Skocz do zawartości
loky

Jaki używany flagowiec za wypalonego oleda?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie za drogi.
Kupiłbym już dziś dx900 z olx za 3700zł, ale sprzedawca cholernie daleko (Kraków). Wbrew pozorom trochę tych telewizorów jest. Nawet tu na forum jest zf9 z Wrocławia, ale kolega [mention=119868]ffallen[/mention] trochę odpłynął z ceną.
Czytając test obu telewizorów to Sony średnio wypada przy tym Panasonicu. Jeszcze na dokładke Android 8. To już wogóle lepiej wypada średni Firefox OS

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając test obu telewizorów to Sony średnio wypada przy tym Panasonicu. Jeszcze na dokładke Android 8. To już wogóle lepiej wypada średni Firefox OS

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Moze warto by troche poczytac zanim sie wypowiemy... na ZF9 od 12.2019 jest Andro 9.0, poza tym ten model jako jeden z niewielu u Sony ma 4GB RAMu i smiga jak zły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że pod względem obrazu Panasonic wypada lepiej. A android to android, prędzej czy później zacznie mulić

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mariobull napisał:

Tcl x10 to FALD całkiem niezły. 

Racja, o tym zapomnialem. 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała ankieta - bralibyście q85r z ekspozycji z samsung brand store za 6000, czy czekalibyście na prawdziwego flagowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w jak najwyższy model, by spadek jakości po OLEDzie był jak najmniej dotkliwy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vader_4747 napisał:

Ja bym celował w jak najwyższy model, by spadek jakości po OLEDzie był jak najmniej dotkliwy.

Już właściwie zdecydowałem się na q90r, ale naoglądałem się testów i wychodzi na to, ze ta nowa super powłoka pogorszyła mu kolory względem q9nf a q9nf znacznie trudniej kupić niż q90r no i wróciłem do punktu wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, loky napisał:

Już właściwie zdecydowałem się na q90r, ale naoglądałem się testów i wychodzi na to, ze ta nowa super powłoka pogorszyła mu kolory względem q9nf a q9nf znacznie trudniej kupić niż q90r no i wróciłem do punktu wyjścia.

A cos wiecej wiadomo, to pewne zrodlo jak idzie o ten test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

A cos wiecej wiadomo, to pewne zrodlo jak idzie o ten test?

Tutaj rozpisałem się na ten temat - strona 69:

Przepraszam, że tak trochę tu a trochę tam.

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loky oki juz wiem o co chodzi. Wybor oczywiscie Twoj, ale trzeba miec swiadomosc ograniczen starszego modelu jak idzie o katy boczne, co szczegolnie po oledzie moze nie byc takie latwe do akceptacji. Trudny wybor, choc ja osobiscie jednak poszedlbym w lepsze katy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 24h używania - telewizor spełnił oczekiwania z dużym okładem. Jestem więcej niż zadowolony.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loky napisał:

Po 24h używania - telewizor spełnił oczekiwania z dużym okładem. Jestem więcej niż zadowolony.

Loky napisz cos wiecej, masz doskonale porownanie do oleda i calkiem wprawione juz oko.

PS.Mowilem Ci, ze bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Loky napisz cos wiecej, masz doskonale porownanie do oleda i calkiem wprawione juz oko.

PS.Mowilem Ci, ze bedzie dobrze :)

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, żebym pisał opinie po 24h używania.

Ja się bałem, że będę musiał się po prostu pogodzić z dużym, a nawet bardzo dużym spadkiem satysfakcji z oglądania. Dosłownie nastawiłem się, że wytrzymam kilka miesięcy z tą paździerzą aż się w końcu przyzwyczaję :) - nic takiego nie nastąpiło.

Wszystko wygląda bardzo ładnie, kolorki ładne, dźwięk przyjemny, ostrość fajna jeśli źródło fajne itd. LCD dużo więcej wybacza, mam takie scenki z filmów, które wykańczały oleda a tu wyglądają normalnie. Na filmy pełnometrażowe z Netflixa patrzyłem wcześniej sceptycznie, bo było widać braki bitrate - na tym telewizorze (pomimo większego rozmiaru) jest znacznie lepiej niż na LG 55". Muszę się przyzwyczaić do tego jak ten TV posługuje się jasnością/ciemnością, bo robi to inaczej niż OLED - ale to samo miałem po zakupie oleda w odniesieniu do plazmy, więc nie ma problemu.

Odtwarzacz filmów jest do bani, pilot w porównaniu z berłem :) LG jest do bani, NIE MA DTSU! - nie rozumiem tego, bo pudełeczka Xiaomi za 200zł mają.. - ogólnie z plikami same problemy. Trochę ciemniejszy na bokach, ale widać tylko na białym i na tyle mało, że nie ruszyło mnie.

Warto wspomnieć, że ja nigdy nie miałem LCD. Po epoce kineskopów miałem 2 plazmy Panasonic i potem 55B6. Zawsze uważałem, że LCD są krzykliwe i nie do okiełznania, a biel wiecznie razi. Teraz wiem, że nic z tych rzeczy nie jest prawdą - q90r potrafi wyświetlić bardzo ładny i subtelny obraz.

Jestem w tej chwili w pełni zadowolony z tego telewizora.

Uciułam teraz na kalibrację ( @Maciej Koper jakby tak jakaś promocja dla forumowiczów raz na jakiś czas?? 😍 ) + kupię zewnętrzny odtwarzacz i będzie wszystko cacy.

Swoją drogą - po kalibracji LG nie mogłem się przyzwyczaić do obrazu kilka miesięcy, teraz nie wyobrażam sobie filmów bez kalibracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 24h używania - telewizor spełnił oczekiwania z dużym okładem. Jestem więcej niż zadowolony.
Że tak powiem...
A nie mówiłem..
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 19:52, loky napisał:

Uciułam teraz na kalibrację ( @Maciej Koper jakby tak jakaś promocja dla forumowiczów raz na jakiś czas?? 😍 ) + kupię zewnętrzny odtwarzacz i będzie wszystko cacy.

Swoją drogą - po kalibracji LG nie mogłem się przyzwyczaić do obrazu kilka miesięcy, teraz nie wyobrażam sobie filmów bez kalibracji...

Na pewno stałym klientom się należy ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Maciej Koper napisał:

Na pewno stałym klientom się należy ;)

W takim razie umawiamy ☺️ Wysłałem wiadomość ze strony i na facebooku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DX900 faktycznie taki killer? Smart ogarnia czy trzeba przystawkę? Generalnie nastawiałem się na B9, może CX na Black Friday, choć przeraziła mnie ilość awarii. Podobnie jak Loky wydawało mi się, że OLED bardziej wrażliwy jest na jakość materiału, co dla mnie na minus. Z alternatyw w zasadzie pozostał XH90, ewentualnie czekać na zjazd ceny XH95... Jest też wynalazek HISENSE U8QF i 132 strefy wygaszania...

Edytowane przez MIIKI
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Smart? Nie ma slabszego "smarta" od Panasonica w pierwszoligowych telewizorach. Jadyna zaleta  wsrod opcji multimedialnych, wyrozniajaca DX900 sposrod konkurencji, to mozliwosc zdalnego ogladania telewizji z tunerow wbudowanych/ podlaczonych do telewizora, na innych wyswietlaczach, czy to tabletach, czy "sypialnianych" telewizorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hisense ma jakiś swój Smart vidaa u4. Brak Apple, Disney, hbo go.
Tv wg recenzji ma potencjał ale i kilka problemów zwłaszcza z ruchem mimo że jest na 120hz matrycy.
Jednak biorąc pod uwagę cenę to faktycznie jedna z najlepszych opcji w tym momencie na rynku.
HDR ponad 1000 ma mało który tv w tej cenie, no może poza starym Sony XF9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX900 z OLX 17500h nalotu więc raczej odpada. Czy dopiero po dotarciu? ;)

1 godzinę temu, Mariobull napisał:

Hisense ma jakiś swój Smart vidaa u4. Brak Apple, Disney, hbo go.
Tv wg recenzji ma potencjał ale i kilka problemów zwłaszcza z ruchem mimo że jest na 120hz matrycy.
Jednak biorąc pod uwagę cenę to faktycznie jedna z najlepszych opcji w tym momencie na rynku.
HDR ponad 1000 ma mało który tv w tej cenie, no może poza starym Sony XF9005.

Głównie recenzje amerykańskiego odpowiednika, tylko czy to ten sam produkt 1:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba stref nie znaczy nic jesli algorytm/proces, ktory nimi steruje nie jest odpowiednio sprytnie napisany vide chocby LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Xisiek napisał:

Liczba stref nie znaczy nic jesli algorytm/proces, ktory nimi steruje nie jest odpowiednio sprytnie napisany vide chocby LG.

Dokładnie. Papier przyjmie wszystko. W USA Hisense kosztuje pół ceny europejskiej i nie ma konkurencji, a w EU w cenie Sony... 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.avforums.com/reviews/hisense-u8-4k-lcd-tv-review.17093

https://www.trustedreviews.com/reviews/hisense-u8q-55u8qftuk

https://www.techradar.com/uk/reviews/hisense-u8qf-qled-65u8qf-tv

Wersja europejska ma inny panel 8bit+frc a amerykańska ma panel 10 bitowy; różnią się też systemem i listwa dźwiękowa tak na krótko.
Powyżej linki do testów wersji sprzedawanej u nas.
Trochę czytam o tym tv i większość użytkowników jest bardzo zadowolona. Najlepsze ceny ma na w Rumunii

Cenowo Sony XF9005 jest bez konkurencji na tym polu gdyż na rynku funkcjonuje kilka lat. Inne nowe modele zawsze są dużo droższe na start. I jak widać dotyczy to Sony Xh, samsungow, TV od LG, Tcla, Philipsa czy Panasonica.

https://www.avforums.com/reviews/hisense-u8-4k-lcd-tv-review.17093

https://www.trustedreviews.com/reviews/hisense-u8q-55u8qftuk

https://www.techradar.com/uk/reviews/hisense-u8qf-qled-65u8qf-tv

Wersja europejska ma inny panel 8bit+frc a amerykańska ma panel 10 bitowy; różnią się też systemem i listwa dźwiękowa tak na krótko.
Powyżej linki do testów wersji sprzedawanej u nas.
Trochę czytam o tym tv i większość użytkowników jest bardzo zadowolona. Najlepsze ceny ma na w Rumunii

Cenowo Sony XF9005 jest bez konkurencji na tym polu gdyż na rynku funkcjonuje kilka lat. Inne nowe modele zawsze są dużo droższe na start. I jak widać dotyczy to Sony Xh, samsungow, TV od LG, Tcla, Philipsa czy Panasonica.


  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MIIKI napisał:

Panasonic DX900 faktycznie taki killer?

Nie. 

Ja bym nie kupił tego telewizora. Miał dużo stref, ale algorytm sterowania nimi nie był najlepszy, bo to były początki. Te telewizory trapił dość duży DSE i miał spore problemy z kątami - słabe kąty łapał już w rogach ekranu. Szczerze to naprawdę wolałbym kupić nowego Samsunga albo Soniacza bo:

  • dopracowali algorytmy wygaszania i nawet mimo mniejszej ilości stref wygląda to dobrze. Dodatkowo wzięli się za algorytm wygaszania w trybie gry, gdzie ze względu na minimalizację opóźnień ten algorytm musi być prostszy, przez co strata na jakości obrazu jest znaczna
  • wprowadzili powłoki polepszające kąty 
  • dopracowali nieco upłynniacze - np od tego roku mamy takie bajery jak BFI w 120Hz

DX900 był kultowym sprzętem zasłużenie, bo pokazał przyszłość (jasność w HDR, strefy), ale teraz moim zdaniem przegrywa nawet ze średniakami. Inną kwestią jest sens kupowania używki z tak dużą ilością stref - szansa że padnie któraś strefa podświetlenia jest coraz większa bo diody LED nie są wieczne. 

W dniu 16.08.2020 o 16:12, LV426 napisał:

OLED się wypalił jednak wcale nie po "50 latach"? No niemożliwe! 😲 Przecież "systemy zabezpieczające" i "tylko pierwsze modele tak miały" oh.

Koledze się wypalił właśnie jeden z tych pierwszych modeli czyli B6 po 4 latach. Powiedziałbym że wyciągnął przeciętny czas życia jak na tą serię: tragedii nie ma (nie od razu po gwarancji), ale w tamtych czasach to był drogi sprzęt i można by było oczekiwać że chociaż dociągnie do zwyczajowych 5 lat. Myślę, że jakby pożył jeszcze z rok to kolega @loky by wymienił go na nowszy model.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...