Skocz do zawartości
Redakcja

Testujemy nową aplikację CANAL+ telewizja przez internet na Android TV! Jak się sprawdza nowa telewizja internetowa bez umowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Testujemy nową aplikację CANAL+ telewizja przez internet na Android TV! Jak się sprawdza nowa telewizja internetowa bez umowy?

W maju CANAL+ uruchomił własną platformę VOD, którą reklamuje jako prawdziwą telewizję internetową na żywo, bez długoterminowych umów. Na start nadawca zaproponował widzom darmowy pierwszy miesiąc z wybranym pakietem. My postanowiliśmy sprawdzić, jak nowa aplikacja sprawdza się na Android TV!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego wniosku doszliście jako fachowcy, jeśli chodzi o płynność ruchu na transmisjach sportowych? Bo jak dla mnie jako laika, z płynnością ruchu to nie ma nic wspólnego. Zapewne powodem jest transmisja w 25 klatkach/s. Aplikacje NBA i NHL są w 50 klatkach/s i jako laik widzę, że ruch piłki czy krążka jest płynny, a nie jako pokaz slajdów jak w aplikacji Canal+ czy też Ipla

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo jak w nc+ go, czyli 30 kl/s. Do sportu to słabo delikatnie mówiąc. Powyższy "test" bardziej przypomina materiał reklamowy, bo w ogóle o tym nie wspomina.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1
  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz, a pisał go fan sportu ;) I to duży i ma wykupiony w tej apce tylko pakiet sportowy. Poprosiłem żeby się do tego odniósł. To jego prywatna opinia a nie tekst reklamowy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wykupiłem pakiet sportowy dla testu. Pod względem jakości obrazu jest lekka poprawa - w przypadku Canal Plus Sport na nc+ go mamy maksymalną rozdzielczość 720p i bitrate 2 Mbps, natomiast nowa platforma oferuje rozdzielczość 1080p przy bitracie 6 Mbps, jednak w przypadku sportu kluczowa jest płynnośc transmisji, a tu niestety brak poprawy względem nc+ go - na chwilę obecną dalej mamy 25 - 30 kl/s.

Edytowane przez vader_4747
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Jest tak samo jak w nc+ go, czyli 30 kl/s. Do sportu to słabo delikatnie mówiąc. Powyższy "test" bardziej przypomina materiał reklamowy, bo w ogóle o tym nie wspomina.
 Na moim Shield Pro jest 25 kl/s. Jakiś czas temu były testy i Canal+ Sport 3 przez jakiś tydzień był w 50 kl/s i z bitratem 12 Mbs. Nes porównania do tego co jest teraz i wyglądało to lepiej niż w UPC.

 

 

 

 

 

 

 



 
 
 
 
 

 Na moim Shield Pro jest 25 kl/s. Jakiś czas temu były testy i Canal+ Sport 3 przez jakiś tydzień był w 50 kl/s i z bitratem 12 Mbs. Nes porównania do tego co jest teraz i wyglądało to lepiej niż w UPC. Na dziś sportu nie da się oglądać, na szczęście można się samemu przekonać za darmo.
 
 
 
 
 
 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też wykupiłem pakiet sportowy dla testu. Pod względem jakości obrazu jest lekka poprawa - w przypadku Canal Plus Sport na nc+ go mamy maksymalną rozdzielczość 720p i bitrate 2 Mbps, natomiast nowa platforma oferuje rozdzielczość 1080p przy bitracie 6 Mbps, jednak w przypadku sportu kluczowa jest płynnośc transmisji, a tu niestety brak poprawy względem nc+ go - na chwilę obecną dalej mamy 25 - 30 kl/s.
Dlatego nie mam zamiaru płacić za coś co jest półproduktem, a liczą za to jakby to był towar pełnowartościowy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez slaba plynnosc. Meczów nie da się tak ogladać. Ja po miesiącu rezygnuję.

Co do darmowego miesiaca to ja wybrałem wszystkie 4 pakiety a nie tylko 1. Nie naliczyli mi za pozostałe więc chyba mozna całą usługę przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też testuję canal + sport i film na telewizorze i laptopie i moje wrażenia są takie,przede wszystkim stanowczo za drogie pakiety oferuje canal+ w mojej kablówce za pakiet film oraz sport razem wzięte zapłacę 30% mniej.Uważam iż jeżeli ktoś weźmie sobie pakiet film i sport to wówczas cena powinna być atrakcyjniejsza na przykład 70 zł .Z powodu zbyt wygórowanych cen nie wróżę im wielkiego powodzenia.Brak dźwięku w Dolby digital 5.1 i to jest duży minus  tej platformy w mojej kablówce na dekoderze przepuszczone przez amplituner  posiadam  HBO i Canal+ z dźwiekiem Dolby digital 5.1.Następny minus brak  obrazu w 4K natomiast jeśli chodzi o jakość obrazu  w HD to filmy z HBO i Canal + wyświetlane na telewizorze z tej platformy nie odbiegają jakością obrazu od filmów wyświetlanych z kablówki.Natomiast jeżeli chodzi o mecze w pakiecie sport to płynność obrazu jest lepsza z kablówki niż z platformy,na pocieczenie  dodam iż mecze w Polsat Sport Premium z internetu  też jakością nie są lepsze od canal+ .Platforma na telewizorze jest uboższa niż na laptopie i to też jest minus gdyż wiadomo że ten kto kupi pakiet będzie wolał oglądać platformę na telewizorze.

Oczywiście platforma ma dużo plusów o których wspomniał redaktor ja natomiast napisałem o minusach,gdyż wierze że jeżeli poprawią te minusy to będą atrakcyjniejsi.Przede wszystkim cenowo muszą coś poprawić,gdyż nie wróżę im dużej popularności na przykład  na platformie TVN Player HBO oraz Canal + Sport i Film kosztują razem 75 zł a tu 100 zł i kto to kupi z tą cenę.Jak  zmienią ceny i poprawią moje minusy to przechodzę z programów Canal + i HBO z kablówki na platformę internetową Canal+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuję trzeci miesiąc za darmo. Uruchamiasz wszystkie pakiety, po czym je wyłączasz. Oglądasz miesiąc, wyłączają pakiety i wtedy znów uruchamiasz je za darmo. To samo konto, ta sama karta płatnicza. Ważne żeby wyłączyć pakiety przed upływem 30 dni.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 01:03, krzysiojaworzno napisał:

Dlatego nie mam zamiaru płacić za coś co jest półproduktem, a liczą za to jakby to był towar pełnowartościowy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Popieram. Wydajesz sporo więcej na tv z matrycą 100/120 Hz, a operator któremu płacisz niemało za produkt, oferuje 25-30 kl/s. Żenada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś "tradycyjna" TV, która nadaje więcej niż 25p (50i)?

Coś kiedyś słyszałem o 720/50p ...

Internetowo to mogą dawać dowolne klatkaże, ale wydaje mi się, że dowolny upłynniacz w tv zrobi to lepiej niż nadawca.

Chętnie się dowiem czegoś na ten temat od specjalisty:)

 

Proszę, nie rób tego więcej ;)

Godzinę temu, Olright napisał:

Popieram. Wydajesz sporo więcej na tv z matrycą 100/120 Hz, a operator któremu płacisz niemało za produkt, oferuje 25-30 kl/s. Żenada. 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Barnaba napisał:

A jest jakaś "tradycyjna" TV, która nadaje więcej niż 25p (50i)?

Coś kiedyś słyszałem o 720/50p ...

Internetowo to mogą dawać dowolne klatkaże, ale wydaje mi się, że dowolny upłynniacz w tv zrobi to lepiej niż nadawca.

Chętnie się dowiem czegoś na ten temat od specjalisty:)

 

Proszę, nie rób tego więcej ;)

 

W sumie po części wyprzedziłeś moje niedopisane pytanie. Eksperta nie zgrywam, zresztą meritum i tak odnosiło się do czegoś innego - do usługi która daje większe możliwości, teoretycznie powinna być tańsza, a która końcowo kosztuje więcej - dużo więcej. Sam mam w domu C+ za ~70 zł, mając jednocześnie lekko licząc dwa razy więcej programów. To jest value? Piszesz o upłynniaczach, które powinny dać więcej niż więcej niż 50-60 klatek nadawcy - może opiszesz w jaki sposób miałoby to działać lepiej od wyższej jakości sygnału źródłowego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Olright napisał:

Eksperta nie zgrywam

no rzeczywiście łączenie częstotliwości pracy matrycy z klatkażem materiału jest mało profesjonalne ;)

 

8 godzin temu, Olright napisał:

Piszesz o upłynniaczach, które powinny dać więcej niż więcej niż 50-60 klatek nadawcy - może opiszesz w jaki sposób miałoby to działać lepiej od wyższej jakości sygnału źródłowego? 

A skąd ma być ten materiał źródłowy?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2020 o 10:51, user7878 napisał:

U mnie tez slaba plynnosc. Meczów nie da się tak ogladać. Ja po miesiącu rezygnuję.

Co do darmowego miesiaca to ja wybrałem wszystkie 4 pakiety a nie tylko 1. Nie naliczyli mi za pozostałe więc chyba mozna całą usługę przetestować.

A może to jest kwestia urządzenia? Nie testowałem jeszcze Canal+, ale na swoim Philipsie 55OLED804 często korzystam z UPC i Vectry oglądając Eleven. Mecze chodzą płynnie, piłka jest cały czas widoczna i ogląda się całkiem przyjemnie. Natomiast na drugim telewizorze bez Smart TV mam przystawkę za 300 zł z allegro i niestety ani Vectry, ani UPC nie da się oglądać, tnie jak zużyta maszynka do golenia. Tak więc może to być kwestia urządzenia bo Philips ma dobrego Androida i nie ma problemu ze streamingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w C+ Sport online podczas meczów można wyłączyć komentarz? Chętnie wyciszyłbym część "ekspertów" stacji.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Buhaj47 napisał:

Czy w C+ Sport online podczas meczów można wyłączyć komentarz? Chętnie wyciszyłbym część "ekspertów" stacji.

Wysłane przez Tapatalka
 

Nie można.W menu nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od kilku dni testuję aplikację na tablecie - niestety ale sa pory w który wszystko bardzo mocno klatkuje wręcz przycina ? nie jest to winą łącza - czy to jest tak że ich serwery nie są wystarczająco wydajne ?

 

Macie jakieś doświadczenie ?

 

\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może uaktualnić opinie o tej aplikacji, bo jak się wejdzie do apple store i poczyta to jest obecnie katastrofa nie do przyjęcia. Jak jest z jakoscią obrazu czy on jest na poziomie tego z satelity, lepszy, gorszy? Z góry dzięki za rzetelne info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...