Skocz do zawartości
Wozek

Piłka nożna - OLED 65 cali do 5.000 zł ? Co polecicie, bo na LG 2020 mnie chwilowo nie stać :/

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie co do piłki nożnej, ale tańszego niż ponoć rewolucyjne LG 2020 . 65 cali typowo do piłki nożnej , oczywiście chodzi mi o ostrość w dynamicznych ujęciach , a nie o program robiący bardziej zieloną trawę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizora OLED w rozmiarze 65" w takim budżecie nie kupisz. Polecam rozejrzeć się za sony xh90, ewentualnie szajsungiem q80t.

  • Plusik 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vader_4747 napisał:

Polecam rozejrzeć się za sony xh90, ewentualnie szajsungiem q80t.

Do piłki nożnej to Soniacze zawsze lepiej się sprawdzały ze względu na lepszy upłynniacz. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam SONY. Kupiłem komuś z rodziny budżetowy SONY i jest lepszy niż budżetowy Samsung. Wydaje się, że w niskim przedziale finansowym SONY jest całkiem dobre

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam60 napisał:

Wydaje się, że w niskim przedziale finansowym SONY jest całkiem dobre

No nie. Bo budżetowe Sony to wydatek i tak koło 3 tys za 55 cali, gdzie masz matrycę IPS. Telewizory na VA Sony zaczynają się od około 4 tys, gdzie Samsung we wszystkich swoich modelach oferuje VA.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu kupiłem jakiś Sony budżetowy (nie wiem na jakiej matrycy, ale chyba IPS) za 2400zł na prezent dla kogoś z rodziny i jak porównywałem ze stojącym  w sklepie obok Samsungiem za 1900zł i z pamięci z moim budżetowym Samsungiem TV 75'' MU 8002 to ten SONY wydaje mi się lepszy. Zresztą sam sprzedawca mi zwrócił uwagę, że jest lepsze to SONY. Ktoś jeszcze inny kupił jakiś budżetowy model Samsunga za 2000zł i też twierdzi, że to SONY jest lepsze... Co głównie się rzuca w oczy ? Czernie... O wiele lepsze niż na Samsungu... Być może przez co innego rozumiemy słowo "budżetowy" bo ja mówię o tych najniższych modelach, a za 3-5 tyś to obecnie chyba raczej średnia półka, a nie budżetowa...

Co do cyferek i kwestii matryc się nie wypowiadam bo nie znam tematu... Nie twierdzę, że mam rację... Po prostu wizualnie SONY na mnie zrobiło bardzo dobre wrażenie. A jestem często u tej osoby co ma teraz ten TV więc trochę go oglądam i bardzo mi się poprawiła opinia o SONY... :) A wcześniej tylko byłem nastawiony na Samsungi.

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam60 napisał:

Ja rok temu kupiłem jakiś Sony budżetowy (nie wiem na jakiej matrycy, ale chyba IPS)

10 minut temu, Adam60 napisał:

Co głównie się rzuca w oczy ? Czernie... O wiele lepsze niż na Samsungu

 

Na ips nie ma czerni. A niskie modele telewizorów nie mają jeszcze lokalnego wygaszania, więc w ogóle jest pod tym względem masakra. Może to był xg70 na va?

 

 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czerń mnie mało interesuje :) Pisałem do PIŁKI NOŻNEJ ...czyli nie chce smug i rozmazanych zawodników . Cała akcja po artykule o LG 2020 ->> https://hdtvpolska.com/przelom-w-odwzorowaniu-ruchu-na-telewizorach-oled-2020-sprawdzamy-dzialanie-ogladajac-mecze-pilkarskie/ , ale 65 cali kosztuje 8.500 normalnie , a 7300 jak są promocje 😕 to cholernie dużo .... jak na oglądanie meczy i netflixa ;)  

Czy ktoś w dwóch zdaniach, żebym nie musiał czytać ;) wielu artykułów napisze jak się ma czestotliwość w OLED/LCD w stosunku do QLED .... tam 100 Hh... a w QLED nagle 3300 Hz ???

Czy da się jedno do drugiego odnieść, że np. 120 Hz w LCD to xyz Hz w QLED ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś z Was ten test https://geex.x-kom.pl/rankingi/ranking-tv-dla-graczy-poznaj-najlepsze-telewizory-do-gier/ ?  W sumie do gier to też do piłki się nada... ale oniemiałem (dzięki swojej niewiedzy zapewne) , że 65 calowy polecają TV LG 65UM7100  za 2600 zł ??? Jest to możliwe , żeby był w tej cenie ok, a ja tu za 5.000 zł szukam ? Parametry dla mnie ok...ale coś tu musi się róznić w stosunku do tych co podał Vader jak cena jest ponad 2 x niższa ???

Siedzę pół nocy ... ten ww. ma 50 Hz ...jakiś ranking "szopka"
Który waszym zdaniem dwa mi zostały .... https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=66458530785&p2=64248093921
LG 65NANO917NA
Sony KD-65XH9096
Choć mam Samsunga obecnie, a w zasadzie 3 starusieńkie :P to jakoś nie przemawia do mnie .... ten QLED z polecenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Adam60 napisał:

Ktoś jeszcze inny kupił jakiś budżetowy model Samsunga za 2000zł i też twierdzi, że to SONY jest lepsze... Co głównie się rzuca w oczy ? Czernie... O wiele lepsze niż na Samsungu... Być może przez co innego rozumiemy słowo "budżetowy" bo ja mówię o tych najniższych modelach, a za 3-5 tyś to obecnie chyba raczej średnia półka, a nie budżetowa...

Mam w domu budżetowego Samsunga za 1600 zł. Czerń jest spoko bo to VA i kontrast 5000:1. Na IPSie od sony nie ma szans na taki kontrast i czerń. Może porównywałeś to w jarzeniowym świetle sklepowym?

10 godzin temu, Wozek napisał:

Chłopaki, czerń mnie mało interesuje :) Pisałem do PIŁKI NOŻNEJ ...czyli nie chce smug i rozmazanych zawodników . Cała akcja po artykule o LG 2020

Do piłki nożnej i tak warto wziąć jakiś wyższy model Sony, ten XH90 jest ok bo oprócz dobrego upłynniacza ma matrycę VA, LG sobie odpuść bo i upłynniacz słaby i matryca IPS

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL chiński producent telewizorów. Jeden z liderów rynku. W Polsce nie tak bardzo popularna firma. Telewizory produkują dobrze wyposażone, ale nad oprogramowaniem muszą popracować. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Wozek napisał:

Wszedłem na ww. stronę ... i pierwsze pytanie co to za firma TCL ????

Z tą stroną szału jednak nie ma, model 65XH9096 jest dla nich nieznany, utkneli na 8096 ...

15 minut temu, marciniozo napisał:

TCL chiński producent telewizorów. Jeden z liderów rynku. W Polsce nie tak bardzo popularna firma. Telewizory produkują dobrze wyposażone, ale nad oprogramowaniem muszą popracować. 

W sumie idzie kupić 75 cali w cenie 65 cali Sony czy LG ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ceny ciekawe. Też myšlałem żeby kupić coś z TCL, ale poczytałem kilka wątków na forach odnośnie problemów z oprogramowaniem i dałem sobie spokój. 

Do tego brakowało mi jednej funkcji do której byłem przyzwyczajony, chodzi o możliwość nagrywania. W TCL tego nie ma (no chyba, że dodali tą funkcję w najnowszych modelach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już zarezerwowałem Sony KD-65XH9096 , choć po podłączeniu Canal Sport z meczem nie powaliło mnie jakoś specjalnie , ale do końca weekendu są super promocje i jest w cenie 4.999 zł :) , ale z lekka nagle zastanowił mnie model  Samsunga QLED QE65Q80TAT za 5.486 zł , czyli cena jak zwyczajowa Sonówki ( choć oczywiście niby przeceniony z 6.750 ?? ) ... jakiś opinie o tych modelach ? Do zgarnięcia za 4.500 jest niższy model SAMSUNG QLED QE65Q74TAT ( w sumie biorąc pod uwagę , że mam soundbar, to może tez jest to wyjście z sytuacji ( ale wyższy ma znowy podświetlenie strefowe 8x, a ten 74TAT tylko (?) Dual LED ) .... jakieś ostatnie porady ?

Spoiler

 

 

Edytowane przez Wozek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SONY KD-65HX9005 , 4.999 zł ( salon sony ) . Na razie wygląda to całkiem dobrze ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 00:44, Wozek napisał:

Z tą stroną szału jednak nie ma, model 65XH9096 jest dla nich nieznany, utkneli na 8096 ...

Jest szał, tylko że miej pretensje do Sony że na rynku amerykańskim na którym działa RTINGs postanowili sobie poprzestawiać cyferki w prawie wszystkich modelach. Dla amerykanina XH90xx to X900H i bez problemu znajdziesz go w rankingach RTINGs.

Przy okazji TCL które jest na amerykańskim rynku dość chwalone za niezły współczynnik cena/jakość, to są całkowicie inne telewizory niż w Europie. U nich mają wbudowaną platformę smart RokuTV bardzo sprawnie działającą, a u nas mulący Android TV. Różnic jest oczywiście więcej na korzyść amerykańskich wersji.

1 godzinę temu, Wozek napisał:

Kupiłem SONY KD-65HX9005 , 4.999 zł ( salon sony ) . Na razie wygląda to całkiem dobrze

Do oglądania piłki podjąłeś słuszną decyzję, mimo, że ogólnie Samsung Q80T jest nieco lepszym telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...