Skocz do zawartości
Maciej Koper

Gigantyczny 120hz telewizor 85 cali za rozsądne pieniądze do filmów, sportu i gier | TEST | LCD Sony KD-85XG8596

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2020 o 06:47, smilingjoker napisał:

@raulos Odpuść sobie telewizory z Androidem, bo będziesz szybciej lub później żałował zakupu. Wybierz produkt, który będzie miał dobrze dopracowany soft: Panasonic, Samsung, LG. W dalszej kolejności analizuj inne, ważne dla ciebie cechy.

Sony z jakością produktów już kilka lat temu poleciało na łeb na szyję. Obecnie nie jest to synonim wysokiej jakości. 

Akurat to jest bzdura bo ten dopracowany soft w np samsungu po 2 latach staje sie nieaktualny i czesc aplikacji wycofują. Ja  mam Sony 55 cali z androidem i sobie duzo bardziej chwale niz poprzedniego samsunga. Nawet pewnie nie miales nic z tych nowych TV z androidem a oceniasz :)

W dniu 11.06.2020 o 10:52, raulos napisał:

Czytałem że xg8596 nie ma dolby vision. Oglądam Netflix i dolby vision jest, mogę normalnie ustawiać parametry jasności dolby vision podczas filmu

Potwierdzam ,również sprawdzałem,jest  .

W dniu 4.06.2020 o 09:13, smilingjoker napisał:

Android nie, dlatego że:

1. Kilka lat temu miałem Sony z Androidem i miał kilka błędów tj. zmiana pozycji kanału na liście trwała minutę, a nie kilka sekund,a co najważniejsze nie działał na nim poprawnie moduł CAM. Zamiast oglądania stacji tv, oglądałem napis "kanał zakodowany".

2. Od tych kliku lat nie ma znaczącej poprawy jeśli chodzi o kompatybilność Andka z różnymi urządzeniami zew., pozbyciem się samoistnego włączania tv i masą innych uciążliwości, które opisują właściciele na rozmaitych forach, np. forum Sony.

Testy tv są dość płytkie i po części sponsorowane (producenci wypożyczają sprzęt do testów). Recenzenci testują na podstawie np. podłączonego odtwarzacza bluray, a nie sprawdzają jak wygląda sytuacja z dekoderem (kabel, satelita, światłowód) oraz modułem cam. Nie widzę też sprawdzania poprawności działania z soundbarami itp. 

Dlatego najpierw szukaj opinii klientów, a nie recenzentów o wszelkich problemach z danym tv, a potem wybieraj markę i model. Wszystkie plusy danego urządzenia zaakceptujesz, ale z minusami już tak łatwo się nie pogodzisz.    

 

U mnie po roku użytkowania stwierdzam ze żadne powyższe wady nie występują a andek śmiga bardzo szybko,bez problemow najpierw uzytkowany z Tunerem sat Cyfrowego Polsatu,obecnie C+,podlaczony pod kino domowe amplituner Marantz plus zestaw 5.1 .Zero problemow z Netflix .Jedynie HBO nieraz obraz skakał momentami ale tu raczej wina samej aplikacji a nie systemu obecnie to chyba poprawili bo nie zauważyłem problemu. Nic nie muli nie wlacza sie ,nie wylacza.TV po kilku aktualizacjach systemu.Zero problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...