Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to prawda. Ale to jeszcze nie jest najgorsze. Okazuje się, że TV nie przesyła również dźwięku na zewnętrzne głośniki poprzez eARC. I LG nie zamierza nic z tym zrobić. W związku z tym oddaje swój model z powrotem do sklepu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym problemu z tym, że LG nie obsługuje DTS. Ale to, że nie potrafi przesłać go do soundbara, który spokojnie sobie z nim poradzi to już przesada. Wybiorę się jutro w wycieczkę po sklepach. Może mają gdzieś jeszcze model C9 na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, arkadyj napisał:

Nie miałbym problemu z tym, że LG nie obsługuje DTS. Ale to, że nie potrafi przesłać go do soundbara, który spokojnie sobie z nim poradzi to już przesada. Wybiorę się jutro w wycieczkę po sklepach. Może mają gdzieś jeszcze model C9 na stanie.

Raczej nie ma już opcji na kupno nowego C9, nie pochodzącego ze zwrotów albo ekspozycji. Do czego Ci potrzebny ten DTS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, efel napisał:

Raczej nie ma już opcji na kupno nowego C9, nie pochodzącego ze zwrotów albo ekspozycji. Do czego Ci potrzebny ten DTS?

Oglądam sporo filmów poprzez DLNA, które posiadają tego typu dźwięk. Mam problem z około 1/5 tytułów. 

Posiadam podłączony komputer typu NUC do TV ale jakość puszczanego obrazu przez niego a bezpośrednio z TV jest tak różna na korzyść TV, że naprawdę trudno taką formę rozwiązania problemu zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arkadyj napisał:

Posiadam podłączony komputer typu NUC do TV ale jakość puszczanego obrazu przez niego a bezpośrednio z TV jest tak różna na korzyść TV, że naprawdę trudno taką formę rozwiązania problemu zaakceptować.

Być może zainteresuj się czymś co się nazywa madVR. To jest renderer wideo, który możesz 'podpiąć' w paru popularnych odtwarzaczach (np w mpc-be). Jakość na pewno będzie większa niż to co oferuje TV. Wiem że ten NUC nie ma zbyt wielkiej mocy obliczeniowej i cudów nie uzyskasz, ale założę się że da to więcej niż TV. A jakbyś miał pełnoprawnego peceta z kartą grafiki od GTX1080 w górę to można naprawdę niesamowite efekty uzyskać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, efel napisał:

Być może zainteresuj się czymś co się nazywa madVR. To jest renderer wideo, który możesz 'podpiąć' w paru popularnych odtwarzaczach (np w mpc-be). Jakość na pewno będzie większa niż to co oferuje TV. Wiem że ten NUC nie ma zbyt wielkiej mocy obliczeniowej i cudów nie uzyskasz, ale założę się że da to więcej niż TV. A jakbyś miał pełnoprawnego peceta z kartą grafiki od GTX1080 w górę to można naprawdę niesamowite efekty uzyskać...

NUC spokojnie daje rade. To komputer z i5-8259U, 16GB RAM i dyskiem SSD. Grafika spokojnie wystarcza na wyświetlenie treści w 4K. Używam playera MPC-HC. Teraz czytam, że nie jest on rozwijany od 2017 roku. Może tu jest problem. Dziś zainstaluje i sprawdzę polecanego przez Ciebie mpc-be. 

Ostatecznie gdyby to nie pomogło, jestem zdecydowany na Sony KD-65AG9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, arkadyj napisał:

Dziś zainstaluje i sprawdzę polecanego przez Ciebie mpc-be

Nie chodzi o mpc, madVR jest najważniejszym elementem który się instaluje osobno. Procesor ma małe znaczenie tam, potrzebna większa moc grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, efel napisał:

Nie chodzi o mpc, madVR jest najważniejszym elementem który się instaluje osobno. Procesor ma małe znaczenie tam, potrzebna większa moc grafiki.

Domyśliłem się, gdy napisałeś o Nvidi. Instalacja jest bardzo prosta https://chamconsoft.com/cmc/forums/?w3=dmlld3RvcGljLnBocD90PTE5Nw== 

W procesorze jest trochę lepsza grafika niż standardowa: Iris Pro 655, jednak do Nvidi nie ma co jej porównywać. Sprawdzę jak to działa i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, arkadyj napisał:

Instalacja jest bardzo prosta https://chamconsoft.com/cmc/forums/?w3=dmlld3RvcGljLnBocD90PTE5Nw== 

W procesorze jest trochę lepsza grafika niż standardowa: Iris Pro 655, jednak do Nvidi nie ma co jej porównywać. Sprawdzę jak to działa i dam znać.

Sama instalacja jest prosta i ten tutorial który podałeś to ogarnia. Ale nie ma w nim nic jak skonfigurować madVR żeby uzyskać najlepsze efekty w stosunku do posiadanej mocy obliczeniowej. To jest niestety temat rzeka i można w nim utknąć na całe tygodnie. Wątek 'wsparcia' na oficjalnym forum madVR ma już prawie 3 tysiące stron i prawie 60tys postów co dowodzi że przez x lat to żyło i temat się na tyle rozbudował, że trzeba czasu żeby to jakoś ogarnąć. Poszukaj jakiegoś tutoriala do samego madVR, pamiętam że ja się parę lat temu posiłkowałem jakimś w miarę fajnym, ale ustawiłem sobie wszystko raz i zapomniałem o temacie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, efel napisał:

Sama instalacja jest prosta i ten tutorial który podałeś to ogarnia. Ale nie ma w nim nic jak skonfigurować madVR żeby uzyskać najlepsze efekty w stosunku do posiadanej mocy obliczeniowej. To jest niestety temat rzeka i można w nim utknąć na całe tygodnie. Wątek 'wsparcia' na oficjalnym forum madVR ma już prawie 3 tysiące stron i prawie 60tys postów co dowodzi że przez x lat to żyło i temat się na tyle rozbudował, że trzeba czasu żeby to jakoś ogarnąć. Poszukaj jakiegoś tutoriala do samego madVR, pamiętam że ja się parę lat temu posiłkowałem jakimś w miarę fajnym, ale ustawiłem sobie wszystko raz i zapomniałem o temacie :).

Jasne. Już krótkie zerknięcie na temat pokazuje, że nie jest to trywialna sprawa. W linku, który podesłałem jest też odniesienie do youtuba, gdzie jest pokazana konfiguracja mdVr. 

 

Btw mam jeszcze jedno pytanie. Na infolini LG powiedzieli mi, że dźwięk DTS do soundbara mogę wysłać poprzez kabel optyczny. Czy to sprawi, że jego jakość będzie gorsza niż poprzez HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować nowy tv i robić takie kombinacje bo producent zdecydował się na kastrowanie produktu? 🙄

Masz "najlepszy obraz" to po co Ci dźwięk jeszcze do tego? 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat instalacji i konfiguracji madVr. Tak jak zostało napisane wcześniej, sama instalacja jest prosta. I już ona oraz zmiana silnika renderującego powoduje, że generowany obraz filmu jest znacznie lepszy niż standardowy. Niestety mocy zintegrowanej karty graficznej nie starczyło na wiele. Już podstawowa konfiguracja pluginu spowodowała, że obciążenie sięgało 70-90% a wentylator rozkręcał się do maksymalnej prędkości. 

Mimo lepszej jakości obrazu, ten generowany prosto z TV jest wciąż zdecydowanie lepszej jakości. Nie wiem jak sytuacja wyglądałaby po całkowitej konfiguracji madVR ale po pierwsze sprzęt, który to uciągnie musi mieć piekielnie szybką kartę graficzną, po drugie wymaga to dużej ilości czasu. A przecież nie po to kupuje się TV za tysiące złotych, żeby do oglądania filmów podłączać drogi komputer. Dlatego ze smutkiem, ale muszę zwrócić swój egzemplarz 65CX. Świetny sprzęt ale niestety przynajmniej dla mnie pozbawiony podstawowej funkcji jaką jest poprawne wyświetlanie materiałów wideo.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, arkadyj napisał:

Btw mam jeszcze jedno pytanie. Na infolini LG powiedzieli mi, że dźwięk DTS do soundbara mogę wysłać poprzez kabel optyczny. Czy to sprawi, że jego jakość będzie gorsza niż poprzez HDMI?

Nie da rady. Brak wsparcia dla DTS oznacza że nie ma szans na przesłanie dźwięku w tym formacie jakąkolwiek drogą 'przez' telewizor. Nawet w konfiguracji gdy TV nie zajmuje się dekodowaniem dźwięku, a tylko przesyła go z jednego portu na drugi jest ponoć bariera i się nie da.

Co do meritum pytania: HDMI ARC i kabel optyczny umożliwiały do momentu wejścia eARC przesył: PCM 2.0, Dolby Digital 5.1, DTS 5.1 czyli identyczna jakość i możliwości. Dopiero eARC w HDMI 2.1 spowodował że przez HDMI możesz przesłać dużo lepszej jakości dźwięk niż przez optyka. 

36 minut temu, arkadyj napisał:

Nie wiem jak sytuacja wyglądałaby po całkowitej konfiguracji madVR ale po pierwsze sprzęt, który to uciągnie musi mieć piekielnie szybką kartę graficzną, po drugie wymaga to dużej ilości czasu

Z tą piekielnie szybką kartą to masz rację jakbyś chciał ustawić wszystkie ptaszki i suwaki na maksa. Ale już coś pokroju GTXa 1030 w zupełności wystarcza do minimalnej konfiguracji dającej jakiś tam pozytywny efekt. Oczywiście rozwiązania zintegrowane typu ten intel NUC mogą mieć tej mocy za mało - nie miałem styku z tym sprzętem, więc wierzę na słowo że nie uciągnął.

Co do dużej ilości czasu to się zgodzę - ale robisz to raz i później zapominasz 'na lata'.

43 minuty temu, arkadyj napisał:

A przecież nie po to kupuje się TV za tysiące złotych, żeby do oglądania filmów podłączać drogi komputer.

Jeżeli masz już drogi komputer pod TV (np do gier) albo nie interesują Cię żadne kompromisy bo chcesz mieć najlepszy możliwy obraz i dźwięk to taka konfiguracja ma sens.

Kombinowanie w ten sposób tylko po to żeby obejrzeć parę ripów z neta ze średniej jakości DTSem jak na obecne standardy to jest przerost formy nad treścią - tu się zgodzę w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli o kant te "cudowne" LG 🙄

I tak ciągle... naprawdę chciałem 48" CX a tu takie kwiatki  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LV426 napisał:

Czyli o kant te "cudowne" LG 🙄

I tak ciągle... naprawdę chciałem 48" CX a tu takie kwiatki  :(

Dla kogoś kto oczekuje że TV zapewni mu wsparcie dla wszystkich kodeków i formatów, nawet takich które powoli odchodzą do lamusa każdy TV jest o kant. Można narzekać, albo coś z tym zrobić np wyposażyć się w urządzenie (PC. konsola, cokolwiek), który uniezależni Cię od formatowych zagrywek producenta TV i porzucenia wsparcia dla swojej platformy smart po paru latach. 

Żeby było jasne - też mi się nie podoba porzucenie wsparcia dla DTSa i uważam że LG strzeliło sobie w stopę. Teraz tylko Sony będzie mogło chwalić się że 'odtwarza wszystko'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi przystawek mało... Pod tv stoi 6 konsol plus PC. A w tv mam KODI. Po co mi więcej? Co złego jest w DTS? Mój soundbar nie wspiera Atmosa (max DTS-MA) którego to i tak w 99% belek na których klepią jego logo nikt nie usłyszy. Ważne by się marketingowa sciema zgadzała tylko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LV426 napisał:

Co złego jest w DTS?

Np to że format powstał prawie 30 lat temu i jest już mocno przestarzały? Dodatkowo DTS Inc przez wszystkie lata rozwijania formatu dawała licencje na niego każdemu na lewo i prawo - prawdopodobnie za darmo albo za bezcen, bo inaczej ten format umarłby już na starcie. Ale po latach, gdy logo DTS zagościło w domu każdego Kowalskiego DTS Inc zostało sprzedane korporacji, która skupuje licencje i żyje z tego że wyciska z nich ostatnie soki. Firma Xperi o której mowa podwyższyła producentom sprzętu koszt licencji, albo nawet uzależniła ją od ilości sprzedanych egzemplarzy. Nikt nie lubi takich praktyk - płaciłeś przez X lat abonament, a tu nagle się okazuje że musisz płacić 10 razy więcej. Komu jeszcze stara umowa nie wygasła ten korzysta (tak prawdopodobnie było z LG i jest jeszcze z Sony), ale wszyscy inni nie zamierzają płacić chciwej korpo i porzucają ten format. Ergo: DTS już umarł, wykończyła go korpo-chciwość.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko producenci tv takim ruchem tak naprawdę dymają klienta - ta opłata to pewnie max 1$ od tv

więc ze zmianą warunków licencjonowania mogli zrobić na tym też biznes i dobry PR dla siebie

po prostu opisać że w związku z podwyższeniem opłaty DTS staje się płatnym kodekiem który będzie obsługiwać ich spółka córka i golić za niego 20-30$ od jednego tv

kto potrzebuje to zapłaciłby - dla mnie brak DTS to olewanie klienta przez producenta tv

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Jeszcze mi przystawek mało... Pod tv stoi 6 konsol plus PC. A w tv mam KODI. Po co mi więcej? Co złego jest w DTS? Mój soundbar nie wspiera Atmosa (max DTS-MA) którego to i tak w 99% belek na których klepią jego logo nikt nie usłyszy. Ważne by się marketingowa sciema zgadzała tylko. 

Na LG nie da się zainstalować KODI :) wiec może dlatego LG stwierdziło, ze DTS się nie przyda i wystarczy DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel A więc teraz płacą Dolby za DA i DV bo to "nowość" i ludzie się rzucają na to nawet jeśli nie usłyszą różnicy i nie mają takiego sprzętu (patrz soundbary Sony 2.1 i 3.1 ale z "Atmosem").

To klient dostaje tylko po tyłku i tu @klaus71 ma 100% racji. 

@Nygus No tak ale mi bardziej jakoś podoba się jak gra DTS. Subtelna różnica niby ale jednak. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LV426 napisał:

@efel A więc teraz płacą Dolby za DA i DV bo to "nowość" i ludzie się rzucają na to nawet jeśli nie usłyszą różnicy i nie mają takiego sprzętu (patrz soundbary Sony 2 1 i 3 1 ale z "Atmosem").

To klient dostaje tylko po tyłku i tu @klaus71 ma 100% racji. 

@Nygus No tak ale mi bardziej jakoś podoba się jak gra DTS. Subtelna różnica niby ale jednak. 

:) Jak dla mnie nie ma o czym mówić, tez wole dts zamiast DD jeśli tylko jest możliwość wyboru.
Sam tv prawdopodobnie jeszcze długo nie będzie w stanie zastąpić przystawek, bo zawsze będzie problem z jakimś kodekiem czy innym programem, który nie będzie działał lub będzie niedostępny na danym tv, ale co by nie było DD i dts to podstawa...
firmy kupują pakiet DD i DV a być może maja jakieś dodatki jeśli zrezygnują z konkurencyjnego formatu?, można się tylko domyślać.

natomiast na pewno nie jest to tylko i wyłącznie kwiestia licencji w cenie 1 czy 2$ za szt tv, dla producenta jest to pewnie bardziej skomplikowana sprawa, kompatybilność sprzętu, systemu, utrzymanie wsparcia dla rozwoju ??? aplikacji, systemu i być może jeszcze setki innych spraw, które musza być wzięte pod uwagę. A na końcu... zawsze lepiej dla producenta jak „coś” sobie zaoszczedzi... a najczęściej klient i tak kupi bo pipipipipi.....

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ta decyzja jest przemyślana i policzona przez producenta. 

Tak się zastanowiłem, komu DTS jest potrzebne?

1. Pasjonatom dźwięku, a ci zapewne mają urządzenia do jego odtwarzania

2. Kolekcjonerom plików "różnego" pochodzenia ;)

Dla pierwszej grupy kwestia kodeków wisi i powiewa, a druga grupa jest zapewne nieistotna z punku widzenia biznesowego, więc...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej "wielcy" (z japonii) też pewnie dokladnie liczyli - tak dokladnie ze pojawily sie firmy z korei bo daly takie wlasnie drobne/zbedne dodatki jak obsluga mkv i dolby 

moze czas na zmiane - i "chinczyki" wyplyną dając więcej z "niepotrzebnych" wodotrysków - bylaby niezla ironia losu

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...