Jump to content

TheTester

Użytkownik
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

TheTester last won the day on September 24 2019

TheTester had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

About TheTester

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AVR już miałem. Szukałem info na temat podłączenia, stąd shARC, który wedle doniesień działa i wg mnie zresztą też. TV jak dla mnie był tylko jeden, więc... Shield to jest pudełko z Androidem tak po prawdzie i ma swoje za uszami ;). Choć również prawda, że jest jednym z najlepszych. Szczególnie z uwzględnieniem wszechstronności. Te problemu, które się tam pojawiają + cena powoduje, że wolę jednak inne rozwiązanie. Nie potrzebuję tej całej reszty bajerów, którą tam oferują, więc nie chcę przepłacać. Play2 mam z czasów gdy Shield dopiero co raczkował.
 2. Mam wrażenie, że wszyscy producenci generalnie zlewają te połączenia. Szczególnie AVR z tego co czytam na innych forach, to jest straszna loteria i brak stabilności.
 3. Raport z placu boju: Zrobiłem dziś test: rozłączyłem wszystkie urządzanie, zresetowałem TV do ustawień fabrycznych, włączyłem TV i poustawiałem wszystko. Wtedy dopiero podłączyłem AVR przez shARC. Rezultat jest taki, że CEC znowu działa, a wraz z nim ponownie da się wyłączyć eARC, tak aby działo wszystko tylko jako ARC. Poza tym po staremu, czyli wbudowane apki poza Netflixem, nie podają dźwięku. Nie chciało mi się póki co podłączać AVR bezpośrednio do TV, tak aby działały przez ARC, bo nawet jeśli zadziała, to nic mi to nie da, a roboty przy tym znacznie więcej. Może w weekend znajdę więcej czasu na taką zabawę albo może poczekam na zamówiony kabel HDMI, żeby 2x wszystkiego nie przesuwać. Jeśli chodzi o pudełeczko multimedialne, to w WeTeK Play 2 jest jednym z lepszych. Był najlepszy przy swojej premierze. Teraz kilka go przewyższa choćby funkcjonalnościami (Odroid N2 obsługuje bez problemu HDR dla przykładu). Teraz i tak go zmodyfikowałem, bo zamiast Androida używam CoreELEC, na którym wszystko działa bardziej stabilnie. Docelowo będę własnie na N2 zmieniał, stąd połączenie jest istotne.
 4. Myślałem o tym, żeby podłączyć bez. Ale nie specjalnie wiem co mi to da. Nie będę miał TrueHD z boxa i BD ani przestrzennego PCM z boxa - musiałbym puścić przez AVR, więc żegnaj HDR dla boxa (4k pod znakiem zapytania) i witaj dodatkowy kablu dla BD. Żeby mieć dźwięk z aplikacji TV musiałbym skorzystać tak czy siak z ARC, a to oznacza inne połączenie niż w przypadku shARC albo wyjść optykiem (dodatkowy kabel), więc test nie będzie w pełni miarodajny. No i dojdzie do tego przełączanie sygnałów zarówno w TV jak i AVR. Niemniej, żeby nie było - to jest jak najbardziej logiczne postępowanie. Po prostu szukam na razie innych, które nie wymagały by drastycznych zagrywek (np. żeby przełączać kable musiałbym znowu odsuwać całą szafkę z TV, żeby mieć w miarę swobodny dostęp do wszystkiego ;)), a najważniejsza rzecz (Netflix) w tej chwili działa. Jak się jednak nie uda nic innego, to zacznę zapewne i takie eksperymenty. Magiczne pudełko wg wszelkich doniesień działa jak powinno. Szukałem info po forach zanim je kupiłem, bo sprowadzenie z USA jednak niesie ryzyko związane z gwarancją. Nikt nie narzekał w zasadzie. Jeśli problemy się pojawiały, to raczej te dodatkowe urządzania je powodowały. Np. z ciekawostek, które się dowiedziałem, to niektóre starsze AVR od Yamahy mają skopany CEC i jeśli nie zostaną włączone jako pierwsze w łańcuchu to wewnętrzny dekoder pozostaje wyłączony i nie specjalnie to widać po za tym, że nie działa. A w tym przypadku to cóż...eARC generuje masę problemów bez wzg na konfigurację. I jeszcze jedno. Zwróć uwagę na to, że Netflix właśnie działa bez najmniejszego problemu. A to wskazuje na problem z oprogramowaniem TV, który dla innych aplikacji nie przesyła poprawnie dźwięku. Zapewne prościej byłoby ogarnąć o co chodzi gdyby był sposób na to aby sprawdzić co konkretnie wysyła TV dla takiego połączenia, z uwzględnieniem powitania EDID.
 5. Ech...Załamać się idzie. Skończy się chyba na resetowaniu z uprzednim zapisaniem ustawień kolorów. Muszę to zrobić, bo bez tego cały czas nie będę miał w pełni sprawdzonych wszystkich opcji i będę żył w niepewności. Czyli generalnie twierdzisz, że i tak potrzebuję ARC, które nie działa mi poprawnie, bo TV nie zwraca poprawnie dźwięku z wbudowanych aplikacji? Także gdzie Twoje rozwiązanie mi pomaga? Szczególnie, że zarówno BD jak i box akurat działają jak trzeba, więc nie mam potrzeby ich przepinania. O tym, że kabel z BD mogę dopiąć do AVR, to wiem. Optyk ma max DD+ i brak zaawansowanych funkcji (np. lipsync), więc używanie go z boxem mija się z celem. Staram się jednak doprowadzić do tego aby wszystko działało zgodnie z założeniami. W ten sposób nie będę miał plątaniny kabli i ciągłej konieczności przełączania wejścia na AVR - wolę nawigację pilotem od LG. Pierdoły? Owszem. Ale jeśli dam radę się ich pozbyć, to zawsze jest na plus.
 6. Ostatnim dostępnym jest 03.10.20, który też zainstalowałem. Akurat w nim oficjalnie nie było nic z ARC, ale kto wie co przemycili bez powiadomienia.
 7. Ciekawe...może CX ma również ten problem i z czasem dopiero poprawią? Widziałem wątki o Denonach i ich problemach, gdzie trzeba było odpowiednią kombinację ustawień zrobić, żeby działało. Co do ludzi z ThenAudio, to akurat nie mam co narzekać. Sa bardzo pomocni i rzeczywiście starają się pomóc. Dostałem już kilka FW testowych do sprawdzenia. Problem z tym urządzeniem jest taki, że jest ono dość proste i nie ma jakiegoś debugera. Wg informacji jaką od nich dostałem, to tam naprawdę nic nie zachodzi wewnętrznie poza wydzieleniem sygnału audio i puszczeniem go bez dotykania do AVR. Mój AVR taki brak dźwieku widzi jako TrueHD (nawet ze Spotify), czyli tak podał to TV z jakiegoś powodu...albo się źle dogadał shARC z TV. Może prościej by było jakby mieli tam CX do testów, ale mają tylko C9. Taa...DTS to jakaś skrajna porażka ze strony LG. Wiedziałem, że nie będzie wsparcia, ale pierwotnie wszystko wskazywało na to, że passthrough będzie działał. Teraz jest niemal potwierdzone, że LG dało ciała i na tym gruncie. Także jeśli masz cokolwiek w DTS z zewnętrznych źródeł to dwie opcje: puszczasz przez AVR albo dekodujesz do PCM. Jeśli jednak z jakegoś powodu DTS pójdzie bezpośrednio z TV, to możesz zapomnieć. Tak jak i o formatach bezstratnych bezpośrednio z TV - nie ma i nie będzie bo procesor nie obsługuje. W tym jednak przypadku póki co miejmy nadzieję nic się nie stanie, bo i tak najwyżej co jest obsługiwane to Atmos po DD+ przez Netflixa, tak to najwyżej DD+.
 8. Niby tak, ale widziałem na forach, że ogólnie LG ma problem jakiś z PCM i obcina wszystkie kanały zostawiając 2.0 albo 2.1...nie wiem natomiast dokładnie w jakich okolicznościach się tak dzieje. Bez shARC nie dostanę żadnego dźwięku...no co najwyżej jakbym podłączył poprzez złącze ARC, ale to nam nic nie da, bo jednak inaczej zestawione wszystko by było. Swoją drogą przetestowałem też Player (TVN) i tam też w ogóle dźwięku nie ma przy eARC włączonym. O ile ARC robił straszne problemy, dawno temu gdy go używałem jeszcze, to eARC z założenia miał działać lepiej. Biorąc pod uwagę, że generalnie mi działa (np. Dolby TrueHD z BD i boxa przechodzi bez problemu), to obstawiam raczej coś skopanego po stronie softu LG niż samego założenia jakim jest eARC. Szczególnie, że w trybie ARC dźwięk przechodzi. Ciężko jest zapomnieć o technologii, która ma uprościć życie i obniżyć koszta korzystania ze sprzętu...bo tak kupno nowego AVR o poziomie jaki mam teraz, to wydatek ok 2.5k. Poza tym jestem skłonny się założyć, że można by znaleźć trochę innych wpadek, które są bardziej irytujące.
 9. Pewnie mało. Na zachodnich forach więcej widziałem, ale nikt akurat nie miał jakiś problemów. Ciężko jest trafić na kogoś z podobnym zestawem. Przy czym nie sądzę, żeby to wina shARC była. Przypuszczam, że AVR z wejściem eARC miałby takie same objawy. Będę pewnie korzystał z wyjścia audio, bo sądzę że nie uda mi się wymusić przestrzennego PCM dla DTS. Ale generalnie używam shARCa do wszystkiego innego. Czy jest jak należy...hm...Wszędzie jest wtedy sterego. Nawet Netflix, więc raczej nie uznałbym tego za poprawne. To czego za to nie mam, to w trybie eARC dźwięku w Spotify, IplaTV oraz niektórych trailerach z RakutenTV.
 10. Mam od niedawna LG 55CX, do którego podłączony jest BD (Panasonic DP-UB820), Andoird Box (WeTeK Play2), a dźwięk jest wypuszczony przez eARC do AVR (Yamaha RX-V673) z użyciem shARC jako pośrednika. TV ma włączone eARC i ustawiony jest na passthrough. Po chwilowej walce, zarówno BD jak i box działają jak powinny (nie licząc może BD i problemu z DTSem, bo coś nie działa poprawnie dekodowanie do PCM - tylko stereo jest). Problem, który mam od początku, to dźwięk z aplikacji wbudowanych tak jak Spotify, IplaTV czy RakutenTV. Przy włączonym eARC nie ma dźwięku ze Spotify czy IplaTV (obraz jest). W przypadku RakutenTV niektóre trailery też go nie mają. Netflix bez problemu podaje DD+. Wyłączenie eARC daje dźwięk stereo z każdej możliwej aplikacji, w tym Netflix. Wymieniłem sporą ilość maili z pomocą techniczną shARC. Byli bardzo pomocni, ale póki co wszystko wskazuje na problem po stronie TV, bo samo pudełko jedynie wyciąga dźwięk z eARC i podaje go jako HDMI Audio dla urządzeń bez wsparcia dla eARC. Nie ma dekodowania ani nic. Czy ktoś się może spotkał z czymś takim? Jakieś sugestie jak można z tym zawalczyć? Próbowałem pisać do pomocy LG, ale odpowiedź była na poziomie "proszę wyłączyć i włączyć", bo zasugerowali zresetowanie do ustawień fabrycznych i...ustawienie DNSów na 8.8.8.8...ta...Może bym i zresetował, ale chciałbym uniknąć tego, bo TV miał kalibrację i wklepywanie wszystkich ustawień jeszcze raz będzie irytujące. To co próbowałem to deinstalacja aplikacji, wyłączenie szybkiego startu oraz odłączanie od zasilania.
 11. Mam shARC w domu podłączony do LG CX, w którym włączony jest eARC i CEC, a dźwięk na passthrough jest ustawiony. I niestety nie działa tak jak powinno. Z niewiadomego powodu nie działa CEC (na początku działał, a później przestał i nie wiem jak to naprawić). Dźwięk natomiast jest, ale tylko DD, DD+ i PCM. TrueHD z BD AVR widzi jako DD+. Spotify z TV w ogóle nie podaje dźwięku dopóki nie wyłączę eARC. To samo tyczy się Ipla. RakutenTV ma niektóre traileru w TrueHD - w ogóle nie mają dźwięku. Jak wyłączę eARC w TV, to dźwięk jest wszędzie, ale tylko stereo. Strasznie to irytujące...Radość z TV mi to zabiera, bo zamiast się cieszyć użeram się z burdelem jakim nas raczą od dawna, jeśli chodzi o kompatybilności poszczególnych formatów...zamiast oglądać rzeczy siedzę i główkuję co zrobić, żeby działało, jak jeszcze przetestować, co za kombinację jeszcze wypróbować...:/
 12. Ale że jak? Może być napisane DV, a go nie być? Czy może bardziej chodzi Ci o to, że będzie tylko info o HDR, ale bez szczegółów?
 13. A jak się DV włącza konkretnie? Czy to jest tak, że musisz to zrobić przed włączeniem płyty? Czy wystarczą dwa kliknięcia czy więcej? Tak patrzę na X700 i X800 i poza kilkoma detalami, to nie specjalnie widzę pomiędzy nimi różnicę...Jest coś istotnego, co się traci kupując sporo tańszy model?
 14. Spoko, dzięki za rady. Będę Sony trzymał w obwodzie w razie czego. Przełączanie ręczne będzie irytować, choć jak bardzo, to zależy jak się to prosto robi. Odtwarzanie plików mnie średnio interesuje - pudełko multimedialne mam od takich fanaberii. Tak czy siak w pierwszej kolejności muszę sprawdzić ten link co dałeś...tylko muszę poczekać na aktywację konta przez admina bo PW tam wysłać nie mogę XD
 15. Ach, ok. W filmie, który widziałem na YT, gość wspomniał o konieczności włączenia DV i że wtedy 3D się wyłącza, ale nie mówił o pozostałych rzeczach. To rzeczywiście kiepskawe... Hm...Po co mi konwersja HDR->SDR? No jest nieco mniej ustawień. Generalnie z tego co widzę, to jest po prostu wersja budżetowa. Chyba jedyne czego może mi brakować, to z funkcji tego optymalizatora możliwości ustawienia jasności do pomieszczenia. Także na chwilę obecną plan jest taki: jak znajdę tanio UB820, to go kupię. Jak nie, to albo kupię UB450 albo coś innego jakby się w między czasie objawiło.
×
×
 • Create New...