Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, prześledziłem już nie jedno forum, i rozmawiałem ze sprzedawcami w niejednym sklepie, ale w pewnym momencie przestałem ponieważ informacji było zbyt dużo, a często były one sprzeczne...

Czy ktoś z was zajmuje się sprzedażą telewizorów na co dzień i może mi podpowiedzieć na jaki telewizor postawić? Obecnie mam 10 letnią plazmę od Panansonic, która działa jak nowa, ale po przeprowadzce jest już zdecydowanie za mała. 

Chciałbym kupić OLEDA żeby nie mieć obrazu gorszego niż w moim obecnym, starym TV. Muszę zakupić minimum 65 cali, najlepiej żeby miała od 500 nitów (mam słoneczny salon) w górę i chyba było by wskazane 120Hz żeby sport wyglądał jak należy ?! W sklepach mecze piłki nożnej na oledach 100 hz  trochę mnie wystraszyły. Niejednokrotnie namawiano mnie na markę LG, ale jak sprawdzałem jakie są wypalone OLEDY na popularnych serwisach handlowych to w zasadzie wszystkie są od wspomianego LG... 

Sporo myślałem o Qledzie od samsunga 8 i 9 generacji, ale ostatecznie wolałbym jednak OLEDA.

Wiem, że nie znajdę telewizora idealnego, używam dość mocno netflixa, hbo go i tidala, ale dzieci spędzają również sporo czasu na kanałach z bajkami i trochę na konsoli do gier.  Generalnie Tv bedize używany w dzień i wieczorami oglądany z odległości około 4 m z narożnika (kąty widzenia też są dla mnie ważne), sygnał sat, 

Proszę o wasze sugestie jeśli chodzi o wybór TV, zakładam, że polecicie LG albo właśnie Panansonica, ale proszę o konkretne modele. Najlepiej gdyby budżet zmieścił się w 8K, ale rozważę większą inwestycję. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Pozdrawiam

*zdjęcie dla przyciągnięcia uwagi 

otv.png

Edytowane przez Gvirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wszystkie oledy wypalają się dokładnie tak samo, przy czym od LG najłatwiej dostać nową matrycę na gwarancji. Dużo wypalonych LG widać dlatego, że są najtańsze, więc dobrze się sprzedają.

 

Z drugiej strony - jeśli nie zabiłeś plazmy, to szanse na wypalenie oleda są niewielkie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raus napisał:

Najprawdopodobniej wszystkie oledy wypalają się dokładnie tak samo, przy czym od LG najłatwiej dostać nową matrycę na gwarancji. Dużo wypalonych LG widać dlatego, że są najtańsze, więc dobrze się sprzedają.

Dokładnie to samo miałem napisać. Najwięcej OLEDów sprzedaje LG bo są dobre i tanie. Dodatkowo mają raczej dobre opinie o serwisie na tle innych producentów. 

W dniu 8.09.2020 o 18:40, Gvirus napisał:

Muszę zakupić minimum 65 cali

Oledy powyżej 65 cali występują na razie tylko w jednym rozmiarze 77 cali i ich cena na razie jest zaporowa (powyżej 15 tys)

W dniu 8.09.2020 o 18:40, Gvirus napisał:

najlepiej żeby miała od 500 nitów

500 nitów w SDR wyciągają tylko nieliczne, najdroższe telewizory LCD. Zależy jak bardzo słoneczny masz ten salon. Jeżeli mieszkasz w Grecji i zamiast ścian masz wielkie okna, to sobie OLEDa odpuść. W naszych normalnych warunkach polskich i w dodatku w sytuacji w której miałeś plazmę nie masz się czym przejmować. Dodatkowo wspomnę że LG ma najmniej agresywnie działający system ABL, co daje jaśniejszy obraz od konkurencji w sytuacji gdy na ekranie jest wyświetlane dużo bieli (sporty zimowe).

W dniu 8.09.2020 o 18:40, Gvirus napisał:

Wiem, że nie znajdę telewizora idealnego, używam dość mocno netflixa, hbo go i tidala, ale dzieci spędzają również sporo czasu na kanałach z bajkami i trochę na konsoli do gier.  Generalnie Tv bedize używany w dzień i wieczorami oglądany z odległości około 4 m z narożnika (kąty widzenia też są dla mnie ważne), sygnał sat, 

Proszę o wasze sugestie jeśli chodzi o wybór TV, zakładam, że polecicie LG albo właśnie Panansonica, ale proszę o konkretne modele. Najlepiej gdyby budżet zmieścił się w 8K, ale rozważę większą inwestycję. 

Do takiego uniwersalnego oglądania LG jest moim zdaniem optymalnym wyborem. Panasonic jest lepszy pod kątem jakości obrazu i biorą go ludzie którzy oglądają dużo filmów, ale 65 cali w 8 tys się na bank nie zmieścisz. Poza tym Panas ma słaby system smart. Sony ma od lat najlepsze odwzorowanie ruchu na rynku - jeżeli oglądasz dużo sportu to jest idealny wybór, ale znowu - budżet 8 tys to za mało.

LG przoduje na rynku w funkcjach dla graczy i świetnym systemie smart, ale kuleje pod względem ruchu (wg wielu opinii najsłabszy upłynniacz). Jeżeli chodzi o pozostałe elementy to nie odstają aż tak bardzo od czołówki, co tłumaczy to dlaczego sprzedają tak dużo OLEDów.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Philipsa 804/854. A o to by wypaleń nie było musisz sam zadbać najbardziej, tak po prostu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...