Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z jasnością napisów odtwarzanych z plików UHD. Chodzi o to, że są zbyt jasne i w moim odtwarzaczu nie ma opcji regulacji ich jasności. Odtwarzając filmy bluray/DVD nie mam tego problemu (napisy są znacznie ciemniejsze i nie rażą po oczach). Filmy UHD odtwarzam z dysku podłączonego do odtwarzacza. Moje pytanie brzmi, czy istnieje taki odtwarzacz strumieniowy, który miałby opcję regulacji jasności napisów? Nie chodzi mi o zmianę koloru, lecz o samą zmianę jasności (przyciemnienie). Próbowałem przyciemniać napisy za pomocą programu "subtitle workshop" lecz nie odnosiło to skutku, po zmianie nasycenia i jaskrawości, napisy ani trochę nie były przyciemnione podczas odtwarzania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za odtwarzacz czy potrafi on odczytać zmieniony kolor napisów, są to napisy srt jak rozumiem?

15 godzin temu, jk59 napisał:

Nie chodzi mi o zmianę koloru

I tu się mylisz, ale najpierw odp na wcześniejsze pytania.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony X-700 ale chodzi mi tylko o odtwarzacze strumieniowe(dune,egreat i inne firmy).Mam ponad 200 plików filmów uhd i nie będę teraz ich przerabiać.Dlatego zwracam się do użytkowników odtwarzaczy strumieniowych o opcję regulacji jasności napisów.Dodane są napisy srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X700 przy zmieniony kolorze napisów srt wyświetla je zawsze w takim samym kolorze czyli białym?

Żaden odtwarzacz nie zmienia jasności, zmienia kolor co jest tym samym... biała czcionka i zmniejszenie jej jasności to nic innego jak zmiana jej koloru na szarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniając kolor czcionki na szary jest duża różnica pod względem przyciemnienia napisów, czy raczej niewielka. Chodzi mi tylko o wyświetlanie napisów na UHD. Efekt HDR mocno rozjaśnia napisy, pytanie jak to będzie wyglądało na czcionce w kolorze szarym, testował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafisz odpowiadać na pytania? i je zadawać w normalny sensowny sposób?

Tak aby napisy nie waliły ci po oczach muszą być bardzo szare, takie właśnie często znajdują się na płytach UHD.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, mysle ze tylo player panasonic UB -9000 posiada taką możliwość, bo sam ten player mam i jest opcja zmiany jasności napisów nawet tak że ich prawie nie widac a tez mozna zmienic lokalizacje wyświetlania napisów..ze niekoniecznie pod ekranem, moze byc nad, można też obniżyć do samej listwy napisy.. jest wiele różnych opcji z napisami..

sam posiadam ten player juz 2 lata i jak raz sobie ustawiłem tak korzystam

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o odtwarzaczu do pilików a nie płyt, zmianę jasności ma cała seria panasonica ub420 ub820 ub9000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak..tańsza opcja..ja jednak wole ogladac filmy z oryginalnych płyt 4K..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, helicox napisał:

no tak..tańsza opcja..ja jednak wole ogladac filmy z oryginalnych płyt 4K..

A nie słyszałeś o tym ze jak masz oryginalna płytę 4K to możesz sobie zrzucić kopia np. na NASa i oglądać film dokładnie tak jak z płyty, tyle ze np z zewnętrznymi napisami, nad którymi się ma kontrole. A jak masz odtwarzacz, który umożliwia dodanie zewnętrznych napisów to po prosty do filmu z oryginalnej płyty dodajesz napisy, zewnętrzne, takie, których nie ma na oryginalnej płycie. 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co mi napisy? jak ja nie mam problemu z angielskim ani moi znajomi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, helicox napisał:

a po co mi napisy? jak ja nie mam problemu z angielskim ani moi znajomi..

A jeśli film jest na przykład tylko w j. francuskim lub jakimkolwiek innym bez angielskiego i polskiego? Ahhh... pewnie tez nie masz problemu :) tylko pogratulować :) 

No tak... przecież wszystkie filmy na świecie za z j. angielskim.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupuje filmy to tylko ktore maja podstawowa wersje angielski albo napisy angielskie.. a poza tym nawet jak film jest prod francuskiej czy niemieckiej- to zawsze jest też tam wersja angielska..bo chyba nie kupuje nikt filmu jak to się mówi- jak kota w worku.. przynajmniej ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, helicox napisał:

jak kupuje filmy to tylko ktore maja podstawowa wersje angielski albo napisy angielskie.. a poza tym nawet jak film jest prod francuskiej czy niemieckiej- to zawsze jest też tam wersja angielska..bo chyba nie kupuje nikt filmu jak to się mówi- jak kota w worku.. przynajmniej ja.

No widzisz, każdy robi, kupuje to co lubi i chce, dlatego są osoby, które CHCĄ oglądać filmy z napisami, a czasami nawet chcą oglądać film z własnymi napisami a nie takimi jaki są na płycie.

Ja np. nie patrzę wcale czy i jakie są napisy, nie interesuje mnie to. Nie obawiam się „kota w worku”, po prostu kupuje te filmy, takie wydania, które chce i już. A jeśli mi to pasuje to oglądam z napisami i to z taki jakie ja chce a nie z taki jakie MUSZĘ oglądać.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja tak samo wlasnie,.  więc jaki tu problem? zaden..teraz robia promocje w uk film 4K w wiekszosci sa 2 szt za 30 funtów a nawet niektore sa 2 szt za 20 funtów..a gdy widze ze u nas w pl te same filmy sa po..ok 130 zl..to sorry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, helicox napisał:

i ja tak samo wlasnie,.  więc jaki tu problem? zaden..teraz robia promocje w uk film 4K w wiekszosci sa 2 szt za 30 funtów a nawet niektore sa 2 szt za 20 funtów..a gdy widze ze u nas w pl te same filmy sa po..ok 130 zl..to sorry..

No właśnie żaden problem, o to chodzi za żaden problem, to Ty masz problem ze ktoś chce oglądać filmy napisami, zewnętrznymi napisami. Filmy UHD 4K - 2 za 30GBP to drogo, 2 za 20 lub 3 za 30GBP to norma, ale to tez nic nowego, nie ma się czym podniecać. Film na nośniku to podstawa, a najlepiej jeśli się ma np. możliwość zrzucenia płyty na NASa, oglądanie jest wtedy jeszcze wygodniejsze i przyjemniejsze.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnego problemu- kazdy oglada jak chce i na czym chce i z czego chce..luzzz.

a gdzie znalazłeś płyty 3 szt za 30 funtów? chętnie tam zajrzę i może cos dla siebie wybiorę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, helicox napisał:

nie mam żadnego problemu- kazdy oglada jak chce i na czym chce i z czego chce..luzzz.

a gdzie znalazłeś płyty 3 szt za 30 funtów? chętnie tam zajrzę i może cos dla siebie wybiorę..

Zoom.co.uk zavvi.com

Właśnie idzie dostawa 6 „nowych” tytułów :) 

Ale nie tylko tam, ostatnio pakiet trzy filmy 4K Nolana za 17€ i w dodatku z pl napisami.

Ale to na Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helicox, sęk w tym, że są filmy nieangielskojęzyczne, które np. na UHD czy BD dostępne są tylko np. z Niemiec, Włoch, Francji czy Japonii, na których nie ma angielskich napisów. 
Więc masz opcję:
1 - Aha, to nie obejrzę.
2 - Dołożę sobie polskie/angielskie napisy, więc obejrzę.

Osobiście wybieram bramkę nr. 2 :)

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że odbiegamy od tematu...Reasumując, nie ma takiego odtwarzacza strumieniowego, który miałby opcję regulacji napisów, tak? A czy zmieniając kolor na szary na takich odtwarzaczach, jest duża różnica względem białego? Inne kolory mnie nie interesują. Powtarzam temat dotyczy tylko i wyłącznie napisów w plikach UHD (nie na płytach). Proszę o odpowiedź posiadaczy odtwarzaczy strumieniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci jako urzytkownik odtwarzacza płyt OPPO i klona OPPO , obydwa są  również odtwarzaczami sieciowymi, jeśli chodzi o sieć wewnętrzna a nie dane online i streaming... Nie można w nich zmieniać płynnie jasności koloru, można zmienić tylko kolor napisów, np na szary i jest jak najbardziej ok, nie wali po oczach. Osobiście używam koloru takiego jakby ???? brązowo-czerwonego, sa24 kolory do wyboru, pozycja i wielkość napisów tez można zmieniać. Ale żeby było jasne, napisy zewnętrzne to nie tylko pliki czyli remuxy, to są tez napisy zewnętrzne do zgranej kopii płyty odtwarzanej po sieci, świat napisów nie kończy się na remuxah i fizycznych płytach, a niektóre tv tez czytają napisy zewnętrzne po sieci. Wszędzie tam gdzie możesz zainstalować np. KODI będzie mogł dość swobodnie ingerować w ustawienia napisów.

Można tez zrobic swoje remuxy, to nie jest nic skomplikowanego, ale do tego trzeba mieć płytę... wiec nie jest to odbieranie od tematu, raczej jego rozwiniecie.

Tak wiec żeby dodać napisy trzeba mieć do czego je dodać, oczywiście jeśli nie jedzie się po bandzie i nie ściąga wszystkie w 100% z netu...

Dodam jeszcze ze zmiana koloru DE faktów niestety działa tylko w przypadku napisów zewnętrznych, jeśli chodzi o napisy z płyt to chyba tylko w kilku (???nastu) przypadkach kolor został zmieniony.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jk59 napisał:

A czy zmieniając kolor na szary na takich odtwarzaczach, jest duża różnica względem białego?

Idiotyczne pytanie, skoro zmieniasz kolor to jest taki jaki ma być?

Odpowiem ostatni raz bo jak nie zrozumiesz tak prostych rzeczy trudno twój problem, zmiana jasności to nic innego tak zmiana koloru na ciemny szary. Możliwość zmiany kolorów ma w zasadzie każdy odtwarzacz typu Smart/TV box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2020 o 16:39, D4r3KS napisał:

Idiotyczne pytanie, skoro zmieniasz kolor to jest taki jaki ma być?

Nie sprecyzowałem dokładnie pytania. Nie chodzi mi o sam w sobie kolor,  wiadomo że szary od białego będzie się różnił. Chodzi mi o to, czy napisy w kolorze szarym będą dużo ciemniejsze niż napisy w kolorze białym, czy nie będą raziły po oczach jak białe przy sygnale UHD z odtwarzanych plików, jak się to ma w rzeczywistości. Szary może być również jasny i wtedy różnica może być niewielka, dlatego pytam bo zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza strumieniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobisz czarne... :D

Ja pitole co za pytanie ;D nosz kuwa jeśli będą za jasne to zmienisz na jeszcze bardziej szare jak ci dalej będą za jasne to ustawisz na ultra hiper [beeep]er szare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, jk59 napisał:

Nie sprecyzowałem dokładnie pytania. Nie chodzi mi o sam w sobie kolor,  wiadomo że szary od białego będzie się różnił. Chodzi mi o to, czy napisy w kolorze szarym będą dużo ciemniejsze niż napisy w kolorze białym, czy nie będą raziły po oczach jak białe przy sygnale UHD z odtwarzanych plików, jak się to ma w rzeczywistości. Szary może być również jasny i wtedy różnica może być niewielka, dlatego pytam bo zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza strumieniowego.

Pamiętam cały czas żeby sprawdzić u siebie na płycie UHD jak mi pisałeś na priv, ale jeszcze nie zdążyłem... Natomiast Panasonic odtwarza płyty i to główne jego zastosowanie. A tobie chodzi chyba o pliki ? Pliki Panasonic też odtwarza, ale na pewno nie obrazy płyt. Generalnie za dobry w tym nie jestem bo filmy z płyt oglądam na płytach, a filmiki czy jakieś ripy z dysków, ale nie struktury płyt... Co do całych struktur płyt do odczytu z dysków niech się wypowiedzą inni. Jestem zdziwiony, że jakiś androidowy TV BOX tego nie potrafi... (chodzi mi o tą jasność napisów).

A co do tematu Oppo i jego chińskiego klona i kwestii napisów zewn. to cały temat rzeka... Okazuje się, że po zmianie firmware i mój Panasonic też to potrafi... Koledzy w wątku o Panasonicu przedstawili rozwiązanie... Więc nie tylko Oppo... To tak na marginesie...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...