Skocz do zawartości
Igor Marciniak

Telewizor 50'' do 3000tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas na zmianę mojego starego Philipsa 32'' z ambilight na coś większego. Dużo czasu już poświęciłem nad wyborem odpowiedniego modelu, ale nadal nie jestem niczego pewny. Na początku zastanawiałem się nad zakupem Philips pus8535, ale po wizycie w media expert stał on obok LG Nano867 i przegrał pod każdym względem z LG. Poczytałem trochę o tym modelu LG ale nie ma za dużo pozytywnych opinii. Poszedłem zatem jeszcze raz do media expert żeby mu się dokładnie przyjrzeć i poprosiłem pracownika żeby mi coś podpowiedział. Pracownik media expertu włączył mi na nim czarne sceny i sam stanowczo mi go odradził. Polecał mi kupić sony xh8096. Chciałbym zapoznać się z Waszą opinią na temat tego modelu. Czy do 3000 tyś zł znajdę coś lepszego? Telewizor będzie używany głównie wieczorami i w nocy. Oglądam dużo filmów z ciemnymi scenami. Filmy oglądam zazwyczaj z podłączonego dysku zewnętrznego i są one zazwyczaj w full hd. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie . Za 3 miliony to Ty kupisz telewizor razem z willa i basenem oraz dobrej klasy samochod i co tam jesze chcesz.I jeszcze od groma Ci zostanie na koncie.Ja to bym kupil nowego oleda 88 cali...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, peyo111 napisał:

O panie . Za 3 miliony to Ty kupisz telewizor razem z willa i basenem oraz dobrej klasy samochod i co tam jesze chcesz.I jeszcze od groma Ci zostanie na koncie.Ja to bym kupil nowego oleda 88 cali...

Mój błąd. Chodzi o 3 tyś zł. :)

Czym się różni model SONY LED KD-55XH8196BAEP od modelu Sony KD-55XH8096? Bo ten pierwszy jest 25% taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Igor Marciniak napisał:
1 godzinę temu, Igor Marciniak napisał:

Mój błąd. Chodzi o 3 tyś zł. :)

Czym się różni model SONY LED KD-55XH8196BAEP od modelu Sony KD-55XH8096? Bo ten pierwszy jest 25% taniej. 

A Ty napewno chcesz IPSa? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Xisiek napisał:

A Ty napewno chcesz IPSa? 🙂

Powiem tak, nie wiem dokładnie czym się one różnią, jedni chwalą IPS a drudzy VA. Widziałem tego Sony na żywo i mi się spodobał. Stał akurat obok Philipsa pus8535 i miał duuuużo lepsze kolory od niego. Chodzi o to czy sprawdzi się on przy nocnych seansach. I czym się różnią te dwa modele Sony? Bo Sony xh81 jest w promocji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, peyo111 napisał:

O panie . Za 3 miliony to Ty kupisz telewizor razem z willa i basenem oraz dobrej klasy samochod i co tam jesze chcesz.I jeszcze od groma Ci zostanie na koncie.Ja to bym kupil nowego oleda 88 cali...

Jakie 3 mln. ? Przecież wyraźnie napisane jest w temacie do 300 tyś... Ale chyba chodzi o 500 cali a, nie 50 cali... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam60 napisał:

Jakie 3 mln. ? Przecież wyraźnie napisane jest w temacie do 300 tyś... Ale chyba chodzi o 500 cali a, nie 50 cali... ;)

Drogi Panie prawniku i humanisto a 3000tyś to ile jest?

:) za tyle to się można o jakieś małe kino studyjne...

się pokusić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Nygus napisał:

Drogi Panie prawniku i humanisto a 3000tyś to ile jest?

:) za tyle to się można o jakieś małe kino studyjne...

się pokusić

No rzeczywiście jak mamy 3mln to nie ma co się bawić w jakieś 500 calowe telewizorki tylko lepiej kupić całe kino... 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Igor Marciniak napisał:

Bardziej niż małe kino studyjne interesuje mnie czy Sony xh8196 nadaje się do nocnych seansów czy nie za bardzo :) byłbym wdzięczny za pomoc :)

Nie nadaje się. Wpisz sobie w Google IPS vs VA. Najlepsze do wieczornych seansów bez wodotrysków w tej cenie są Panasonic GX830 i HX830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

Nie nadaje się. Wpisz sobie w Google IPS vs VA. Najlepsze do wieczornych seansów bez wodotrysków w tej cenie są Panasonic GX830 i HX830.

A czym różni się panasonic HX810 od HX830? Bo chciałbym dokonać zakupu w media expert a tam jest tylko 810 dostępny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to seria dla tej sieci, ale dla porządku sprawdziłbym na stronie Panas, bo głowy to nie dam a sprawdzić mi się tego nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

Najpewniej to seria dla tej sieci, ale dla porządku sprawdziłbym na stronie Panas, bo głowy to nie dam a sprawdzić mi się tego nie chce :)

Kurcze, trochę się boję tego Panasonica, wolałbym coś na androidzie. A jakieś inny model godny uwagi który jest na androidzie? Może Samsung jakiś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Igor Marciniak napisał:

Kurcze, trochę się boję tego Panasonica,

a dokładnie to czego?

Matryca VA, dobry kontrast, na wieczory jak znalazł. Smart ma podstawowe rzeczy, wiec nie zamuli tv.

810/820/830 różnią się nóżkami i kolorami obudowy i to wszystkie różnice.

800 ma słabszy jeden parametr 1600 zamiast 1800 - interpolation value i kilka złączy mniej.

820 jest teraz w euro i oleole w dobrej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KrisH-71 napisał:

a dokładnie to czego?

Matryca VA, dobry kontrast, na wieczory jak znalazł. Smart ma podstawowe rzeczy, wiec nie zamuli tv.

810/820/830 różnią się nóżkami i kolorami obudowy i to wszystkie różnice.

800 ma słabszy jeden parametr 1600 zamiast 1800 - interpolation value i kilka złączy mniej.

820 jest teraz w euro i oleole w dobrej cenie:)

Obawiam się tego ubogiego smarta. Chyba jednak postawie na nano863. 55 cali jest teraz w dobrej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Igor Marciniak napisał:

Obawiam się tego ubogiego smarta. Chyba jednak postawie na nano863. 55 cali jest teraz w dobrej cenie. 

Jest prezentacja smarta w Panasonic w teście tutaj na forum. Możesz sam ocenić.

Korzystam tylko z Netflix, Prime i YT, reszty nie potrzebuje.

HBO ma dzwięk 2.0 i obraz HD, Player działa fatalnie u mnie, zarówno na tv jak i konsolach.

Do filmów wieczorem i ciemnych scen LG to b.słaby wybór, chyba, że OLED:) to jak najbardziej tak!

W sklepie może i dobrze LG wygląda bo jest oświetlenie to IPS sprawdza się:).

W domu, po ciemku, już tak kolorowo nie jest :)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KrisH-71 napisał:

Jest prezentacja smarta w Panasonic w teście tutaj na forum. Możesz sam ocenić.

Korzystam tylko z Netflix, Prime i YT, reszty nie potrzebuje.

HBO ma dzwięk 2.0 i obraz HD, Player działa fatalnie u mnie, zarówno na tv jak i konsolach.

Do filmów wieczorem i ciemnych scen LG to b.słaby wybór, chyba, że OLED:) to jak najbardziej tak!

W sklepie może i dobrze LG wygląda bo jest oświetlenie to IPS sprawdza się:).

W domu, po ciemku, już tak kolorowo nie jest :)

 

Poczytam jeszcze o tym panasonicu, ale jakoś niezbyt dobrze ta firma mi się kojarzy. A może jakiś Sony by się nadał? Jakieś 200 zł mogę jeszcze dołożyć jak będzie warto

Edytowane przez Igor Marciniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o PHILIPS LED 50PUS8535/12? Widziałem go na żywo w sklepie ale tam było dużo światła. Może podczas mocnych seansów się sprawdzi? Bo w media expert jest za 2500 teraz. Miałbym to za 2200 bo z telefonem bym zamówił i wyjdzie taniej. Wart jest zakupu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak najbardziej polecam Panasonica system może i prosty ale niezawodny i szybki. I do tego kinowa jakość obrazu już od niskich modeli

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Igor Marciniak napisał:

Poczytam jeszcze o tym panasonicu, ale jakoś niezbyt dobrze ta firma mi się kojarzy. A może jakiś Sony by się nadał? Jakieś 200 zł mogę jeszcze dołożyć jak będzie warto

Igor nie wiem czemu ale akurat Panasonic jeżeli chodzi o jakość obrazu to jest naprawdę mistrz, nie wiem zupełnie skąd masz te przemyślenia ale możesz spokojnie je sobie „zaktualizować” 👍

45 minut temu, Igor Marciniak napisał:

A co sądzisz o PHILIPS LED 50PUS8535/12? Widziałem go na żywo w sklepie ale tam było dużo światła. Może podczas mocnych seansów się sprawdzi? Bo w media expert jest za 2500 teraz. Miałbym to za 2200 bo z telefonem bym zamówił i wyjdzie taniej. Wart jest zakupu? 

Ten Fylyps (a dokładniej TPV/AOC) przy Panasiu to jak Duster przy Rav4 - nie ta liga. Musisz się tez zdecydować czy choć się nie znasz to wiesz lepiej od tych co w tym siedzą plus czy chcesz dobry obraz czy raczej skrzyneczkę z Androidem za 2200 zł.

😎

1 godzinę temu, Igor Marciniak napisał:

Obawiam się tego ubogiego smarta. Chyba jednak postawie na nano863. 55 cali jest teraz w dobrej cenie. 

A wiesz jak wyglada obraz na IPS jak nie jest jasno w pokoju? 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto napisać, że się chce kupić TV do 3mln to pełno odpowiedzi, a czasami jak ktoś o coś pyta to nikt nie odpowiada... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Xisiek napisał:

A wiesz jak wyglada obraz na IPS jak nie jest jasno w pokoju? 

IPS zdecydowanie odradzam. W dzień wygląda ładnie ale szarówka i wieczorem oczy będą boleć a i może pojawić się małe kłucie w dołku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, koralgool napisał:

IPS zdecydowanie odradzam. W dzień wygląda ładnie ale szarówka i wieczorem oczy będą boleć a i może pojawić się małe kłucie w dołku

Zrezygnowałem z IPS. Pójdę w lepszą czerń i kupię coś z matrycą VA. Raczej postawie na Philipsa. Wiem że może panasonic ma lepsze kolory ale jakoś nie mogę się przekonać do tej marki. Kojarzy mi się ze starymi telewizorami, no i do tego słaby Smart 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Igor Marciniak napisał:

 Wiem że może panasonic ma lepsze kolory ale jakoś nie mogę się przekonać do tej marki. Kojarzy mi się ze starymi telewizorami, no i do tego słaby Smart 

No cóż będziesz miał po prostu gorszy tv ze smartem o wartości 200 zł w cenie. :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...