Skocz do zawartości
TheTester

Szukam UHD z HDR (HDR10, Dolby Vision [IQ]) i paletą kodeków audio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Myślałem, że to będzie prosta sprawa - wejdę na jakiś sklep/porównywarkę, zaznaczę kilka filtrów i dostanę listę odtwarzaczy spełniających moje oczekiwania. Tymczasem okazuje się, że filtrów brak, a na stronach producentów raczej odtwarzacze są poukrywane (LG do tej pory nie wiem jak się dostać z głównej...). Stąd prośba o podpowiedź odtwarzaczy, które będą miały wsparcie dla pełnego zakresu kodeków dźwięku używanego na płytach BD, w tym UHD oraz HDR w formie HDR10 i Dolby Vision (ze wsparciem dla IQ najlepiej). Nie interesują mnie żadne inne aspekty multimedialne za wyjątkiem odtwarzania płyt UHD. Zakres cenowy - jak najtaniej :) Generalnie nie widzę siebie wydającego na to więcej niż 1200-1400pln, skoro obecny odtwarzacz BD kosztował jakieś 550pln. :P Obecny SONY BDP-S6500B działał przez ponad pięć lat bez zastrzeżeń, więc liczę na co najmniej taką samą żywotność nowego nabytku.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vader_4747 napisał:

Sony UBP-X800M2 (koniecznie wersja 2), a z tańszych Panasonic DP-UB450

Wersja 2 w tym przypadku odnosi się tego "2" na końcu modelu? I czemu musi być ta akurat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TheTester napisał:

Wersja 2 w tym przypadku odnosi się tego "2" na końcu modelu?

Tak, wersja 2 oznaczona jest jako "M2". Jest to poprawiony model z dodaną obsługą Dolby Vision.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Muszę sprawdzić dokładniej czy są jakieś drastyczne różnice pomiędzy tymi dwoma, co podałeś. Bo na pierwszy rzut oka to tylko usługi sieciowe, które mnie nie interesują, a jednak jest to ~600pln mniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma problem z DV takie że będziesz musiał sam ręcznie włączyć funkcję a to odpowiadającą, jest tak od samego początku a sony jak widać ma to w [beeep]ie i nie zamierza wprowadzić automatycznego przełączania.

Także zostaje Ci tandetny ub450 i jeden z "najlepszych" ub820 nie wiem czy aktualne i za ile ale możne warto zapytać https://forum.filmozercy.com/watek-departament-sprzedazy?pid=70367#pid70367

Kupił oppo 203 dlatego sprzedaje.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, D4r3KS napisał:

Sony ma problem z DV takie że będziesz musiał sam ręcznie włączyć funkcję a to odpowiadającą, jest tak od samego początku a sony jak widać ma to w [beeep]ie i nie zamierza wprowadzić automatycznego przełączania.

Także zostaje Ci tandetny ub450 i jeden z "najlepszych" ub820 nie wiem czy aktualne i za ile ale możne warto zapytać https://forum.filmozercy.com/watek-departament-sprzedazy?pid=70367#pid70367

Kupił oppo 203 dlatego sprzedaje.

Widziałem gdzieś na YT jak ktoś wspomniał o włączaniu DV. Z tego co zrozumiałem traci się wtedy 3D, ale to akurat nie jest dla mnie problem.

Czemu UB450 określasz jako tandetny? Z rzeczy, które póki co byłem wstanie na jego temat znaleźć, to generalnie odtwarza filmy w sposób poprawny. Czy coś ma w sobie takiego, żeby go omijać?

Ten UB820 spoko jest. Tylko, że cena nowego to ponad 1700pln, więc pewnie nie sprzeda za mniej niż 1200pln, a to nadal sporo więcej niż UB450. No, ale na pewno zapytam, bo kto wie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co 3D ma do DV, chodzi o to że jak chcesz oglądać filmw z DV musisz ręcznie włączyć DV, kiedy masz inny film czy to BD czy UHD czy 3D wyłączasz DV.

Dlaczego ub450 to tandeta? bo tak jest wykonany 😧 i wypruli z niego praktycznie wszystko od ustawień obrazu, hdr optymalizer, konwersje HDR do SDR, po procesor HCX, zasilacz osobno na kablu..tandeta.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, ok. W filmie, który widziałem na YT, gość wspomniał o konieczności włączenia DV i że wtedy 3D się wyłącza, ale nie mówił o pozostałych rzeczach. To rzeczywiście kiepskawe...

Hm...Po co mi konwersja HDR->SDR? No jest nieco mniej ustawień. Generalnie z tego co widzę, to jest po prostu wersja budżetowa. Chyba jedyne czego może mi brakować, to z funkcji tego optymalizatora możliwości ustawienia jasności do pomieszczenia.

Także na chwilę obecną plan jest taki: jak znajdę tanio UB820, to go kupię. Jak nie, to albo kupię UB450 albo coś innego jakby się w między czasie objawiło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla do projektorów , hdr optymalizer też jest głównie do projektorów wiesz z tym sony i ręcznym przełączaniem też byś jakoś przeżył na plus menu szybkie i lepsze wsparcie dla plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spoko, dzięki za rady. Będę Sony trzymał w obwodzie w razie czego. ;) Przełączanie ręczne będzie irytować, choć jak bardzo, to zależy jak się to prosto robi. Odtwarzanie plików mnie średnio interesuje - pudełko multimedialne mam od takich fanaberii. ;)

Tak czy siak w pierwszej kolejności muszę sprawdzić ten link co dałeś...tylko muszę poczekać na aktywację konta  przez admina bo PW tam wysłać nie mogę XD

Edytowane przez TheTester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, TheTester napisał:

Spoko, dzięki za rady. Będę Sony trzymał w obwodzie w razie czego. ;) Przełączanie ręczne będzie irytować, choć jak bardzo, to zależy jak się to prosto robi. Odtwarzanie plików mnie średnio interesuje - pudełko multimedialne mam od takich fanaberii. ;)

Tak czy siak w pierwszej kolejności muszę sprawdzić ten link co dałeś...tylko muszę poczekać na aktywację konta  przez admina bo PW tam wysłać nie mogę XD

A nie lepiej kupić UBP X700? Widzę, że teraz cena poszła ostro w górę ale oprócz budowy to chyba niczym się nie różni od X800 a kilka stówek mniej. Posiadam X700 i nie narzekam, świetny player. Dolby Vision to kwestia włączenia jednej opcji w ustawieniach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się DV włącza konkretnie? Czy to jest tak, że musisz to zrobić przed włączeniem płyty? Czy wystarczą dwa kliknięcia czy więcej?

Tak patrzę na X700 i X800 i poza kilkoma detalami, to nie specjalnie widzę pomiędzy nimi różnicę...Jest coś istotnego, co się traci kupując sporo tańszy model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zanim włączysz DV musisz najpierw zrobić research czy posiadany przez Ciebie film go posiada bo inaczej player zrobi Ci konwersję HDR10 do DV, co może się okazać niekorzystne (black crush i takie tam). I nie jest to kwestia spojrzenia na okładkę bo tam w ponad 90% przypadków są podawane niepełne/nieprawdziwe informacje.
No i później jak włączysz film w HDR10 czy SDR to musisz pamiętać aby w odtwarzaczu wyłączyć DV.

Ogólnie Sony upadło na głowę z brakiem automatycznego dostosowywania trybu obrazu do oglądanych treści.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, misfit napisał:

 I nie jest to kwestia spojrzenia na okładkę bo tam w ponad 90% przypadków są podawane niepełne/nieprawdziwe informacje.

Ale że jak? Może być napisane DV, a go nie być? Czy może bardziej chodzi Ci o to, że będzie tylko info o HDR, ale bez szczegółów?

Edytowane przez TheTester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być logo Dolby Vision na okładce, a na płycie go wcale nie ma. Osobiście mam kilka takich przypadków. (to samo np. z Atmos).
Ale najczęściej jest tak, że brak informacji na okładce o obecności DV, który jest na płycie.

Na poral.eu po skanach BDInfo możesz dowiedzieć się co tak naprawdę jest w DV, a co nie.
Częściowo też po danych z blu-ray.com, ale i tam zdarzają się nieprawdziwe informacje, a poza tym tam należy też zwracać uwagę na jakie konkretne wydanie się patrzy bo np. Braveheart  czy Terminator Dark Fate w USA (Paramount) mają DV, a w krajach europejskich, w tym Polsce już nie (Fox/Disney).

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...