Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Samsung: 55-calowy QLED 8K w sprzedaży! Ile kosztuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli brakuje mu  tylko Dolby Vision...

Tak się zastanawiałem, czemu   tej serii Samsunga nikt nie chce tu na naszym portalu testować, ale te 4000 nitów wyraźnie zagraża Sony ZG9...Zwłaszcza kiedy porównamy ceny 82" Samsunga 950R i Sony 85" ZG9.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55" w 8K ??? To jakas paranoja. Oglądanie jakieś 80 cm od ekranu? A dźwiek wtedy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp Jak dla mnie to bardziej alternatywa dla 4K. Jeśli wersja 55” będzie miała tyle stref co więksi bracia, a jasność się potwierdzi, to rozważę tę opcję kosztem OLEDa. 
 

I tutaj pytanie: kiedy testy?!

Pytanie 2: kiedy naprawicie komentarze? Żeby je przeczytać, czy napisać, muszę wchodzić na forum. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deimos napisał:

Tak się zastanawiałem, czemu   tej serii Samsunga nikt nie chce tu na naszym portalu testować

to pytanie pewnie do Samsunga - czemu nie chce dać do testów

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Samsung Polska jakiś czas temu, ale nikt z naszego forum nie zwracał się w tej sprawie do nich...

Edytowane przez Deimos
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę. A z kim rozmawiałeś? Ja nie znam Pana Samsung Polska :D A może to Pani? Będę bardzo złośliwy bo ręce mi opadają jak słyszę temat testu Q950R. Już wiele razy pisałem o tym a ty dalej swoje i dalej snujesz jakieś historie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Masz jakieś urojenie na tym punkcie? Serio pytam. Ostatni raz: będzie jak będzie produkt. Taki model nie stoi pod ręką. Masakra z tobą... Napisz swój test jak Ci tak zależy. Albo podrzuć nam model 82" a najlepiej 98", rozpakuj i postaw. Zbadamy go specjalnie dla Ciebie. Przypomnę, że do Sony lecieliśmy specjalnie do Londynu.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z miłą panią, która nie powiedziała, że nie pożyczą, ale należy w tej sprawie wysłać prośbę  na maila...

Też mi się nie chce pisać, ale dla chcącego nic trudnego.

Wystarczy pogadać z chłopakami z Arkadii z Jana Pawła, gdzie mają wystawiony model 82 950R...

A może wystarczy podjechać i spróbować na miejscu zrobić test?

Edytowane przez Deimos
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podjedź i zrób jak myślisz, że kluczowy i flagowy model robi się "w 5 min na kolanie w sklepie" :D Zaraz chyba spadnę z krzesła. Taki telewizor robi się ładnych kilka dni.

Jako portal działamy oficjalnie z Samsung i czekamy w spokoju aż model pojawi się w testach z działu, który się tym zajmuje. Więc polecam zakończyć durne polemiki i nie pisać jakiś nieprawdziwych historii. 5 raz nie będę pisał tego samego. Dla mnie koniec tematu Q950R. Mam nadzieję, że po raz kolejny nie będzie takich samych pytań.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że do Arkadii bliżej niż do Londynu...:)

Edytowane przez Deimos
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie 8K, dla żądnych testu pewna ciekawa "namiastka" i to z Q950R w roli głównej  😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny filmik postrzeganie kontrastu a rozdzielczość.ciekawe jak w takim porównaniu wypadłby oled 4k vs oled 8k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi bardziej chodziło o tym co jest od 14 minuty. mimo że samsung 8k ma wiecej pikseli niż oled 4k to dzięki temu że  oled kazdy piksel(dioda)  świeci lub gaśnie  wiec miedzy czarnymi a białymi nie ma  poświaty tak jak w nieoled przez co tak jak na filmiku nie mogli rozróznic nawet z bliska rodzielczości jak jest na jednym , a drugim odbiorniku

 

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, orwell-1984 napisał:

W temacie 8K, dla żądnych testu pewna ciekawa "namiastka" i to z Q950R w roli głównej  😉

 

Sorki, dla mnie takie porównanie nie ma sensu. Gołym okiem widać, że oba TV  nie są skalibrowane albo ... nie są identycznie skalibrowane.

Poza tym na lewym TV widac bliki z okna po prawej stronie.

Ot, dwóch facetów siadło sobie na kanapie i prowadzą dyskusję.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Ot, dwóch facetów siadło sobie na kanapie i prowadzą dyskusję.

LG uczy się od Samsunga jak w sieci się promować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...