Skocz do zawartości
Redakcja

Nowa era dźwięku przestrzennego w salonie? Sony HT-A9 - tak niepozornego i potężnego zestawu kina domowego jeszcze nie było! Tworzy scenę z 12 głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa era dźwięku przestrzennego w salonie? Sony HT-A9 - tak niepozornego i potężnego zestawu kina domowego jeszcze nie było! Tworzy scenę z 12 głośników

Firma Sony zaprezentowała zestaw kina domowego, który może okazać się prawdziwą rewolucją w dźwięku przestrzennym generowanym w naszych salonach. HT-A9 to tylko cztery głośniki, ale potrafią stworzyć scenę dźwiękową złożoną z aż 12 wirtualnych jednostek! Jak to działa? Kiedy wejdzie do sprzedaży w Polsce?

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej w Polsce chyba jeszcze nikt nie miał okazji posłuchać.

Choć pierwsze recenzje w Internecie są obiecujące, ale tylko w zestawie z subwooferem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Salat napisał:

Choć pierwsze recenzje w Internecie są obiecujące, ale tylko w zestawie z subwooferem.

bez suba to pewnie niskie częstotliwości zaczynają się od 150hz :)

a sub kosztuje 3000zł więc tanio nie jest 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez suba to pewnie niskie częstotliwości zaczynają się od 150hz
a sub kosztuje 3000zł więc tanio nie jest 
Nizszy model kosztuje 2200, tu facet twierdzi, że zaczynają się od 50Hz, ale mam ten zestaw od dwóch dni i faktycznie bez suba to nie gra za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chmiel2k napisał:

Nizszy model kosztuje 2200, tu facet twierdzi, że zaczynają się od 50Hz

od 50hz to są pewnie w tym subie za 3000zł :)

membrana 16-18cm to w sumie membrana średniotonowa a nie basowa.

ja tam nie wieżę że to może zagrać w ogóle na poziomie jakiegokolwiek taniego monitora (takiego za powiedzmy 500zł).

kiedyś słuchałem małych głośników bose za 10tysi - dla mnie grały jak zestaw logitecha za 1000zł - ten niby najlepszy komputerowy

świat niby idzie naprzód ale prawa akustyki/fizyki się nie zmieniają :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 50hz to są pewnie w tym subie za 3000zł
membrana 16-18cm to w sumie membrana średniotonowa a nie basowa.
ja tam nie wieżę że to może zagrać w ogóle na poziomie jakiegokolwiek taniego monitora (takiego za powiedzmy 500zł).
kiedyś słuchałem małych głośników bose za 10tysi - dla mnie grały jak zestaw logitecha za 1000zł - ten niby najlepszy komputerowy
świat niby idzie naprzód ale prawa akustyki/fizyki się nie zmieniają
Obejrzyj film :) wg mnie to bzdura, mam je i bez suba nie ma szans. Mocą tego zestawu, z subem oczywiście, jest oprogramowanie i kalibracja. Testy konkretne dopiero przede mną, ale są rzeczy, które brzmią świetnie, za to inne najwyżej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, chmiel2k napisał:

 wg mnie to bzdura, mam je i bez suba nie ma szans. 

no bez suba nie ma basu - większość belek bez suba gra jak głośniczki komputerowe albo i gorzej (zwłaszcza od topowego logitecha, ten leje każdą belkę bez suba - bo sam ma sub'a)

a z tym softem od wirtualizacji to bym się bał - w sony zf9 robiło to więcej szkody - wycinało dziwne pasma w dzwięku

w efekcie np. stepowanie było prawie całkowicie wycięte

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bez suba nie ma basu - większość belek bez suba gra jak głośniczki komputerowe albo i gorzej (zwłaszcza od topowego logitecha, ten leje każdą belkę bez suba - bo sam ma sub'a)

a z tym softem od wirtualizacji to bym się bał - w sony zf9 robiło to więcej szkody - wycinało dziwne pasma w dzwięku

w efekcie np. stepowanie było prawie całkowicie wycięte

 

Spoko, tu wirtualizacja działa nieźle. Masz cztery głośniki, w każdym jest mikrofon, więc tu masz trochę więcej możliwości. Konkretnie będę mógł coś napisać w weekend.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, chmiel2k napisał:

Spoko, tu wirtualizacja działa nieźle. 

tylko po co ją włączać - lepszego dzwięku niż wejściowy 5.1 to i tak nie zrobi.

a stereo rozbić na 4 kolumny? po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko po co ją włączać - lepszego dzwięku niż wejściowy 5.1 to i tak nie zrobi.

a stereo rozbić na 4 kolumny? po co?

 

Np. dla 360 Reality Audio. Fajna rzecz. Poza tym każda kolumienka ma głośniki, które strzelają w sufit. Mikrofony i algorytmy mają teoretycznie dostosować brzmienie do pomieszczenia. Ale to teoria. O praktyce pogadamy za kilka dni :)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

od 50hz to są pewnie w tym subie za 3000zł :)

membrana 16-18cm to w sumie membrana średniotonowa a nie basowa.

ja tam nie wieżę że to może zagrać w ogóle na poziomie jakiegokolwiek taniego monitora (takiego za powiedzmy 500zł).

kiedyś słuchałem małych głośników bose za 10tysi - dla mnie grały jak zestaw logitecha za 1000zł - ten niby najlepszy komputerowy

świat niby idzie naprzód ale prawa akustyki/fizyki się nie zmieniają :)

Oj klaus audio to nie Twoja bajka bo straszne rzeczy wypisujesz. 

Najprosciej kup jakiś głośnik przenośny Bose albo JBL (choćby mały flip) i zobaczysz, a w sumie bardziej usłyszysz, co dziś potrafią kilkucentymetrowe membrany w dziedzinie basu. „Fizyka” została złamana. 

Membrana 16-18 cm to jak najbardziej membrana basowa, a przy dobrze policzonych subach nawet bez kłopotu subbasowa. Musisz koniecznie posłuchać bo rzeczy się maja zupełnie inaczej niż myślisz/piszesz 👍

PS. Głośniki Bose za 10 tys nie grają jak Logitechy za 1/10. 

8 godzin temu, klaus71 napisał:

no bez suba nie ma basu 

Nie, bez suba nie ma sub basu. To spora różnica.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Xisiek napisał:

Nie, bez suba nie ma sub basu. To spora różnica.

no to niestety moja niby topowa belka samsunga n950 bez suba nie generuje dla mnie basu - tzn generuje - taki jak z tv

dla jednych to bas - dla mnie niezbyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to niestety moja niby topowa belka samsunga n950 bez suba nie generuje dla mnie basu - tzn generuje - taki jak z tv
dla jednych to bas - dla mnie niezbyt
N950 została zaprojektowana do użytkowania z subem, w A9 sub jest opcjonalny. N950 miałem, fajna belka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N950 z subem i tyłami do dziś gra w pokoju gościnnym i cały czas jestem pod wrażeniem (pozytywnym)

Warty tej połowy ceny, jak była kiedyś na ibood ;)

I jestem skłonny uwierzyć, że ten zestawik od sony zagra dobrze, tylko cena "trochę" zabija. No ale takie dziwne czasy przyszły :(

Tylko przypomnę starą prawdę, że używany wzmak 5.1 za kilka stówek i jajka KEFa za śmieszne pieniądze zagrają z 10 razy lepiej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chmiel2k napisał:

w A9 sub jest opcjonalny.

może i opcjonalny ale w tych niby recenzjach piszą że sub jest w zasadzie konieczny.

poza tym te głosniczki mają chyba bardzo małe membrany - tak na oko wg zdjęcia po 5cm - z tego raczej trudno wykszesać sensowny bas - więc sub to jednak się wydaje konieczność.

n950 ma eliptyczne o max szerokości 10cm i sub wg mnie to w nim konieczność.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 19:14, klaus71 napisał:

no to niestety moja niby topowa belka samsunga n950 bez suba nie generuje dla mnie basu - tzn generuje - taki jak z tv

dla jednych to bas - dla mnie niezbyt

Bo belki są zazwyczaj tak policzone, ze partie basowe gra/mocno wspomaga sub, wiec Twoje odczucia mogą być całkiem ok. Rzecz jednak z tym, ze na podstawie  grania belki nie należy zaraz wnioskować o całej dziedzinie audio, bo szybko można wpaść na mylne konkluzje 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Xisiek napisał:

Bo belki są zazwyczaj tak policzone, ze partie basowe gra/mocno wspomaga sub, wiec Twoje odczucia mogą być całkiem ok. Rzecz jednak z tym, ze na podstawie  grania belki nie należy zaraz wnioskować o całej dziedzinie audio, bo szybko można wpaść na mylne konkluzje 👍

ale ten zestaw sony ma jeszcze mniejsze membrany niż są w soundbarach.

naprawdę 5cm membrana potrafi wygenerować bas? i to w sposób spójny z pozostałą częścią pasma czyli do 20khz?

wg mnie jest to niemożliwe - bo jak pisałem - fizyki się nie oszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2021 o 09:26, klaus71 napisał:

świat niby idzie naprzód ale prawa akustyki/fizyki się nie zmieniają

Głupoty gadasz zobacz jak grają teraz telewizory albo telefony.

To właśnie teraz znaczenie napiera słowo małe a piękne.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, prodarek napisał:

Głupoty gadasz zobacz jak grają teraz telewizory

no właśnie słyszę jak "grają" tv - tak dobrze że wszyscy kupują belki z pierdziawkami o średnicy 5-10cm

no sorry ale mój topowy soundbar samsunga gra o klasę-dwie gorzej niż moje 2 monitory po 500zł z membranami o średnicy 15-18cm i konstrukcją dwudrożną

i by nie było że soundbar gra źle - gra całkiem fajnie i dlatego został - ale stary zestaw był dużo lepszy 

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...