Skocz do zawartości
plantman

Epson EH-TW7100 (aka 3800) VS Sony VPL-HW65ES

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,

Stoję przed wyborem projektora do kina domowego w budżecie nie przekraczającym 8 tys. zł. Projektor będzie pracował w salonie (pokój raczej bez adaptacji ale oglądany głównie wieczorem) na ekranie o szerokości podstawy 214 cm (przekątna 97"), rzut z odległości ~3,5M od płótna na powierzchni szarej (gain 0,8). Projektor będzie podwieszony "na płasko" pod sufitem.

Byłem już praktycznie zdecydowany na najnowszą rodzinę projektorów marki EPSON (EH-TW7100) ale w wyniku dyskusji ze znajomym, odkryłem w podobnych pieniądzach projektor sprzed ponad 4 lat, który o dziwo do dziś jest produkowany SONY (VPL-HW65ES). Będę oglądał na nim głównie Netflixa oraz grał na konsoli (Xbox One X). Nie ukrywam, że niespodziewane pojawienie się opcji od Sony dość mocno namieszało mi w głowie i potrzebuje tutaj Waszej pomocy.

Sony VPL-HW65ES był testowany w październiku 2015 r. przez @Maciej Koper -> LINK. Najnowsza rodzina Epson-ów nie doczekała się niestety jeszcze recenzji na łamach HDTV Polska (@Gmeru - może da się nadrobić?). Jedyne czym mogę się zatem posiłkować to test "starszego brata" z listopada 2018 r. w postaci EH-TW7400 -> LINK

Generalnie są to dwie różne konstrukcje z dwóch różnych epok (2015 vs 2019), oparte na dwóch różnych technologiach (3LCD vs LCoS), dlatego dość ciężko jest mi podjąć właściwą decyzję. Oba rozwiązania wydają się mieć swoje zalety i wady. Nie jestem pewien jak dużych różnic powinienem spodziewać się w porównaniu bezpośrednim pomiędzy tymi modelami. Epson przekonał mnie początkowo swoim stosunkiem ceny do możliwości oraz pełną kompatybilnością z sygnałem 4K HDR 60 hz (poprzez e-shift / 4K enhancement). Dla użytkownika Xbox One X (oraz za chwilę Xbox Series X) wydaje się być to nie lada argument. Z drugiej zaś strony mamy uznaną serię SONY, która co prawda wciąż zakotwiczona jest w epoce Full HD ale kusi obietnicą świetnych kolorów, kontrastu i czerni (choć nie wiem na ile realnie lepszą).

Do zalet Epsona EH-TW7100 zaliczam:

  • Pełne wsparcie HDMI 2.0b zapewniające obsługę sygnału 4K HDR 60 hz
  • Bardzo wysoka jasność 3000 Lumenów (288 nitów w moich warunkach wg. kalkulatora) co daje nadzieję na fajny efekt HDR.
  • Przyzwoity kontrast 100 000:1
  • Automatyczny Lens Shift / Focus umożliwiający wygodną regulację z pilota 
  • Akceptowalny rozmiar jak na warunki salonowe (41cm x 31 cm x 16 cm oraz 7 kg wagi)
  • Złącza na tylnej ściance

Do wad Epsona EH-TW7100 zaliczam:

  • Koszt 7M kabla HDMI 2.0b, który przy tej długości musi być już optyczny lub aktywny ~1200 zł -> LINK
  • Brak referencyjnej czerni (choć nie wiem na ile szare płótno jest w stanie to poprawić)
  • "Udawane" 4K ale z tego co widzę to nie ma czego się wstydzić, ponieważ jest realna różnica względem projektorów FHD czy DLP 4K

Do zalet Sony VPL-HW65ES zaliczam:

  • Świetna czerń i kontrast (choć w specyfikacji kontrast "tylko" 20% większy od Epsona 120 000:1)
  • Referencyjne kolory po kalibracji (choć pewnie bez wsparcia dla poszerzonej palety barw) 
  • Dużo tańszy koszt 7M przewodu HDMI 1.4 (względem 2.0b)

Do wad Sony VPL-HW65ES zaliczam:

  • Brak wsparcia dla 4K HDR
  • Sporo większy gabaryt (46cm x 41 cm x 18 cm oraz ~10 kg wagi) co w salonie, pod sufitem może robić różnicę
  • Fatalne umiejscowienie złączy na bocznej ściance, przez co będą one "witały" na froncie każdego kto wejdzie do dużego pokoju ;-)
  • Sporo niższa jasność względem Epsona - 1800 Lumenów (164 nity w moich warunkach wg. kalkulatora)
  • Całkowicie ręczny zoom i lens shift i to w dodatku z tych gorszych pod kątem precyzji regulacji (za recenzją @Maciej Koper)

Jak oceniacie ten pojedynek i gdybyście byli na moim miejscu to która propozycja byłaby Wam bliższa? Z góry dzięki za pomoc w wyborze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jako użytkownik Sony HW65ES nie będę obiektywny, ale w dalszym ciągu wybrałbym obecnie posiadany model. Przed wyborem byłem w warszawskim salonie, by na żywo obejrzeć go w konfrontacji z modelem Epsona 9300 i zrobił na mnie lepsze wrażenie, a sam sprzedawca też go zachwalał pomimo że był tańszy. Po ponad roku użytkowania uważam, że był to dobry zakup z tym, że mnie w dalszym ciągu nie specjalnie interesują treści 4k, ale gdyby tak było, celowałbym zdecydowanie w wyższy model czyli obecnie 9400 lub coś od JVC tyle, że tu już trzeba wyłożyć nieco więcej  pieniędzy. Projektorowi Sony nie brakuje jasności, kontrast jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Ręczny zoom i lens shift nie jest kłopotliwy o ile nie używa się ekranu 21:9, wtedy faktycznie byłoby to kłopotliwe. A tak robi się to raz i masz z tym spokój. Złącza u mnie akurat są w idealnym miejscu ponieważ projektor jest na stoliku, więc dzięki temu ich nie widać. Oczywiście ważna jest tez adaptacja pokoju. U mnie w zasadzie przydałoby się przemalować sufit i skos, albo przynajmniej czarny pas na metr od ekranu, ale i tak jest całkiem nieźle. Po zaciągnięciu rolet i zasłonięciu czarnych zasłon nawet w bardzo słoneczny dzień robi się ciemno i spokojnie można oglądać. Sony pewnie też możesz wyrwać po niższej cenie, mój kosztował mnie jakieś 2 tysiące poniżej ceny rynkowej.

 

19adc91335487818.jpg 88423e1335487829.jpg 637c581335487845.jpg 86d6b01335487875.jpg ec2ddc1335487899.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plantman napisał:

Do wad Epsona EH-TW7100 zaliczam:

  • Koszt 7M kabla HDMI 2.0b, który przy tej długości musi być już optyczny lub aktywny ~1200 zł -> LINK

Do zalet Sony VPL-HW65ES zaliczam:

  • Dużo tańszy koszt 7M przewodu HDMI 1.4 (względem 2.0b)

kabel optyczny to koszt ok 40 Euro (pierwszy z brzegu kabelek) - dalej droższy, ale chyba do przełknięcia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

13 godzin temu, plantman napisał:

Do zalet Epsona EH-TW7100 zaliczam:

  • Pełne wsparcie HDMI 2.0b zapewniające obsługę sygnału 4K HDR 60 hz
  • Bardzo wysoka jasność 3000 Lumenów (288 nitów w moich warunkach wg. kalkulatora) co daje nadzieję na fajny efekt HDR.
  • Przyzwoity kontrast 100 000:1
  • Automatyczny Lens Shift / Focus umożliwiający wygodną regulację z pilota 
  • Akceptowalny rozmiar jak na warunki salonowe (41cm x 31 cm x 16 cm oraz 7 kg wagi)
  • Złącza na tylnej ściance

Do wad Epsona EH-TW7100 zaliczam:

  • Koszt 7M kabla HDMI 2.0b, który przy tej długości musi być już optyczny lub aktywny ~1200 zł -> LINK
  • Brak referencyjnej czerni (choć nie wiem na ile szare płótno jest w stanie to poprawić)
  • "Udawane" 4K ale z tego co widzę to nie ma czego się wstydzić, ponieważ jest realna różnica względem projektorów FHD czy DLP 4K

Automatyczny Lens Shift / Focus - nie ma nic takiego ten model, mylisz z EH-TW9400. Nie ma co się oszukiwać, że czernie są czarne ;) Gain troszkę poprawi, ale nie licz na cuda. Obecnie posiadam EH-TW7100. Chcesz mieć ostrość i Lens Shift i lepsze czernie, to kupujesz EH-TW9400. Jak Ci nie zależy na tych parametrach, to EH-TW7100, a jak masz gdzie porównać EH-TW7000 i akcpetujesz czernie z niego, to bierzesz ten model za 5000 zł. One się praktycznie niczym nie różnią. Chyba, że zależy Ci na głośnikach i dodatkowych portach. Z Auto Iris masz lepsze czernie i tyle. Co do HDR, hmm, w przypadku pracy lampy w trybie High, to można tak mówić, że coś tam zobaczysz więcej.

Ogólnie nie jest to projektor zły EH-TW7100, głośno pracuje przy włączonym 4K Enhancement, które nie wyłączysz przy sygnale 4K. Taki odgłos, jakby ktoś piłował mięso piłką elektryczną. A czy będziesz miał ten efekt większy czy mniejszy zależy od jednostki. Moja przez 14 dni była cicho, teraz jest słyszalna, a Support Epsona mówi, że tak już ma być i nawet o tym oficjalnie piszą, że taka przypadłość e-shiftu w tym modelu.

Poza tymi drobnymi problemami, to bardzo dobry projektor... Ja jestem zadowolony, ale będziesz bardziej przy wyborze EH-TW9400.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pójść krok dalej i kupić JVC używkę za dużo mniej niż 8k :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VAMET a jak jest z głośnością pracy w tw9400? Jak pracuje "na najwyższych obrotach" to chodzi jak suszarka? Czy znośnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

W dniu 29.02.2020 o 11:29, PullUp napisał:

@VAMET a jak jest z głośnością pracy w tw9400? Jak pracuje "na najwyższych obrotach" to chodzi jak suszarka? Czy znośnie? 

Nie odpowiem Ci na to pytanie, ponieważ nie posiadam tego modelu. Musiałbyś zapytać w temacie EH-TW9400 ich właścicieli.

EH-TW7100 jest słyszalny na Medium i High, na Low nie jest. Na Medium nie jest, jak włączy się jakiekolwiek inne źródło dźwięku niż projektor. Na High przebija dźwięki z systemu 5.1 na głośności, która nie jest za cicha ani za głośna. Należy zauważyć, że mówię o swoim egzemplarzu, który po skosie oddalony od głowy widza jest w odległości 80 paru cm. Jak ktoś powiesi sobie ten projektor pod sufitem, to podejrzewam, że High również nie usłyszy, chociaż projektor, jak pracuje do góry [beeep]ą jest głośniejszy.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2020 o 19:38, MarianPaz napisał:

Przed wyborem byłem w warszawskim salonie, by na żywo obejrzeć go w konfrontacji z modelem Epsona 9300 i zrobił na mnie lepsze wrażenie, a sam sprzedawca też go zachwalał pomimo że był tańszy. Po ponad roku użytkowania uważam, że był to dobry zakup z tym, że mnie w dalszym ciągu nie specjalnie interesują treści 4k, ale gdyby tak było, celowałbym zdecydowanie w wyższy model czyli obecnie 9400 lub coś od JVC tyle, że tu już trzeba wyłożyć nieco więcej  pieniędzy. (...) Sony pewnie też możesz wyrwać po niższej cenie, mój kosztował mnie jakieś 2 tysiące poniżej ceny rynkowej.

Sony wywarło na Tobie lepsze wrażenie na sygnale Full HD czy sprawdzałeś Full HD na Sony vs 4K na Epsonie? Wydaje mi się, że przy przekątnej 100", różnice w rozdzielczości powinny być już widoczne. U mnie dostęp do sygnału 4K to praktycznie codzienność (Netflix i Xbox) dlatego początkowo nawet nie rozważałem opcji Full HD aż do momentu gdy znajomy nie polecił mi przyjrzeć się temu projektorowi Sony.  EH-TW9400 byłby super ale niestety znacznie wykracza już poza mój budżet bo to obecnie wydatek rzędu 11 tys. zł (kontra 7 tys. za model EH-TW7100). Obecnie Epson  EH-TW7100 i Sony są praktycznie w tej samej cenie.

W dniu 27.02.2020 o 20:21, Barnaba napisał:

kabel optyczny to koszt ok 40 Euro (pierwszy z brzegu kabelek) - dalej droższy, ale chyba do przełknięcia? :)

Hmm... faktycznie dużo taniej. Szczerze to nie sprawdzałem niemieckiego Amazona pod tym kątem ale widzę, że chyba warto. Ciekawe tylko jak z faktyczną jakością tych przewodów i czy nie jest to "pic na wodę, fotomontaż". Celem nadrzędnym jest to by przepuścił on sygnał 4K HDR przy 60 Hz na tej długości przewodu.

W dniu 28.02.2020 o 08:48, VAMET napisał:

Automatyczny Lens Shift / Focus - nie ma nic takiego ten model, mylisz z EH-TW9400. Nie ma co się oszukiwać, że czernie są czarne ;) Gain troszkę poprawi, ale nie licz na cuda. Obecnie posiadam EH-TW7100. Chcesz mieć ostrość i Lens Shift i lepsze czernie, to kupujesz EH-TW9400. Jak Ci nie zależy na tych parametrach, to EH-TW7100, a jak masz gdzie porównać EH-TW7000 i akcpetujesz czernie z niego, to bierzesz ten model za 5000 zł. One się praktycznie niczym nie różnią. Chyba, że zależy Ci na głośnikach i dodatkowych portach. Z Auto Iris masz lepsze czernie i tyle. Co do HDR, hmm, w przypadku pracy lampy w trybie High, to można tak mówić, że coś tam zobaczysz więcej.

Ogólnie nie jest to projektor zły EH-TW7100, głośno pracuje przy włączonym 4K Enhancement, które nie wyłączysz przy sygnale 4K. Taki odgłos, jakby ktoś piłował mięso piłką elektryczną. A czy będziesz miał ten efekt większy czy mniejszy zależy od jednostki. Moja przez 14 dni była cicho, teraz jest słyszalna, a Support Epsona mówi, że tak już ma być i nawet o tym oficjalnie piszą, że taka przypadłość e-shiftu w tym modelu.

Poza tymi drobnymi problemami, to bardzo dobry projektor... Ja jestem zadowolony, ale będziesz bardziej przy wyborze EH-TW9400.

Dzięki za post! Jesteś chyba pierwszym użytkownikiem EH-TW7100 jakiego spotkałem w necie ;-) Z jakimi modelami porównywałeś przed zakupem i co wpłynęło finalnie na Twoją decyzję zakupową? Faktycznie auto Lens Shift / Focus pomylił mi się z recenzją modelu EH-TW7400, który go miał. EH-TW9400 jest super ale 11k zł. to już znacznie powyżej mojego budżetu a na samym projektorze inwestycje się nie kończą. Widziałem porównania EH-TW7100 z EH-TW7000 różnica w czerniach i kontraście wydaje się być spora co przekonuje mnie do dołożenia tych 2 tys. zł do modelu EH-TW7100. Jak prezentuje się na tym projektorze Netflix 4K HDR w porównaniu do treści w SDR? Czuć nową jakość? 

Ciekawa uwaga z tą głośnością przy włączonym 4K Enhancement. U mnie projektor będzie wisiał pod sufitem jakiś metr, półtora przede mną, więc liczę, że przy takim montażu nie byłoby to aż tak upierdliwe. Jesteś w stanie nagrać i udostępnić ten dźwięk? ;-) 

W dniu 28.02.2020 o 16:27, asokathano napisał:

Zawsze możesz pójść krok dalej i kupić JVC używkę za dużo mniej niż 8k :)

Raczej nie jestem w stanie. Na Allegro nie ma niczego sensownego w tej cenie - same starocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, plantman napisał:

Sony wywarło na Tobie lepsze wrażenie na sygnale Full HD czy sprawdzałeś Full HD na Sony vs 4K na Epsonie? Wydaje mi się, że przy przekątnej 100", różnice w rozdzielczości powinny być już widoczne. U mnie dostęp do sygnału 4K to praktycznie codzienność (Netflix i Xbox) dlatego początkowo nawet nie rozważałem opcji Full HD aż do momentu gdy znajomy nie polecił mi przyjrzeć się temu projektorowi Sony.  EH-TW9400 byłby super ale niestety znacznie wykracza już poza mój budżet bo to obecnie wydatek rzędu 11 tys. zł (kontra 7 tys. za model EH-TW7100). Obecnie Epson  EH-TW7100 i Sony są praktycznie w tej samej cenie.

Widziałem w salonie projektory od Sony, Epsona i JVC z materiałem 1080p i 4k i oczywiście najlepsze wrażenie zrobił na mnie ten ostatni. Natomiast Epson miał jedynie tą przewagę, że wyświetlał obraz 4k. W wypadku 1080p bardziej podobał mi się Sony na którego zresztą się zdecydowałem. Tańszy model Epsona skreśliłem już na starcie, ponieważ zarówno w w recenzjach z mierzonym kontrastem jak i choćby na tym filmiku widać ewidentną przewagę Sony nawet w tańszym modelu bez przesłony (od 8:40). Filmik na YT" Sony HW45 oder Epson TW7300 - Wer ist der Gewinner?" (jakiś błąd mi wyskakuje przy wrzucaniu linka więc daje tylko tytuł).

Być może gdyby mnie interesowało popularne kino to od razu przeskoczyłbym na 4k, niemniej lubię starocie z których tylko nieduży procent jest już w 4k, wiec nie miałem parcia na ten format. Z perspektywy czasu wcale nie żałuję, bo obraz z Blu-ray 1080p jest całkiem dobry na moim 100 calowym ekranie, choć naturalnie zależy to od filmu. Netflix 4k ma nieporównanie słabszą jakość niż nośniki, a w gry nie gram, więc dla mnie wybór był znacznie prostszy. Gdybym wtedy lub nawet dziś miał kupować projektor 4k, to z pewnością byłby to co najmniej wyższy model Epsona czyli 9300 lub 9400 a najchętniej JVC który na prawdę wart jest tych pieniędzy. Przez jakiś czas nawet zastanawiałem się czy nie kupić go kosztem kina domowego, niemniej uznałem, że bez dobrych głośników to nie będzie to, a nie chciałem przekraczać już i tak wyśrubowanego budżetu jak na moje zarobki. Po dziś dzień nie żałuję tej decyzji. Jeśli masz dylemat, to polecam wizytę w salonie audio wideo nawet jeśli masz do niego daleko. Sam musiałem jechać prawie 200km do HCX, ale po prezentacji wiedziałem już co kupić.

Edytowane przez MarianPaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie jestem w stanie. Na Allegro nie ma niczego sensownego w tej cenie - same starocie.

Przed chwilą widziałem ogłoszenie o sprzedaży JVC za 8tys. Tu na forum.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

W dniu 1.03.2020 o 15:47, plantman napisał:

Sony wywarło na Tobie lepsze wrażenie na sygnale Full HD czy sprawdzałeś Full HD na Sony vs 4K na Epsonie? Wydaje mi się, że przy przekątnej 100", różnice w rozdzielczości powinny być już widoczne. U mnie dostęp do sygnału 4K to praktycznie codzienność (Netflix i Xbox) dlatego początkowo nawet nie rozważałem opcji Full HD aż do momentu gdy znajomy nie polecił mi przyjrzeć się temu projektorowi Sony.  EH-TW9400 byłby super ale niestety znacznie wykracza już poza mój budżet bo to obecnie wydatek rzędu 11 tys. zł (kontra 7 tys. za model EH-TW7100). Obecnie Epson  EH-TW7100 i Sony są praktycznie w tej samej cenie.

Hmm... faktycznie dużo taniej. Szczerze to nie sprawdzałem niemieckiego Amazona pod tym kątem ale widzę, że chyba warto. Ciekawe tylko jak z faktyczną jakością tych przewodów i czy nie jest to "pic na wodę, fotomontaż". Celem nadrzędnym jest to by przepuścił on sygnał 4K HDR przy 60 Hz na tej długości przewodu.

Dzięki za post! Jesteś chyba pierwszym użytkownikiem EH-TW7100 jakiego spotkałem w necie 😉 Z jakimi modelami porównywałeś przed zakupem i co wpłynęło finalnie na Twoją decyzję zakupową? Faktycznie auto Lens Shift / Focus pomylił mi się z recenzją modelu EH-TW7400, który go miał. EH-TW9400 jest super ale 11k zł. to już znacznie powyżej mojego budżetu a na samym projektorze inwestycje się nie kończą. Widziałem porównania EH-TW7100 z EH-TW7000 różnica w czerniach i kontraście wydaje się być spora co przekonuje mnie do dołożenia tych 2 tys. zł do modelu EH-TW7100. Jak prezentuje się na tym projektorze Netflix 4K HDR w porównaniu do treści w SDR? Czuć nową jakość? 

Ciekawa uwaga z tą głośnością przy włączonym 4K Enhancement. U mnie projektor będzie wisiał pod sufitem jakiś metr, półtora przede mną, więc liczę, że przy takim montażu nie byłoby to aż tak upierdliwe. Jesteś w stanie nagrać i udostępnić ten dźwięk? 😉

Raczej nie jestem w stanie. Na Allegro nie ma niczego sensownego w tej cenie - same starocie.

Hmm... Wcześniej miałem zabawkę Epson EH-TW5300, ale byłem z niego zadowolony. Sprzedałem, bo kończyła mi się lampa i zachciało mi się wrócić z PC do PS4 Pro, by liznąć pseudo 4K i HDR. Wcześniej jednak kupiłem monitor 4K HDR 27" i jaja mi urwało ;) ...postanowiłem, że EH-TW7000, ale nigdzie nie znalazłem testów względem EH-TW7100, a do Wrocławia nie chciało mi się jechać. Przy Auto Iris czernie są lepsze niż w EH-TW7000, jednak bałem się, że Auto Iris będzie upierdliwie głośny, jak w EH-TW5300. Postawiłem wszystko na jedną kartę i dołożyłem do EH-TW7100. Nie żałuję, Auto Iris jest praktycznie niesłyszalny nawet przy Low i umiarkowanej głośności z kolumn. Używam szybkiego Auto Iris. Czernie są o wiele czerniejsze niż na EH-TW5300 i na tym mi zależało, żeby zobaczyć gołym okiem różnice. Pseudo 4K daje radę i bez problemów zauważysz różnicę, BT.2020, HDR również. Ja używam NVIDIA SHIELD Pro 2019, Kodi, Netflix, do gier PS4 Pro, za chwilę PS5. Netflix 4K HDR Atmos robił wrażenie, dopóki nie użyłem Kodi i 1:1 Remuxów UHD, to w ogóle nie ma co porównywać, niebo a ziemia. Przez chwilę myślałem, że mam zrypany projektor z ostrością przy projekcji niektórych filmów, seriali z Netflix 4K HDR, jak na przykład Mesjasz. Normalnie rozmycia w wielu scenach. Później porównywałem UHD 1:1 z Netflixem te same filmy, seriale - różnica? Trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć różnicy jakości. Co do gier i monitora. To tak mnie zauroczył ten badziewny monitor, że chciałem dążyć do uzyskania identycznego efektu, jakości, jasności na projektorze. I po przemalowaniu ścian, przeremontowaniu pokoju i odpaleniu projektora z Low na Medium, odpalając ten sam materiał jednocześnie na monitorze i ścianie (zaznaczam, że mam ścianę, nie profesjonalny ekran, tak wiem, wydał koło 7300 na projektor i żałuje porządnego ekranu - szczerze, jakość mnie zadowala, a to jest chyba najważniejsze, pewnie że będzie lepiej na ekranie i jeszcze po fachowej kalibracji, ale jak zacznę narzekać na jakość, to wtedy pomyślę o kolejnych zmianach, póki co nie widzę sensu), różnica jest znikoma i to chciałem uzyskać i uzyskałem.

Pod sufitem tego piłowania i wentylatorów nie usłyszysz przy odtwarzaniu jakiegoś filmu, gier przy umiarkowanym nagłośnieniu. Szczerze mówiąc, jak specjalnie nie nastawiam mózgownicy i uszu, żeby na tym dźwięku się skupiała, to nawet nie wiem, że piłuje i wentyle działają. Jak mówiłem wcześniej mam bardzo blisko projektor od głowy widza.

Nigdy nie bazuj tylko na opiniach takich ludzi jak ja, amatorów. Sam pojedź do Wrocławia i porównaj EH-TW7000, EH-TW7100, EH-TW9400 i zaproponują Ci inne również. Podejmij decyzję po zabawie ustawieniami itp. Pamiętaj, każdy jak już wydał te 7300, 11000 zł to będzie chwalił swoje. EH-TW7100 powinien kosztować 5000 i to byłaby uczciwa cena za niego.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...