Skocz do zawartości
szczepan77

kino domowe na 8m2 pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.08.2019 o 01:01, szczepan77 napisał:

Witam

Jestem w trakcie remontu i zastanawiam się jak się zabrać za rozmieszczenie/budowę kina domowego dopóki mogę ryc w ścianach

Wymiary pokoju to około 3,15x2,30

Osobiście mimo, że jestem zwolennikiem bardzo dobrej jakości dźwięku stereo, do pokoju o takich wymiarach (gdzie większość podłogówek nie zagra)  wrzuciłbym jakiś zestaw z soundbarem w stylu Samsung N950 lub jakiś Focal i zapomniał o temacie. Radocha będzie do tego  estetyczny wygląd, wygoda użytkowania,  bez plątaniny kabli, zabierania miejsca, itp.  A dźwięk jest pewnie wystarczający dla większości użytkowników.

Jeżeli dźwięk jest dla Ciebie bardzo ważny to musisz  pamiętać, że w przypadku audio wręcz konieczny jest odsłuch wybranej konfiguracji we własnym docelowym pomieszczeniu. Jeśli soundbar nie spełni Twoich oczekiwań, celowałbym w jakiś system oparty na monitorach o obudowie zamkniętej. Troszkę roboty z tym jest (odsłuchy), ale niestety przy systemach audio to podstawa...

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar odpada ! Pisalem o tym pare razy juz...

Troche poczytalem i zastanawiam sie czy glosniki tylne surround nie pownny byc na parapecie ? Zamias jeden w scianie, drugi na polce ?

 

Screenshot_20190902-001228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi założenia Dolby 5.0/5.1 to tak właśnie powinno być a dokładnie głośniki "tylne" należy ustawić po bokach i lekko za słuchaczem, skierowane na miejsce odsłuchu. Oczywiście świat się nie zawali jak nie będzie idealnie zgodnie z Dolby ale najlepiej jest ustawić tak jak na schemacie:

 

dolby_speakerplacement_flat_5.1_surround_2560x1280.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, southorn napisał:

Jeśli chodzi założenia Dolby 5.0/5.1 to tak właśnie powinno być a dokładnie głośniki "tylne" należy ustawić po bokach i lekko za słuchaczem, skierowane na miejsce odsłuchu. Oczywiście świat się nie zawali jak nie będzie idealnie zgodnie z Dolby ale najlepiej jest ustawić tak jak na schemacie:

 

dolby_speakerplacement_flat_5.1_surround_2560x1280.jpg

Powiem szczerze ze jestem troche zdziwiony dlaczego wczesniej mnie nikt nie poprawil odnosnie ulozenia tylnich glosnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...