Skocz do zawartości
damjano

QE75Q80TAT vs 75XH9096

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, raf7705 napisał:

Nie ma kodeka DTS i nie odczyta.

Czyli w tym przypadku pozostaje kupno xh9096 który DTS posiada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w tym przypadku pozostaje kupno xh9096 który DTS posiada? 
Widzisz gdybyś tak się nie zastanawiał to miałbyś w świetnej cenie tv 4999zł w zeszłym tyg była promocja na 65"XH9005 teraz już do normy wróciły ceny 5500zł.
Tak trochę już temat się dłuży. Czy jakiś tv odczytuje czy nie DTS, to już sorry ale wymyślanie i szukanie dziury w całym. Za dźwięk odpowiedzialne jest kino domowe lub soundbar, w TV licz się że dźwięk to stereo.
Udaj się do sklepu i zobacz oba modele na żywo i wtedy sam się już przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje wam za rady

celuje w 75''' wiec chyba nic mnie nie ominęło :) myślę, że będę atakować na black friday. Planowałem tak max do 9000 wydać. Myślicie, że coś lepszego da rade złapać do tej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dziękuje wam za rady
celuje w 75''' wiec chyba nic mnie nie ominęło :) myślę, że będę atakować na black friday. Planowałem tak max do 9000 wydać. Myślicie, że coś lepszego da rade złapać do tej ceny?
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-75xh9096?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIwO_K_sWV7AIVB7wYCh2QAQkLEAQYASABEgJVQPD_BwE
Czarny piątek, a w Sony też jest takie coś jak Kupuj bez VAT i też taniej tylko nie pamiętam kiedy, no i styczniowe wyprzedaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BaliGdynia napisał:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-75xh9096?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIwO_K_sWV7AIVB7wYCh2QAQkLEAQYASABEgJVQPD_BwE
Czarny piątek, a w Sony też jest takie coś jak Kupuj bez VAT i też taniej tylko nie pamiętam kiedy, no i styczniowe wyprzedaże.

dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz gdybyś tak się nie zastanawiał to miałbyś w świetnej cenie tv 4999zł w zeszłym tyg była promocja na 65"XH9005 teraz już do normy wróciły ceny 5500zł.
Tak trochę już temat się dłuży. Czy jakiś tv odczytuje czy nie DTS, to już sorry ale wymyślanie i szukanie dziury w całym. Za dźwięk odpowiedzialne jest kino domowe lub soundbar, w TV licz się że dźwięk to stereo.
Udaj się do sklepu i zobacz oba modele na żywo i wtedy sam się już przekonasz.
Nie masz racji. Tu nie mówimy o jakości dźwięku, tylko o tym żeby wogole coś zagrało w tych głośnikach. A do tego potrzeba odtwarzacza. Jeśli telewizor ma być tym odtwarzaczem, to jest bardzo ważne, jakie kodeki dźwięku on posiada i co może wypuścić i przez jakie wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, raf7705 napisał:
53 minuty temu, BaliGdynia napisał:
Widzisz gdybyś tak się nie zastanawiał to miałbyś w świetnej cenie tv 4999zł w zeszłym tyg była promocja na 65"XH9005 teraz już do normy wróciły ceny 5500zł.
Tak trochę już temat się dłuży. Czy jakiś tv odczytuje czy nie DTS, to już sorry ale wymyślanie i szukanie dziury w całym. Za dźwięk odpowiedzialne jest kino domowe lub soundbar, w TV licz się że dźwięk to stereo.
Udaj się do sklepu i zobacz oba modele na żywo i wtedy sam się już przekonasz.

Nie masz racji. Tu nie mówimy o jakości dźwięku, tylko o tym żeby wogole coś zagrało w tych głośnikach. A do tego potrzeba odtwarzacza. Jeśli telewizor ma być tym odtwarzaczem, to jest bardzo ważne, jakie kodeki dźwięku on posiada i co może wypuścić i przez jakie wyjście.

Czyli rozumiem, że będę miał film na pendrivie/dysku, podłączę do TV i okaże się, że nie będzie głosu tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz racji. Tu nie mówimy o jakości dźwięku, tylko o tym żeby wogole coś zagrało w tych głośnikach. A do tego potrzeba odtwarzacza. Jeśli telewizor ma być tym odtwarzaczem, to jest bardzo ważne, jakie kodeki dźwięku on posiada i co może wypuścić i przez jakie wyjście.
Mi o coś innego trochę chodziło.
Tak masz rację iż to może być trochę denerwujące iż zamiast dzięki to pisk będzie. Miałem tak w Psnasie i jakie moje zdziwienie było że DTS brak.
Minimalny ubgrade TV dźwięku to soundbar, same głośniki są po prostu słabe do tak dużego TV 75" czyli pokój gdzieś z 30m2 jest. To gdzie tu radość z oglądania filmów.
My wiemy o co chodzi bo mamy kina domowe i efekt jest bynajmniej woow jak coś wybuchnie
Czyli rozumiem, że będę miał film na pendrivie/dysku, podłączę do TV i okaże się, że nie będzie głosu tak?
Tak dokładnie może być. Ja kiedyś tak miałem to ścieżki audio zmieniałem, duże pliki były haha. Teraz film na płycie. Blu-ray nie są drogie, używane nawet już za 5zl można znaleźć a jakość lepsza niż z USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Widzisz gdybyś tak się nie zastanawiał to miałbyś w świetnej cenie tv 4999zł w zeszłym tyg była promocja na 65"XH9005 teraz już do normy wróciły ceny 5500zł.
Tak trochę już temat się dłuży. Czy jakiś tv odczytuje czy nie DTS, to już sorry ale wymyślanie i szukanie dziury w całym. Za dźwięk odpowiedzialne jest kino domowe lub soundbar, w TV licz się że dźwięk to stereo.
Udaj się do sklepu i zobacz oba modele na żywo i wtedy sam się już przekonasz.

Właśnie byłem w sklepie na żywo zobaczyć. Oba telewizory wydają mi się super. Ciężko wydać werdykt w szczególności jeśli ogląda się przy "sklepowym" oświetleniu oraz wyświetlanym "demo". Widziałem natomiast kawałek nagranego piłkarskiego meczu na xh9096 i na prawdę robiło wrażenie. Powiedźcie, czy to specjalnie podkręcone piłkarskie "demo" czy rzeczywiście dobrze się ogląda mecze na tym sonym ? Macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie. Nie ma prawie żadnej różnicy między filmem z płyty, a filmem z dysku. To są bardzo małe różnice (ale są). Sprawdzałem to wielokrotnie. Film jeden do jednego. Czy to obraz czy dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, STELVIO napisał:

Ja tylko dodam od siebie. Nie ma prawie żadnej różnicy między filmem z płyty, a filmem z dysku. To są bardzo małe różnice (ale są). Sprawdzałem to wielokrotnie. Film jeden do jednego. Czy to obraz czy dźwięk.

To ja tylko tak przypomnę, że nośnik nie ma żadnego odniesienia do jakości ;)

Po 2.: jeśli zauważasz różnice w kopiach 1:1 z różnych nośników, to zapewne widzisz zmiany wynikające z odtwarzania na różnych urządzeniach i związanego z tym procesowania obrazu.

Przy okazji gratuluję wzroku :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak to kopia 1:0.9999. Skoro coś tam widzę i słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają oceny rtings do rzeczywistości? Jak porównałem sobie tego q80t a xh9096 to wyszło ze w większości obszarów Samsung wygrywa 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

To nie ma znaczenia. Chodzi tylko o format dźwięku.

Rozumiem, czyli obraz pójdzie ale będzie cisza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważył bym na twoim miejscu zewnętrzny odtwarzacz plików. Wtedy możesz wybrać, poprostu lepszy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie promo ze pierw ceny wróciły do normalnych jak z dnia premiery i od tego podatek VAT wychodzi na to samo co w promocji które były

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 16:54, damjano napisał:

Jak się mają oceny rtings do rzeczywistości? Jak porównałem sobie tego q80t a xh9096 to wyszło ze w większości obszarów Samsung wygrywa 🤨

Nijak się ma, nie sugeruj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jakimś dziwnym trafem też mam zamiar wybrać któryś z tych modeli. Obecnie mam KD65-XE7005 i fajnie współpracuje mi z subwooferem. Nie chciałbym rezygnować z subwoofera więc mam nadzieję ze droższe modele też mają wyjście na głośnik niskotonowy jak w tanim KD65-XE7005. Chciałbym tylko aby ktoś potwierdził ten fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...