Skocz do zawartości
basket4rap

OLED jako monitor do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Używa ktoś OLEDa jako monitora do PC?
Jeśli tak, to czy napotkał przy tym na jakieś problemy?
Z jakieś odległości, jeśli używacie w ten sposób, te 55 cali?
Pozdrawiam.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, basket4rap napisał:

Używa ktoś OLEDa jako monitora do PC?
Jeśli tak, to czy napotkał przy tym na jakieś problemy?

Wątpię, żeby ktoś był na tyle głupi żeby narażać się na wypalenia korzystając tak z OLEDa. A że wypalenia będą to jest 100% pewne przy takim użytkowaniu. To nie jest sprzęt za 500 zł, żeby go ewentualnie wyrzucić po 2 latach nieodpowiedniego użytkowania i kupić nowy.

Ja mam kompa podpiętego do OLEDa, ale w zasadzie tylko odpalam filmy i gry. Użytkowanie 'jako monitor' staram się ograniczyć do minimum - okazjonalnie przeglądarka żeby coś sprawdzić na szybko i tyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na zagranicznych forach (np. avforums), tam ludzie są bogatsi i ich stać na ryzyko :P

Generalnie chyba jednak lepiej nie ryzykować i jako monitora do pracy używać zwykłego LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na tym forum kilka osób używało OLEDa jako monitora, o ile dobrze pamiętam - https://hardforum.com/

Nie śledziłem jednak tematu i nie wiem jak sytuacja się potoczyła. Sam podłączam komputer, ale tylko do grania, więc nie wyświetlam na nim pulpitu przez dłuższy czas. Jak będziesz używał telewizor typowo jako monitor, to nie wróżę mu bardzo długiej żywotności. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

używam philipsa 754, 55cali, jakoś ponad rok. Głównie do grania, ale też "sesje internetowe", czy jakaś praca ze zdjęciami (kiedyś był też excel). W trakcie użytkowania specjanie jakoś się nie pilnuje i używam raczej normalnie, podczas grania kilka godzin w jedną gre, możliwość wypalenia się hud też mi myśli nie zaprząta. Na tą chwile nic mi się nie wypaliło, może kiedyś się wypali, może nie... pożyjemy zobaczymy, do grobu tego tv i tak nie zabiore przecież:-).

odległość - to różnie, zależy od tego co robie, wczoraj grając w FC5 (klawiatura + myszka) miałem ok 1-1,2m do ekranu i grało się super:-). przeglądanie int raczej troche dalej.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...