Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

LG rozczarowane sprzedażą TV? Zmienia szefa i strategię

Rekomendowane odpowiedzi

LG nie sprzedaje swoich paneli OLED .Samsungowi.

Gramatyka się kłania: Firma nie jest w stanie dorównać sprzedaży swoich paneli OLED Samsungowi.

Komu? Działowi PR LG?
 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, pmcomp said:

LG nie sprzedaje swoich paneli OLED .Samsungowi.

Gramatyka się kłania: Firma nie jest w stanie dorównać sprzedaży swoich paneli OLED Samsungowi.

Komu? Działowi PR LG?
 

A próbowałeś doczytać zdanie do końca? Jakby co, to je zmieniłem, bo skoro dało się to odczytać inaczej, to była w nim ułomność. Nigdy nie miałem na myśli, że LG sprzedaje panele OLED Samsungowi (🤣). Po prostu chodziło o to, że poziom sprzedaży OLED-ów LG jest mniejszy niż QLED-ów Samsunga. I tyle.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach przed wypaleniami swoje robi, wieść się niesie! sam zamieniłem Oleda na Qled i jestem bardzo zadowolony

  • Haha 3
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcą obniżać koszty produkcji OLED poprzez skalę i zdominować rynek stwarzając większą barierę wejścia dla lepszej technologii QD-OLED Samsunga. Na polu LCD ani LG ani Samsung nie wygra z Chinami. Myślę, że dla obu firm koszmarem nocnym są masowe OLED-y chińskich producentów. Moim zdaniem Samsung powinien zaskoczyć wszystkich i pominąć etap QD-OLED i od razu zaatakować QD-microLED. Zresztą kto wie, czy Samsung do tego się tak naprawdę nie szykuje.

Edytowane przez orwell-1984
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, wiesio napisał:

Strach przed wypaleniami swoje robi, wieść się niesie! sam zamieniłem Oleda na Qled i jestem bardzo zadowolony

Cena kurzy móżdżku, ona jest problemem dla LG. Najtańszy OLED to 5k zł za 55" lub 9-12k za 65" a to wciąż zbyt dużo dla przeciętnego człowieka. Najtańszy QLED 55" to około 3,5k zł a 65" 5k zł i tego szajsu sprzedaje się najwięcej stąd takie statystyki na korzyść Samsunga. Idąc w drugą stronę np. Samsung 75Q90 to koszt około 19k zł czyli 65% ceny "odpowiednika" LG 77C9 (29k zł) i przy takiej różnicy cen LG nie ma szans konkurować z Samsungiem przy rozmiarze 75+, który staje się coraz bardziej popularny na świecie. Z punktu widzenia typowego polskiego klienta 75" wydaje się olbrzymim rozmiarem ale fakty są jasne, 75" to oczywisty cel przy zakupie nowego TV do dużego mieszkania i tym bardziej do 30m2+ pomieszczeń w wolnostojących domach.

A "wypalenia", które nie istnieją w rozumieniu problemu nie maja nic do rzeczy. W biznesie globalnym najistotniejszym parametrem jest stosunek ceny do jakości na poszczególnych rynkach.

Edytowane przez southorn
  • Plusik 4
  • Lubię 3
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki aby to doprowadziło ich do drastycznego obniżenia cen.😉

Zresztą chyba nie mają wyjścia jeśli chcą zwiększyć wolumen sprzedaży 3x w ciągu najbliższych dwóch lat:

https://www.oled-info.com/lg-announces-its-85-gen-oled-tv-fab-guangzhou-now-production

 

Edytowane przez Misio5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jakub Krawczyński napisał:

A próbowałeś doczytać zdanie do końca? Jakby co, to je zmieniłem, bo skoro dało się to odczytać inaczej, to była w nim ułomność. Nigdy nie miałem na myśli, że LG sprzedaje panele OLED Samsungowi (🤣). Po prostu chodziło o to, że poziom sprzedaży OLED-ów LG jest mniejszy niż QLED-ów Samsunga. I tyle.

Ależ wiem co miałes na mysli. Cieszę się, że poprawiłeś bo zdanie można było zrozumieć dwojako. Tak bywa przy tłumaczeniu tekstów na nasze. Warto zawsze po skończeniu roboty raz jeszcze na spokojnie przeczytać.

 

A co do pozycji LG powinno się cieszyć z pozycji numer dwa. Jak na Lucky Goldstara to całkiem nieźle. Żeby dorównać Samsungowi będą się jeszcze musieli sporo napocić i wydać morze kasy na marketing. A skąpi są jak na razie. Potrzebują wizjonera, nie lidera.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rychło w czas.Już dawno powinni odpuścić swoje LCD na rzecz OLED maja taką technologie powinni pchac w nia całą kasę jak Samsung w QLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, orwell-1984 napisał:

 lepszej technologii QD-OLED Samsunga.

jeszcze ich nie ma a już wiesz że lepsza?

zobaczymy jaka jakość wyjdzie w finalnym produkcie dla klienta masowego - po "optymalizacjach" przez księgowych - i w obiektywnych testach

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, klaus71 napisał:

jeszcze ich nie ma a już wiesz że lepsza?

zobaczymy jaka jakość wyjdzie w finalnym produkcie dla klienta masowego - po "optymalizacjach" przez księgowych - i w obiektywnych testach

Oczywiście, że wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz coś więcej - wejdą do 2025 do produkcji masowej?

czy na razie są lepsze tylko na papierze?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne - jasne - już za 3 lata wejdzie pierwszy model topowca - a ty już znasz jego finalne parametry :)

wg mnie jest duża szansa że one niestety nigdy nie wejdą do produkcji konsumenckiej,  podobnie jak microLEDy

jak odpalą chińczycy konwencjonalne LEDy z podwójną matrycą w dobrej cenie to zginą jak wiele innych technologii które były droższe

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

jasne - jasne - już za 3 lata wejdzie pierwszy model topowca - a ty już znasz jego finalne parametry :)

wg mnie jest duża szansa że one niestety nigdy nie wejdą do produkcji konsumenckiej,  podobnie jak microLEDy

jak odpalą chińczycy konwencjonalne LEDy z podwójną matrycą w dobrej cenie to zginą jak wiele innych technologii które były droższe

Tak się nie stanie... Mówimy bowiem o ewolucji, nie o rewolucji. 2022 to termin pesymistyczny, optymistyczny to już 2020 :-) Poza tym Samsung nie ma wyjścia, to kwestia przetrwania dla nich w segmencie tv. I zależy im na czasie.

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak wieszczy kolega wiesio "co ze strachem przed wypalaniem" - cały biznes się może na tym rozsypać jak będzie gorzej niż w obecnych oledach

już rozwiązali ten problem w samsungu i w microLedach?

pytam Ciebie bo skoro już znasz finalne parametry to pewnie też czytałeś tajne dane z tych testów :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

tylko jak wieszczy kolega wiesio "co ze strachem przed wypalaniem" - cały biznes się może na tym rozsypać jak będzie gorzej niż w obecnych oledach

już rozwiązali ten problem w samsungu i w microLedach?

pytam Ciebie bo skoro już znasz finalne parametry to pewnie też czytałeś tajne dane z tych testów :)

 

W qd-oledach i w microLED problem wypalenia nadal będzie, cudów nie ma. W qd-oled będzie troszkę lepiej a microLED sporo lepiej. Jakoś ten strach przed wypaleniem nie działa na producenta LG skoro zwiększa produkcję. Jak będzie tanie to niech się wypala, nawet bandig i zafarby rynek łatwiej zaakceptuje. Cena jest kluczowa, taniemu sprzętowi więcej się wybacza. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, orwell-1984 napisał:

 Cena jest kluczowa, taniemu sprzętowi więcej się wybacza. 

Dokładnie jak mówisz. To jest tak samo jak z przy tanich alkoholach z dyskontów. Co z tego że siki, jak tanie i dobrze kopie :D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, orwell-1984 napisał:

W qd-oledach i w microLED problem wypalenia nadal będzie, cudów nie ma. W qd-oled będzie troszkę lepiej a microLED sporo lepiej.

czyli już w samsungu testowaliście? :)

czemu ma być problem mniejszy? dioda niezależnie od typu jeśli ma taki sam czas życia (a niby ma bo każda z tych technologii ma 100.000h)

i zakładając że wypala się liniowo - będzie się tak samo degradować jak w obecnych oled - fizyki nie zmienią

nowe też będzie się niestety wypalać i będzie to widać dokładnie jak dzisiaj w oledach

 

chyba że zrobią lepsze mechanizmy kompensacji - jak liczniki "zużycia" na każdy subpiksel - i wstępną "kalibrację" luminacji każdego subpiksela

ale to tylko w topowcach będzie możliwe o ile w ogóle

 

a mają konkurować z taniejącym "zwykłym" oledem i być może łapiącą wiatr w żagle technologią dwumatrycowych lcd

(cały czas czekam kiedy w końcu LG zrobi dwumatrycowca na IPS z powłoką retardacyjną i pasywnym 3d w rozmiarze 85-100 cali i cenie 20-30 tysi)

 

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie zmienią, natomiast przyjęte przez Ciebie założenie niekoniecznie wynika z tej fizyki. Marketingowe 100.000 godz. na które się powołujesz ma świadczyć o liniowości? Po co w ogóle dążenie do wprowadzenia diód nieorganicznych, po co zmniejszanie ilości warstw panelu, efektywności świecenia, lepszego oddawania ciepła. Wszystko to niepotrzebne zawracanie głowy, które nic nie poprawi bo LG OLED będzie miał i tak przewagę a dwuwarstwowe LCD zaszkodzi jedynie Samsungowi. Takie tezy sugerujesz. No zobaczymy. To jest jak wyścig, ja stawiam na Samsunga, co nie znaczy, że tam pracuję, ha ha. Po prostu wierzę, że oni pchną jakość do przodu. Nie przywiązuję się do marek, kto wie, czy nie kupię Sony ZG9, bo szczerze mówiąc najbardziej mi się podoba ten TV pomimo pewnych słabszych punktów, całościowo jest świetny.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu odpłynąłeś z bajkopisarstwem- to ty sugerujesz że już wg materiałów marketingowych wiadomo co będzie - czyli super QDOledy i MicroLedy

bez wad, i wszystko w nich tylko lepsze

ja tylko sprowadzam to do rzeczywistości - przyjdzie proza życia - wejdą księgowi i kalkulacja opłacalności na tle konkurencji 

i zobaczymy alternatywę już nie tak rewolucyjna, z identycznymi wadami jak oledy - kwestia jaką to będzie miało cenę

rewolucję wprowadził oled - w lcd rewolucję wprowadzi podwójny panel

jako dojrzałe technologie będą tak dopracowane że po prostu nowa musi dawać coś ekstra w podobnej cenie - a jak będzie drogo to klapa murowana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, klaus71 napisał:

chyba że zrobią lepsze mechanizmy kompensacji - jak liczniki "zużycia" na każdy subpiksel - i wstępną "kalibrację" luminacji każdego subpiksela

Taki licznik to raptem jakieś 260MB pamięci (zakładając 64 bity na subpiksel) i jakiś dodatkowy "stopień" w kontrolerze matrycy albo procesorze obrazu, zapewne z dwupoziomową pamięcią, tj. małą podręczną w kontrolerze i pełną tablicą na poziomie dużego systemu. Ale podejrzewam, że problem jest taki, że diody niekoniecznie zużywają się równomiernie więc i tak trzeba coś bezpośrednio mierzyć z matrycy.

Rodzi się też pytanie o algorytm postępowania w przypadku wypaleń, bo nie zdziwiłbym się gdyby już w tej chwili dało się wykryć wypalone piksele, tylko że żeby je "ukryć" trzeba by obniżyć jasność całego panelu tak żeby wyrównać ją do wypalonych pikseli. I nie zdziwiłbym się gdyby z badań wyszło, że użytkownik może nie dostrzec wypalenia ale zawsze zobaczy że jego TV jest 2 razy ciemniejszy niż był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, raus napisał:

Ale podejrzewam, że problem jest taki, że diody niekoniecznie zużywają się równomiernie więc i tak trzeba coś bezpośrednio mierzyć z matrycy.

w oled są biale, w QD Oled mają być chyba niebieskie więc będzie łatwiej

tylko o MicroLedy bym się martwił jak będą 3 kolorowe - nie dość że mogą mieć nieco inną szybkość wypalania to mogą wrócić kwiatki jakie były na plazmach związane z różną prędkością zmian świecenia każdego koloru - dla mnie masakra jak FalseConturing psuł obraz

no ale może wtopy nie będzie - Samsung ma w tym doświadczenie - ich pierwsze plazmy nie nadawały się do użytku z tego powodu - ale w kolejnych temat ogarnęli

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...