Skocz do zawartości
Redakcja

Cena PS5 jednak sporo niższa niż się spodziewano? Mamy wiarygodny przeciek dotyczący obu konsol i akcesoriów!

Rekomendowane odpowiedzi

Cena PS5 jednak sporo niższa niż się spodziewano? Mamy wiarygodny przeciek dotyczący obu konsol i akcesoriów!

Nowa konsola Sony od dawna zapowiadana była jako naprawdę drogi sprzęt, który wystawi na próbę wydajność portfeli wielu graczy na całym świecie. Okazuje się jednak, że może wcale nie będzie tak źle i cena PS5 nie dobije do 3 tysięcy złotych. Z odsieczą przybył wiarygodny serwis Cowcotland, który ujawnił kwoty, które trzeba będzie zapłacić za obie wersje konsoli oraz za akcesoria do nich.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z Xbox series X - cały czas mam jakieś przeczucie, że Microsoft planował trochę powalczyć ceną z Sony, a tu Playstation 5 może okazać się tańsze niż wszyscy się spodziewali. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vader_4747 napisał:

Ciekawe jak z Xbox series X - cały czas mam jakieś przeczucie, że Microsoft planował trochę powalczyć ceną z Sony,

wg mnie to raczej ten przeciek jest odpowiedzią na przeciek z obozu XB

pewnie oba obozy próbują wyciągnać cenę z drugiej strony

jak lite od MS bedzie za 200usd to sony bedzie miało problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zadna tajemnica, ze zarabia sie nie na konsoli tylko na grach/kontencie. Sam sprzet ma byc mozliwie tani i dostepny dla jak najwiekszego grona konsumentow. Tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

To chyba zadna tajemnica, ze zarabia sie nie na konsoli tylko na grach/kontencie. 

To oczywiste, ale żaden producent nie chce też dopłacać do sprzętu. Sony już raczej nie będzie chciało popełnić błędu z PS3, kiedy było stratne na każdym egzemplarzu jeszcze długo po premierze. A jeżeli już kogoś stać na dopłacanie do interesu to jest to Microsoft, stąd te plotki, że będą chcieli trochę powalczyć ceną tak ja kto było z X360. Swoją drogą chęć zarabiania od samego początku doprowadziła do bardzo słabej obecnej generacji i konieczności wprowadzenia w połowie cyklu wzmocnionych wersji konsol. Ja osobiście wolałbym zapłacić znacznie więcej na premierę i mieć spokój na dłużej, niż kupować po 3 latach wersje "Pro" czy "X".    

 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Sony dopłacać stąd też ten model bez napędu, bo mogą sprzedawać go taniej nawet o 100$ jak mówią plotki (dopłacą ludzie wybierający czytnik płyt 😕 ) i zarabiać dobrze na wersjach cyfrowych gier które nie tanieją tak szybko jak fizyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bez czytnika,.to powinni za darmo rozdawać, patrząc na ceny gier i brak możliwości odsprzedaży.

 

Np. Konsola free, plus 3 gry do wyboru, za które trzeba zapłacić. Dobry pakiet, na start.

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie ma te czytniki Sony jeśli sobie liczą $100 za taką "przyjemność"

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było choć oczywiście liczę na różnicę 50$ ale w takim przypadku mało kto by pewnie wybierał taki model konsoli. Różnicę za tańszy model dopłacą ci którzy chcą mieć normalnie, tj. płytki. Co gorsza taki model bez napędu ma podobno mieć nadal taką samą pojemność SSD a więc lipa bo to nawet nie 1TB na gry gdzie do swojego PRO włożyłem 2TB SSD a do xboxa zewnętrzny. Śmiech na sami z pojemnościami dysków w tych nowych konsolach. Oczywiście będzie można rozszerzyć ale podobno będzie się to wiązać z pewnymi ograniczeniami (zarówno PS5 jak i XSX).

Edytowane przez LV426
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alwyn.

To jest nic, przy tym ile można zaoszczędzić na zakupie gier używanych i odsprzedaży, jak się znudzi.

Ze 150zl na każdej grze, leciutko, jak nie 200zl.

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. W życiu bym nie kupił takiej wersji bez napędu.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa gra 50 funtów.

Ja, przeważnie kupuję, jak się używane pokazują na eBay, za około 20 funtów (to już jest 150zl oszczędności), a jak jeszcze odsprzedam za 10-15 funtów....

To mam grę za 5-10 funtów, zamiast 50.

 

Tylko kilka tytułów sobie zostawiłem i do nich wrócę. Inne, to kup, zagraj, zapomnij.

 

 

Oni by bardzo chcieli, sprzedawać konsole bez napędów, żeby każdy płacił za grę 250-300zl, bez możliwości odsprzedaży.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia sytuacji że xbox ma fajnego gamepassa i jak lite będzie za 200euro to te konsolki będą schodzić jak świeże bułeczki 

i dla "oszczżędnych" na xb można dzielić się  kontami - wtedy 1 gra wychodzi 5-10zł - chyba że to w nowej generacji zablokują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem dostęp do gry w ten sposób, że ktoś podał mi dane do konta i tam była gra.
Niezby dobrze to zadziałało. Co prawda udało się grę przejść, (krótki singiel). Ale drugi raz tego zrobię.
Wywalało mnie z gry kilkukrotnie, były problemy z instalacją itp.

Nie ma to, jak mieć grę na płycie .
Staroświecki jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie preferuję pudełka - po prostu lubię kolekcjonować ulubione gry. Chociaż nie powiem, w wersji cyfrowej też mam bardzo dużo gier, powiedziałbym że nawet coraz więcej ostatnimi czasy. Główną przyczyną jest brak czasu powodujący spore zaległości, przez które odpuszczam czasami zakup gry na premierę i kupuje wtedy często w jakiejś promocji na PS Store czy w sklepie Microsoftu. W każdym razie nie wyobrażam sobie zupełnej rezygnacji z pudełek, ani kupna słabszej wersji konsoli, więc w grę wchodzi jedynie "flagowy" model Playstation i Xbox Series X. 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...