Skocz do zawartości
danielo102

Wybór miedzy Samsung QE65Q80R a Sony Bravia KD-65XG9505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów 

Chciałbym uzyskać waszej opinii na temat telewizorów Samsung QE65Q80R a Sony Bravia KD-65XG9505. Który będzie lepszy z tych dwóch modeli, i który bardziej polecacie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, ja bym jeszcze dorzucił tutaj 65q85r. Te Samsungi to bardzo ciekawe tv ale ciężko znaleźć konkretne informacje na ich temat. 80r ma mieć 50 stref wygaszania a 85r 100, do tego 85r ma one connect, szerokie kąty widzenia, (sony dopiero od 75 cali). Sony znany, dużo recenzji, wiadomo czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już porównywać XG9505 to dopiero do q85. Q80 nie jest godzien tego zestawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q80 tez ma szerokie kąty widzenia samsung dodatkowo nie odbija światła ma matową matrycę wczoraj byłem na testach porównawczych w mm i sprzedawca był od samsunga bardzo mi go polecał dziś byłem w rtveuro i sprzedawca dla odmiany był od Sony i mówił ze nie ma co porównywać co do samsunga q80r tylko brać soniacza bo obsługuje polską mowę android jest po aktualizacji i bardzo płynnie śmiga ma także dolby vision i wiele innych cech a pokazywał mi ze pod kontami obraz wyglada równie dobrze tak jak w samsungu. Brałem pod uwagę q85r ale nie zależy mi na one connect a q80r jest 1000zl tańszy Ciężki wybór 

Ok wiec zamiast q80r możemy porównać do q85r tez go brałem początkowo pod uwagę tak jak i lg nano 65sm9800 a może coś na jego temat możecie się wypowiedzieć ? Dodam tylko ze przesiadam się z oleda philipsa 803/12 który po roku wypalił się ale na szczęście szybko zwrócili mi pieniądze za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz prawie, prawie, bo teraz jest za mniej jak 6 tysięcy, ale bez 5-letniej gwarancji.

Też się zastanawiam na kupnem i nie wiem, czy tego Soniaka, czy Samsunga Q70Rat. Wg. Rtrings.com Samsung ma minimalnie lesze notowania

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950g

No i o ile 65-ki sa w podobnej cenie, to 75" Samsunga za 8 -9 tysi się kupi, a za Sony trzeba dać 12 tysi.

Więc drapie się po głowie, czy zostać na 65" czy jednak wskoczyć na 75", a jest to maksymalny rozmiar jaki mogę wsadzić.

Jakie jest Wasze zdanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to akurat wierzę, jak również w to, że samsung celowo ożywał części, które miały się po prostu zepsuć w określonym czasie. Było o tym dość głośno. Bardziej mnie interesuje widoczna róznica w jakości obrazu. Od razu informuję, że nie jest to TV do gier, tylko do normalnego oglądania, ze wskazaniem na filmy z dekoderów cyfrowych i platform, typu Netflix, czy HBO Go

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, grundig napisał:

Wybralbym  Sony to  bardziej renomowana   firma niz samsung.Telewizory  Sony   nie psuja sie tak czesto  jak samsung.Jesli nie wierzysz    kliknij na link nizej.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

 

To już nie jest to samo Sony co kiedyś niestety. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie celowałem w 75", ale cena Soniaka  tej wielkości szybuje ostro w górę - 9999 najniższa w sieci. Natomiast Samsung jest do wzięcia za 8 koła. Niby tylko 2 koła różnicy, ale czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...