Skocz do zawartości
Maciej Koper

Gigantyczny 120hz telewizor 85 cali za rozsądne pieniądze do filmów, sportu i gier | TEST | LCD Sony KD-85XG8596

Rekomendowane odpowiedzi

Gigantyczny 120hz telewizor 85 cali za rozsądne pieniądze do filmów, sportu i gier | TEST | LCD Sony KD-85XG8596

Sony XG85 to popularna seria telewizorów japońskiej marki. Cechuje się przyzwoitym efektem HDR i szeroką paletą barw, które odgrywają kluczową rolę w sygnale 4K Ultra HD chociażby na Netflix. XG85 posiada też matrycę 120Hz, która sprawdzi się przy dynamicznym ruchu w sporcie. Wszystkie te elementy czynią ją bardzo wszechstronną, a jednocześnie przystępną cenowo serią w ofercie Sony. Reprezentantów tej serii mieliśmy okazję już dokładnie poznać chociażby przy okazji testu modelu KD-55XG8505. Jak się jednak okazało, w mniejszych przekątnych, telewizory posiadają matrycę IPS, zaś w swoim największym wydaniu - 85" zastosowano panel typu VA. Ze względu na tę zasadniczą różnicę postanowiliśmy wykonać osobny test!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, LV426 napisał:

Bestia nie tv 😅

Dobrze że nie IPS bo to by był dramat. 

IPS to dramat, przy tej wielkości?, czy ogólnie? Pytam, ponieważ jestem przed zakupem tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości. Przy mniejszych to też powinno być lokalne wygaszanie z IPS bo inaczej o czerniach można zapomnieć i po ciemku będzie klops. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LV426 napisał:

Przy tej wielkości. Przy mniejszych to też powinno być lokalne wygaszanie z IPS bo inaczej o czerniach można zapomnieć i po ciemku będzie klops. 

Czyli taki LG 55SM8600 nie będzie wlaściwym wyborem? Lepiej sprawdzi się Panasonic GX810? W przypadku Panasonica obawiam sie o calkowicie liche kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że kąty widzenia przy tej wielkości ekranu mogą być słabe lecz zdanie że nawet siedząc na wprost mogę mieć problem z nimi. Kupuję ten tv głównie pod gry - paski zdrowia bądź przydatne informacje często są wyświetlane na krawędziach ekranu. Jeżeli będą nie czytelne to jest ogromny minus. Może jest telewizor który radzi sobie z tym problemem. Czytałem o funkcji x angel wide która w pewnym stopniu radziła sobie z tym. Proszę o komentarze osoby które grają na takich tv oraz o wyrażenie opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, uniden napisał:

Podejrzewam że kąty widzenia przy tej wielkości ekranu mogą być słabe lecz zdanie że nawet siedząc na wprost mogę mieć problem z nimi. Kupuję ten tv głównie pod gry - paski zdrowia bądź przydatne informacje często są wyświetlane na krawędziach ekranu. Jeżeli będą nie czytelne to jest ogromny minus. Może jest telewizor który radzi sobie z tym problemem. Czytałem o funkcji x angel wide która w pewnym stopniu radziła sobie z tym. Proszę o komentarze osoby które grają na takich tv oraz o wyrażenie opinii.

X wide angle poprawia mocno kąty widzenia , odbija się to niestety na utracie czerni oraz kontraście jeśli oglada się tv nie na wprost

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Damianos19932 napisał:

X wide angle poprawia mocno kąty widzenia , odbija się to niestety na utracie czerni oraz kontraście jeśli oglada się tv nie na wprost

Dziękuję. Dobrze, że wiedziałeś jaką technologię miałem na myśli pisząc jej niepoprawną nazwę . 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, uniden napisał:

Dziękuję. Dobrze, że wiedziałeś jaką technologię miałem na myśli pisząc jej niepoprawną nazwę . 

Nie ma problemu , zdarza się każdemu . Technologia  taka sobie bo poprawia jedno pogarszając drugie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Repugnant napisał:

a jak do tego xg 85 ma sie xg 95 ktory kosztuje sporo wiecej czy roznice w cenie ,da sie zobaczyc,?

no właśnie, podłączam się do pytania czy warto dopłacać bo różnica bardzo duża. Moze lepiej zejść z 10 cali i samsung 75q85 lub 75q90 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2020 o 16:36, Marcus09 napisał:

Ja przesiadlem się z 65 cali samsung h6400 uwierz ale 85 cali to jest to😁

wierzę, a który wziąłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda kompromisu xg8596. Wydaje się że w cenie około 9.000 nic lepszego w tej wielkości nie ma. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2020 o 00:17, Marcus09 napisał:

Metoda kompromisu xg8596. Wydaje się że w cenie około 9.000 nic lepszego w tej wielkości nie ma. 

I jak wrażenia, jest sens dopłacać do xg9505?? jak się ogląda sygnał z anteny na takim TV? i czy oglądałeś coś z np. CDA itp. tam rozdzielczość przy filmach za bardzo nie grzeszy więc mam pewne obawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nowy egzemplarz,... proszę powiedzcie mi że nie każdy ma taką matryce/ podświetlenie. TRAGEDIA..

Do tego tv samoczynnie się wyłaczał

 

ee79a00738e687bdmed.jpg

459b00cb7df36513med.jpg

eb690e081b31d5f5med.jpg

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gniot ! Nie do wiary, ze cos takiego przeszlo przez kontrole jakosci i trafilo do sprzedazy z logo Sony.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że następny będzie dobry, że to nie urok tego modelu. Ktoś go użytkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawuje się znakomicie , zwyczajnie miałeś pecha z wadliwą sztuką. Oby kolejny zminimalizował twoje pierwsze złe wrażenie. Zostaje uzbroić się w cierpliwość  oraz  polegać na tej odrobinie szczęścia aby kolejny model był kompletnie sprawny.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raulos Odpuść sobie telewizory z Androidem, bo będziesz szybciej lub później żałował zakupu. Wybierz produkt, który będzie miał dobrze dopracowany soft: Panasonic, Samsung, LG. W dalszej kolejności analizuj inne, ważne dla ciebie cechy.

Sony z jakością produktów już kilka lat temu poleciało na łeb na szyję. Obecnie nie jest to synonim wysokiej jakości. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, smilingjoker napisał:

@raulos Odpuść sobie telewizory z Androidem, bo będziesz szybciej lub później żałował zakupu. Wybierz produkt, który będzie miał dobrze dopracowany soft: Panasonic, Samsung, LG. W dalszej kolejności analizuj inne, ważne dla ciebie cechy.

Sony z jakością produktów już kilka lat temu poleciało na łeb na szyję. Obecnie nie jest to synonim wysokiej jakości. 

samsung również nie jest żadnym wyznacznikiem jakosci  a wręcz pretenduje do miana wyznacznika awaryjności . Sony ma bardzo udane modele oledow z seria AG zresztą każdemu producentowi zdarzają się wpadki z modelami LG ma kiepskie uplynniacze i oglądanie sportu na ich  telewizorach np z roku 2019 to porażka nie wiem jak jest teraz ale sądzę , że nie lepiej .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach w xg85 android działa mega szybko, dlaczego odradzalbys androida?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android nie, dlatego że:

1. Kilka lat temu miałem Sony z Androidem i miał kilka błędów tj. zmiana pozycji kanału na liście trwała minutę, a nie kilka sekund,a co najważniejsze nie działał na nim poprawnie moduł CAM. Zamiast oglądania stacji tv, oglądałem napis "kanał zakodowany".

2. Od tych kliku lat nie ma znaczącej poprawy jeśli chodzi o kompatybilność Andka z różnymi urządzeniami zew., pozbyciem się samoistnego włączania tv i masą innych uciążliwości, które opisują właściciele na rozmaitych forach, np. forum Sony.

Testy tv są dość płytkie i po części sponsorowane (producenci wypożyczają sprzęt do testów). Recenzenci testują na podstawie np. podłączonego odtwarzacza bluray, a nie sprawdzają jak wygląda sytuacja z dekoderem (kabel, satelita, światłowód) oraz modułem cam. Nie widzę też sprawdzania poprawności działania z soundbarami itp. 

Dlatego najpierw szukaj opinii klientów, a nie recenzentów o wszelkich problemach z danym tv, a potem wybieraj markę i model. Wszystkie plusy danego urządzenia zaakceptujesz, ale z minusami już tak łatwo się nie pogodzisz.    

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że xg8596 nie ma dolby vision. Oglądam Netflix i dolby vision jest, mogę normalnie ustawiać parametry jasności dolby vision podczas filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...