Skocz do zawartości
szczepan77

kino domowe na 8m2 pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas pisałem że w tym pokoiku to soundbar 5.1 . Ten co podałem JBL naprawdę daje radę.

Ten pokoik jest za mały do instalacji jakie kolega sobie wymyślił.

Po co trudzić się i wymyślać jakieś kłucia , głośniki na takim metrażu nic tu nie jest ustawne

Proszę się nie obrażać tylko spróbować a nóż ...będzie skromnie wyglądało ale super grało

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, southorn napisał:

Obsługa 4K i HDR czyli można podłączyć urządzenie zewnętrzne np. odtwarzacz blu-ray, konsolę lub komputer PC i wyświetlać obraz w rozdzielczości 4k (3840x2160) z HDRem.

Jeśli trzy głośniki (kolumny) to zestaw prawy, lewy i centralny jak najbardziej wystarczy.

Chociaż z drugiej strony nie wróżę sukcesów przy instalacji jeśli masz kłopoty z podstawami więc faktycznie jakiś soundbar rozwiązuje sprawę. Prowadzić za rękę "od zera" przez forum się nie da, trzeba zaangażowania własnego bo tylko Ty wiesz czego potrzebujesz i jak wygląda sytuacja na miejscu.

3 głośniki na teraz przy ryciu w ścianie + regips jak na zdj wyżej, później mogę dwa dokupić na lewą stronę i położyć na półeczce:

1810192709_Szkicemojpokujstojace2szt_2222.JPG.559fb479f3a8a4a55fc0f87671200502.JPG

Patrzyłem porządny soundbar to by trzeba 3tys na raz wywalić, to wole te 3tys przeznaczyć na zestaw, a przy zestawie mogę kupić najpierw te 3szt. głośników dwa po boku i jeden centralny pod tv, a później sukcesywnie dokupywać np. co miecha, to amplituner i te dwa głośniczki na widocznym zdj. Z tego co się dowiedziałem w żelbetonie mogę ryć te 6cm to na pewno. Sorka panowie że się tak uparłem na zestaw, znajomy tez doradzał sundbara, ale miałem już plastiki creative wiem ze to trochę inny temat.

P.S. Dziękuje na tym etapie wszystkim za pomoc i za wiedze której mogę liznąć przy okazji postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szczepan77 napisał:

Patrzyłem porządny soundbar to by trzeba 3tys na raz wywalić, to wole te 3tys przeznaczyć na zestaw, a przy zestawie mogę kupić najpierw te 3szt. głośników dwa po boku i jeden centralny pod tv, a później sukcesywnie dokupywać np. co miecha, to amplituner i te dwa głośniczki na widocznym zdj.

I tym zdobyłeś moje serce bo to jedyna słuszna droga: amplituner i kolumny po kolei zaczynając od trzech przednich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne soundbary to nie są już jednak "plastiki creative" ;) Wiem bo miałem też kiedyś takie a teraz mam całkiem porządnego Samsunga MS750 do którego też można dokupić z czasem oddzielny solidny subwoofer i tylne głośniczki (co też uczyniłem po kolei) i uwierz, że gra to rewelacyjnie (Blade Runner 2049 ryje banie) i nawet muzyka nie brzmi najgorzej (akurat ten model jest fajny pod tym względem).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niewymagającego słuchacza soundbar robi robotę ale moje prywatne doświadczenie podpowiada, że każdy chwali soundbary dopóki nie posłucha ampli plus chociażby mniejsze monitory z subwooferem. Fizyki dźwięku się nie oszuka.

Nawet ten zestaw: https://www.ceneo.pl/65896033  do tego ewentualnie jakiś subwoofer może być 20cm i soundbary same pójdą na strych 😉

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i wierze ze to ladnie brzmi, ale nie trafia do mnie zadny system na blutu czy wifi.

W dodatku mam ograniczone lacze wiec odpada, nie chce zaklocen dzwieku przez obciazone lacze internetowe itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bluetooth jest do połączenia np. z telefonem a wifi do radia internetowego lub przesyłania muzyki przez DLNA z komputera lub dysku sieciowego. Kolumny, TV i inne urządzenia podłączasz przewodowo 😁

Stary, będzie ciężko bez podstawowych pojęć.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, southorn napisał:

bluetooth jest do połączenia np. z telefonem a wifi do radia internetowego lub przesyłania muzyki przez DLNA z komputera lub dysku sieciowego. Kolumny, TV i inne urządzenia podłączasz przewodowo 😁

Stary, będzie ciężko bez podstawowych pojęć.

Ogolnie to taki tepy nie jestem czaje co do mnie piszesz, znam zagadnienia, moja wiedza kuleje tylko z audio :) sprzet podlaczanie itd.

A co powiecie o tym https://glosniki-instalacyjne.pl/apart-audio-cms508-cm-s-508-glosnik-sufitowy-scienny.html  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, southorn napisał:

Nawet ten zestaw: https://www.ceneo.pl/65896033  do tego ewentualnie jakiś subwoofer może być 20cm i soundbary same pójdą na strych 

😉

To na powaznie ma byc? 🤔

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

To na powaznie ma byc? 🤔

Oczywiście. Przetestuj podany przeze mnie zestaw Yamahy i JBL BAR 5.1 (podobny poziom cenowy) i opisz różnice funkcjonalne oraz jakość dźwięku (nie poziom hałasu tylko jakość dźwięku)  😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ( ale mogę się jak najbardziej mylić ) w tym pokoiku soundbar by spokojnie wystarczył nawet nie 5.1 ...

Natomiast właściciel uparł się przy czymś co wygląda i gra jak HiEnd  ale do 2000 zł

Przerost treści nad formą...

Umiejscowienie głośniczków w ścianie tak jak właściciel pokazał na ostatnim rzucie miałoby trochę sens gdyby siedział odwrócony o 90%.....i miał je przed i za sobą.

 

tu inny kolega już lepiej myśli no i ma gdzie to wszystko postawić :

 

 

Edytowane przez Eleonor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie. Sam MS750 bez tylnich głośników a nawet i bez subwoofera na tak małej przestrzeni by w zupełności wystarczył. Z tym że zestaw stereo zawsze zagra lepiej to takie gadanie bo wszystko zależy jakie to zestawy i jakie soundbary. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, southorn napisał:

Oczywiście. Przetestuj podany przeze mnie zestaw Yamahy i JBL BAR 5.1 (podobny poziom cenowy) i opisz różnice funkcjonalne oraz jakość dźwięku (nie poziom hałasu tylko jakość dźwięku)  😉

O to kolego, to z przykroscia - ale rece opadaja. Kolumny podlogowe oparte na dwoch kiepskich przetwornikach 16 cm kazda i dodatkowo z bass relexem dmuchajacym do tylu w 8m2 ?! To jest dramat i zlamanie podstawowych prawidel w dziedzine akustyki.

To nie ma prawa zagrac dobrze, a w tym wydaniu to juz w ogole kilka mogilka. Bez urazy, ale najpierw warto opanowac podstawy a dopiero potem doradzac innym :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to taki mit że "dobre stereo albo zestaw z ampli zawsze zagra lepiej". Jak nie ma warunków to jak ma zagrać?

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LV426 napisał:

Bo to taki mit że "dobre stereo albo zestaw z ampli zawsze zagra lepiej". Jak nie ma warunków to jak ma zagrać?

jak nie ma warunków to i belka jak ma zagrać?

zasadniczo nawet taki niezły soundbar jak samsung n950 nie ma startu w dzwięku 5.1 do średniej klasy monitorów (wystarczy by miały bassreflex z przodu)

fizyki się nie oszuka

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że może być zarówno soundbar jak i stereo słabszej klasy, a nawet i te lepsze nie zawsze zagrać może na miarę swoich możliwości ze względu na ograniczenia pomieszczenia. Trzeba dobrze dobrać i do tak małego pokoju belka nie jest głupim rozwiązaniem, a taki zestaw jak wyżej ktoś podlinkował to przesada. Jednak autor tematu jest już zdecydowany na to co chce więc możemy mu jedynie doradzać jakieś głośniki/zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

O to kolego, to z przykroscia - ale rece opadaja. Kolumny podlogowe oparte na dwoch kiepskich przetwornikach 16 cm kazda i dodatkowo z bass relexem dmuchajacym do tylu w 8m2 ?! To jest dramat i zlamanie podstawowych prawidel w dziedzine akustyki.

To nie ma prawa zagrac dobrze, a w tym wydaniu to juz w ogole kilka mogilka. Bez urazy, ale najpierw warto opanowac podstawy a dopiero potem doradzac innym :)

Kolegami nie jesteśmy bo się nie znamy. To tak przy okazji dziwnego "kolegowania" w internecie 😉

Po drugie czytamy z wyobraźnią i z kontekstem. Do tak zastawionego pomieszczenia z dość małą ilością miejsca nie wstawia się co oczywiste, frontów podłogowych. Mało tego ustawienie mebli, telewizora i drzwi całkowicie eliminuje duże fronty. Dlatego na początku proponowałem zestawy malutkich głośników 5.1: DX-1 HCP  i HKTS 16. Porównanie podanego zestawu Yamahy i JBL 5.1 miało na celu zestawienie dwóch dalekich od siebie jakości na podobnej półce cenowej. Obydwa sprzęty (i wiele innych) słyszę na co dzień i nie zdarza się w bezpośrednim porównaniu po zaprezentowaniu identycznego materiału na obu zestawach żeby ktoś w pełni przekonany uznał wyższość JBL-a. Yamaha ma wskazywaną tylko jedną wadę - wielkość frontów i to jest całkowicie zrozumiałe. Mój post to była dygresja od tematu. Ale widzę, że wiesz lepiej o czym i jak myślę.

A jeśli w NS-F51 są "kiepskie przetworniki" to przedstaw proszę jak wysokiej klasy kilkucentymetrowe "piź.dziki" znajdują się w JBL-u 5.1 i jakie są ich możliwości typu: skuteczność, czułość, wytwarzane ciśnienie oraz opisz parametry akustyczne tej "nowatorskiej", plastikowej, podłużnej konstrukcji o pojemności butelki Coca-Coli.

Zestaw, który podałem (tylko i wyłącznie jako przykład poza tematem) w tej klasie cenowej jest znakomitym wyborem brzmieniowym bez konkurencji ze strony soundbarów.

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

jak nie ma warunków to i belka jak ma zagrać?

zasadniczo nawet taki niezły soundbar jak samsung n950 nie ma startu w dzwięku 5.1 do średniej klasy monitorów (wystarczy by miały bassreflex z przodu)

fizyki się nie oszuka

klaus71 wie o co chodzi (nie tylko w tym temacie) a to nie jest takie oczywiste u wszystkich jak widać. Soundbar to nie jest kompromis to namiastka sprzętu audio i każdy kto ma lub miał kontakt ze dobrym sprzętem np. z lat 80/90 i jest zaangażowany w temacie domowego dźwięku doskonale to wie 😁

Edytowane przez southorn
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szczepan77 napisał:

Powiem szczerze ze juz lekka sieczke mam odnosnie tematu :D

Jedni doradzaja sundbary drudzy zestaw

bo zależy czego oczekujesz - ja kupując soundbar samsung n950 chciałem atmosa (w zasadzie jego namiastki w formacie 7.1.4) bez montowania tylnych i przednich głośników w suficie.

do tego żona chciała by zajmowało mało miejsca - w takiej sytuacji trudno o alternatywę bo w sumie brak małych amplitunerów 5.1.4 lub 7.1.4

ale można założyć że nawet mały amp 5.1.2 z małymi monitorami (membrany 14-18cm) może zagrać atmosa o niebo lepiej niż ta belka - zwłaszcza jak górne głośniki wrzucisz bezpośrednio na sufit a nie takie nakładkowe (promieniujące w górę) do postawienia na frontach

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, southorn napisał:

 😉 Do tak zastawionego pomieszczenia z dość małą ilością miejsca nie wstawia się co oczywiste, frontów podłogowych.

Hmm, to przeczytaj sobie raz jeszcze co sam napisales pare postow wyzej i dwukrotnie potwierdziles.Przypomne  napisales, ze po wstawieniu czegos co sie absolutnie nie nadaje do 8m2 "sounbary same pojda na strych" .

Gdyby nie moja reakcja to dokladnie tak by wisialo caly czas.A dopiero jak zostales przylapany na pisaniu bredni piszesz juz dokladnie odwrotnie (cytat w ramce). Mam prosbe, naprawde daruj sobie, bo wprowadzasz innych w blad.

PS. My tu tak elegancko piszemy do siebie per kolego, nie wiem w czym masz problem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie to proponowanie soundbarów za każdym razem jak ktoś chce poprawić dźwięk do TV.  Soundbar to tylko trochę lepsze głośniki telewizora bo z racji swojej ułomnej konstrukcji nie mogą nigdy równać się nawet ze średniej wielkości monitorami podłączonymi do choćby budżetowego amplitunera. Nie zaproponowałeś nic ciekawego poza mantrą "soundbar" gdzie rozwiązań jest mnóstwo nawet do małych pomieszczeń.

Powtórzę raz jeszcze, podałem przykład bezkonkurencyjnej alternatywy do soundbara w klasie cenowej 3tyś zł. ale jak masz potrzebę coś udowadniać to sprawdź charakterystykę rozchodzenia się niskich częstotliwości dla pomieszczenia, które pokazał szczepan77 i zaprezentuj wnioski przy wstawieniu tam subwoofera od JBLa 5.1. Jakbyś miał problemy to polecam bardzo przydatny kalkulator: http://www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html bo może się okazać, że jedyne do czego ten sub mógłby mu posłużyć to jako podstawka pod kwiaty.

To, że odgrywasz się za "upłynniacz" z tematu filmowego to zauważyłem ale żeby na takim poziomie? 😉

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, southorn napisał:

Brednie to proponowanie soundbarów za każdym razem jak ktoś chce poprawić dźwięk do TV.  Soundbar to tylko trochę lepsze głośniki telewizora bo z racji swojej ułomnej konstrukcji nie mogą nigdy równać się nawet ze średniej wielkości monitorami podłączonymi do choćby budżetowego amplitunera. Nie zaproponowałeś nic ciekawego poza mantrą "soundbar" gdzie rozwiązań jest mnóstwo nawet do małych pomieszczeń.

Powtórzę raz jeszcze, podałem przykład bezkonkurencyjnej alternatywy do soundbara w klasie cenowej 3tyś zł. ale jak masz potrzebę coś udowadniać to sprawdź charakterystykę rozchodzenia się niskich częstotliwości dla pomieszczenia, które pokazał szczepan77 i zaprezentuj wnioski przy wstawieniu tam subwoofera od JBLa 5.1. Jakbyś miał problemy to polecam bardzo przydatny kalkulator: http://www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html bo może się okazać, że jedyne do czego ten sub mógłby mu posłużyć to jako podstawka pod kwiaty.

To, że odgrywasz się za "upłynniacz" z tematu filmowego to zauważyłem ale żeby na takim poziomie? 😉

Chlopy nie zryjta sie prosze 🤗 

Nie taki cel mialo zalozenie posta ;)

Troche poczytalem, ale dalej h...ja wiem 

Glowna moja rozkmina jest taka ze musze kupic dwa rozne fronty i dwa rozne surround.

Czasu za duzo mi nie zostalo, boje sie ze bede musial kupic cos na sile jak majster wjedzie do pokoju robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...