Skocz do zawartości
mig30

ROznice – seria 55XF i 55XG (Triluminos?)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Czy ktoś orientuje się w roznicach miedzy modelami 55XF i 55XG ? Wg Sony XG ma ekran Triluminos, ale w praktyce w porównaniu obrazu nie widziałem roznic.

Warto szukac 55XG7077 , dostępne tylko w MM i MExpert, czy to to samo co 55XG7073 lub 55 XG7077 ?

Czy wg Was warto interesowac sie budzetową serią XG7***, ktora wg displayspecyfications jest na VA i ma podswietlenie DirectLED? Nie rozumiem dlaczego wyzsza i drozsza seria XG8** ma (dla mnie) gorszego IPSa i czesto podswietlenie krawędziowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XG i w XF masz Triluminos : w XG masz wsparcie Airplay , dostęp do Apple TV , lepsze głośniki , ładniejszego pilota i to by było na tyle . System możliwe ze będzie szybciej chodzić , ale tego nie testowałem . W tym roku wyszła seria XH i coś tam jeszcze dodali 

Edytowane przez Damianos19932
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria XH dopiero ma wyjść. I mowa jest o niższych seriach 7*** a Ty napisałeś o 9***

XG/F 7073 i 7077 to jest praktycznie to samo i różnią się detalami, czasami inny model oznacza tylko inny kolor podstawy albo że to wersja dla innej sieci sprzedaży. Było tak w przeszłości z serią XD 80** gdzie ten sam tv był chyba nawet w 4 odmianach (jedynie oznaczenie było inne). Mam taki i stąd wiem bo się interesowałem tym przy zakupie.

Odradzam serię 70** i jestem zdziwiony że 80** są już tylko na IPS. W przeszłości były to VA lub IPS w zależności od rozmiaru. Triluminos to tylko nazwa marketingowa i tym bym się nie przejmował. Kiedyś w czasach tv CRT to coś znaczyło bo była to trochę inna budowa maskownicy ale obecnie to tylko już sama nazwa.

Edytowane przez LV426
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie doczytałem do końca ( mój błąd )tak XH ma wyjść lada chwila , ale nie ma jakiś znaczących różnic 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LV426 napisał:

Triluminos to tylko nazwa marketingowa

?

 

14 godzin temu, LV426 napisał:

Kiedyś w czasach tv CRT to coś znaczyło bo była to trochę inna budowa maskownicy ale obecnie to tylko już sama nazwa.

Mam nadzieje że chodziło Ci o TRINITRON'A :D:D z lat '90

Koledze z posta chodzi o to:

TRILUMINOS DISPLAY™ – ulepszona generacja podświetlenia LED ekranów ciekłokrystalicznych opracowana przez Sony Corporation. Technologia ta opiera się na zastosowaniu osobnych diod LED dla światła czerwonego, zielonego i niebieskiego, przy kooperacji odpowiednich silników i opatentowanych rozwiązań.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, LV426 napisał:

Triluminos to tylko nazwa marketingowa i tym bym się nie przejmował.

Ładnie żeś poleciał po bandzie :D Za tą nazwą stoi jednak przecież jakaś technologia opracowana i stosowana przez sony.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację oczywiście, zmęczony byłem.

Dzięki że mnie poprawiliście :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim, moze wstrzymalm sie bo czytalme ze seria 8 z 2020 ma byc na VA z Androidem w cenie jak to na serię 8** czyli ponizej 3tys zł. Gdzie widzieliscie XH ?

W dniu 17.01.2020 o 22:24, LV426 napisał:

 

Odradzam serię 70** i jestem zdziwiony że 80** są już tylko na IPS.

dlaczego odradzasz 70** skoro na VA?

cytat:

model dużo bardziej przystępny cenowo czyli XH90 będzie wyraźnie lepszy pod względem obrazu od swojego poprzednika czyli XG85. Bo tak właśnie został nam on przedstawiony. Wszystko ze względu na zastosowanie podświetlenia FALD czyli Full Array LED. Takowego zabrakło w serii XG85 więc przy zachowaniu podobnej ceny za telewizor, będzie to spory krok naprzód do zastosowań filmowych. Nowe telewizory Sony LCD XH90 kontra XG85
Źródło: https://hdtvpolska.com/widzialem-juz-nowe-telewizory-sony-na-2020-rok-pierwsze-wrazenia-z-oled-i-lcd/

 

Nowe-telewizory-Sony-LCD-XH90-kontra-XG8

...mi tam wyglada ze XH90 jest na VA dlatego czern jest czarna , co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to odbicia na ekranach wyłączonych telewizorów...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadzilem ze raczej prezentuja czerń na wlaczonym TV, inaczej jaki sens porownania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...