Skocz do zawartości
szczepan77

kino domowe na 8m2 pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie remontu i zastanawiam się jak się zabrać za rozmieszczenie/budowę kina domowego dopóki mogę ryc w ścianach

Wymiary pokoju to około 3,15x2,30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma docelowo wyglądać,  nie wiem jak się zabrać za okablowanie, jakich kabli użyć, przyznam szczerze że ten temat nie jest moją mocną stroną, znalazłem coś tam na necie na ten temat ale nie dość star artykuły (mały pokój z kinem).

Domyślam się że muszę zrobić gniazdka, tylko jakie ? W załączniku dwie wersje ?

Szkice moj pokuj.jpg

Szkice moj pokuj1.jpg

Szkice moj pokuj2.jpg

gniazdo1.JPG

gniazdo2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsca naprawdę bardzo mało .. czy bawiłbym się w kucie dla kabli , szukanie głośników .. w tym przypadku na Twoim miejscu wybrałbym jeśli ma to być system 5.1 takie coś :

 

https://pl.jbl.com/JBL+Bar+5.1.html

będziesz miał problem z głowy. Oczywiście nie musi być to JBL ale w tą stronę bym poszedł w tak malutkim pokoju 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie interesuje mnie tylko i wyłącznie okablowany system, czytałem gdzieś że najlepiej samemu zestaw zmontować wtedy efekt jest dużo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz nad małymi satelitami z subwooferem ? czy celujesz w coś innego ?

Może coś w tym stylu :

Dali Fazon 5.1

 

 

dali-fazon-mikro-e-9f-5-1600x1000-9432.1

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o amplitunerze jakimś i dokupywać do tego głośniki, resztę sprzętu, żeby wydatek nie był od razu taki duży na jeden strzał.

Szczerze to nawet nie wiem jak rozmieścić te głośniki na jakiej wysokości itd.

Musze najpierw porobić gniazdka w ścianach, poprowadzić przewody HDMI itd.

Dodam iż docelowo chciałbym podłączone mieć pod kino i oczywiście TV: PlayStation 3, 4 MiBox3

Edytowane przez szczepan77
dodane zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że amplituner to wiadomo .. głośniki itd..

 tyle że ciężko to widzę w tak małym pomieszczeniu - nie obraź się ale ta ściana , na której wisi tv ma tak na moje oko 130 -140 cm......  Głośniki chcesz podłogowe , satelity ?

Dlatego podałem ten system bezprzewodowy JBL - choć sam nie mam czegoś takiego 

A może system sufitowy  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem w którym kierunku iść, jestem zielony w temacie, nie chce też przesadzić z niewiadoma jakim sprzętem na taką klitke, dużo gram oglądam filmów, sport, chcę żeby było z dźwiękiem ładnie, wyraźnie ale żeby ścian nie obaliło

P.S. ścianka ma tak jak piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mieszkanie - ten pokój jest już na  ,,całe życie ,,  na jakiś określony czas ? 

Może skoro zaczynasz z tym tematem a miejsca masz naprawdę bardzo mało kup np w mediamarkt ten system JBL  na próbę zawsze możesz oddać .

Specem nie jestem ale zrobić na tych 7,25 m2 i jeszcze mieć ściankę 1,40  na której  trzebaby osadzić jakoś przednie głośniki z centralnym  ..... no Panie ... :)

Może ktoś koledze pomoże z innym pomysłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że na całe życie, będzie zmiana miejsca będzie wymiana sprzętu, na raze zostaje to pomieszczenie na sztywno

Nie chce bezprzewodowego systemu jak pisałem wyżej, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szczepan77 napisał:

Powiedzmy że na całe życie, będzie zmiana miejsca będzie wymiana sprzętu, na raze zostaje to pomieszczenie na sztywno

Nie chce bezprzewodowego systemu jak pisałem wyżej, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Już wiem w którym kierunku chcę iść ;) pytanie teraz tylko jakie głośniki dobrać i jaki amplituner ???

3szt. głośników wydaje mi się żeby zamontować w regipsie na bokach:

504513721_Szkicemojpokujsufitowe3szt..jpg.a925ace12fe115d9dbd614913b627459.jpg

Z drugiej strony będzie ściana zabudowana meblami 2szt. mogę dać na półeczki zaznaczone na zdjęciu:

1016811225_Szkicemojpokujstojace2szt..JPG.bb50b689cd2b880a1e8f81b875ff8afa.JPG

Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?

Nie przeszkadza fakt iż głośniki w regipsie będą wyżej niż te stojące na półce ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wychodzi na to że tak by trzeba zamontować:

1873459631_Szkicemojpokujstojace2szt_2222.JPG.e2a49980a531e12f03e65166fdba502b.JPG

 

Pytanie czy znajdę głośniki które można zamontować w żelbetonie ?

Bo niestety ta ściana to żelbet (tam gdzie TV regips):

2049287581_Szkicemojpokujsufitowe3szt.33333333333.JPG.2a29b9a0ce9545d815d93c1c77e7d821.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki w ogole budzet kolega chce na cala te zabawe przeznaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem tak szczerze, wszystko w zaleznosci ile bym musial zeby efekt osiagnac.

1000-2000 jestem otwarty na sugestie, wszystko tez zalezy od tego ile mi z remontu zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry soundbar lub plastikowe gotowe kino domowe 5.1 all in one od Sony i bedzie fajno.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej pisalem, interesuje mnie zestaw zlozony samemu z amplitunerem.

Gdybym chcial kupic gotowy zestaw to nie zakladalbym posta, tylko kupil bym gotowy zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepan jesli chcialbys myslec nad skladaniem czegos w oparciu o amplituner to musialbys myslec o zupelnie innych kwotach to raz, a dwa w takim pomieszczeniu w zupelnosci da sobie rade gotowy zestaw lub soundbar.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przyzwoity, nawet przeciętny zestaw apli + kolumny zagra miażdżąco lepiej niż wszystkie soundbary w tym te niewiarygodnie przewartościowane za np. 3 tyś. zł i więcej.

Za 2-3 tyś. zł kupisz naprawdę dobry, używany zestaw. Potem tylko kwestia akustyki i w pokoju 8m2 może być przyjemnie 😉

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, southorn napisał:

Za 2-3 tyś. zł kupisz naprawdę dobry, używany zestaw. 

Budzet wskazany jest do  2 tys., ale jak masz cos fajnego na mysli podlinkuj zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Yamaha V381? Budżetowy amplituner ale 4K, HDR obsługuje i używany można znaleźć w okolicy 800zł. Do tego np. Wharfedale DX-1 HCP (jest zestaw z subwooferem na Allegro za 1100zł) i mamy całkiem sprawny zestaw do takiego pokoju. Można jeszcze rozważyć zestaw głośników Harmana HKTS 16 (około 1tyś zł.) ale tu już zbliżamy się w "plastikową" stronę mimo tego, że takie kolumienki z oryginalnym subwooferem na małej przestrzeni brzmią przy tej klasie sprzętu całkiem dobrze.

Albo dwa dobre monitory do tej Yamahy i reszta nagłośnienia z czasem.

Oczywiście można też poszukać używanego zestawu stereo za 2tyś., który zagra o niebo lepiej niż to co podałem wyżej ale jak sądzę celem jest tzw. kino domowe 5.0 lub 5.1

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podkresle jeszcze raz ze jestem zielony w tych tematach 😓 co znaczy ze amplituner ma obsluge HDR i 4K ?

Im wiecej elementow kina bede mogl kupic w czesciach tym mniej problemow bede miec z $ na to. Priorytetem w tej chwili jest kupienie 3szt. glosnikow pod zabudowe jak na zdjeciu

Pytanie do was jakie glosniki i czy moge 2szt w zelbetonie zamontowac (wryc w sciane)

 

Screenshot_20190828-022106.jpg

Edytowane przez szczepan77
Blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepan to nie jest takie hop siup. Jezeli Ty nie kumasz podstaw zupelnie i nie masz dedykowanego pomieszczenia oraz masz ograniczony budzet naprawde odpusc sobie klucie w zelbetonie. Ani to sens, ani Twoj budzet - zobacz ile kosztuja Dali wskazane przez Eleonora i jakie maja wymiary , glebokosc. Zreszta w takiej wielkosci pomieszczeniu to mozesz tylko przedobrzyc, gdyz dobrej klasy budzetowej male glosniki wcale nie sa tanie.

9 godzin temu, southorn napisał:

Może Yamaha V381? Budżetowy amplituner ale 4K, HDR obsługuje i używany można znaleźć w okolicy 800zł. (...) Można jeszcze rozważyć zestaw głośników Harmana HKTS 16 (około 1tyś zł.) 

Jezeli Szczepan akceptuje ryzyko zakupu uzywek to taki zestaw w tym metrazu to swiat i ludzie do kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szczepan77 napisał:

Panowie podkresle jeszcze raz ze jestem zielony w tych tematach 😓 co znaczy ze amplituner ma obsluge HDR i 4K ?

. Priorytetem w tej chwili jest kupienie 3szt. glosnikow pod zabudowe jak na zdjeciu

Obsługa 4K i HDR czyli można podłączyć urządzenie zewnętrzne np. odtwarzacz blu-ray, konsolę lub komputer PC i wyświetlać obraz w rozdzielczości 4k (3840x2160) z HDRem.

Jeśli trzy głośniki (kolumny) to zestaw prawy, lewy i centralny jak najbardziej wystarczy.

Chociaż z drugiej strony nie wróżę sukcesów przy instalacji jeśli masz kłopoty z podstawami więc faktycznie jakiś soundbar rozwiązuje sprawę. Prowadzić za rękę "od zera" przez forum się nie da, trzeba zaangażowania własnego bo tylko Ty wiesz czego potrzebujesz i jak wygląda sytuacja na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...