Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,bardzo proszę o pomoc w ustawieniach parametru odbioru tego odtwarzacza ,ponieważ niektóre pliki nie dają się odtworzyć /chodzi o obraz/ ,nadmieniam iż posiadam telewizor ULTRA HD PANASONIC z DOLBY VISION ,proszę o pomoc

pozdrawiam Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dj.Mario Cichy napisał:

.....ponieważ niektóre pliki nie dają się odtworzyć /chodzi o obraz/.......

A dokładnie co się nie otwiera  ?

Podaj jakiś przykład 

Forum Zidoo odwiedziłeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę niedługo testował playerek, właściwie interesuje mnie wyłącznie funkcjonalność Dolby Vision oraz technologia DV10.

Niestety wyczytałem w jakimś niedawnym teście, że obsługa jednego i drugiego kuleje. Są tu praktycy, którzy ogarnęli temat?

For those unaware there are different Dolby Vision profiles and the Z9X can support many of them with profiles 4, 5, 8 and 9 which are the most important ones but with one exception, profile 7 which is used for UHD Blu rays. For profile 7 there are actually two different types, the profile 7 MEL (minimal enhancement layer) and profile 7 FEL (full enhancement layer). The player officially does not support profile 7 but we can confirm that for profile 7 FEL the Z9X will use only the HDR10 layer and thus only display HDR10 on screen while for profile 7 MEL it will display Dolby Vision but it’s unknown if the data translate on screen correctly.

One thing that should be noted is that in both Realtek and VS10 engine modes there seems to be a problem with raised black levels. Many casual users may not notice this but this has been a known problem and hopefully it will be improved with some update.

Dzięki @szewi za lekkie rozjaśnienie:

 

 

nowe SOC Realteka wspierają playback poszczególnych profili DV P4, P5, P7 i P8 . 

Nie obsługują video w FEL (full enhanced layer) do tego jest potrzebny drugi dekoder HEVC. DV (baza) jest zakodowana w MEL (minimal enhanced layer). FEL to rezydual między 12-bitowym i 10-bitowym sygnałem. 

Z grubsza w DV są 3 warstwy:

- podstawa czyli base layer to HDR10

- i 2 warstwy enhancement layers: MEL (Minimal Enhanced Layer)  i FEL (Full enhanced layer czyli wspomniany rezydual).

FEL jest procesowany przez Realteka ale nie jest dekodowany przez drugi dekoder HEVC bo go nie. ma, tylko przez wewnętrzne RPU (reference processing unit.

 

To reasumując, zdekoduje FEL przez RPU i wypuści obraz DV jak np z Oppo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzecia warstwa fel, ma dane z zakresu 10-12bit, to żeby ją wykorzystać, trzebaby mieć wyświetlacz 12bitowy.
Moim zdaniem.

Ma ktoś, takowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Jeśli trzecia warstwa fel, ma dane z zakresu 10-12bit, to żeby ją wykorzystać, trzebaby mieć wyświetlacz 12bitowy.
Moim zdaniem.

Ma ktoś, takowy?

Ja nie widzę 12 bit w DV na UHDBD, więc chyba nie o to chodzi….

DISC INFO:
Disc Title: Gladiator
Disc Size: 92,459,896,796 bytes
Protection: AACS2
BD-Java: Yes
Extras: Ultra HD
BDInfo: 0.5.8.7 (compatible layout created by DVDFab 10.0.8.4)

PLAYLIST REPORT:
Name: 00041.MPLS
Length: 2:50:56.495 (h:m:s.ms)
Size: 79,038,529,536 bytes
Total Bitrate: 61.65 Mbps

VIDEO:
Codec / Bitrate / Resolution / Frame-rate / Aspect Ratio / DV Profile / Chromacity / Bit-Depth / Colorspace

Base Layer: MPEG-H HEVC Video / 43319 kbps / 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020

Enhancement Layer: MPEG-H HEVC Video / 6826 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie wnioski wyciągnąłem z ostatniego postu "Szewi".

Czyli sprawdziłeś jakieś pliki w praktyce i one nie działają?
Czy tylko teoretycznie piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Ja takie wnioski wyciągnąłem z ostatniego postu "Szewi".

Czyli sprawdziłeś jakieś pliki w praktyce i one nie działają?
Czy tylko teoretycznie piszesz?
 

Teoretycznie, bo jeszcze nie mam urządzenia.  Wkleiłem cytaty i zadaję pytania :) Tematyka Dolby Vision jest dość skomplikowana i ciekawa.

Zidoo interesuje mnie najbardziej w kontekście przewagi (lub jej braku) nad Vertex2 przy obsłudze VS10.  Z9X jest znacznie tańszy i w bonusie jest jakimś tam playerem. Podobno niezłym ;)

Do oglądanie filmów DV mam klona Oppo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez będę testować (Z1000 Pro), tez ze względu na DV. 

więc zapowiada się ciekawie :) Ciekawi mnie jak wygląda custom EDID LLDV w stosunku do wbudowanego tone mappingu (w razie czego wgram krzywa gamma pod to jeśli standardowa okaże się nieodpowiednia.

(W przyszłym tygodniu będzie kolejna kalibracja - czekam na Xrite i1 pro 2 żeby podtuningować kolor jeszcze więc przy okazji mogę wgrać krzywa w razie co ;)

Kalibracja gammy już zrobiona spyderemX)

@Barnaba ten post polecam w temacie:

http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/edid-thread-fw-v6-1-10-onwards-updated.86856/page-10#post-155985

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Mam już jakiś czas Z9X na 333 filmy Remux .mkv HEVC 10bit 23.976, 24, 30, 50 i 60 BT.2020 HDR10/DV lub też bawię się VS10 dla materiałów SDR do DV, Dolby Atmos/DTS:X - 0 (słownie zero) problemów w odtwarzaniu, przycinaniu, ostatnia Beta 6.3.75G wiele naprawiła pod moje użytkowanie. Nie bawię się w ich wbudowany Home Theatre do katalogowania filmów i seriali, tylko zmodyfikowałem na swoje potrzeby pełnoprawny Kodi 19.3 tylko potrzebna jest do tego dodatkowa płatna apka Wrapper, który odpala pliki przez wbudowany Zidoo Player zamiast Player Kodi. Jest też ich modyfikacja ZDMC 19.1 lub 19.2, która oczywiście robi to samo co ten Wrapper, ale wolałem bawić się samodzielnie w Kodi 19.3. Można oczywiście odpalać pliki też przez wbudowany eksplorator plików po prostu bez zbędnych okładek, opisów, ocen itp.

BDMV i ISO się nie bawię, tylko czysty Remux, oryginalna bez modyfikacji ścieżka video i najlepsza ścieżka audio + przekonwerterowane .sup do .srt (bo wtedy jest większa możliwość zabawy z napisami i ich modyfikowanie na ekranie według uznania).

Odpalam przez dyski HDD (Seagate One Touch 5TB) podłączone do HUB USB 3.0 TP Linka, który podłączony jest do jednego z portów USB 3.0 w Z9X, przez SMB sporadycznie - też bez problemów.

Zidoo Z9X do Onkyo TX-NR686 i audio do 5.1.2, a wizja przez Onkyo TX-NR686 do TV Sony KDXF9005 DV/HDR10 przez HDMI 2.0b.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VAMET napisał:

Można oczywiście odpalać pliki też przez wbudowany eksplorator plików po prostu bez zbędnych okładek, opisów, ocen itp.

Bardzo dziękuję za to info -  cenna użyteczność dla mnie. Dzisiaj potrafią takie proste rzeczy posuć ;)

 

2 godziny temu, VAMET napisał:

przekonwerterowane .sup do .srt

No widzisz, każdy czego innego oczekuje... Ja robię dokładnie odwrotnie, czyli tworzę PGS (sup) do dowolnej struktury, ponieważ zależy mi na "moim" wyglądzie napisów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Bardzo dziękuję za to info -  cenna użyteczność dla mnie. Dzisiaj potrafią takie proste rzeczy posuć ;)

No widzisz, każdy czego innego oczekuje... Ja robię dokładnie odwrotnie, czyli tworzę PGS (sup) do dowolnej struktury, ponieważ zależy mi na "moim" wyglądzie napisów :) 

Też tak na początku miałem, że tylko eksplorator, zwykła lista plików i klik, żeby odpalić. Później jak się zwiększyła biblioteka, było to uciążliwe. A że nie odpowiada mi Home Theatre od Zidoo i Kodi 19.3, to poszperałem sobie w kodzie Kodi 19.3 i troszkę pomodyfikowałem, żeby ujednolicić i ułatwić sobie życie.

Jeżeli chodzi o SUP, czyli format oryginalny z płyt UHD, BD, również tak robiłem. Później stwierdziłem, że większe możliwości daje mi SRT w przypadku Z9X. Jest po prostu bardziej elastyczny w zarządzaniu, łatwy w modyfikowaniu, w końcu to zwykły tekst. Co prawda każde napisy z PGS trzeba OCRować i często poprawiać, jest to czasochłonne, ale dla mnie osobiście bardziej optymalne. Zawsze pozostaje mi oryginał na płycie UHD, BD.

Napisy można zmieniać:
- wielkość
- pozycję
- odstępy między wersami
- kolor (przydatne zwłaszcza przy DV/HDR - multum odcieni i kolorów)
- kodowanie
- czcionkę (można wgrać swoją)
- offset (skok +/-0.1ms)

Gemini Man 4K@60 DV/Atmos zrywa ryja... DV jest jak dla mnie, zwłaszcza na końcu filmu, przy wybuchach i ogniu, nawet zbyt uciążliwy, po prostu razi w oczy. A to tylko na moim gównianym Sony KD-55XF9005.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzonko mile zaskakuje :)

Fajne, szybkie, intuicyjne (dla mnie) menu. Zestarzałem się i przyzwyczaiłem do Oppo, więc trochę za dużo dzieje się na ekranie, ale ok - dzielnie walczę ;)

Tak na szybko przeprowadziłem kilka odpaleń różnych filmów na OLED LG i rzeczywiście DV działa i ze struktur UHD BD i z mkv. Przełączając ekrany pomiędzy zidoo i oppo nie zauważyłem jakiś różnic w kolorach, jasnościach itp, ale tak jak pisałem, trudno wyrokować na podstawie kilku testów.

"Najgorsza" dla mnie jest to, że nie zauważyłem też różnicy przy działaniu VS10 (SDR) dla "zwykłych" BD.

Może na proju coś będzie, ale lekko się zniechęciłem :) 

Jest tu kilku zapaleńców - użytkowników tego pudełeczka... Napiszcie, bo pewnie coś robię źle przy ustawianiu VS10 (SDR)?

Może jakieś konkretne sceny z filmu, gdzie widać działanie tego silnika? Najchętniej zobaczyłbym pozytywne, ale i negatywne działanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.
Mi, w kontrze do reszty, (jak czytam), w ogóle nie zależy na DV
Nie mam żadnego urządzenia z DV.
Chcę poprostu szybki, sprawny, z dobrym pilotem i możliwością dodawania napisów online, odtwarzacz plików.

Mój idzie z Chin, to sobie jeszcze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

19 godzin temu, Barnaba napisał:

Urządzonko mile zaskakuje :)

Fajne, szybkie, intuicyjne (dla mnie) menu. Zestarzałem się i przyzwyczaiłem do Oppo, więc trochę za dużo dzieje się na ekranie, ale ok - dzielnie walczę ;)

Tak na szybko przeprowadziłem kilka odpaleń różnych filmów na OLED LG i rzeczywiście DV działa i ze struktur UHD BD i z mkv. Przełączając ekrany pomiędzy zidoo i oppo nie zauważyłem jakiś różnic w kolorach, jasnościach itp, ale tak jak pisałem, trudno wyrokować na podstawie kilku testów.

"Najgorsza" dla mnie jest to, że nie zauważyłem też różnicy przy działaniu VS10 (SDR) dla "zwykłych" BD.

Może na proju coś będzie, ale lekko się zniechęciłem :) 

Jest tu kilku zapaleńców - użytkowników tego pudełeczka... Napiszcie, bo pewnie coś robię źle przy ustawianiu VS10 (SDR)?

Może jakieś konkretne sceny z filmu, gdzie widać działanie tego silnika? Najchętniej zobaczyłbym pozytywne, ale i negatywne działanie.

Jeżeli nie widzisz różnicy dla SDR przy VS10 (to jest konwersja SDR do DV), to ustaw sobie poniższe ustawienia:

-- Playback/Automatic frame rate/Frame rate mode: Switch frame rate only

Rozumiem, że masz wyświetlacz, który jest natywnie 2160p? Tutaj musisz sobie zadać ważne pytanie, czy masz większość filmów 2160p czy 1080p. Jeżeli 2160p i ustawisz tak, jak wyżej, to Z9X będzie robił upscalling do 2160p dla filmów 1080p. Jeżeli ustawisz Switch frame rate only and resolution, to Z9X będzie natywnie wysyłał 1080p do wyświetlacza i wyświetlacz robił upscalling do 2160p dla filmów 1080p. Porównaj i zobacz, co dla Ciebie jest lepsze.

-- Display/HDR: Auto

Jeżeli nie zależy Ci DV dla SDR na VS10, to ustaw Auto. Jeżeli zależy, to ustaw VS10 tylko ta opcja, która mówi dla SDR, bo możesz też ustawić dla HDR i DV, żeby pracował VS10.

-- Display/Color Settings/4K 50~60Hz: Priority YUV420 10BIT
-- Display/Color Settings/4K 23~30Hz: Priority YUV444 10BIT
-- Display/Color Settings/Non-4K: Priority YUV444 8BIT

-- Display/Color Settings/HDMI Range: 16-235

Z tą opcją zawsze były problemy w Auto, ale filmy są 16-235, dlatego ustaw to na stałe, a nie na Auto.

-- Display/HDMI Mode: 3840x2160p 23Hz

Jeżeli masz najwięcej materiałów 2160@23 to ustaw tą opcję, ponieważ będziesz miał mniej negocjacji między urządzeniem a wyświetlaczem i przez to mniej przerw (czarnych ekranów, zielonych, zanim odpali się film) - zwłaszcza jak masz projektor. Po prostu pracujesz w menu w tej rozdziałce i częstotliwości i jak odpalasz film 2160@23 to nie potrzebuje negocjować rozdzielczości i częstotliwości. Film się odpali bez zbędnych czarnych ekranów i przerw. Dlatego też podałem Ci opcję Switch frame rate only (wtedy Z9X robi upscalling - ja nie potrafię wskazać różnicy między upscallingiem Z9X a Sony KD-55XF9005), jedyne negocjacje, jakie się odbędą, to jak film inny niż 23.976. SDR odpala bez negocjacji, HDR i DV tak. Jak ustawisz sobie 3840x2160p 60Hz, to w menu i programach będziesz miał płynny obraz przez 60Hz względem 23Hz, ale jak odaplisz film inny niż 60Hz przy ustawieniu Switch frame rate only, to będzie Ci przełączał i będzie czarny ekran, a że filmów 60 klatkowych jest/są 2 sztuki, to nie wiem, czy to warte zachodu mieć płynne menu. Wybór pozostawiam Tobie.

Audio oczywiście na RAW, żeby amplituner sobie sam radził z Dolby TrueHD, DTS-HD MA, Dolby Atmos, DTS:X.

HDCP ustaw na Off, no chyba, że używasz jakiś streamingowych aplikacji, a że Netflix nie działa, to raczej nie ma sensu.

No i na litość boską używaj English, a nie Polski dla języków w menu i dla urządzenia, no chyba, że coś się poprawiło, bo tłumaczenia są z [beeep]y...

Ja osobiście VS10 nie używam, wolę SDR oglądać.

Cytat

DOLBY VISION COMPATIBILITY MODE

Quick Settings/Display/Dolby vision compatible mode

This allows displays that can process both Standard DV and LLDV to prioritise which mode is used with DV output.

Either standard TV led DV or player led LLDV.

Dodatkowo informacyjnie:

Cytat

The table below shows the expected outputs for different Dolby Vision Profiles of the VS10 engine.
Output of DV or LLDV is EDID dependent and all tests were made with Level 6 files (4K23)

http://forum.zidoo.tv/index.php?attachments/upload_2021-3-31_10-57-46-png.6703/

Since the update to v6.2.00, Dolby Vision Profile 7 (and 4) content is now playable from MEL and FEL files in multiple formats as below:

http://forum.zidoo.tv/index.php?attachments/upload_2021-4-1_15-18-36-png.6709/

STSL = Single Track, Single Layer
STDL = Single Track, Dual Layer

The RPU (Reference Processing Unit) is used in all cases to process dynamic tone mapping but in the case of Full Enhancement Layers, the video essence of the FEL is not used.

In any Dolby Vision presentation the vast majority of the video information is contained in the HDR10(+) base layer. In the case of MEL presentations, all the video information is in the base layer.

In FEL titles, the video essence of the FEL is a just a difference signal between the 12-bit and 10-bit masters encoded as a 10-bit 1080p video stream.

Teraz kilka tricków. Zainstaluj sobie najnowszy Beta Firmware:

Z9X
v6.3.75
http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.75/Z9X_P_v6.3.75_202201221741_ota-package.zip
MD5: 802F62AC1CF0769846E18FEFE88CE481

v6.3.75_G (jeżeli chcesz mieć Sklep Google)
http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.75/Z9X_P_v6.3.75_G_202201221742_ota-package.zip
MD5: 35BE5160B545E8F0B4992A6C69908188

Po każdej aktualizacji wyłącz urządzenie i fizycznie przycisk zasilania z tyłu urządzenia, zostaw na minutę dwie... I ponownie włącz.

Druga sprawa, jak trafisz na jakiś film DV, że Ci nagle rwie, wolno leci video, a audio się rozjechało, to... Po prostu oglądnij parę minut z takim syfem, wyłącz film, odpal raz jeszcze, znowu oglądnij i przeskocz do innego rozdziału, oglądnij i wyłącz. Następnym razem będzie OK. 3 razy tak miałem na 333 filmy. Dirty Dancing, The Lord of the Rings i jeszcze coś, nie pamiętam. Wygląda to tak, jakby coś buforował. Nikt nie wie, dlaczego i po co tak jest, no ale żebyś nie panikował.

Aplikacja pogody nie działa teraz, bo Yahoo Weather, z którego pobiera dane coś zmieniło w kodzie i w następnym Firmware zostanie to poprawione. Tyczy się to wszystkich apek pogodowych, które korzystają z Yahoo jak np. Multi Weather w Kodi 19.3 - już też poprawili w wersji 0.0.9.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Jeżeli nie widzisz różnicy dla SDR przy VS10 (to jest konwersja SDR do DV), to ustaw sobie poniższe ustawienia:

-- Playback/Automatic frame rate/Frame rate mode: Switch frame rate only

Rozumiem, że masz wyświetlacz, który jest natywnie 2160p? Tutaj musisz sobie zadać ważne pytanie, czy masz większość filmów 2160p czy 1080p. Jeżeli 2160p i ustawisz tak, jak wyżej, to Z9X będzie robił upscalling do 2160p dla filmów 1080p. Jeżeli ustawisz Switch frame rate only and resolution, to Z9X będzie natywnie wysyłał 1080p do wyświetlacza i wyświetlacz robił upscalling do 2160p dla filmów 1080p. Porównaj i zobacz, co dla Ciebie jest lepsze.

-- Display/HDR: Auto

Jeżeli nie zależy Ci DV dla SDR na VS10, to ustaw Auto. Jeżeli zależy, to ustaw VS10 tylko ta opcja, która mówi dla SDR, bo możesz też ustawić dla HDR i DV, żeby pracował VS10.

-- Display/Color Settings/4K 50~60Hz: Priority YUV420 10BIT
-- Display/Color Settings/4K 23~30Hz: Priority YUV444 10BIT
-- Display/Color Settings/Non-4K: Priority YUV444 8BIT

-- Display/Color Settings/HDMI Range: 16-235

Z tą opcją zawsze były problemy w Auto, ale filmy są 16-235, dlatego ustaw to na stałe, a nie na Auto.

-- Display/HDMI Mode: 3840x2160p 23Hz

Jeżeli masz najwięcej materiałów 2160@23 to ustaw tą opcję, ponieważ będziesz miał mniej negocjacji między urządzeniem a wyświetlaczem i przez to mniej przerw (czarnych ekranów, zielonych, zanim odpali się film) - zwłaszcza jak masz projektor. Po prostu pracujesz w menu w tej rozdziałce i częstotliwości i jak odpalasz film 2160@23 to nie potrzebuje negocjować rozdzielczości i częstotliwości. Film się odpali bez zbędnych czarnych ekranów i przerw. Dlatego też podałem Ci opcję Switch frame rate only (wtedy Z9X robi upscalling - ja nie potrafię wskazać różnicy między upscallingiem Z9X a Sony KD-55XF9005), jedyne negocjacje, jakie się odbędą, to jak film inny niż 23.976. SDR odpala bez negocjacji, HDR i DV tak. Jak ustawisz sobie 3840x2160p 60Hz, to w menu i programach będziesz miał płynny obraz przez 60Hz względem 23Hz, ale jak odaplisz film inny niż 60Hz przy ustawieniu Switch frame rate only, to będzie Ci przełączał i będzie czarny ekran, a że filmów 60 klatkowych jest/są 2 sztuki, to nie wiem, czy to warte zachodu mieć płynne menu. Wybór pozostawiam Tobie.

Audio oczywiście na RAW, żeby amplituner sobie sam radził z Dolby TrueHD, DTS-HD MA, Dolby Atmos, DTS:X.

HDCP ustaw na Off, no chyba, że używasz jakiś streamingowych aplikacji, a że Netflix nie działa, to raczej nie ma sensu.

No i na litość boską używaj English, a nie Polski dla języków w menu i dla urządzenia, no chyba, że coś się poprawiło, bo tłumaczenia są z [beeep]y...

Ja osobiście VS10 nie używam, wolę SDR oglądać.

Dodatkowo informacyjnie:

Teraz kilka tricków. Zainstaluj sobie najnowszy Beta Firmware:

Z9X
v6.3.75
http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.75/Z9X_P_v6.3.75_202201221741_ota-package.zip
MD5: 802F62AC1CF0769846E18FEFE88CE481

v6.3.75_G (jeżeli chcesz mieć Sklep Google)
http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.75/Z9X_P_v6.3.75_G_202201221742_ota-package.zip
MD5: 35BE5160B545E8F0B4992A6C69908188

Po każdej aktualizacji wyłącz urządzenie i fizycznie przycisk zasilania z tyłu urządzenia, zostaw na minutę dwie... I ponownie włącz.

Druga sprawa, jak trafisz na jakiś film DV, że Ci nagle rwie, wolno leci video, a audio się rozjechało, to... Po prostu oglądnij parę minut z takim syfem, wyłącz film, odpal raz jeszcze, znowu oglądnij i przeskocz do innego rozdziału, oglądnij i wyłącz. Następnym razem będzie OK. 3 razy tak miałem na 333 filmy. Dirty Dancing, The Lord of the Rings i jeszcze coś, nie pamiętam. Wygląda to tak, jakby coś buforował. Nikt nie wie, dlaczego i po co tak jest, no ale żebyś nie panikował.

Aplikacja pogody nie działa teraz, bo Yahoo Weather, z którego pobiera dane coś zmieniło w kodzie i w następnym Firmware zostanie to poprawione. Tyczy się to wszystkich apek pogodowych, które korzystają z Yahoo jak np. Multi Weather w Kodi 19.3 - już też poprawili w wersji 0.0.9.

Z poważaniem

Noooo ... cholernie stabilny soft :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

4 godziny temu, pmcomp napisał:

Noooo ... cholernie stabilny soft :) .

Nie narzekam. Miałem Dune i SHIELD. Z9X jestem zadowolony, nawet bardziej niż myślałem. Jak na prawie 2 lata użytkowania, jestem w stanie przeboleć te łącznie 1-3 minuty w ciągu tego okresu opisanych problemów. Poza tym FW i Developerzy szybko interweniują i od razu łatają, jak tylko zgłosi się na Forum.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można przeboleć. Mi czasami Egreat A5 tez się wiesza.

Ale są produkty, które się nie wieszają ... np. OPPO 203.

Takich wszystkim życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

9 godzin temu, pmcomp napisał:

Wszystko można przeboleć. Mi czasami Egreat A5 tez się wiesza.

Ale są produkty, które się nie wieszają ... np. OPPO 203.

Takich wszystkim życzę

Tak, tylko 4x droższy od Z9X ;) Też wolałbym Porsche zamiast mojej Toyoty ;)

Daleki jestem od namawiania kogokolwiek do czegokolwiek. To moja prywatna opinia o Z9X, dla mnie się sprawdził. To co miał robić, robi. Co nie oznacza, że sprawdzi się dla Was.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zidoo Z9X bardzo mi się spodobał. Może nie na tyle, żeby został podstawowym odtwarzaczem, ale w porównaniu np. poprzedników, których kilka posiadałem, bardzo solidne i dopracowane urządzenie. Ma kilka wad, ale myślę, że będą mało istotne dla (szczególnie młodszych) entuzjastów tego typu sprzętu.

Wiem, że chętnie przetestuję jego następcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Tak, tylko 4x droższy od Z9X ;) Też wolałbym Porsche zamiast mojej Toyoty ;)

Daleki jestem od namawiania kogokolwiek do czegokolwiek. To moja prywatna opinia o Z9X, dla mnie się sprawdził. To co miał robić, robi. Co nie oznacza, że sprawdzi się dla Was.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Złe porównanie ... Toyota się nie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi egreat A5, się nigdy nie zawiesił.

Najbardziej mnie wkurza jego pilocik i brak możliwości ściągania polskich napisów online.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Z9X również nigdy się nie zawiesił, a korzystam z kolejnych firmware beta jak tylko się ukażą. Jeśli to zrobi z łatwością mu to wybaczę.

Nie miałem też problemów z odtworzeniem jakiegokolwiek materiału. Pewnie sporo zależy od ripa/remuxa, ustawień, peryferii i przyciągania Saturna ;)

Na moje potrzeby do plików urządzonko full wypas.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł sprzęcik. Fajny, szybki dosyć, menu wiele bardziej rozbudowane niż w egreat, napisy sam ściąga .

 

Ale nie ma w nim kodi ani sklepu Google...

Rozumiem że muszę sam sobie te aplikacje zainstalować przez USB?

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...