Skocz do zawartości
Maciej Koper

Najtańszy telewizor 120Hz z HDMI 2.1 w ofercie 2020 Samsung, pod nowe konsole i sport | TEST | Samsung Q70T Q74T Q77T QLED

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańszy telewizor 120Hz z HDMI 2.1 w ofercie 2020 Samsung, pod nowe konsole i sport | TEST | Samsung Q70T Q74T Q77T QLED

Testy nowych modeli Samsunga, na 2020 rok, rozpoczniemy przystępnym cenowo telewizorem QLED jakim jest Samsung Q70T. Wybraliśmy go nie bez powodu. To bowiem od tego modelu w tym roku, zaczynają się telewizory 120Hz z HDMI 2.1 w gamie koreańskiego producenta.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 punktów dla gier to trochę za dużo moim zdaniem jeżeli nie ma g-synca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q70t stał się po prostu budżetówką - parametry jasności i kontrastu jak w moim badziewnym (i tanim jak barszcz) ku6000 - spadnie na 3kzł to i sprzedawać się będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, klaus71 napisał:

q70t stał się po prostu budżetówką - parametry jasności i kontrastu jak w moim badziewnym (i tanim jak barszcz) ku6000 - spadnie na 3kzł to i sprzedawać się będzie

A ile ten Twój badziew ma HDR-u? Pytam z ciekawości bo sam mam, a takiej informacji nigdzie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Krzysztof Sopel napisał:

A ile ten Twój badziew ma HDR-u?

ponoć osiąga w okolicach 450 - hdr widać i jak na cenę jaką kosztował to nie jest źle ale ogólnie jakość obrazu słabiutka

testy "rodziny" ku

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6500

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Q70T QLED TV Review (2020) - Upgrade or Downgrade?

Samsung TV Comparison: Q60T vs Q70T Series

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto go brać za te 3200 zł? Szukam najtańszego TV z HDMI 2.1 do 3500 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Chcialem zapytac, czy na omawianym w tym temacie telewizorze istnieje mozliwosc uzyskania sygnalu 4k w 120 Hz na PC przy uzyciu odpowiedniego kabla HDMI i odpowiedniej karty graficznej ?

Chodzi mi, zeby telewizor zaraz po zakupie juz obslugiwal taki sygnal, bez potrzeby czekania na aktualizacje oprogramowania, jak ma to miejsce (wedlug recenzji na HDTV Polska) w przypadku Sony XH90.

 

Wedlug recenzji portalu Rtings

"Update 06/04/2020: We've retested the TV with the newest firmware (1113), and we're still unable to display a 4k@120Hz signal.

While this TV is supposed to support 4k up to 120Hz, we weren't able to display a signal higher than 4k @60Hz, even with the same computer and settings that we used to test the Q90R, which worked perfectly. We expect that it requires an HDMI 2.1 source, and since none are available at this time, we'll retest it when we can and provide an update."

 

Interesuje mnie tylko PC (karta graficzna bedzie ktorys z modeli Ampere z HDMI 2.1).

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Według specyfikacji i informacji od Samsunga - tak. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Przekonamy się za chwilę jak podłączymy 3090 ;) Nie ma tego jak obecnie sprawdzić.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Gmeru said:

Cześć,

Według specyfikacji i informacji od Samsunga - tak. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Przekonamy się za chwilę jak podłączymy 3090 ;) Nie ma tego jak obecnie sprawdzić.

Dzieki, ja tez tak zrozumialem specyfikacje i informacje od Samsunga, ale wlasnie nie mam tej 100% pewnosci, bo nie ma jak tego sprawdzic.

Nie chcialbym kupic TV, podlaczyc do tej 3090 / 3080 i miec zablokowany FPS na 60 :).

 

Mam nadzieje, ze po premierze Ampere pojawia sie w sieci jakies informacje jak to wyglada w polaczeniu z tym TV.

Nie mam tego TV w domu, ale mam starszy QLED 4k od Samsunga i jestem z niego bardzo zadowolony (uzywam glownie do grania i Internetu), wiec chcialbym cos z tej serii pod Ampere, a wyzsze modele sa dla mnie za drogie, zostaje wiec model Q70T, o ile sie okaze, ze obsluje 120 Hz na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że postaram się być tą pierwszą osobą, która to sprawdzi ;) Wszystko powinno działać - telewizor ma hdmi 2.1 i nie powinno być żadnych problemów. Na razie nie ma kart więc poczekajmy. W tym roku wiele się wyjaśni a czas działa na korzyść bo telewizory będą tanieć. Akurat wypadnie na black friday ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czekamy, dzieki za pomoc.

Jesli ja przetestuje szybciej / znajde w sieci informacje od kogos, kto testowal, podrzuce tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czemu te tv z roku na rok są coraz bardziej okrojone :D Brałbym tego XH90 czy Samsunga Q70, ale jak patrze, to XF9005 którego poleciłem ojcu 2 lata temu ma lepsze parametry niż te modele z 2020 w tej cenie xD No jedynie HDMI 2.1 nie ma. Ale i tak nie wierze, że jakieś gry wyciągną z tych śmiesznych konsol tyle klatek. Ponoć PS5 będzie miało problem by w AC wyciągnąć 60 fps, więc gdzie tu do 120... Chyba, że jakaś Fifa, Nba czy indyki.

 

 

btw. lg ma coś taniego z hdmi 2.1?

Edytowane przez Calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią o klatkach i Hz, a nikt nie mowie ze hdmi 2.1 pozwoli na 4:4:4 4K hdr 120hz a nie jakieś ograniczenia typu yuv 4:2:2 jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,
mogę kupić nowy QLED 65" Q75T za 3600zł. Warto za taką cenę? Obecnie mam UE55KS7500 z dość sporymi prześwietleniami u góry.
Nie planowałem zakupu ale w promocji mogę za tyle kupić. Szczerze to myślałem o wymianie za rok, może dwa na serię minimum Q80.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym tv można włączyć głosowego asystenta Google czy tylko Bixby jest dostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xboxa series x
Amplituner yamaha rx-v381 hdmi 2.2 4k 60hz
Tv samsung qe65q77AAT jedno hdmi 2.1
Gigablue quad

Jak to wszystko podłączyć zeby wszystko chodziło z pełna mocą obrazu i dzwieku ?
Jesli podlacze xboxa do ampli to ampli mi utnie hz..
Podłączyć osobno xboxa do tv ? I osobno ampli do tv to nie bede miał dźwięku z xboxa ?
Jest tutaj dużo mądrych głów ,proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...