Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='speedzior' post='34487' date='13.01.2007, 00:57 ']Na 99% biorę albo tego Panasonica, albo Pionka (tylko że model nie wiem który dokładnie), ale jeszcze się zastanawiam który będzie lepszy. Dzięki. :)

PS. Tylko mnie 1024 x 768 to trochę zastanawia.... tak ma byc? :)[/quote]

Jesli Pioneer to model XA nie XD czy 0XA/0XD. XA ma wprawdzie tuner tylko analogowy, ale kiedy w Polsce będzie naziemna cyfrowa TV :D ? ... Natomiast ma dwa wejscia HDMI (0XD ma tuner cyfrowy ale jedno HDMI, XD jest sporo droższy). Dwa wejscia HDMI to minimum (u mnie mało). Stąd raczej wybór przy Pionerze jest oczywisty. Wersja 0XA (i 0XD) sa wersjami okrojonymi z różnych funcji. 0XA jest tańsze o około 600 zł, ale nie polecam. Niestety nie widziałem obok siebie Panasa i Pioneera na dłuzszym i indywidualnym pokazie.
Zastanów sie jeszcze nad Hitachi. Ja wybrałem Pionka mając okazję go porównywać do Hitachi (cały czas mówie o indywidualnych pokazach nie porównywaniu w MM czy innych marketach), ale sądzę że wybór ten to kwestia osobistego gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz poczytam o XA. :) Jeszcze pytanie odnośnie Panasonica: padł tutaj model TH-42PV600E, na allegro i w sklepach znalezc można jeszcze model TH-42PV60E - to chyba nie to samo? Bo cena z tego co widzę różni się...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja jeszcze jedno pytanko odnosnie Panasonica. Miałem olbrzymią ochotę na 42" ale moja wnęka na TV ma tylko 1100x700 więc max jaki się zmieści to 37". Znalazłem Panasonica o tej przekątnej i zastanawiam się czy jakość obrazu jest taka sama jakw tym większym 42" czy gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37pv60 panasonica zostal wycofany z produkcji - nie ma juz go na stronie panasonica - nie wiem czy go znajdziesz tez w sklepach internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='34490' date='13.01.2007, 01:15 ']Dzięki, zaraz poczytam o XA. :_bezradny: Jeszcze pytanie odnośnie Panasonica: padł tutaj model TH-42PV600E, na allegro i w sklepach znalezc można jeszcze model TH-42PV60E - to chyba nie to samo? Bo cena z tego co widzę różni się...?[/quote]

Wszystko zależy od tego na ile zależy Ci na wrażeniach estetycznych. Jeśli chodzi o samo wyświetlanie i funkcje to 600 od 60-tki rózni się popierdółkami z których chyba najważniejsze jest wejście na kartę SD (czyli i tak popierdółka). Ale napewno ma dużo ładniejszą obudowę. Ale czy za obudowę warto dopłacać prawie 3000 zł ? Jesli już masz wydac kasę na 600 to zdecydowanie wolałbym w podobnej cenie kupić Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim prawem za inny design Panasonic każe sobie płacic 3000 PLN? Ostro. :)

Przeglądam oferty [b]Pionka[/b] i tutaj też jest kilka modeli w podobnym przedziale cenowym:
- PDP-4270XA ~8000
- PDP-427XA ~8600
- PDP-4270XD ~8600
- PDP-427XD ~9200

Znowu te dwa pierwsze modele różnią się jak dla mnie tylko jednym zerem więcej w nazwie (270 i 27), przy czym - w odróżnieniu od Panasonica - tutaj model bez zera jest droższy. ;) Z tego co widzę XD nie mają też tunera cyfrowego (który w Polsce przez najbliższe x lat potrzebny będzie mało komu, no ale zawsze to coś) więc w sumie jakie są różnice jakościowe między XA a XD? Warto dopłacac czy nie?

Jeśli o [b]Panasonica[/b] chodzi - jeżeli faktycznie nie ma żadnych różnic w jakości (wykonanie, żywotnosc, itd.) to oczywiście wezmę ten tańszy model:
- TH-42PV60E ~4700
- TH-42PV600E ~7000
Za zaoszczędzoną kasę (42PV60E) mogę sobie wtedy kupic jeszcze fajny stolik TH-42PV60E w cenie ~1500 i zamknę się w 6200. No chyba że powieszę cacko na ścianę, ale wtedy i tak muszę jakiś stolik pod nbox recordera czy xboxa360 sobie kupic. :D

Będę wdzięczny za wskazanie najlepszego wariantu z pośród wyżej wymienonych - głównie chodzi o stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='34561' date='13.01.2007, 16:37 ']- PDP-427XA ~8600
- TH-42PV60E ~4700
Za zaoszczędzoną kasę (42PV60E) mogę sobie wtedy kupic jeszcze fajny stolik TH-42PV60E w cenie ~1500 i zamknę się w 6200. No chyba że powieszę cacko na ścianę, ale wtedy i tak muszę jakiś stolik pod nbox recordera czy xboxa360 sobie kupic. :)[/quote]

Ja osobiście skupiłbym się na ww. dwóch TV. Mam pierwszego nie narzekam, drugi niesamowicie kusi ceną, moim zdaniem jest słabszy od Pioneera ale napewno nie aż o tyle jaka jest różnica cenowa. No ale Pioneer ... to Pioneer i tak jestem w szoku, że po raz pierwszy zeszli z cena poniżej 10 000 zeta. XA od XD różnic się wyłącznie tunerem analogowym (A) i cyfrowym(D). Są to wersje premimum (chyba tak zwie je Pionieer). 0XA i 0XD sa sporo okrojone w stosunku do wersji bezzerowych :). Poczynając od jednego wejscia HDMI, poprzez wiele już zdecydowanie bardziej przydatnych popierdółek dotyczących ustawień obrazu. Polecam wydrukować ze strony Pioneera opis 427XA i 4270XA oraz porównać. Tuner cyfrowy sobie odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer mnie się podoba, faktycznie jest niezły. ;) Jeśli Panasonic to ten tańszy, bo skoro TH-42PV600E za około ~7000 różni się tylko wyglądem to po co przepłacac? ;) Chociaż szczerze mówiąc design TH-42PV60E średnio mi się podoba (ale o gustach nie dyskutujemy). Decydujące będzie tu wrażenie z prezentacji (muszę porównac oba...) oraz opinie nt ... wypalania się duszków i innych. Który z tych modeli radzi sobie lepiej Waszym zdaniem? (mam na myśli wskazanego Pionka XA i Panasonica PV60E)

Edytowane przez speedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście posiadam pv600. Czy ma sens dopłacać?
Nie stwierdzam w tym tv wad o których ostatnio dosyć głośno mówi się na sąsiednim forum - na temat pv60.
Mówię tu o zwisach, głośnej pracy, wężach itp. Nie wiem - może mam szczęście.
Lepszy design, lepszy tor fonii (fonii nie zawsze słucham przez kino) i gniazdo kart flash. To gniazdo ma o tyle znaczenie, że można przez nie wgrać np. nowy firmware. Wiem, że nowy firmware poprawia wiele błędów, które zauważono w pv60 - było o tym głośno na amerykańskim forum panasonica. W przypadku pv60 - czeka nas serwis.
Nie wiem czy dałbym za różnicę pomiędzy pv60 a pv600 2000 zł - ja dałem mniej więc się nie zastanawiałem.

To co napisałem nie zaprzecza jednak faktowi, że obraz generowany przez pv60/600 jest bardzo wysokiej jakości i mało który tv jest w stanie mu dorównać. A przy cenie 4600 zł (Saturn Katowice) za 42pv60, to już tylko brać - bez zastanawiania się.

Co do duszków, to niczym takim się nie spotkałem w przypadku pv600. Również na forum nikt nie wspominał o duszkach Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='34483' date='12.01.2007, 22:14 ']W aktualnym (styczniowym) Audio-Video jest recenzja porównawcza 42 calowej plazmy Panasonica TH-42PV600E (1024x768) i LCD Toshiby 42WL67Z (1920x1080). Nawet nie trzeba czytac konkluzji, wystarczy wczytac się w artykuł ..... Panasonic prawie w każdych warunkach (za wyjatkiem naświetlonego pokoju) rozkłada na łopatki fullową Toshibe. Łącznie z HD z Blu-raya .... Wprawdzie napisy ładniej wygladały na Toshibie, ale obraz już na Panasonicu. A chyba nie dla czytania napisów kupujemy TV. Niech będzie fragment (początek) konkluzji ... "[i]Ekran plazmowy okazał się jednoznacznie lepszy od LCD. Głebsza czerń i kontras, niemal niezalezne od kąta patrzenia, większa czystośc kolorów w parze z bardziej praktyczna regulacją ... szczególne wrażenie robi obraz uzyskany na Pansonicu z odtwarzacza Blue-ray ..[/i] " W całym tekście Toshiba wyraźnie odstawała od Panasa. A pamietajmy, że są jeszcze lepsze plazmy (LCD-ki też ;) ). Uwaga: pomylono podpis jednego obrazka z reprodukcja skali szarości. Ocena Panasonic 8,29 .. Toshiba 7,43.
Za miesiąc Pionek i Sharp. Te dwa sprzety (507 i 46XD1) porównywałem osobiście. W HD bardzo podobnie, choć obraz i tu i tu zupełnie inny, ale to kwestia przywyczajenia, w SD Pionek, w sporcie nie ma wogóle o czym dyskutować - zdecydowanie Pioneek.[/quote]


Troche nie chce mi się wierzyć w to zdanie "Panasonic prawie w każdych warunkach (za wyjatkiem naświetlonego pokoju) rozkłada na łopatki fullową Toshibe. Łącznie z HD z Blu-raya ". Byłem już prawie zdecydowany na tego Pansonica ale biorąc pod uwagę, że głównie mam zamiar oglądać na nim DIVXy z kompa i grać na Xbox360 oraz PC a w mniejszym stopniu oglądać cyfrową N to większość ludzi doradzała mi wybrać TV LCD. A po przeczytaniu twego posta zaczełem się zastanawiać czy mi dobrze doradzali bo skoro tu pisze że w każdych warunkach bije Toshibe full HD to już sam nie wiem. POMOCYYYYYY!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ronaldi' post='35028' date='16.01.2007, 15:56 ']Troche nie chce mi się wierzyć w to zdanie "Panasonic prawie w każdych warunkach (za wyjatkiem naświetlonego pokoju) rozkłada na łopatki fullową Toshibe. Łącznie z HD z Blu-raya ". Byłem już prawie zdecydowany na tego Pansonica ale biorąc pod uwagę, że głównie mam zamiar oglądać na nim DIVXy z kompa i grać na Xbox360 oraz PC a w mniejszym stopniu oglądać cyfrową N to większość ludzi doradzała mi wybrać TV LCD. A po przeczytaniu twego posta zaczełem się zastanawiać czy mi dobrze doradzali bo skoro tu pisze że w każdych warunkach bije Toshibe full HD to już sam nie wiem. POMOCYYYYYY!!!!!!![/quote]
Witam HD maniaków.
Przez kilka tygodni rozważałem zakup tv. Dylemat miałem odwieczny: plasma czy lcd? Ponieważ miałem do wydania max. ok. 9000 PLN to w grę wchodziło większość tv 42 cali. Po rozeznaniu rynku i wielogodzinnym przeglądaniu literatury i forum zdecydowałem się na test w warunkach domowych dwóch dobrych przedstawicieli : Sharp xd1 i pionek 427xa. Po dwóch dniach testów wybrałem telewizor...pionnera. Na głowę bije lcd sharpa. Pionek wygrywa właściwie we wszystkich porównaniach: cyfra,dvd i n-ka. Lcd 42xd1 wygrywa jedynie w przyapdku kanałów HD z n-ki ( tutaj rzeczywiście lcd jest troche lepsze ). W przypadku pozostałych źródeł plasma jest o niebo lepsza. Nie jest to tylko moje zdanie. Tak samo twierdzą moi znajomi, rodzina oraz przede wszystki żona. Znajomy po prezentacji też się załamał lcd sharpa bo podobnie jak ja uważał że jest zdecydowanie najlepszy na rynku w swojej klasie i cenie. Obydwaj w teorii chcieliśmy go kupować ale po prezentacji skutecznie się wyleczyliśmy z lcd ( jest to technologia przyszłości ale jak będzie 90% kanałów HD a nie jak dziś jest 2%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze jedno pytanko o Panasonica. Czym się różnią wersję z literką E ? I znalazłem jeszcze 60tkę z końcówką EH? Edytowane przez angelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='boloncy' post='35127' date='16.01.2007, 23:15 ']Witam HD maniaków.
Przez kilka tygodni rozważałem zakup tv. Dylemat miałem odwieczny: plasma czy lcd? Ponieważ miałem do wydania max. ok. 9000 PLN to w grę wchodziło większość tv 42 cali. Po rozeznaniu rynku i wielogodzinnym przeglądaniu literatury i forum zdecydowałem się na test w warunkach domowych dwóch dobrych przedstawicieli : Sharp xd1 i pionek 427xa. Po dwóch dniach testów wybrałem telewizor...pionnera. Na głowę bije lcd sharpa. Pionek wygrywa właściwie we wszystkich porównaniach: cyfra,dvd i n-ka. Lcd 42xd1 wygrywa jedynie w przyapdku kanałów HD z n-ki ( tutaj rzeczywiście lcd jest troche lepsze ). W przypadku pozostałych źródeł plasma jest o niebo lepsza. Nie jest to tylko moje zdanie. Tak samo twierdzą moi znajomi, rodzina oraz przede wszystki żona. Znajomy po prezentacji też się załamał lcd sharpa bo podobnie jak ja uważał że jest zdecydowanie najlepszy na rynku w swojej klasie i cenie. Obydwaj w teorii chcieliśmy go kupować ale po prezentacji skutecznie się wyleczyliśmy z lcd ( jest to technologia przyszłości ale jak będzie 90% kanałów HD a nie jak dziś jest 2%).[/quote]

Czy ktoś porównywał Sharpa 37xd1 z Pioneerem 427 xa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi pomoże w wyborze telewizora do 4000zł. Służyć ma długo nawet 10 lat. Będzie podłączony do tunera nokia dbox 2 (chyba sobie kupie cyfre i bede na nim oglądał) i kina domowego Onkyo. Będę na nim oglądał widowiska sportowe (piłka nożna tenis) i fajne filmy. Odległość od telewizora ok. 4m pokój średnio jasny(ale chyba kupie zasłony). Chcę wiedzieć czy lcd czy plazma. Proszę o fachową pomoc. Gdyby co to mogę skimś pogadać na gg tylko niech mi poda swój numer i doniego napisze. Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam ten problem. Już dwa tygodnie "miotam" się i nie wiem co wybrać. Chcę wydać ok. 5000 pln i nie mogę się zdecydować. W tej chwili waham się między Sharpem LC-42XD1 lub LC 42X20E (trochę droższe) a Toshibą 42X3000PG lub 42X3000P lub 42X3030D. Może ktoś wie coś wiecej na ich temat. Czy wybierać LCD z tunerem DVB-T czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, zastanawiam się nad wyborem telewizora LCD.
Interesują mnie 32 cale w cenie do 2700.
Telewizor będzie służył do oglądania cyfry + albo n oraz do filmów (dvd) mniej więcej po połowie.
Zastanawiam się co wybrać, na oku mam następujące telewizory :
Toshiba LCD TV 32'' 32C3005P
Sharp LCD TV 32'' LC32WD1E
Samsung LCD TV 32" LE32R82B
LG LCD TV 32'' 32LC2RR
LG LCD TV 32" 32LB75

Możecie doradzić jaki wybrać ew. polecić coś innego w tej cenie ?

Odległość z jakiej będę oglądał to ok 1.5 m (może trochę mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mateusz7794marklow' post='68445' date='17.11.2007, 20:44 ']no [b]pomóżcie[/b][/quote]

kolego, jeśli chcesz kupić TV na 10 lat, to musisz wybrać sam,
ja bym dla siebie rozważył wybór pomiędzy Toshibą Regza 42Z3030, Philipsem 42PFL9632 (najlepszy do SD), Samsungiem 40F86.
jest to większy budżet, niż Twoje 5000 zł (choć Toshiba jest bardzo blisko), ale na 10 lat nie warto oszczędzać kilkuset zeta
pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kofek' post='68369' date='17.11.2007, 11:00 ']Cześć, zastanawiam się nad wyborem telewizora LCD.
Interesują mnie 32 cale w cenie do 2700.
Telewizor będzie służył do oglądania cyfry + albo n oraz do filmów (dvd) mniej więcej po połowie.
Zastanawiam się co wybrać, na oku mam następujące telewizory :
Toshiba LCD TV 32'' 32C3005P
Sharp LCD TV 32'' LC32WD1E
Samsung LCD TV 32" LE32R82B
LG LCD TV 32'' 32LC2RR
LG LCD TV 32" 32LB75

Możecie doradzić jaki wybrać ew. polecić coś innego w tej cenie ?

Odległość z jakiej będę oglądał to ok 1.5 m (może trochę mniej)[/quote]

kolego, z tych wymienionych TV, to IMO Samsung, ale dołóż 300-400 zeta i weź Panasonica 32LX70

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kofek' post='68369' date='17.11.2007, 12:00 ']Cześć, zastanawiam się nad wyborem telewizora LCD.
Interesują mnie 32 cale w cenie do 2700.
Telewizor będzie służył do oglądania cyfry + albo n oraz do filmów (dvd) mniej więcej po połowie.
Zastanawiam się co wybrać, na oku mam następujące telewizory :
Toshiba LCD TV 32'' 32C3005P
Sharp LCD TV 32'' LC32WD1E
Samsung LCD TV 32" LE32R82B
LG LCD TV 32'' 32LC2RR
LG LCD TV 32" 32LB75

Możecie doradzić jaki wybrać ew. polecić coś innego w tej cenie ?

Odległość z jakiej będę oglądał to ok 1.5 m (może trochę mniej)[/quote]
Mój ojciec ma Sharpa podłączonego do n-rekordera bardzo dobry obraz nawet na kanałach Sd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedź, niestety niem mogę nic w tej chwili dołożyć. Wczoraj oglądałem wszystkie wymienione telewizory i przypadł mi do gustu LG 32LB75, Sharp i Samsung. Chyba będę wybierał coś z tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to powiedzmy orzeczenie na lata nie na 10 ale na lata moze 4 moze 6 a moze 10 ale jaki będzie dobry do odbioru z tunera nokia d box 2 pomocy dzisiaj byłem w MM przypadł mi do gustu panas PV70P ale cena 4799zł mnie trochę zdziwiła nie wiem może jakiś inny TV może LG Samsung lub PHILIPS pomocy please nie mam sie kogo polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mateusz7794marklow' post='68537' date='18.11.2007, 17:29 ']no to powiedzmy orzeczenie na lata nie na 10 ale na lata moze 4 moze 6 a moze 10 ale jaki będzie dobry do odbioru z tunera nokia d box 2 pomocy dzisiaj byłem w MM przypadł mi do gustu panas PV70P ale cena 4799zł mnie trochę zdziwiła nie wiem może jakiś inny TV może LG Samsung lub PHILIPS pomocy please[/quote]
CZŁOWIEKU WYSTARCZY ZE RAZ NAPISZESZ A NIE 2 RAZY PRAKTYCZNIE TO SAMO! "...pomocy please nie mam sie kogo polecić!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mateusz7794marklow' post='68543' date='18.11.2007, 18:46 ']no dobra ale narazie nikt nie pomógł poza trohe AreckiW[/quote]

Polecam Ci Samsung PS42Q91H ale kosztuje 4500zł. a Ty chcesz do 4k czyli jakbym mial wybierac to cos z Samsunga powinno Ci wystarczyc na pare lat, w zaleznosci ile Ci matryca wytrzyma zywotnosci lub inny uklad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...