Skocz do zawartości
9000

LG OLED C1 4k czy Samsung QN800A 8k?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Samsung 65” KS7000 działa całkiem dobrze i jestem bardzo zadowolony z tego, że wybrałem właśnie ten model w 2016 (z resztą dzięki wpisom na forum :)). Minęło jednak 5 lat i trzeba kupić coś nowocześniejszego. O ile jeszcze do wczoraj byłem przekonany, że kupię Samsunga QN800A ( 85 lub 75”), tak dzisiaj zastanawiam się czy może lepiej iść w LG (77")?

Przewaga Samsunga to na pewno matryca 8k, które za chwilę doczeka się materiałów od serwisów typu AppleTV, Neflix, HBO Max i ale też gier na PS5 które kurzy się u mnie od dnia premiery. Wadą, brak wsparcia Dolby Vision i uparte dążenie do popularyzacji HDR10+.

LG z zalet: wsparcie DV, wady: matryca 4K

Pomóżcie mi dobrze wybrać. TV kupuje zapewne na 3/5 lat. Cena jest zbliżona więc to nie problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Caution napisał:

Jaka odległość od ekranu?

Odległości ruchoma :

8k i DV jest dylematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k to nie problem. Tym bym się nie sugerował. Jeśli dużo grasz to może lepiej LCD.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, vandel1 napisał:

8k to nie problem. Tym bym się nie sugerował. Jeśli dużo grasz to może lepiej LCD.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Co znaczy 8k to nie problem?

Gram mało albo wcale vide "ale też gier na PS5 które kurzy się u mnie od dnia premiery"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odległości ruchoma :
8k i DV jest dylematem.
To jaka minimalna odległość, a jaka max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 k to tylko w stream będzie na nośniku już chyba nie będzie. Z mojego doświadczenia ważniejsze jest hdr i szeroka paleta kolorów niż rozdzielczość. Osobiście mam OLED 77 cali, ale ja głównie oglądam filmy mam bardzo duża kolekcje blu i 4k. Czasem coś z iTunes bardzo dobra jakość. Film na blu ray nośnik fizyczny wygląda często lepiej niż 4k z netu. Do tak dużego tv trzeba dobrej jakości treści.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, vandel1 napisał:

8 k to tylko w stream będzie na nośniku już chyba nie będzie. Z mojego doświadczenia ważniejsze jest hdr i szeroka paleta kolorów niż rozdzielczość. Osobiście mam OLED 77 cali, ale ja głównie oglądam filmy mam bardzo duża kolekcje blu i 4k. Czasem coś z iTunes bardzo dobra jakość. Film na blu ray nośnik fizyczny wygląda często lepiej niż 4k z netu. Do tak dużego tv trzeba dobrej jakości treści.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

8k jak sam napisałeś będzie w streamie no i na PS5, więc zastanawiam się czy kupno TV 4k za ca 15/20 tys jest na pewno sensowne? Materiały z iTunes są naprawdę bardzo dobrej jakości i o niebo lepsze niż te z Netflixa. Jak jesteśmy przy streamie i HDR, to trzeba nadmienić, że obydwa serwisy nadają w DV a nie w 10+ :/. Najlepiej byłoby wziąć Z1, no ale 90 koła za TV to mimo wszystko za dużo dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8k jak sam napisałeś będzie w streamie no i na PS5, więc zastanawiam się czy kupno TV 4k za ca 15/20 tys jest na pewno sensowne? Materiały z iTunes są naprawdę bardzo dobrej jakości i o niebo lepsze niż te z Netflixa. Jak jesteśmy przy streamie i HDR, to trzeba nadmienić, że obydwa serwisy nadają w DV a nie w 10+ :/. Najlepiej byłoby wziąć Z1, no ale 90 koła za TV to mimo wszystko za dużo dla mnie. 
Czyli nie tylko ja uważam, że te 16 Mbps bitrate na Netflixie jest kiepskie?@klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 77 calach i więcej musi być więcej niż 15 mbit. 8k jest zbędne. Filmów w tym nie będą kręcić. Postprodukcja za droga. Po za tym ludziom wystrcxa jakość HBO go. Przy twoich wymaganiach bierz OLED 77 cali

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziom wystarcza HBO Go? Chyba tylko tymi z wadą dużą wzroku lub ślepym. Tego przecież nie da się oglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 9000 napisał:

 

 

Przewaga Samsunga to na pewno matryca 8k, które za chwilę doczeka się materiałów od serwisów typu AppleTV, Neflix, HBO Max i ale też gier na PS5 które kurzy się u mnie od dnia premiery. Wadą, brak wsparcia Dolby Vision i uparte dążenie do popularyzacji HDR10+.

LG z zalet: wsparcie DV, wady: matryca 4K

 

Natywnych materiałów w 8K ?

Nie sądzę, to będa upscale. I Twój TV 8K dokona podobnej jakości upscalingu.

Nie sądze, żeby szybko pojawił się materiał 8K ale wybór jest trudny. Ja bym dzis wybrał OLED 77" 4K. Ale jak masz duzo kasy to OLED 8K 88" od LG też jest już dostepny, cena coś ok. 25.000 EUR.

 

Oooo ... proszę: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-88zx9la

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Caution napisał:

Ludziom wystarcza HBO Go? emoji1787.png Chyba tylko tymi z wadą dużą wzroku emoji872.png lub ślepym. Tego przecież nie da się oglądać

Szkoda nawet komentować, skąd ty się wziąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda to na HBO Go patrzeć Tam materiały wyglądają jak z epoki kamienia łupanego

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie trochę więcej o tym 8k?

Jak to nie będzie natywnych materiałów? To znaczy, że będą nadal nagrywać w 4k a TV będzie robił upscaling? A co z grami na NextGenach?

Pamiętam jak kupiłem pierwsze DVD z upscale do 1080i (chyba do p nie umiało?) - wtedy to robiło wrażenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile płyt DVD się dalej sprzedaje miliony. Ludzie konsumują na ilość nawet jak pytam nie pamiętają co oglądali na tym HBO go czy netflix

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie trochę więcej o tym 8k?
Jak to nie będzie natywnych materiałów? To znaczy, że będą nadal nagrywać w 4k a TV będzie robił upscaling? A co z grami na NextGenach?
Pamiętam jak kupiłem pierwsze DVD z upscale do 1080i (chyba do p nie umiało?) - wtedy to robiło wrażenie!
Dokładnie, tv będzie robił upscaling. Gry w 8k? Zapomnij, chyba że na PC za min 10 kafli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 9000 napisał:

Możecie trochę więcej o tym 8k?

Jak to nie będzie natywnych materiałów? To znaczy, że będą nadal nagrywać w 4k a TV będzie robił upscaling? A co z grami na NextGenach?

Kiedyś na pewno będą, ale na pewno nie za chwilę. Znaczy może jakieś dema, jeden kanał TV czy może nawet jakiś jeden film/serial się pojawi, ale na szerszą adopcję na pewno trzeba będzie poczekać. Podejrzewam, że będzie podobnie jak z 4K, najpierw "wszyscy" będą mieli ekrany 8K, a potem będzie się dało obejrzeć coś w tej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem C1 w 77" - ale teraz tak sobie myślę, czy może nie warto dopłacić do G1? Albo iść w C1 ale 83"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 9000 napisał:

Zamówiłem C1 w 77" - ale teraz tak sobie myślę, czy może nie warto dopłacić do G1? Albo iść w C1 ale 83"? 

"G" to chyba tylko, gdy możesz docenić jego design?

Jakie są teraz realne ceny na C1 77" i 83"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 83” niesprawdzałem (myślę, że około 28k), a 77” mozna za 15k wyrwać. 

Edytowane przez 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, 9000 napisał:

Ceny 83” niesprawdzałem (myślę, że około 28k), a 77” mozna za 15k wyrwać. 

No właśnie - pytanie, czy za 6" warto tyle dopłacić? Nikt za ciebie nie odpowie ;)

A może 83" ma jakieś dodatkowe funkcje/jakość w stosunku do 77"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ma? Raczej nie. Fakt, że różnica kilku cali, a cena 2x większa. Nie warte te 6" takiej kasy.

Pozostaje pytanie czy warto dopłacić 3k do G1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...