Skocz do zawartości
JARECZKO

Kabel HDMI -- jaka firma ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Jakie firmy robią najlepszej jakości kable HDMI 2.1 ?? 

1. MagicLink

2. AudioQest

3. Cxcable   

4. Inne...

Szukam kabla HDMI 2.1 do połączenia telewizora z Soundbarem.   Zależy mi na jak najlepszej jakości aby kabelek starczył na lata. Chciałbym aby zarówno obraz lub dźwięk nie tracił nic na jakości.

 Obecnie używam kabla HDMI Cxcable do połączenia telewizor - dekoder, ale to chyba średnia półka.

 

Jakie są wasze opinie ??  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trwałość kabla za 20 zł niewiele/wcale nie różni się od tego za 220zl czy 1220 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musi . Brałem ostatnio hdmi 2.1 dwie sztuki jeden za chyba 25 drugi za 40 i oba grają tak samo na xsx. Zależy od sprzedawcy ale z reguły jest ok. Póki co to tylko kable do iPhone zdecydowanie warto oryginalne bo zamienniki akurat zawsze są słabe .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawelkon4 napisał:

Nie nie musi . Brałem ostatnio hdmi 2.1 dwie sztuki jeden za chyba 25 drugi za 40 i oba grają tak samo na xsx. 

Takie kable w środku często są identyczne i niewykluczone nawet, ze pochodzą z „tej samej” fabryki.

3 godziny temu, JARECZKO napisał:

Ale jeśli jest taka  różnica w cenach to chyba coś musi być na rzeczy ?? 

To kup i porównaj, nikt nie robi takich wiarygodnych testów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chociaż macie jakieś doświadczenie która z tych 2 firm jest lepsza, godna zakupu :   MagicLink  vs   AudioQest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Polaka? Wiadomo - Vodka.

A do jakiego tv i soundbara konkretnie chcesz to łączyć?

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV -- Samsung QLED

Soundbar -- LG bar 9.1

A jak wypadają kable firmy  MagicLink  ??  Jaka to jest mniej więcej półka jakościowa produktów tej firmy ??  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) 

Widzę że większość poleca kable Audioquest więc chyba na te się zdecyduję.

Z ciekawości zapytam jeszcze czy kable MagicLink to dużo gorsza jakość, dużo niższa półka ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magic to wysokiej klasy kable (wykonanie, wtyczka itd. bo przecież jakość obrazu będzie identyczna na tym czy na tym chociaż co do gęstości przesyłu sygnału ja mogę napisać z doświadczenia z magic a nie broszurki informacyjnej innych kabli: na 100% działa 4K 120Hz oraz 8K 60Hz z PC bo wiele razy używam tego sygnału na magic 2.1). W redakcji wszystkie mamy z tej serii. Ale nie mówię, że polecane poprzednie są gorsze - nie testowałem ich z sygnałami wymagającymi o których wspomniałem. Magic to też bardzo dobre kable pod względem wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmeru nie sciemniaj ,prowizje masz masz od sprzedazy kabli Magic ze  tak polecasz , to sprawdz Kabel HDMI-HDMI GÖTZE & JENSEN GoldenLine 8K 2 m kopara ci opadnie , wiem  bo mam ten i ten

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultury panie bezimienny bo zaraz się pożegnamy. Jesteś tutaj gościem, na moim forum i za darmo możesz sobie czytać i radzić się innych. Masz z tym problem, że zarabiamy w związku z tym? Opierając się na rzetelnych testach, dokładnych pomiarach, którymi się dzielimy publicznie? Zgadza się. Działamy z Magic bo jak widać lecą np. kampanie reklamowe od dawna tak samo jak innych firm. Polecam bo są najlepsze i dlatego z najlepszych korzystamy w redakcji :). Dokładnie je mierzyliśmy i testowaliśmy zanim wszystkie kable zamieniliśmy na jeden typ. Dla mnie idealny stosunek ceny do jakości. Nic lepszego nie potrzeba i szkoda przepłacać za jakieś wynalazki chociaż magic wcale do tanich też nie należy. Ale chyba za jakość zawsze się płaciło? Czy to w czymś przeszkadza w związku z tym, że je polecam?

ps. Właśnie przeglądam twoje posty i niestety ale już dawno widzę powinieneś opuścić to forum. Póki co moderka na posty. Może to nauczy cię kultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki które modele samsunga QLED mają Dolby Atmos ??  

Mój QLED  Q6F  z 2018r nie ma, lub nie mogę znaleść nigdzie w ustawieniach.  Ale jak sukam na stronie Samsunga to najnowsze NeoQLED i też nie ma na stronie nic o Dolby Atmos ... 

To przepraszam które mają ??  Czy ja źle szukam ?? :D

Edytowane przez JARECZKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory nie mają Dolby Atmos.
One mogą go wysłać do amplitunerna lub soundbara, przez HDMI Arc, ewentualnie eArc.

Qledy od 2019 wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2021 o 07:02, raf7705 napisał:

Telewizory nie mają Dolby Atmos.
One mogą go wysłać do amplitunerna lub soundbara, przez HDMI Arc, ewentualnie eArc.

Qledy od 2019 wzwyż.

Jak nie mają? Jak TV nie obsługuje DA, to nie prześle takiego dźwięku z appki Neflix/AppleTV do AVR/SB który jest to w stanie dekodować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mają.

W sensie, nie odtwarzają na swoich głośnikach, (chyba że już odtwarzają)

 

Niedługo żelazka będą Dolby Atmos

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...