Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Tv od kilku dni, wszystko się wyświetla w dolnym prawym rogu" sygnał HDR, Dolby Vision" jednak brak znacznika Atmos? Tak ma być?

Chodzi zarówno o sygnał z HDMI, USB, jak i np: Netflixa. I w tym ostatnim zapodaję film tagowany jako Vision/ Atmos a na Tv jest tylko znacznik Vision?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, syberka napisał:

Witam. Posiadam Tv od kilku dni, wszystko się wyświetla w dolnym prawym rogu" sygnał HDR, Dolby Vision" jednak brak znacznika Atmos? Tak ma być?

Chodzi zarówno o sygnał z HDMI, USB, jak i np: Netflixa. I w tym ostatnim zapodaję film tagowany jako Vision/ Atmos a na Tv jest tylko znacznik Vision?

Nie napisałeś, jaki masz tv, ale np. na LG nie ma takiej informacji (przynajmniej ja nie widzę). Dopiero, jak sygnał wyjdzie z tv na wzmacniacz, to ten może poinformować cię o rodzaju dźwięku. Oczywiście, jeśli działa prawidłowo ARC/eARC, co nie jest oczywiste. Atmos w obu wersjach przesyłany jest tylko przed HDMI.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w LG B9 pokazuje się informacja na ekranie o Dolby Vision i Dolby Atmos. Telewizor jest podpięty po HDMI to amplitunera, ale nawet jak ten jest wyłączony to na ekranie TV w prawym górnym rogu jest info o DV i DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest tak.
Jeżeli dźwięk jest odtwarzany przez głosniki TV to wtedy pokazuje się info o Dolby Atmos (oczywiście jeżeli taki dźwięk jest w źródle), natomiast dźwięk jest wysyłany na urządzenie zewnętrzne (soundbar, amplituner), poprzez HDMI ARC to wtedy ta informacja nie jest wyświetlana, pozostaje tylko informacja o rodzaju HDR, jeżeli jest w materiale źródłowym.
Na moim C9 tak jest zawsze, niezależnie czy sygnał z Netflix, czy też zewnętrznego odtwarzacza, plików z USB nie odtwarzam.

Pozdrawiam.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek_31, właśnie sprawdziłem u siebie. Faktycznie tak jest. Amplituner wyłączony to jest na TV info o Dolby Vision i Dolby Atmos. Włączyłem amplituner i wtedy na TV jest tylko info o Dolby Vision. Informacja o dźwięku Dolby Atmos jest wyświetlona w amplitunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakresie audio TV wyświetla co dostaje a nie co gra. Temat ignorowany na forum od lat. Przypomnę, że TV to urządzenie stereo i żadnego ATMOS-a nie zagra. Ani 5.1/7.1. TV robi "destrukcję" i wydaje stereo. Jak to robi stanowi odrębne i złożone zagadnienie. Niektóre formaty są do tego przygotowane. Pamiętajmy, że do głośników TV dochodzi sygnał analogowy, dwukanałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, UHD fan napisał:

W zakresie audio TV wyświetla co dostaje a nie co gra. Temat ignorowany na forum od lat. Przypomnę, że TV to urządzenie stereo i żadnego ATMOS-a nie zagra. Ani 5.1/7.1. TV robi "destrukcję" i wydaje stereo. Jak to robi stanowi odrębne i złożone zagadnienie. Niektóre formaty są do tego przygotowane. Pamiętajmy, że do głośników TV dochodzi sygnał analogowy, dwukanałowy.

Toś odkrył, to chyba jest jasne samo przez się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem jest pytanie: "ATMOS NA TV ?"  Odpowiedź jest krótka: NIGDY (z wyjątkiem kilku modeli TV (Panasonic) wyposażonych w głośniki dla reprodukcji kanału ATMOS). 

Mam pytanie do posiadaczy LG OLED: czy wyprowadzenie dźwięku przez HDMI ARC/eARC wyłącza automatycznie głośniki TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o wyświetlanie znacznika Atmos a nie odtwarzanie. Bo to dwie rożne sprawy.

23 godziny temu, syberka napisał:

Witam. Posiadam Tv od kilku dni, wszystko się wyświetla w dolnym prawym rogu" sygnał HDR, Dolby Vision" jednak brak znacznika Atmos? Tak ma być?

Chodzi zarówno o sygnał z HDMI, USB, jak i np: Netflixa. I w tym ostatnim zapodaję film tagowany jako Vision/ Atmos a na Tv jest tylko znacznik Vision?

Także zgodnie z tym o co pyta kolega syberka - tak znacznik Dolby Atmos wyświetla się na ekranie TV.

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marciniozo napisał:

Pytanie było o wyświetlanie znacznika Atmos a nie odtwarzanie. Bo to dwie rożne sprawy.

Także zgodnie z tym o co pyta kolega syberka - tak znacznik Dolby Atmos wyświetla się na ekranie TV.

Na ekranie TV Philips? Tak mam to rozumieć? Więc dlaczego u mnie się nie wyświetla? W LG właśnie mam obie informacje np z Netflixa (DV,DA) Na Philips już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...