Skocz do zawartości
Yogi1982

TV plus odtwarzacz sieciowy plików dolby Atmos DtsX

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje pliki to nie pliki z oryginalnym filmem z płyty UHD i formatem Dolby Vision profil 7 czyli warstwą double layer, także udostępniony przez ciebie film jest bezużyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych informacji itd ale dzieki wszystkim za odpowiedzi ,ostatnio mi przeszedl kolo nosa lg OLED c9 ale 55cali za 4,4tys tak już się nad nim zastanawiałem, w sumie ma eARC itd nie musiałbym zewnętrznego odtwarzacza kupować itd z początku chciałem 65' mysle czy to nie bedzie za duzy ,odleglosc ok 3m. A co do odtwarzacza jeśli będę miał C9 jest konieczność kupowania dodatkowo? 

W dniu 19.07.2020 o 20:58, UHD fan napisał:

Kto ma STB (Set Top Box) który odtwarza Dolby Vision z pliku ? W zasadzie to jedyna ważna opcja dla pytającego @Yogi1982. Player ma odtwarzać "zassane" pliki także z Dolby Vision.

W tym przypadku nie chodzi o streamowanie Dolby Vision tylko o odtwarzanie z external HDD/pendrive treści z Dolby Vision. To są zupełnie inne funkcjonalności. Pisze o tym FlatpanelsHD.  https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1472208035

cytat: Proces odtwarzania Dolby Vision składa się z dwóch różnych funkcji: dekodowania i mapowania wyświetlania. Dekodowanie zawsze ma miejsce w urządzeniach źródłowych przed transmisją HDMI. HDMI zawsze przenosi zdekodowane wideo, nigdy strumień bitów w przypadku wideo. Dlatego konieczna jest implementacja funkcji dekodowania dla Dolby Vision w  przystawce STB, konsoli do gier itp.

Takich STB jest jeszcze na rynku niewiele. Mój UGOOS AM6 PLUS to ma ale jest dość drogi. 

No mi jedynie chodzi aby odpalać filmy z zewnętrznego HDD, zależy mi na dobrej ścieżce dźwiękowej no i oczywiście nie tracić na jakości obrazu sporo zasysam z exsite24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 20:50, D4r3KS napisał:

Twoje pliki to nie pliki z oryginalnym filmem z płyty UHD i formatem Dolby Vision profil 7 czyli warstwą double layer, także udostępniony przez ciebie film jest bezużyteczny.

Dlaczego namawiasz mnie do przestępstwa ? YT natychmiast zdejmuje takie treści. DV profil 7 ? Napisz nam więcej o tym.

Zapisz sobie: Proces odtwarzania Dolby Vision składa się z dwóch różnych funkcji: dekodowania i mapowania wyświetlania. Dekodowanie zawsze ma miejsce w urządzeniach źródłowych przed transmisją HDMI. HDMI zawsze przenosi zdekodowane wideo, nigdy strumień bitów w przypadku wideo. Dlatego konieczna jest implementacja funkcji dekodowania dla Dolby Vision w  przystawce STB, konsoli do gier itp.

UGOOS AM6 PLUS odtwarza każdą treść z Dolby Vision. Nawet profil 7. Dostałeś nagranie w czasie rzeczywistym. Nawet nie podziękowałeś. 

Daj link to nagram jeszcze raz z plikiem od ciebie. OK ?

exsite24 - zacny portal.

Kontener matroska mkv nie obsługuje Dolby Vision. Pliki *ts tak. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że ty płytę UHD widziałeś tylko na obrazkach twój wpis o exsite24 to udowadnia.

Co do twojego boxa poczytałem sobie... opowiadaj dalej bajki :)

A bit of time later, hows dolby vision and the box working out?
Did it really play profile 7?
I use only plex for DV and it plays ts profile 5 and 6 without issue but no subtitle and no dolby atmos should be selected otherwise plex stop working. Tried also kodi 18.6 and 19 prealpha and triggers HDR, Profile 7 in plex is triggered as HDR. DV quality is very good almost on a par with ATV 4k.

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=355019&pid=2965025#pid2965025

Ruskie fora też sprawdziłem nikt nie odpalił profilu 7. Także nie zawracaj mi już [beeep]y z tym boxem bo niczym się on nie wyróżnia zamiast odpisywać takie brednie lepiej idź się doucz tak wiem że angielski to trudna język ale takie życie.

I dla twojej informacji MKV ma już oficjalne wsparcie DV

https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=22513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja wiem że ty płytę UHD widziałeś tylko na obrazkach" dalej czytamy "wiem że angielski to trudna język".

Ale co chcesz udowodnić ? Że UGOOS AM6 PLUS nie gra Dolby Visionj ? Szkoda prądu.

AM6 PLUS to obecnie najlepszy media player na rynku. https://tvboxstop.com/tv-box-rank-chart-2020/

Nvidia Sheld 2019 Pro nie odtwarza z plików Dolby Vision. To balast technologiczny.

Żaden forumowicz nie potwiedza rewolucyjnej tezy o mkv z DV. 

 

 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD fan a jak ten odtwarzacz sprawuje się w praktyce. Procesor daje radę? Testowaleś pliki z dużym bitrate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra DV ale nie profil 7, tak samo jak apple TV i shield tv 2019 wszystkie one odtwarzają DV, ale nie profil 7 jaki znajduje się w oryginalnej zawartości kopii UHD.

23 minuty temu, UHD fan napisał:

Żaden forumowicz nie potwiedza rewolucyjnej tezy o mkv z DV. 

Nie bądź śmieszny... na prawdę jesteś takim głąbem kapuścianym że nie potrafi przeczytać kilku zdań? przetłumaczyć w translatorze skoro nie rozumiesz po angielsku?

4 dni temu google dodało do ExoPlayer w androidzie poprawkę która pozwala odczytywać z pliku MKV dane DV kolejnym krokiem jest dodanie tej obsługi do odtwarzaczy typu kodi, plex itd

https://github.com/google/ExoPlayer/pull/7667

30 minut temu, UHD fan napisał:

AM6 PLUS to obecnie najlepszy media

Najlepszy na 2 miejscu. od kuwa logika. Wracaj do nory łgarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wreszcie link do mkv z Dolby Vision. Całe forum czeka.

Nvidia Sheld 2019 PRO nie czyta plików z Dolby Vision z profili 1/2/3/4/5/6 a także 7. Ile razy można o tym ostrzegać. Nie lubisz dynamiczny HDR  to jest to produkt dla Ciebie.

 Balast technologiczny ze starym ale mocnym prockiem. Jest wpisane na czele z powodu ANDROID 10 i pomiaru jednego parametru Antutu.  

ps.: @D4 jakie jest źródło informacji, że ja nie mam płyt BD UHD 4K ?

Jakie jest źródło informacji, że  autor wątku nie ma kasy na telewizor ?

Cytat

jak ten odtwarzacz sprawuje się w praktyce. Procesor daje radę? Testowaleś pliki z dużym bitrate?

W AM6 PLUS siedzi b. mocny procek. Nie ma żadnych problemów z czytaniem czegokolwiek. Ważna rzecz to jest dbałość producenta o soft. https://ugoos.com/downloads  Ostatni jest z 10. 07.2020. 

 
Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby nvidia kłamała o swoich produktach???
https://www.nvidia.com/en-us/shield/support/shield-tv/enable-dolby-vision-hdr10-on-shield/

 

38 minut temu, UHD fan napisał:

Podaj wreszcie link do mkv z Dolby Vision. Całe forum czeka.

Nvidia Sheld 2019 PRO nie czyta plików z Dolby Vision z profili 1/2/3/4/5/6 a także 7. Ile razy można o tym ostrzegać. Nie lubisz dynamiczny HDR  to jest to produkt dla Ciebie.

 Balast technologiczny ze starym ale mocnym prockiem. Jest wpisane na czele z powodu ANDROID 10 i pomiaru jednego parametru Antutu.  

ps.: @D4 jakie jest źródło informacji, że ja nie mam płyt BD UHD 4K ?

Jakie jest źródło informacji, że  autor wątku nie ma kasy na telewizor ?

W AM6 PLUS siedzi b. mocny procek. Nie ma żadnych problemów z czytaniem czegokolwiek. Ważna rzecz to jest dbałość producenta o soft. https://ugoos.com/downloads  Ostatni jest z 10. 07.2020. 

 

 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

532 pln najtaniej.

https://pl.aliexpress.com/item/4000570293131.html?spm=a2g0o.store_home.productList_572048135.pic_0

UGOOS AM6 Plus Dolby Audio Dolby Vision Smart TV Box with 4GB LPDDR4 32GB ROM Android 9.0 Support 2.4GHz 5GHz WiFi 

- Black EU Plug

Nvidia nie kłamie. Jest Dolby Vision ale wyłącznie w streamingu typu NETFLIX. Z pliku nie pojedzie. Sprytne bardzo.  Tylko, że każdy nowy TV to robi. 

W tym wątku szukamy media playera dla kolegi. On zasysa pliki z portalu netowego. Tamże ma pliki *ts więc pewnie z Dolby Vision. Mógłby coś o tym nam napisać. Please. Apka MediaInfo poda info o HDR.

 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, UHD fan napisał:

532 pln najtaniej.

https://pl.aliexpress.com/item/4000570293131.html?spm=a2g0o.store_home.productList_572048135.pic_0

UGOOS AM6 Plus Dolby Audio Dolby Vision Smart TV Box with 4GB LPDDR4 32GB ROM Android 9.0 Support 2.4GHz 5GHz WiFi 

- Black EU Plug

Nvidia nie kłamie. Jest Dolby Vision ale wyłącznie w streamingu typu NETFLIX. Z pliku nie pojedzie. Sprytne bardzo.  Tylko, że każdy nowy TV to robi. 

W tym wątku szukamy media playera dla kolegi. On zasysa pliki z portalu netowego. Tamże ma pliki *ts więc pewnie z Dolby Vision. Mógłby coś o tym nam napisać. Please. Apka MediaInfo poda info o HDR.

 

Nie zmienia to faktu ze jednak nvidia czyta DV z plików, a np. mogą to być pliki z DV z netflixa :), takie pliki są na pewno.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o NVidia: brak obsługi YouTube HDR !!! To szok !!! Ugoos śmiga YT kodek VP9 profil 2.

Cytat

Nie zmienia to faktu ze jednak nvidia czyta DV z plików

NVidia nie czyta żadnych plików z DV. Co najwyżej jeżeli jest w pliku druga warstwa HDR 10 to to pokaże ale HDR 10.

Jak masz jakiś pokaz na YT to daj link. Rozumiem, że nikt tu nie ma NVidia 2019 PRO i TV z Dolby Vision i ex. HDD/pendrivve. Szkoda.

.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nygus napisał:

Nie zmienia to faktu ze jednak nvidia czyta DV z plików, a np. mogą to być pliki z DV z netflixa :), takie pliki są na pewno.

Działają już nawet w temacie mkv czyli nie będzie już niedługo żadnych ograniczeń co do formatów audio.

https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=21937&start=990#p93672

2 godziny temu, UHD fan napisał:

Podaj wreszcie link do mkv z Dolby Vision. Całe forum czeka

Po co Ci plik jak i tak nie masz na czym odtworzyć :)

2 godziny temu, UHD fan napisał:

jakie jest źródło informacji, że ja nie mam płyt BD UHD 4K ?

Osoba z minimalną wiedzą na temat DV i mająca kontakt z płytami UHD nie pisze takich bredni jak ty. Stary dziad... który myśli ze internet służ do pisania bredni jesteś chłopie technologicznym głąbem...

2 godziny temu, UHD fan napisał:

plików z Dolby Vision z profili 1/2/3/4/5/6

Nie kompromituj się po raz kolejny brakiem wiedzy 123 to ty masz hasło do swoich skrzynek pocztowych taki widzę mądry jesteś.

XnLS4Vd.png

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, D4r3KS napisał:

Działają już nawet w temacie mkv czyli nie będzie już niedługo żadnych ograniczeń co do formatów audio.

https://www.makemkv.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=21937&start=990#p93672

Wiem o tym od dawna, ale jak na razie nie robiłem jeszcze żadnego mkv z DV. Mój odtwarzacz czyta DV ze struktury, i z plików np netflixa i disneya. Mam sprzęt i nie  mam problemu ze zrzuceniem płyty 4K UHD na serwer. Czasami mi się zdarza ściągać pliki, jednak wole płyty 4K UHD, póki jeszcze są...

Pisałem o nvidia, jeśli shield odtwarza DV z netfilxa to nie powinien mieć problemu z plikami z DV z netflixa, bo takie są dostępne w sieci. Jeśli nie odtwarza DV z żadnych plików to mogą to być tylko kwestie licencyjne. Sprzetwowo to nie problem dla shielda, jeśli domyślny player nie odtwarza to może inne powinny bez problemu to umożliwiać a jeśli nie... to trudno niech i tak będzie. Nie mam z tym problemu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2020 o 22:10, UHD fan napisał:

532 pln najtaniej.

https://pl.aliexpress.com/item/4000570293131.html?spm=a2g0o.store_home.productList_572048135.pic_0

UGOOS AM6 Plus Dolby Audio Dolby Vision Smart TV Box with 4GB LPDDR4 32GB ROM Android 9.0 Support 2.4GHz 5GHz WiFi 

- Black EU Plug

Nvidia nie kłamie. Jest Dolby Vision ale wyłącznie w streamingu typu NETFLIX. Z pliku nie pojedzie. Sprytne bardzo.  Tylko, że każdy nowy TV to robi. 

W tym wątku szukamy media playera dla kolegi. On zasysa pliki z portalu netowego. Tamże ma pliki *ts więc pewnie z Dolby Vision. Mógłby coś o tym nam napisać. Please. Apka MediaInfo poda info o HDR.

 

Tak zgadza się właśnie takie pliki zassysam ze tak powiem. Planuję zakup tego UGOOS AM 6,natomiast tv jeszcze nie wybrałem żadnego, ciągle dylemat, miałem już prawie w świetnej cenie LG 65SM9010, później przeszedl mi fajny Q90R i tak ciągle kombinuje, póki co belka gra na starym tv z MiBox 4K, pliki które zasysam lecą przed Kodi, wyświetla dźwięk 5.1 itd przez eARC z beli leki do tv a tam jest tylko ARC,jednak w ustawieniach tv mogę wybrać ustawienie głośnika na PCM bodajże, opcja Dolby Digital mam na szaro, zdarzyło mi się że jeden film mogłem przełączyć na Dolby ale to miałem dysk podpięty bezpośrednio do tv, nie wiem czemu tak hmm 🤔 a yt dekoduje dźwięk na 5.1 chociaż? Tv ma TV UE-40ES6800 Samsunga, dlatego mam dylemat czy pod belkę nie kupić też jakiegoś Samsunga, chociaż kusi mnie Philips ze względu na Ambilight, ale nie wiem jak brak tego kanału eARC wpłynie na dźwięk itd no i Philpsy LED mają matrycę 50 Hz, OLED trochę droższe, w fajnej cenie też był C9 LG, tylko jak na złość mam jasny pokój bardzo i tak się koło zatacza. UHD Fan powiedz proszę jaki zastosować złoty środek, w pierwszej kolejności stawiam na dźwięk i efekty dźwiękowe potem obraz, dzięki za wszystkie wypowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 07:06, UHD fan napisał:

UGOOS AM6 PLUS !!!. PLUS w nazwie jest kluczowy. 

 

Tak tak, brakło mi trgo PLUS w poprzednim poście, a jeśli chodzi o tv jaki polecasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy OLED, nawet najtańszy.

Jest taka cecha oleda o której nikt nie pisze. Do pokazywanie fotek to OLED deklasuje pozostałe TV. Będąc pod wrażeniem tego co widzę na ekranie całkowicie zmieniłem podejście do fotografii !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...