warunkiem że korzystamy ze standardowych trybów obrazu bez trybu dynamicznego! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna  cos  zrobic dla innych.Duzo  osob nie  jest swiadomych  zagrozenia  jakim jest statyczne  jaskrawe logo  lub oprawa graficzna.Polprzezroczyste   dobrze  wykonane logo nie przeszkadza w ogladaniu  programu. Najlepiej  oczywiscie gdyby nie bylo logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jakby wszystkie filmy i programy były w formacie kinowym wyświetlane na matrycy kinowych proporcji. Ale niestety nie żyjemy w idealnym świecie. 

chociaż nie jestem wstanie zrozumieć dlaczego są produkowane tv w formacie 16:9 a nie w formacie kinowym zwłaszcza oled. Przecież to jest stworzone do filmu. A film to wiadomo proporcje kinowe. No i dlaczego Netflix i inni jedne pozycje mają w kinowym inne w 16:9. NIe potrafią się do jednego formatu przestawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorach  plazmowych nie bylo  az tak widocznych  wypalen.Telewizory OLED  na pewno nie nadaja sie   do ogladania kanalow  informacyjnych.Po  pewnym czasie na pewno beda  wypalenia. Na kanalach  telewizyjnych  logo powinno  byc  mozliwie najbardziej polprzezroczyste.

Zagraniczny przyklad.Nikt mi nie powie ze plazmach tez  byly tak widoczne  wypalenia ekranu.

1fa5e31648010.jpg

W instrukcji telewizora powinno byc napisane wiecej   informacji dla uzytkownika .

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:
Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.
Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.
Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo   i kanałow informacyjnych
 

ogladaj   tylko programy z polprzezroczystym   logo.

Edytowane przez grundig
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Gregory-86 napisał:

Nie zgodzę się z tym

Sam Maciek Koper wielokrotnie wspominał, że bezpieczną wartością dla OLEDów przy oglądaniu telewizji ze statycznym obrazem to właśnie 2-3h i ja na podstawie swojego kilkunastoletniego doświadczenia z panelami organicznymi mogę to potwierdzić ;) 

Mam 3 letniego LG BX, który nie ma żądnych wypaleń. Mam rocznego C1 i S95B, które również nie mają żadnych wypaleń a przez 95% czasu wyświetlają telewizję satelitarną z logo stacji. Od zawsze korzystam z głową i problemów z wypaleniami nie mam i osoby, które namówiłem na OLEDy stosujące moje zalecenia również nie mają tego typu problemów. 

44 minuty temu, Gregory-86 napisał:

Gość z Samsunga który przychodził do S95b mówił, że każdy absolutnie każdy oled jest podatny na info i najlepiej mieć obok oleda mały telewizor lcd i na tym oglądać info. 

To samo słyszałem 14 lat temu. Olbrzymie straszenie przed wypaleniem obrazu a jednak zamiast LCD wybrałem Plazmę Panasonica TX-P50ST50, która do dzisiaj nie posiada żadnych powidoków i wypaleń a służyła do oglądania TV satelitarnej łącznie ze stacjami informacyjnymi, przeżyła 3 konsole gdzie wyświetlany w grach HUD również nie zrobił żadnych szkód. Telewizor nadal pracuje u teściów a jedyne co wystąpiło na przestrzeni tylu lat to wypalenie się luminoforów, które ograniczyły maksymalną jasność o blisko 55%. Jedyne czego się trzymałem to nie przekraczać 3h statycznego obrazu a podczas grania robiłem przerwy co 1.5h. Da się? Da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam tylko vod. Nie gram. Jedyne co jest statyczne to pasy w filmach. Zobaczymy jak będą wyglądały oledy od Sony a80l i a80j po 5 latach. W LG wypaliły się tylko paski TVNu. Teraz pasków TVNu nie ma. Pożyjemy zobaczymy. Sam ciekaw jestem na ile napisy w filmach przyczynia się do wypalenia oleda. 

A loga to tylko od czasu do czasu w YouTube. Ale tego bardzo mało oglądam. Głównie jako radio. 

Jeśli ktoś zrobiłby test. Wyświetlanie CNN przez 2-3 h dziennie przez 15 lat. To wypali ekran. Tylko będzie to rozłożone na czasie. Takie moje zdanie. Widziałem wiele oledow po takim katowaniu info. 

Tylko czy to jest problem. Za 15 lat już pewnie każdy z nas wymieni tv. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeśli mam ochotę to będę grał od rana do wieczora czy oglądał TVP info 24h/dobe i Sony czy Philips niech na drzewo spadają. Skoro nie potrafią zrobić tv żeby był sprawny to niech wymieniają. Proste. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Michal1992 napisał:

Skoro nie potrafią zrobić tv żeby był sprawny to niech wymieniają. Proste. 

Tylko że telewizory są sprawne a Ty zwyczajnie korzystasz z niego w niewłaściwy sposób, niezgodny z instrukcją obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Michal1992 napisał:

Ty na poważnie tak myślisz 😂😂😂

Ja to wiem a Ty wypisujesz głupoty o niesprawnych telewizorach. Wystarczy poczytać o działaniu telewizorów wykonanych w technologii organicznej i problemach jakie się pojawiają przy użytkowaniu tych telewizorów.  

Nie bez powodu te telewizory mają szereg zabezpieczeń przed wypaleniami.

Edytowane przez tkacz.rafal@wp.pl
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie telewizor służy do oglądania tv. Skoro do tego się nie nadaje to znaczy się że jest wadliwy. Seat też nie pisze w instrukcji że można przejechać dziennie tylko 100 km. Także zastanów się co piszesz. Skoro stać mnie na prąd to sobie oglądam od rana do wieczora tv. A skoro telewizor po roku lub 2 wysiada. To od tego jest gwarancja. W czym problem bo nie rozumum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal1992 

Wybacz ale twoja interpretacja jest nie istotna. Istotna jest podstawa prawna a decydując się na zakup sprzętu jesteś zobligowany do prawidłowego korzystania z niego zgodnie z zaleceniami producenta i to jest podstawa do realizacji gwarancji! Wiesz po co jest instrukcja obsługi i zawarte w niej informacje? Po to byś zgodnie z jej wytycznymi prawidłowo korzystał z zakupionego telewizora! 

Jeśli nie stosujesz się do wytycznych zawartych w instrukcji i telewizor ulegnie awarii producent może nie uznać gwarancji! 

54 minuty temu, Michal1992 napisał:

Skoro stać mnie na prąd to sobie oglądam od rana do wieczora tv. 

To stać Cię również będzie na zakup drugiego tv po nie uznaniu gwarancji ;)

55 minut temu, Michal1992 napisał:

To od tego jest gwarancja. 

Gwarancja działa w sytuacji gdy prawidlowo korzystasz z urządzenia zgodnie z instrukcją obsługi! 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w instrukcji jest napisane że nie mogę grać przez cały dzień, albo oglądać info od rana do wieczora. 

Mam oled od Sony. W którym miejscu jest tak napisane. 

Albo inaczej gdzie jest napisane, że mogę oglądać info tylko przez 2-3 h dziennie. Oraz nie mogę korzystać z trybu zywy czy dynamiczny wgranego w telewizor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak ostatnio byłem w sony center zapytałem jak podchodzą do wypaleń. Zastanawiałem się nad 85X95L vs 77A95L.

Pan z którym rozmawiałem miał kilka przypadków wypaleń.

Powiedział, że sony wymienia raz matryce bez problemów.

Poniewaz nie udało mi się wypalić AG9 wybrałem A95L.

 

https://helpguide.sony.net/tv/kaep2/v1/pl/08-02-31_02.html?hl=retencja
Jeśli ten sam obraz będzie wyświetlany wielokrotnie lub przez dłuższy czas, może wystąpić retencja obrazu. To nie jest usterka.

  • Obrazy zawierające zegary i jaskrawe kolory z łatwością wywołują retencję obrazu. Należy unikać wyświetlania tego typu obrazów przez długi czas, aby zapobiec retencji obrazu

 

z drugiej strony piszą 

https://www.sony.pl/electronics/picture-quality?cpint=SG_OUT_OF_FLOW_SEC-TOUT-OOFM-MASTER-EN_GL-2018-TOUT01-PICTUREQUALITY
 

Niezawodność ekranów OLED firmy Sony

Telewizory OLED projektujemy tak, by na ekranie nie wypalał się obraz. Procesor X1™ Ultimate oraz technologia 4K HDR Processor X1™ Extreme wykrywają statyczny obraz i przesuwają piksele w celu uniknięcia wypalenia lub utrwalenia się obrazu.

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. LCD i oled to produkty dla innych klientów. Jeśli masz problem z kręgosłupem to nie kupujesz sportowej furmanki tylko jakiegoś wyższego suwa. Dlatego nie rozumiem klienta który poluje na oleda kiedy większość czasu ogląda telewizję śniadaniową czy programy info. A Sony to ja już w ogóle nie rozumiem. Mówią żeby nie wyświetlać loga. A sami w wygaszaczach mają godzinę i pogodę. Która nie przesuwa się od czasu do czasu np. Góra, dół ekranu itp. Tylko znajduje się w tym samym miejscu.  A dodatkowo to sobie w każdym miejscu zaprzeczają. Raz twierdzą tak. Raz inaczej. Np. W jednym miejscu że nie należy wyświetlać statycznych obrazów. A w innym że dla Graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michal1992 napisał:

Gdzie w instrukcji jest napisane że nie mogę grać przez cały dzień, albo oglądać info od rana do wieczora. 

Przestań udawać głupiego! W instrukcji Sony masz wyraźnie napisane:

Martwi Cię retencja obrazu. (tylko modele wyposażone w panel OLED)

Jeśli ten sam obraz będzie wyświetlany wielokrotnie lub przez dłuższy czas, może wystąpić retencja obrazu. To nie jest usterka.

 

Wskazówka

  • [Przesunięcie pikseli] to funkcja, która pomaga zapobiegać retencji obrazu, automatycznie poruszając obraz ze stałą częstotliwością. W normalnych okolicznościach ta opcja powinna pozostawać włączona.
  • Aby ograniczyć retencję obrazu, zalecamy codzienne wyłączanie telewizora na ponad cztery godziny za pomocą pilota lub przycisku zasilania na telewizorze.

Uwaga

  • Ręczne odświeżanie ekranu należy wykonywać tylko wtedy, gdy retencja obrazu jest szczególnie zauważalna. Nie należy robić tego częściej niż raz w roku, ponieważ może to wpływać na trwałość użytkową panelu.
  • Obrazy zawierające zegary i jaskrawe kolory z łatwością wywołują retencję obrazu. Należy unikać wyświetlania tego typu obrazów przez długi czas, aby zapobiec retencji obrazu.

 

Jak sam widzisz, Sony z góry zaznacza, że wypalenia, które sam sobie zrobisz przez nieprawidłowe użytkowanie TV nie są usterką czyli nie podlegają gwarancji! 

 

2 godziny temu, jaczar napisał:

Jak ostatnio byłem w sony center zapytałem jak podchodzą do wypaleń. Zastanawiałem się nad 85X95L vs 77A95L.

Pan z którym rozmawiałem miał kilka przypadków wypaleń.

Powiedział, że sony wymienia raz matryce bez problemów.

Znam przypadki gdzie Sony ze względu na nieprawidłowe korzystanie nie uznało gwarancji powołując się na zapisy w instrukcji i przewodniku pomocniczym. 

Jeśli będziesz miał ewidentnie wypalone paski informacyjne to masz 99% szansy, że gwarancji Ci nie uznają. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek  dotyczy telewizora OLED  Samsung. Samsung  tez  informuje  ze  statyczne  obrazy  czyli logo  tez moze  sie  wypalic na ekranie  telewizora. Nie okreslono czasu..Nie napisano  tez  ze statyczny obraz  to tez logo  i paski informacyjne nie napisano ile to dlugi czas   tzn  godzine, dwie  1 dzien.

SAMSUNG

   CYTAT ..Ze względu na właściwości telewizorów OLED wypalanie pikseli może wystąpić, gdy obraz jest wyświetlany w sposób ciągły przez dłuższy czas.koniec  cytatu

Inny producent  czyli   firma   Sony i Philips  jest bardziej precyzyjna w tej sprawie.

Cytat z instrukcji telewizora OLED PHILIPS

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED
Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać
pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na
właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest
stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy
wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego
zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi
telewizora OLED:
• Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu
w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego
obrazu przez ponad 10 minut.

Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych
kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu,
zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu.

=================================

Cytat z  instrukcji  telewizora OLED Sony  i  internetowej strony Sony.
Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:
Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.
Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.
Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

To  tez  jest dobry    zagraniczny przyklad .Logo  kanalu  AXN Sony  wypalilo sie  w telewizorze  OLED  Sony.Dlaczego tak sie stalo?   Odpowiedz  jest latwa.Logo     jest zbyt jaskrawe , informuje o tym instrukcja    telewizora OLED Sony.

c03642afa6419.jpg&key=81e8bf4b74472bac78

Gdyby  logo  kanalu  AXN  Sony  bylo takie  jak np na kanalach      STOPKLATKA,TVP1 HD, TVN   7  NIE BYLOBY  PROBLEMU. Wina stacji telewizyjnej.

Gdy  wysylamy  wiadomosc w podobnej sprawie  do  kanalu AXN to niestety brak odpowiedzi.  O logo decyduje osoba ktora ma w nosie   telewidzow.

Sa  przyklady, nawet odpowiedz   od firmy  sony  a  axn  nie  reaguje na wiadomosci od telewidzow.

Przyklad

Wiadomosc  od Sony

Obawiam się, że decyzja kanału AXN o pozostawieniu logo w takiej postaci, jak obecnie, jest niezależna od naszej interwencji.

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.pl/support/pl
Sony Europe B.V.  (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce
Ul. Ogrodowa 58 - 00-876 Warszawa - Poland

==========================

Jesli  ktos chce moze wyslac pytanie  do   axn    kiedy logo kanalu  axn bedzie polprzezroczyste  przez caly czas trwania programu nie tylko w czasie trwania reklam.

Ja juz takie pytania wyslalem.

kontakt do stacji  axn w linku nizej.

https://www.axn.pl/dodatki/kontakt

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grundig nie widzisz że Sony sam sobie przeczy. Nie można wyświetlać nieruchomego obrazu przez dłużej niż 10 min a sami wyświetlają nieruchome obrazy godzinami. Jesli korzystasz z wygaszacza z datą i godziną pogoda gdzie obraz nie skacze. Góra dół. Tylko cały czas w tym samym miejscu. Tak samo paski format kinowy bravia core. Przecież to bzdura co oni tam piszą. Chyba tylko na zasadzie papier wszystko przyjmie. Nie jest nigdzie sprecyzowane też że 2h to można sobie info oglądać dziennie w 2,5 to już nie. Z tego 

Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu
w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego
obrazu przez ponad 10 minut.

Wynika że nie można nawet info ciągle oglądać przez 10 min. A serial na TVN np czy inne polsat to ile mogę przez 10 min oglądać czy przez 9 min z uwagi na Logo i znaczki. 
 

chłopaki @grundig @tkacz.rafal@wp.pl czy wy naprawdę nie widzicie że te ich zapisy są nie do obrony. Żaden absolutnie żaden użytkownik oleda nie jest w stanie używać tv zgodnie z ich instrukcją. A i sama instrukcja jest nie do obrony w sądzie. Kto ogląda np na tvp1 serial 45 min w ten sposób że 9 min oglądam. Następnie przełączam na inny kanał na 9 min. I wracam do poprzedniego. O programach typu info nie wspomnę 

także nie dajmy się zwariować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POLPRZEZROCZYSTE  LOGO  ROZWIAZUJE PROBLEM  WYPALEN  LOGO.Mozna ogladac  program godzinami  i nic sie nie wypali.Jesli telewidzowie maja duza sile przebicia  to polprzezroczyste  logo zalatwiaja w jeden dzien.Przyklad BBC  w UK.JEDEN  DZIEN I JEST POLPRZEZROCZYSTE LOGO.NAWET PRZEPROSINY OD PANI DYREKTOR  TEJ STACJI.

Niemcy  polprzezroczyste logo  AXN w jeden dzien.

Gdy  wysylam wiadomosci  do stacji telewizyjnej  to oczywiscie  informuje ze ogladam  tylko programy z polprzezroczystym logo.Takich kanalow   z polprzezroczystym logo jest juz  wiekszosc.Czyli tez  argument do zmiany logo na polprzezroczyste.

 

Podobnie w USA.Przyklad na filmie.Mozna? Mozna, jest polprzezroczyste logo.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tkacz.rafal@wp.pl napisał:

Przestań udawać głupiego! W instrukcji Sony masz wyraźnie napisane:

Martwi Cię retencja obrazu. (tylko modele wyposażone w panel OLED)

Jeśli ten sam obraz będzie wyświetlany wielokrotnie lub przez dłuższy czas, może wystąpić retencja obrazu. To nie jest usterka.

 

Wskazówka

  • [Przesunięcie pikseli] to funkcja, która pomaga zapobiegać retencji obrazu, automatycznie poruszając obraz ze stałą częstotliwością. W normalnych okolicznościach ta opcja powinna pozostawać włączona.
  • Aby ograniczyć retencję obrazu, zalecamy codzienne wyłączanie telewizora na ponad cztery godziny za pomocą pilota lub przycisku zasilania na telewizorze.

Uwaga

  • Ręczne odświeżanie ekranu należy wykonywać tylko wtedy, gdy retencja obrazu jest szczególnie zauważalna. Nie należy robić tego częściej niż raz w roku, ponieważ może to wpływać na trwałość użytkową panelu.
  • Obrazy zawierające zegary i jaskrawe kolory z łatwością wywołują retencję obrazu. Należy unikać wyświetlania tego typu obrazów przez długi czas, aby zapobiec retencji obrazu.

 

Jak sam widzisz, Sony z góry zaznacza, że wypalenia, które sam sobie zrobisz przez nieprawidłowe użytkowanie TV nie są usterką czyli nie podlegają gwarancji! 

 

Znam przypadki gdzie Sony ze względu na nieprawidłowe korzystanie nie uznało gwarancji powołując się na zapisy w instrukcji i przewodniku pomocniczym. 

Jeśli będziesz miał ewidentnie wypalone paski informacyjne to masz 99% szansy, że gwarancji Ci nie uznają. 

 

 

Ale nie jest napisane że nie mogę oglądać info. Co to znaczy przez długi czas. Czy 20h to jest długi czas czy 2 tys godzin jak rtings długi czas. Co to znaczy długi czas według Sony. Gdzie to jest zdefiniowane. Dla jednego długo to 20 h dla drugiego 2 tys a dla 3 20 tys. 

Należy unikać to też nie to samo co zabronione jest używanie programów telewizyjnych tj. TVN 24 Polsat News, TVP info na naszych telewizorach. Jeśli używasz nie naprawimy ci. 

Masz takie zapisy. Ja nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje  przeczytac  arykul w linku nizej.LG Display przeszło do ataku na wyświetlacze QD OLED od Samsunga, ze względu na ich rzekomą większą podatność na wypalanie obrazu. 

Zemsta jest słodka. LG Display przekonuje, że OLED-y Samsunga są bardziej podatne na wypalanie

https://ithardware.pl/aktualnosci/zemsta_jest_slodka_lg_display_przekonuje_ze_oled_y_samsunga_sa_bardziej_podatne_na_wypalanie-26111.html

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Michal1992 napisał:

Ale nie jest napisane że nie mogę oglądać info.

Jest napisane, że retencja obrazu czyli trwałe wypalenie Sony nie traktuje jako usterkę i to dla Ciebie jest już najważniejsza informacja. Jeśli doprowadzisz to wypalenia obrazu w swoim TV to Sony nie uwzględni reklamacji! Zrozumiał czy to nadal za trudne? 

Wypalenia powstają poprzez niewłaściwe użytkowanie i takim jest właśnie długotrwałe oglądanie serwisów informacyjnych czy kanałów z jasnym logiem stacji. Według mojego doświadczenia z panelami organicznymi te 2-3h dziennie oglądania kanałów informacyjnych z paskami są bezpieczne czy to dla Plasmy, OLED czy QD-OLED.  Oczywiście dotyczy to trybu standardowego bo w trybie dynamicznym czy żywym to po 1h mogą już występować powidoki

Jeśli będziesz przekraczał ten czas to bardzo szybko powstaną powidoki, wypalenia obrazu i nic z tym nie zrobisz bo zgodnie z informacją od Sony - to nie jest usterka. 

 

4 godziny temu, Gregory-86 napisał:

czy wy naprawdę nie widzicie że te ich zapisy są nie do obrony. Żaden absolutnie żaden użytkownik oleda nie jest w stanie używać tv zgodnie z ich instrukcją.

Te zapisy są tak rygorystyczne bo uwzględniają użytkowanie najgorszych trybów dynamicznych z maksymalną jasnością, które najszybciej generują wypalenia przy statycznym obrazie. 

Edytowane przez tkacz.rafal@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek  jest jeden.Polprzezroczyste  logo na  wszystkich kanalach telewizyjnych.Rozwiazuje problem  wypalen logo  w telewizorach OLED.Bez znaczenia  jakiej marki bedzie  telewizor.Oczywiscie  przezroczystosc  logo  powinna byc na  dobrym poziomie.  Przyklad  to np niemiecki  kanal  ARD i odpowiedz tej stacji  na   E-MAIL OD TELEWIDZA.

Drogi widzu,

Dziękujemy za Twój e-mail  i zainteresowanie ARD Digital.  Z powodu problemów technicznych  część e-maili nie została przekazana przez system jak zwykle. Zmierzyliśmy ponownie nasze logo w SD i HD. W zależności od sygnału wartość bieli zmienia się od ok. 350 mV do 700 mV (50%-100%) dla Das Erste SD i od 400 mV do 700 mV (57%-100%) dla HD. W związku z problemem wypalania ekranów , obniżyliśmy poziom  jasności logo . W każdej chwili jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania. Z poważaniem, zespół ARD Digital

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla , a wiedzą panowie że oledy np. Sony A90J mają swój mechanizm chroniący oprócz przesuwu pikseli ?? , wykrywa jaskrawe loga , czy to na programach czy na grach i po chyba 5 min obraz jest lekko przyciemniany , tylko pozostaje sprawa oglądania formatów 4:3 i 21:9 , czy to wpłynie na panel po kilku tyś godz oglądania ? plazma po 25 tyś nie miała problemu.

9 godzin temu, Gregory-86 napisał:

Powiem tak. LCD i oled to produkty dla innych klientów. Jeśli masz problem z kręgosłupem to nie kupujesz sportowej furmanki tylko jakiegoś wyższego suwa. Dlatego nie rozumiem klienta który poluje na oleda kiedy większość czasu ogląda telewizję śniadaniową czy programy info. A Sony to ja już w ogóle nie rozumiem. Mówią żeby nie wyświetlać loga. A sami w wygaszaczach mają godzinę i pogodę. Która nie przesuwa się od czasu do czasu np. Góra, dół ekranu itp. Tylko znajduje się w tym samym miejscu.  A dodatkowo to sobie w każdym miejscu zaprzeczają. Raz twierdzą tak. Raz inaczej. Np. W jednym miejscu że nie należy wyświetlać statycznych obrazów. A w innym że dla Graczy. 

Ale obraz jest przyciemniany po kilku minutach !!!!!!! Jak wy patrzycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...