Skocz do zawartości
damjano

QE75Q80TAT vs 75XH9096

Rekomendowane odpowiedzi

Warto dopłacić wiele więcej niż 1tys zł.

Ale jak chcesz po taniości kupować, to już twój wybór.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie raf7705 za info !

 

mam jeszcze pytanie, który z tych telewizorów ( q80t lub xh9096) będzie bez problemu odtwarzał filmy z pendriva/dysku zew? Czytałem, że są (stricte do tych modeli nie znalazłem ) czasami problemy: a to czegoś nie czyta, a to przycina i laguje, a to nie wyświetla napisów. Który byście wybrali kierując się chęcią bezproblemowego oglądania i wyciśnięcia z takiego filmu z dysku najlepszej jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
potrzebna pomoc w wyborze. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum i wyselekcjonowaniu telewizorów, w wyborze został: Samsung QLED QE75Q80TAT oraz Sony KD-75XH9096
 
Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Telewizor do sportu, netflix/film z pendriva jak również kanały informacyjne. Pomieszczenie będzie jasne, natomiast przez większość czasu w ciągu roku tv będzie oglądane po 18:00.
 
Z góry bardzo dziękuje
 
Sam mam Sony jeśli chodzi o Netflixa to zaleta na korzyść Sony bo wspiera on Dolby Vision, w TV DVB-T czy tvsat bardzo ładny obraz, a na płytach UHD rewelacyjny obraz, czy to w dzień czy w nocy.
zauważyłem jeszcze jedną rzecz - w testach ów Sonego natknąłem się, że podczas oglądania filmu z białymi napisami potrafi mocno rozświetlić ekran w szczególności przy ciemnych scenach. Da rade to wykalibrować czy jest to wada która pozostanie?
Już bez przesady, jedynie na filmikach tak to widać, w rzeczywistości nie jest tak źle, a jeśli Netflix będziesz korzystać to tam też można przyciemnić czcionkę, w odtwarzaczach blu-ray uhd zazwyczaj też można zmieniać pozycję i kolor napisów.
Rozumiem, że jeśli q80t nie ma atmosa to pozostaje mi kupno jakiegoś soundbara ? ( może głupie pytanie ale w kwestii zabawy z soundbarami jestem zielony ).
Żaden tv fizycznie nie obsłuży Atmosa, on jedynie posiada kodek audio który później jest przekazywany do amplitunera i tam dany sygnał nadawany jest tak jak orginalny, jeśli masz ścieżkę Atmos i masz takowy set w domu to będziesz mieć Atmosa.
Soundbar to poprawi dialogi, bassy, ogólnie nada dynamiki ale raczej efektów w stylu Atmos nie usłyszysz. Na pewno lepszy dźwięk z "bata" będzie niż z TV
a jak bym kupił - soundbar - Liczba kanałów   3.1.2 ? będzie dalej ok ? rozumiem ze nie będzie takiego efektu jak z 5.1.2 ale może nie warto dopłacać ponad 1000zł ? 
Do Sony czy Samsung masz dedykowane soundbary i jak w zestawie kupisz to mniej zapłacisz. Jeśli zależy Tobie na efekcie audio to niestety trzeba dołożyć od 7tyś w górę, sam Amplituner to koszt około 4tyś plus kolumny i subwofer (minimum 5.1.2) oraz kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BaliGdynia napisał:

Sam mam Sony jeśli chodzi o Netflixa to zaleta na korzyść Sony bo wspiera on Dolby Vision, w TV DVB-T czy tvsat bardzo ładny obraz, a na płytach UHD rewelacyjny obraz, czy to w dzień czy w nocy.Już bez przesady, jedynie na filmikach tak to widać, w rzeczywistości nie jest tak źle, a jeśli Netflix będziesz korzystać to tam też można przyciemnić czcionkę, w odtwarzaczach blu-ray uhd zazwyczaj też można zmieniać pozycję i kolor napisów.Żaden tv fizycznie nie obsłuży Atmosa, on jedynie posiada kodek audio który później jest przekazywany do amplitunera i tam dany sygnał nadawany jest tak jak orginalny, jeśli masz ścieżkę Atmos i masz takowy set w domu to będziesz mieć Atmosa.
Soundbar to poprawi dialogi, bassy, ogólnie nada dynamiki ale raczej efektów w stylu Atmos nie usłyszysz. Na pewno lepszy dźwięk z "bata" będzie niż z TVDo Sony czy Samsung masz dedykowane soundbary i jak w zestawie kupisz to mniej zapłacisz. Jeśli zależy Tobie na efekcie audio to niestety trzeba dołożyć od 7tyś w górę, sam Amplituner to koszt około 4tyś plus kolumny i subwofer (minimum 5.1.2) oraz kable.

Bardzo dziękuje za obszerna opinie !

Powiedz proszę czy na Twoim sony bez problemu chodzą filmy z dysku? ( posiadasz model xh9096?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również rozważam chęć zakupu któregoś z dwóch w/w TV. Również w 75calach. Dla osób które posiadają lub czytały jakieś testy mam 2 pytania:

Który TV ma więcej stref wygaszania? Sony czy Samsung?

65 cali w Sony ma 32 strefy a ile ma 75 cali? O Samsungu nigdzie nic nie mogę znaleźć:(

Drugie pytanie to kwestia nóżek. Gdzieś czytałem że Sony w 75 calach jest bardzo niestabilny i łatwo go wywrócić. Czy to prawda i jak wygląda sprawa u Samsunga?

U nas w okolicy niestety nie ma tak dużych TV w sklepach aby zobaczyć to organoleptycznie.

Czy warto jeszcze poczekać do grudnia z zakupem? Bo widzę TV powoli tanieją. Pytanie do jakiego pułapu mogą takie 75 cali stanieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuje za obszerna opinie !

Powiedz proszę czy na Twoim sony bez problemu chodzą filmy z dysku? ( posiadasz model xh9096?)

Ja mam zeszłoroczny model Sony 65"XG9505. Powiem tak, myślę że to android, czyli nie będzie problemu z odczytem z dysku, Kodi możesz zainstalować czy VLC już nawet na start jest. Nie korzystam z dysku. Netflix, YT, i płyty uhd tylko, czasami coś przez bt z telefonu, zdjęcia czy filmy. Nie odpowiem jak z dyskiem bo nawet nie mam żadnych plików do odpalenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BaliGdynia napisał:

Ja mam zeszłoroczny model Sony 65"XG9505. Powiem tak, myślę że to android, czyli nie będzie problemu z odczytem z dysku, Kodi możesz zainstalować czy VLC już nawet na start jest. Nie korzystam z dysku. Netflix, YT, i płyty uhd tylko, czasami coś przez bt z telefonu, zdjęcia czy filmy. Nie odpowiem jak z dyskiem bo nawet nie mam żadnych plików do odpalenia.

 

a powiedz prosze co polecasz do odpalenia uhd? Rozumiem ze jakis odtwarzacz blueray? płyty kupujesz czy sam wypalasz? Przepraszam za głupie pytania -  zatrzymałem sie na tv gdzie podpinam pendriva albo lapka i oglądam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz prosze co polecasz do odpalenia uhd? Rozumiem ze jakis odtwarzacz blueray? płyty kupujesz czy sam wypalasz? Przepraszam za głupie pytania -  zatrzymałem sie na tv gdzie podpinam pendriva albo lapka i oglądam
Ja mam Panasonic DB-UP820 drugi zaś godny polecenia to Sony UBP-X800M2, jeśli masz więcej kasy to Oppo205 lub Panas dp-up9000. Kiedyś miałem Panasa dnp900 on konkurował z Oppo203, brakowało jedynie HDR 10+. Płyty 4K uhd kupuje na zagranicznych stronach, Zavvi, Amazon, czy u nas na olx używane. Zazwyczaj ktoś obejrzy raz film i sprzedaje za 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BaliGdynia napisał:
29 minut temu, damjano napisał:
a powiedz prosze co polecasz do odpalenia uhd? Rozumiem ze jakis odtwarzacz blueray? płyty kupujesz czy sam wypalasz? Przepraszam za głupie pytania -  zatrzymałem sie na tv gdzie podpinam pendriva albo lapka i oglądam emoji4.png

Ja mam Panasonic DB-UP820 drugi zaś godny polecenia to Sony UBP-X800M2, jeśli masz więcej kasy to Oppo205 lub Panas dp-up9000. Kiedyś miałem Panasa dnp900 on konkurował z Oppo203, brakowało jedynie HDR 10+. Płyty 4K uhd kupuje na zagranicznych stronach, Zavvi, Amazon, czy u nas na olx używane. Zazwyczaj ktoś obejrzy raz film i sprzedaje za 50zł.

ok wielkie dzięki 

Jest może jakaś osoba która ma q80? Znam już opinię o sony :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, damjano napisał:

mam jeszcze pytanie, który z tych telewizorów ( q80t lub xh9096) będzie bez problemu odtwarzał filmy z pendriva/dysku zew?

Żaden... Do odtwarzania plików z dysków najlepiej używać jakiegoś TV-BOX. Osobiście polecam nvidia shield.

TV/projektor ma być do obrazu, kino domowe do dźwięku, konsola/PC do grania, a TV BOX do stremingu/dysków - tak jest najlepiej.

Nie jestem też zwolennikiem soundbara. Dla mnie to "prawie" kino domowe.... ;)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

Żaden... Do odtwarzania plików z dysków najlepiej używać jakiegoś TV-BOX. Osobiście polecam nvidia shield.

TV/projektor ma być do obrazu, kino domowe do dźwięku, konsola/PC do grania, a TV BOX do stremingu/dysków - tak jest najlepiej.

Nie jestem też zwolennikiem soundbara. Dla mnie to "prawie" kino domowe.... ;)

Rozumiem. Napotkałem się właśnie na takie nazwy jak nvidia shield czy xiaomi box. Mógłbym Cie prosić, żebyś prosto opisał jak tego używać? Wbiłem w przeglądarkę ale nie mam nic konkretnego tylko "Przejdź na wyższy poziom i zyskaj więcej możliwości dzięki domowemu centrum rozrywki i konsoli do gier...."  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, damjano napisał:

Rozumiem. Napotkałem się właśnie na takie nazwy jak nvidia shield czy xiaomi box. Mógłbym Cie prosić, żebyś prosto opisał jak tego używać? Wbiłem w przeglądarkę ale nie mam nic konkretnego tylko "Przejdź na wyższy poziom i zyskaj więcej możliwości dzięki domowemu centrum rozrywki i konsoli do gier...."  :) 

Poczytaj tu: niedawno kupiłem i dokładnie opisałem wszystkie funkcje:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/49916-nowa-nvidia-shield-4k-dolby-vision-szybszy-procesor/

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ivanik napisał:

65 cali w Sony ma 32 strefy a ile ma 75 cali? O Samsungu nigdzie nic nie mogę znaleźć:(

Samsung Q80T ma 50 stref

Sony XH90 ma 32 strefy

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest procedura odbierania tv od kuriera za pobraniem? Ogladamy czy paczka jest nieuszkodzona, placimy, podpisujemy, wydaje nam i mowimy, ze chcemy sprawdzic zawartosc przy nim? A jak powie, ze mu sie spieszy i, ze mozna zadzwonic w razie czego, to co wtedy,  uznaja szkode jakby byla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bliz napisał:

Jaka jest procedura odbierania tv od kuriera za pobraniem? Ogladamy czy paczka jest nieuszkodzona, placimy, podpisujemy, wydaje nam i mowimy, ze chcemy sprawdzic zawartosc przy nim? A jak powie, ze mu sie spieszy i, ze mozna zadzwonic w razie czego, to co wtedy,  uznaja szkode jakby byla?

Ja bym jeszcze się podłączył do pytania jak wygląda zwrot tv po zamówieniu z internetu? Według prawa mam 14 dni. Tylko jak to wygląda w praktyce ? Muszę zamówić kuriera i odesłać tam gdzie kupiłem? Czy mogę odnieść do sklepu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mxmxm napisał:

Samsung Q80T ma 50 stref

Sony XH90 ma 32 strefy

 18 stref więcej to chyba powinna być duża różnica w jakości obrazu. Nikt tego nie dostrzega? Czy Sony tak to dopracował że nie widać różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jeszcze się podłączył do pytania jak wygląda zwrot tv po zamówieniu z internetu? Według prawa mam 14 dni. Tylko jak to wygląda w praktyce ? Muszę zamówić kuriera i odesłać tam gdzie kupiłem? Czy mogę odnieść do sklepu? 
Zależy gdzie kupisz. Zazwyczaj jest tak że dzwonisz i mówisz że chcesz zwrot zrobić i tam już pokierują Tobą. Pamiętaj jedynie aby wszystkie taśmy i folie ochronne pozostały na TV no i karton oczywiście. Koniecznie musi to być zakup przez internet aby mógł być zwrot.
Jaka jest procedura odbierania tv od kuriera za pobraniem? Ogladamy czy paczka jest nieuszkodzona, placimy, podpisujemy, wydaje nam i mowimy, ze chcemy sprawdzic zawartosc przy nim? A jak powie, ze mu sie spieszy i, ze mozna zadzwonic w razie czego, to co wtedy,  uznaja szkode jakby byla?
Chyba pierwszy raz to robisz. Dokładnie dajesz kasę a kurier wydaje towar. Możesz też wykupić extra sprawdzenie towaru przed płatnością. Paczki zazwyczaj są ubezpieczone i jak coś się stanie to dzwonisz do tego kuriera i zgłaszasz szkodę, oraz informujesz o tym sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bliz napisał:

Jaka jest procedura odbierania tv od kuriera za pobraniem? Ogladamy czy paczka jest nieuszkodzona, placimy, podpisujemy, wydaje nam i mowimy, ze chcemy sprawdzic zawartosc przy nim? A jak powie, ze mu sie spieszy i, ze mozna zadzwonic w razie czego, to co wtedy,  uznaja szkode jakby byla?

Nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek kurier w Polsce zgodził się na sprawdzanie TV. Nawet sprawdzenie wizualne bez włączenia to w przypadku TV z 20 min. żeby otworzyć karton...

Ja kupowałem ostatnio wszystkie duże TV - 65'' i dwa 75'' też online, a ten drugi to nawet za 15k :) ale mam zaufanie do sieci RTV-EURO-AGD . Tam nie ma jakiegoś kuriera tylko przyjeżdża ich pracownik, który wyjmuje karton i widać czy jest coś nie tak jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Za chyba 100zł jest też usługa włączenia i to najbezpieczniejsza w celu sprawdzenia jakiś pixeli czy bloomingu itd, ale ja np nie chciałem... Ale panowie sami nalegali żeby wypakować i włączyć choć nie było zapłacone. Z kolei jak kupowałem 2 lata temu i akurat zamówiłem sobie na ostatni dzień roku czyli 31.12 to panowie byli mocno wkurzeni, że muszą pracować, a ktoś sobie kupuje TV :) No, ale to osobna historia.

Na pewno nigdy w życiu bym nie kupił TV z normalną dostawą przez kuriera typu DPD czy DHL - TV to zazwyczaj drogi wydatek i tu już nie ma zabawy...

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, raf7705 napisał:

Samsung średnio się nadaje, jako odtwarzacz plików. Nie odtworzy ci dźwięku DTS.

A jak podłącze soundbar to odczyta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...