Skocz do zawartości
mjasinsk

DVB-T Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy kupowałem Sharpa kupiłem antene do DVB-T tak żeby poeksperymentować ale poniewaz była juz poźńa jesień a właściwie zima testowałem w mieszkaniu. Zlapalem wtedy paczke TVP i jakosc (mimo ze teoretycznie zlapanie sygnalu juz daje jednorodna jakosc odbioru) nie była nawet przyzwoita. Dzisiaj dla zabawy wystawiłem antene na balkon i ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu w DVB-T złapałem Paczke TVP (TVP1, TVP2, TVP3 oraz radia PR1, PR2, PR3 i RadioRAM) oraz Polsat, TVN oraz TV-4. Te ostatnie bardzo czułe na ustwienie anteny. Nawet delikatne jej przestawienie powoduje z eobraz zaczyna sie ciac jak HDTV na kompie ze słabym Pentium IV na pokładzie.

Ale i tak jestem zaskoczony bo to juz całkiem niezła paczka FREE TV dla bardzo potrzebujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='49454' date='04.06.2007, 21:49 ']Kiedy kupowałem Sharpa kupiłem antene do DVB-T tak żeby poeksperymentować ale poniewaz była juz poźńa jesień a właściwie zima testowałem w mieszkaniu. Zlapalem wtedy paczke TVP i jakosc (mimo ze teoretycznie zlapanie sygnalu juz daje jednorodna jakosc odbioru) nie była nawet przyzwoita. Dzisiaj dla zabawy wystawiłem antene na balkon i ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu w DVB-T złapałem Paczke TVP (TVP1, TVP2, TVP3 oraz radia PR1, PR2, PR3 i RadioRAM) oraz Polsat, TVN oraz TV-4. Te ostatnie bardzo czułe na ustwienie anteny. Nawet delikatne jej przestawienie powoduje z eobraz zaczyna sie ciac jak HDTV na kompie ze słabym Pentium IV na pokładzie.

Ale i tak jestem zaskoczony bo to juz całkiem niezła paczka FREE TV dla bardzo potrzebujących[/quote]

A jaką do tego trzeba mieć antene ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zaczeli testy nie tylko z publiczna ale i nadawcami komercyjnymi. Na razie W-wa i slaski POT. Tak sie zastanawiam jak dlugo jeszcze beda to testowac. Co chwila mamy rozne, czesto przeciwstawne informacje - a to ze ruszy i to w pakiecie z przystawkami, a to ze nie uzgodniono specyfikacji i nie wiadomo czy wogole... baaaa ostatnio byla informacja ze DVB-T w PL po prostu nie bedzie... ehhh Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='49459' date='04.06.2007, 21:15 ']Wlasnie zaczeli testy nie tylko z publiczna ale i nadawcami komercyjnymi. Na razie W-wa i slaski POT. Tak sie zastanawiam jak dlugo jeszcze beda to testowac. Co chwila mamy rozne, czesto przeciwstawne informacje - a to ze ruszy i to w pakiecie z przystawkami, a to ze nie uzgodniono specyfikacji i nie wiadomo czy wogole... baaaa ostatnio byla informacja ze nie DVB-T w PL po prostu nie bedzie... ehhh[/quote]

Na jesieni odbierałem w Warszawie DVB-T na "zwykłej" antenie. Ostatnio nie niej odbieram nic :( .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem w Saturnie antene do DVB i zwykłej tv ze wzmacniaczem. RAczej jest wewnetrzna ale poki nie pada zrobilem z niej zewnetrzna. Jest ich sporo róznych firm w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='49461' date='04.06.2007, 21:35 ']Na jesieni odbierałem w Warszawie DVB-T na "zwykłej" antenie. Ostatnio nie niej odbieram nic :( .

Pozdro[/quote]


mam to samo :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='byczy' post='49486' date='05.06.2007, 08:07 ']mam to samo :(((([/quote]

Bo to MPEG-4 od TVP.
POT w MPEG-2. Powinno sie odbierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='49488' date='05.06.2007, 08:25 ']Bo to MPEG-4 od TVP.
POT w MPEG-2. Powinno sie odbierac.[/quote]
z tvp wiem wlasnie ze nie bedzie odbieralo ale POT?? no niechce kurde hulac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na 52XD1E pod Warszawą odbiera wszystko z Emitela i POT ze zwykłej anteny siatkowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TEż mam 52XD1E.
Testów z DVB-T nie robiłem.
Czy jesteś pewien, że widzisz TVP od EMITELA ?
Przecież to ma byc w mpeg-4 ?
To by była bardzo miła niespodzioanka.
Jaka jakośc ? TVP oczywuście bo POT robi w mpeg-2. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic trzeba bedzie odpytac serwis :)
dlaczego nie odbieram dvb-t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto wam takich głupot nagadał, jaki MPEG 4 od Emitela. TVP w Warszawie nadaje w MPEG 2 a POT nadaje narazie w MPEG 2 a będzie też nadawał w MPEG 4 i próbne transmisje w HDTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na zwykłej siatkowej za 35zł i KDS-ie b. dobrze odbiera Polsat, TVN, TV4, TVP1 i 2 i 3 oraz radyjka
Mieszkam jakieś 25km od PKiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak u kolegi wyżej. Odbieram wszystko. 15 km w lini prostej od PKiN.
Robiłem dzisiaj porównanie dla Epoka lodowcowa - Polsat i jakość z przesyłem cyfrowym jest dużo lepsza od tej analogowej.
Antena YAGI. TV - 46 XD1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]TVP w Warszawie w MPEG-4 AVC od wczoraj
[/b]
[url="http://www.satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&id=37263"]http://www.satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&id=37263[/url]

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie działało, dzisiaj wszystko po staremu (mpeg-2) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Mam pytanie:
Mój telewizor znalazł 12 programów ale żadnego nie mogę oglądać gdyż jest tylko czarny obraz i napis Hd Service dodam ze fonii również brak:(aha działają trzy cyfrowe radia.
Mój telewizor to Lg 32lt75.
Wie ktoś może o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Programy nadawane są e MPEG4 AVC (h.264) a Twój telewizor ma wbudowany dekoder MPEG2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='95749' date='09.04.2008, 00:58 ']Programy nadawane są e MPEG4 AVC (h.264) a Twój telewizor ma wbudowany dekoder MPEG2.[/quote]
ehhh..ja to zawsze mam "szczęście"...
Dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może pocieszy Cię to, że takie "szczęście" ma większość posiadaczy TV z wbudowanym tunerem DVB-T, bo dopiero od niedawna w niektórych telewizorach montują dekodery MPEG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='95916' date='09.04.2008, 21:22 ']Może pocieszy Cię to, że takie "szczęście" ma większość posiadaczy TV z wbudowanym tunerem DVB-T, bo dopiero od niedawna w niektórych telewizorach montują dekodery MPEG4.[/quote]
Marne to pocieszenie....ale jest jakies rozwiazanie?
Moduł CI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł CI niby tak, ale są jakieś problemy z kompatybilnością. Przeszukaj forum hasłami: "moduł MPEG4" i "Neotion".
Przy czym trzeba pamiętać, że to są cały czas testy i nikt nie ma 100% pewności, że znowu coś nie zmieni się naszym prawodawcom i że nie przejdziemy na DVB-T2. I wtedy moduł nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='96006' date='10.04.2008, 12:11 ']Moduł CI niby tak, ale są jakieś problemy z kompatybilnością. Przeszukaj forum hasłami: "moduł MPEG4" i "Neotion".
Przy czym trzeba pamiętać, że to są cały czas testy i nikt nie ma 100% pewności, że znowu coś nie zmieni się naszym prawodawcom i że nie przejdziemy na DVB-T2. I wtedy moduł nic nie pomoże.[/quote]

Własciwie to byłoby nawet całkiem fajnie gdyby wdrożyć od razu już DVB-T2 MPEG4.
Na kilkanaście lat byłby spokój z pojemnościa pasma i usługami dodatkowymi oraz upgradowaniem telewizji cyfrowej.
Niestety DVB-T2 zostanie chyba dopiero w tym roku ustandaryzowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to w ogóle nie wygląda na to żeby się o to pasmo zabijali :( Raczej wręcz przeciwnie, wszyscy leją na DVB-T. A to że DVB-T2 dopiero w tym roku będzie ustandaryzowane to akurat u nas nie przeszkadza, bo i tak nic jeszcze właściwie nie działa, a wszystkie nadajniki mają status testowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Przeczytałem ten wątek i nadal niewiele rozumiem. Mam telewizor [url="http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=KDL-32S3010&site=odw_pl_PL&imageType=Main&category=TVP+32-40+Sony+BRAVIA+TV#pageType=TechnicalSpecs"]Sony KDL-32S3010 [/url]

Z tego co widać ma Tuner MPEG2 - rozumiem, że w chwili obecnej nie pooglądam za dużo cyfrówki naziemnej?

Czy gdybym dokupił coś takiego (mam PCMCIA w TV) to dało by radę?

[url="http://www.allegro.pl/item381402225_modul_viaccess_mpeg4_takze_do_dvb_t_w_mpeg2.html"]VIACCESS[/url]

lub

[url="http://www.allegro.pl/item381402217_modul_conax_cam_mpeg4_takze_do_dvb_t.html"]CONAX[/url]

Dzieki z góry za odpowiedź.

A jaka antena do tego?

p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...