Skocz do zawartości
Mario

Picture Box - box filmowy od wytwórni Uniwersal na n

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisze odwaznie, ze moglbym zaplacic za film w VOD cene w wysokosci 2 zwyklych biletow do kina :) Ale oczywiscie HD i 5.1 ! No i ja wybieram film !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51853' date='28.06.2007, 18:09 ']Ja napisze odwaznie, ze moglbym zaplacic za film w VOD cene w wysokosci 2 zwyklych biletow do kina :) Ale oczywiscie HD i 5.1 ! No i ja wybieram film ![/quote]

Oj za drogo jak dla mnie.
Za taką cenę ile filmów byś miesięcznie wykupił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='51832' date='28.06.2007, 16:45 ']Czarno to widzę, taką transmisję zbyt łatwo byłoby przechwycić na routerze albo proxy, po drodze do boxa i zrzucić na zewnętrzny dysk, co trochę kłóciłoby się z polityką HDCP.[/quote]Wystarczy że będzie zaszyfrowany. Natomiast HDCP ma tylko zabezpieczać przed zgrywaniem w rozdzielczości HD. Sam widzisz że nBox nie odcina obrazu całkowicie bo przez Copmponent można sobie przegrywać dowoli ale tylko w SD. (oczywiście na własny użytek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1969r' post='51856' date='28.06.2007, 18:53 ']Wystarczy że będzie zaszyfrowany. Natomiast HDCP ma tylko zabezpieczać przed zgrywaniem w rozdzielczości HD. Sam widzisz że nBox nie odcina obrazu całkowicie bo przez Copmponent można sobie przegrywać dowoli ale tylko w SD. (oczywiście na własny użytek)[/quote]


Pisząc o "polityce HDCP", miałem na myśli ogólną dbałość dostawcy w kierunku zabezpieczenia filmów przekazywanych w postaci cyfrowej, umożliwiającej przecież bezstratne kopiowanie.

Stąd też przecież blokada dysku przed możliwością zgrania materiału i brak dostępu do niego przez gniazdo RJ45. Myślę że to jeden z warunków stawianych przez dystrybutorów filmów.

Zgrywanie przez component czy też w inny analogowy sposób to już jest kopiowanie stratne. Transfer filmów w postaci cyfrowej, łatwej do przechwycenia po lanie, stanowiłby wyłom w tej filozofii. Szyfrowanie przekazu to oczywiście jakaś metoda, ale i tak nie sądzę żeby się na coś takiego zdecydowali. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś i HDCP złamią jacyś hakerzy... Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='amstrad' post='51872' date='28.06.2007, 20:52 ']a videostrada ?[/quote]



Nie wiem jak to tam jest rozwiązane, pewnie jakoś dali radę, może się też mylę ale tam chyba z założenia nie ma nic w HD. To raz, a dwa filmy tam zdaje się są takie typowe jak w ofercie bieżącej DVD. A w N-ce zdaje się mają być te płatne za film, zanim jeszcze się pojawią na DVD, a to jednak inny kaliber nieco.

PS

Sorry, Amstrad, jeszcze się nie mogę przyzwyczaić do większej ilości przycisków pod wątkami. Moderatora mam do wczoraj, pozdrowienia dla Gmera przy okazji :).

Wciąłem Ci się w posta niechcący :) , dlatego masz status "post wyedytowany" przeze mnie. Ale już naprawiłem błąd, nic tam nie jest naruszone. Jeszcze raz przepraszam.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :)

Ale ciekawe jak oni to zrobią - dzwonisz do nich i co ? dostaniesz jakiś kod do oglądania filmu ?
To jest "lekkie" marnowanie miejsca na dysku bo zapewne będą one przetrzymywane mimowolnie na każdym recorderze nawet jeśli ktoś takiego filmu nie zamówi ?!

Edytowane przez amstrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='amstrad' post='51846' date='28.06.2007, 17:10 ']Kanał MGM - generalnie kanał mógł być ciekawy - lubię takie filmy - ale......obiecywane były przez prezesa filmy Bond,Rocky i oczywiście nic z tego.Ciągle te same powtórki i filmy w większości klasy C to było pierwsze zawiedzenie.Przecież MGM ma dużo pelete super filmów np.Terminatory ale wygląda to tak że n dało mało kasy więc i filmy są tanie.[/quote]
Nie przypominam sobie by prezes obiecywał Bonda czy Rocky'ego na MGM.

[quote name='amstrad' post='51846' date='28.06.2007, 17:10 ']Kanał Wojna i pokój - Kanał ciekawy ale znowu - powtórki powtórki i powtórki.Prezes obiecywał superprodukcje rosyjskie jak 9 kompania,Nocna straż ....i co kłamstwo. 7 miesięcy dalej i nadal nie ma - a sorki - były ale na Canal+.[/quote]
Nie przypominam sobie by prezes obiecywał 9 Kompanię czy Nocną Straż na "Wojna i Pokój" a wszystkie konferencje i wywiady po nich oglądałem uważnie.


[quote name='amstrad' post='51846' date='28.06.2007, 17:10 ']Kolejna rzecz - zapowiadana przez Prezesa w listopadzie usługa multiroom wiele osób na nią czekało miała być w maju - nic z tego.Znowu nie wyszło.[/quote]
Prezes nie zapowiadał że będzie. Tylko myślał nad możliwością wprowadzenia Multiroom. Co nie znaczy, że jej nie potrzeba Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Dalej - na konferencji było mówione - nie ma podwyżek ........a potem info - że pakiety drożeją do z 10 do 16zł w ramach wyrównywania cen - to jeśli to taki szczytny cel to może z 16zł na 10zł wyrównamy ?[/quote]
Na konferencji prezes nie mówił, że podwyżek NA PEWNO nie będzie Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś nie za bardzo dokładnie.

O multiroom można dyskutować czy obiecywał czy spekulował ale MGM orz Wojna i Pokój jest 100% pewne.

Więc nie zarzucaj mi kłamstwa tylko najpierw sprawdź.Nie będę teraz szukał i wskazywał konkretnego czasu na konferencji kiedy to było ale masz dowód :

[url="http://nhdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=362&highlight=rocky"]http://nhdtv.com.pl/forum/showthread.php?t...highlight=rocky[/url]

4 post - no chyba że Adminka też ma omamy wzrokowe i słuchowe ! Edytowane przez amstrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz sobie palec uciąć, że na 100% pewne? Bo ja dam, że nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/2006/09/26/kilka-mysli-xxx/"]http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/2006...ilka-mysli-xxx/[/url]

punkt b na blogu

Całkiem nie od rzeczy będzie obejrzeć np. [b]Nocną straż, 9 kompanię[/b] czy Powrót.




Masz rację.W n to co mówi Prezes i pracownicy - pewności to nawet oni nie mają co mówią.

Dobrze że już oddałem n i nie muszą tego słuchać :)

Edytowane przez amstrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Dużej części piszących mylą się a czasem przeinaczają informacje czy wypowiedzi. Coś źle zinterpretują a potem wielki krzyk bo:"Pan Prezes obiecał". Prezes nie obiecywał, że na WiP będą te filmy. To sie pan Tomasz rozmarzył po prostu. No ale napisał to na blogu więc znów:"Pan prezes obiecał"... . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='amstrad' post='51874' date='28.06.2007, 21:13 ']Nie ma problemu :)

Ale ciekawe jak oni to zrobią - dzwonisz do nich i co ? dostaniesz jakiś kod do oglądania filmu ?
To jest "lekkie" marnowanie miejsca na dysku bo zapewne będą one przetrzymywane mimowolnie na każdym recorderze nawet jeśli ktoś takiego filmu nie zamówi ?![/quote]


Otóż to, też jestem ciekaw, szczególnie że dysk w boxie, nie jest gumy.

Więc ciekawe jak od technicznej strony mogą zrealizować płatność za film. Akurat zamawianie jako takie dałoby się zrealizować dodatkowym menu interaktywnym, umożliwiającym komunikację przez internet. Taki kanał zwrotny, którym klikając na film zamawiasz go, a uprawnienia do filmu otrzymujesz z satelity, jest to raczej dość proste do zrealizowania. Za to problem stanowi fakt, że wszystkie filmy powinny być już wcześniej przechowywane na dysku, [b]w gotowości [/b]do udostępnienia.

A odnośnie pozostałej części dyskusji... to apeluję: nie kłóćcie się o szczegóły. We wszystkich wypowiedziach różnych "przedstawicieli" zawsze jest dużo marketingu, później ktoś to przepisze, nadpisze, coś tam dopisze :) i tworzy się nowa prawda.

Ostatecznie mamy dwie prawdy, jest ich prawda i nasza prawda :P .

Więc nie ma się co sprzeczać o takie detale, bo to do niczego nie prowadzi, co najwyżej do zaognienia dyskusji.

Mnie już prędzej niepokoi to co widziały moje oczy na ostatniej konferencji N-ki i co zapadło mi w pamięć. Omawiana była nowa oferta VOD, mowa była o nowościach, a w tle leciał spot reklamowy prezentujący ofertę, a tam kurcze taki hit jak Terminator. I to bynajmniej nie Terminator 6 :P.

Stąd moje obawy odnośnie rozbieżności w kwestii definicji określenia "nowy film". Nie wiem czy tylko ja zwróciłem na to uwagę, czy też nie :). W każdym razie zapadło mi to w pamięć.

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='51883' date='28.06.2007, 22:01 ']Mnie już prędzej niepokoi to co widziały moje oczy na ostatniej konferencji N-ki i co zapadło mi w pamięć. Omawiana była nowa oferta VOD, mowa była o nowościach, a w tle leciał spot reklamowy prezentujący ofertę, a tam kurcze taki hit jak Terminator. I to bynajmniej nie Terminator 6 :) .

Stąd moje obawy odnośnie rozbieżności w kwestii definicji określenia "nowy film". Nie wiem czy tylko ja zwróciłem na to uwagę, czy też nie :) . W każdym razie zapadło mi to w pamięć.

Pozdrawiam
Sławek[/quote]
A widzisz?! Sam się dałeś złapać na syndrom "Pan Prezes powiedział...". Terminator 2 pojawił się podczas prezentacji PictureBox a nie nowego VOD premium. Pamięć bywa zawodna i podstępna prawda? :P:P

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='51884' date='28.06.2007, 22:18 ']A widzisz?! Sam się dałeś złapać na syndrom "Pan Prezes powiedział...". Terminator 2 pojawił się podczas prezentacji PictureBox a nie nowego VOD premium. Pamięć bywa zawodna i podstępna prawda? :):)[/quote]



Masz rację, mój błąd, ale akurat myślałem o Picture Box, w końcu w wątku dotyczącym tej oferty generalnie rozmawiamy.

Po prostu się "przejęzyczyłem" :P. To nie kwestia pamięci. A o przeinaczaniu faktów napisałem ze 2 zdania wcześniej, więc zdaję sobie sprawę z tego zjawiska :).

Kurza melodia znowu buttony pomyliłem, tym razem wciąłem się Arsenalowi w post, siła przyzwyczajenia :P .

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czego by zresztą o tym PictureBox nie powiedzieć to tylko taki dodatek do VOD. w jednym miesiącu z lepszą oferta w drugim gorszą. Zależną od naszego gustu zresztą. Tylko jak jeszcze parę takich dodatków wkroczy na recordera( choćby HBO Digital) to o filmach HD i czymś więcej niż stereo możemy zapomnieć. Wtedy dopiero może zacząć się upychanie na dysku i żonglowanie jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='51888' date='28.06.2007, 22:34 ']Czego by zresztą o tym PictureBox nie powiedzieć to tylko taki dodatek do VOD. w jednym miesiącu z lepszą oferta w drugim gorszą. Zależną od naszego gustu zresztą. Tylko jak jeszcze parę takich dodatków wkroczy na recordera( choćby HBO Digital) to o filmach HD i czymś więcej niż stereo możemy zapomnieć. Wtedy dopiero może zacząć się upychanie na dysku i żonglowanie jakością.[/quote]

Ale już normalny kanał premium z ofertą HD, do dysku by się nie dokładał. Więc to też może byłoby jakieś rozwiązanie, a w końcu nie wszyscy mają recordery i im też się coś należy :). Dla mnie VOD to taki właśnie dość egzotyczny dodatek. Zanim konkurencyjne platformy w ogóle dojdą do poziomu VOD, upłynie jeszcze duuuużo wody. Piszę oczywiście o stronie technicznej, a nie o zawartości merytorycznej.

Co by złego nie pisać, N-Box Recorder to naprawdę wyśmienity kawał sprzętu, to był jeden z ważniejszych powodów dla których wziąłem N-kę. Możliwości ma ogromne i tylko od inwencji N-ki zależy, na ile zostaną one wykorzystane. Jakby Cyfra miała takiego boxa w ofercie to kto wie czy bym się nie zdecydował.

Jak na razie to moduły i ichni odbiornik, to dla mnie taka trochę HDpartyzantka :). Dlatego jestem tak sceptycznie nastawiony do ich oferty HD, bo sama potencjalna dostępność odbiorników u abonentów, może ofertę HD spychać na drugi plan. Traktując ją prędzej jako element marketingowo-reklamowy, a nie rzeczywistą konkretną ofertę High Definition.

W N-ce mamy z marszu zagwarantowaną powszechność tunerów HD, więc cały czas liczę na to, że nie będą marnować możliwości odbiornika i pójdą w HD dalej.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że duży przyrost HD nastąpi za 1,5 roku. N będzie mieć ok 500 tys gniazdek a kanałów na rynku przybędzie. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze nie na temat PB ale wlasnie przegladalem oferte VoD i na SPI MB jest film ZAKOCHANY PARYZ i w HD - jezeli ktos juz pisal o tym to sorki!

niestety co do jakosci obrazu nie wypowiem sie bo mam aktualnie tv SD, ale nie ma DD5.1 i jest lektor i wersja oryginalna DD2.0 Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1969r' post='51899' date='29.06.2007, 00:37 ']Ja myślę że duży przyrost HD nastąpi za 1,5 roku. N będzie mieć ok 500 tys gniazdek a kanałów na rynku przybędzie.[/quote]
ile ??? tyle to chyba w Erze <_< - z ich repertuarem za 1.5 roku to cyfra zapomni o konkurencji w postaci N. Ceny prawie zbliżone do cyfry full pakiet + VOD a gdzie HD/ nowe programy/ a gdzie dźwięk 5.1?? a najlepiej wychodzi im obiecywanie. Poza tym ja chcę mieć HD i dobry repertuar już a nie za 1.5 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawcho' post='51985' date='29.06.2007, 19:13 ']ile ??? tyle to chyba w Erze :lol: - z ich repertuarem za 1.5 roku to cyfra zapomni o konkurencji w postaci N. Ceny prawie zbliżone do cyfry full pakiet + VOD a gdzie HD/ nowe programy/ a gdzie dźwięk 5.1?? a najlepiej wychodzi im obiecywanie. Poza tym ja chcę mieć HD i dobry repertuar już a nie za 1.5 roku :P[/quote]

Ale nie ma problema:
- antena min. 1.80-2.00m
- kilkadziesiąt funciaków na miesiąc
- trza się naumieć języka
i...
platforma BSkyB jest do waszej dyspozycji, na już, od zaraz, tylko wpłącić kaskę ...

ale ...

zaraz się zacznie, żę:
- po angielsku
- nie ma mini mini
- duży talerz
- za drogo
- nie ma co oglądać
- dysku po SATA jeszcze nie można podłączyć ...

LUDZIE, OPAMIĘTAJCIE SIĘ. KAŻDY KARWA MOŻE KUPOWAĆ TO CO CHCE !!!
A jak nie może albo go nie stać (ot taka tajemnica poliszynaela) to mu się wszystko nie podoba.
Ot, typowy POLAK (POLACZEK).

Jest n-ka, jest cyfra, zaraz będzie CP, ... a jak się nie podoba to pielęgniarki w Anglii i w Norwegii potrzebne, a w Australii na farmie też się robota znajdzie (duży kraj jest).

Sorry, ale mnie poniosło, imieniny dzisiaj mam ;) , coś poświętowałem i do ..... nędzy jak takie posty czytam to mnie krew zalewa.

Pozdrawiam wszystkich malkontentów, ŁĄCZCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:(B):):):):):angry::angry:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Czy to forum ma służyć do wylewania jakiś frustracji ??? Tak się tylko pytam ...

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100 lat w zdrowiu i przy kasie! (nie mylić z Kasią)

ps.
Piotr czy Paweł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...